În această seară, în comuna Repedea, a sunat RoAlert-ul. Un urs a fost văzut în vatra satului.
Administrație locală a transmis și ea o avertizare:
„Având în vedere faptul că în zona de agrement din Tomnatec este semnalată prezența unui urs, vă rugăm sa circulați cu atenție, pe cât posibil să faceți gălăgie, pentru a evita intâlnirea cu acesta”, arată Primăria Repedea.
Era o seară destul de rece, ca de început de primăvară, mulți români se aflau în fața televizoarelor, iar pe...
Citeste mai mult© 2020 eMaramures. Toate drepturile rezervate.