In Baia Mare danseaza singura pereche profesionista din Romania. Este vorba despre Lorand Ilyes (29 ani) si Carmen Maries Vaida (20 ani), de la Prodance 2000 Baia Mare.
Au trecut de la amatori la profesionisti recent cei doi antrenori ai clubului, facand de acum parte din Professional Dance Sport Council.
Cei doi vor participa in 23 iulie – 2 august la cel mai mare seminar de pregatire din lume, International Training Camp Caorle 2009, organizat de Team Diablo din Italia, club la care cei doi sint de asemenea legitimati.
In septembrie, Lorand si Carmen vor dansa la German Open Championship din Stuttgart, la categoriile Professional Rising Star Standard, respectiv Professional World Series.
Sursa: E. M.
Era o seară destul de rece, ca de început de primăvară, mulți români se aflau în fața televizoarelor, iar pe...
Citeste mai mult






– Servicii de creare site web