CSM "U" Baia Mare – Rulmentul Barlad: 53-6
Stadionul "Lascar Ghinet". Spectatori cca 150
Au arbitrat: Daniel Boldor – Horatiu Bargaunas (ambii Bucuresti), Petre Nichifor (Pascani)
Baia Mare: Balan (41, Zarcu), Apostol (30, Gorun), Barlea (41, B. Botezatu) – Hristache, Danila (41, Rusu) – Ene (41, Dico), Stoica, Buzatu – Manolache, Ailenei – I. Botezatu (41, Ungureanu), Dinis (25, Rosca), Gavriloaia, D. Botezatu – Pop. Antrenor: Eugen Apjok si Vasile Lucaci
Barlad: Mocanu, Cangea, Huban – Beianu (65, Carabet), Rusu (31, Ababei) – Arhip, Oprea, Giusca – Bolat, Nicoara – Ilau, Hohota, Mihai, Ionascu – Marin. Antrenor: Ion Harnagea
4 – eseu Ene cu gramada, transforma Pop: 7-0
10 – eseu Dinis dupa o patrundere pe treisferturi, transforma Pop: 14-0
18 – oaspetii obtin o penalitate, de la 35m, transformata de Oprea: 14-3
21 – eseu Manolache, dupa o fenta de pas si patrundere in but, ramas netransformat: 19-3
25 – eseu Stoica, la colt, dupa o plecare de langa gramada, Pop rateaza transformarea: 24-3
30 – eseu marcat de nou intratul Rosca, la centru, transforma Pop: 31-3
35 – actiune pe treisferturi, eseu Pop, tot el rateaza transformarea: 36-3
40 – Danila izbuteste un eseu cu gramada, Pop rateaza: 41-3
53 – penalitate pentru oaspeti, Oprea transforma: 41-6
63 – un nou eseu marcat de Rosca, in buna dispozitie de joc, transforma Ailenei: 48-6
65 – cel mai frumos eseu al meciului, dupa o cursa de 50m a lui Hristache, scapat din trei placaje, apoi a pasat excelent pentru Pop, care a marcat chiar langa steag. Ailenei rateaza transformarea: 53-6
Seria I: CSM "U" Baia Mare – Rulmentul Barlad: 53-6; "U" Cluj Napoca – Olimpia Bucuresti: 27-11; Dinamo Bucuresti – Grivita Bucuresti: 5-0
Clasament
1. Dinamo – 24p (295-18) – 5
2. Baia Mare – 20p (187-36) – 5
3. "U" Cluj – 19p (139-60) – 4
4. Olimpia – 9p (73-225) – 6
5. Grivita – 4p (63-185) – 6
6. Barlad – 2p (64-294) – 6
Etapa viitoare (3 noiembrie): Barlad – Dinamo (10.00); Olimpia – Baia Mare (10.00); "U" Cluj – Grivita (10.00)
Restante: Dinamo – "U" Cluj (14 noiembrie, 13.00); "U" Cluj – Baia Mare (31 octombrie, 10.00)
Seria a II-a: Farul Constanta – RCM Timisoara: 59-3; Steaua Bucuresti – CFR Brasov: 80-3; Poli Agro Iasi – CSM Bucovina Suceava: 17-10
Clasament
1. Steaua – 24p (291-41) – 5
2. Farul – 24p (176-35) – 6
3. Timisoara – 12p (98-165) – 6
4. Poli Iasi – 10p (40-52) – 5
5. Suceava – 10p (114-221) – 6
6. Brasov – 4p (45-260) – 6
Etapa viitoare (3 noiembrie): Timisoara – Steaua (10.00); Suceava – Farul (10.00); Iasi – Brasov (10.00)
Restanta: Steaua – Poli Iasi (14 noiembrie, 10.00
Sursa: Mircea Grumaz