În urma celor trei percheziții domiciliare efectuate ieri, 26 noiembrie, de către polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Cluj – Napoca, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism – Serviciul Teritorial Cluj, într-o cauză privind săvârșirea infracțiunii de trafic de droguri de mare risc, două persoane, de 22 și 25 de ani, au fost reținute.
Din probatoriul administrat a reieșit că, în mod repetat și în realizarea aceleiași rezoluții infracționale, în perioada noiembrie 2024 – octombrie 2025, persoanele în cauză ar fi procurat, deținut și vândut, pe raza municipiului Cluj-Napoca, diferite cantități de droguri de mare risc sub formă de substanțe cristaline (4-CMC, 2MMC și 2CMC), cu sume cuprinse între 500 și 4.000 de lei la o tranzacție.
De asemenea, ieri, 26 noiembrie, acestea au fost prinse în flagrant delict, în municipiul Cluj-Napoca, în timp ce ar fi tranzacționat o cantitate de substanță cristalină.
Astăzi, 27 noiembrie, judecătorul de drepturi și libertăți din cadrul Tribunalului Cluj a dispus arestarea preventivă a acestora, pentru 30 de zile.
Acțiunea a beneficiat de sprijinul jandarmilor Grupării Mobile de Jandarmi Cluj Napoca.








– Servicii de creare site web
