In Liga a V-a, in Seria a I s-au disputat jocurile din prima etapa, in timp ce in Seria a II-a s-au jucat meciurile din etapa a II-a.
Seria I
Cetate Remetea Chioarului – Magura Coas 2-1
Bradul Grosii Tiblesului – Gloria Chechis 2-2
Bastinasii Suciu de Sus – Gloria Culcea 2-3
Viitorul Coltau – Faurul Fauresti 1-1
Steaua Copalnic Manastur – Speranta Cernesti 3-4
FC Suciu de Sus – Deportivo La Coruia 2-1
Clasament
1. Speranta Cernesti 1 1 0 0 4-3 3 (+3)
2. Gloria Culcea 1 1 0 0 3-2 3 (+3)
3-4. Cetatea Remetea 1 1 0 0 2-1 3 (0)
3-4. FC Suciu de Sus 1 1 0 0 2-1 3 (0)
5-6. Gloria Chechis 1 0 1 0 2-2 1 (+1)
5-6. Bradul Grosii Tiblesului 1 0 1 0 2-2 1 (-2)
7-8. Faurul Fauresti 1 0 1 0 1-1 1 (+1)
7-8. Viitorul Coltau 1 0 1 0 1-1 1 (-2)
9. Steaua Copalnic 1 0 0 1 3-4 0 (-3)
10. Bastinasii Suciu de Sus 1 0 0 1 2-3 0 (-3)
11-12. Deportivo La Coruia 1 0 0 1 1-2 0 (0)
11-12. Magura Coas 1 0 0 1 1-2 0 (0)
Etapa viitoare (duminica, 29 august): Magura Coas – Deportivo la Coruia; Speranta Cernesti – FC Suciu de Sus; Faurul Fauresti – Steaua Copalnic Manastur; Gloria Culcea – Viitorul Coltau; Gloria Chechis – Bastinasii Suciu de Sus; Cetate Remetea Chioarului – Bradul Grosii Tiblesului.
Seria a II-a
Dinamic Grosi – AS Miresul Mare 5-1
Real Sasar – PHP Iadara 1-0
ZU Mogosesti – Orizont Lapusel 5-1
Star Recea – Unirea Ariesul de Padure (se joaca pe 1 septembrie)
Tractorul Satulung – Topitorul Ferneziu 3-1
Avantul Tautii de Sus – Rapid Satu Nou 3-0 (neprezentare)
Solaris Pribilesti – Stejarul Fersig 8-1
Clasament
1. Solaris Pribilesti 2 2 0 0 10-2 6 (+3)
2. Tractorul Satulung 2 2 0 0 7-2 6 (+3)
3. Avantul Tautii de Sus 2 2 0 0 4-0 6 (+3)
4. PHP Iadara 2 1 0 1 7-4 3 (0)
5. Star Recea 1 1 0 0 4-3 3 (+3)
6. AS Miresu Mare 2 1 0 1 2-5 3 (0)
7. Stejarul Fersig 2 1 0 1 6-10 3 (0)
8. Rapid Satu Nou de Sus 2 0 0 2 4-2 0 (-3)
9. Dinamic Grosi 2 1 0 1 7-6 3 (0)
10. Real Sasar 2 1 0 1 1-1 3 (0)
11. Orizont Lapusel 2 0 0 2 4-9 0 (-3)
12-13. Topitorul Ferneziu 2 0 0 2 1-4 0 (-3)
12- 13. Unirea Ariesu de Padure 1 0 0 1 1-4 0
14. ZU Mogosesti 2 1 0 1 8-8 3 (0)
Etapa viitoare (29 august): Solaris Pribilesti – Avantul Tautii de Sus; Rapid Satu Nou de Sus – Tractorul Satulung; Topitorul Ferneziu – Star Recea; Unirea Ariesu de Padure – ZU Mogosesti; Orizont Lapusel – Real Sasar; PHP Iadara – Dinamic Grosi; AS Miresu Mare – Stejarul Fersig.
Sursa: V. D.