Doua reclamatii de talharie s-au inregistrat in ultimele zile in Baia Mre, victime fiind un minor si o femeie. Ambele jafuri au avut loc in timpul zilei, iar autorii inca nu au fost identificati.
Un minor de 15 ani a reclamat la politie ca, in timp ce mergea pe str. Mihai Eminescu, a fost acostat de un tanar care l-a intrebat cat e ora. In momentul in care a scos telefonul din buzunar, necunoscutul i l-a smuls din mana si a fugit. Prejudiciul reclamat este de 650 lei.
Cealalta talharie a fost reclamata de o baimareanca, care a aratat ca, in timp ce se deplasa pe str. Pasunii, a fost lovita de catre un tanar care i-a smuls poseta de pe umar si a fugit printre blocuri. Femeia a declarat politistilor ca in poseta avea suma de 100 lei, un telefon mobil, un card bancar, o pereche de ochelari. Valoarea prejudiciului este de 750 lei. Femeia a fost condusa la spital unde i-au fost acordate ingrijiri medicale.
Sursa: I.O.
La alegerile prezidențiale din 2004 eram un copil. Aveam 7 ani și habar n-aveam ce se întâmplă în jurul meu...
Citeste mai mult