Rezultatele etapei 16 din Seria Sud: Spicul Ardusat – AS Comuna Recea 2-2; CS Seini – Progresul Somcuta Mare 2-1; Vectrix Satulung – Lapusul Targu Lapus 0-0; CS Farcasa – Viitorul Ulmeni 0-0; Bradul Grosii Tiblesului – Minerul Cavnic 0-3 (Bradul s-a retras din campionat si va pierde toate jocurile cu 3-0); FC Municipal 2 Baia Mare – Speranta CSS 2 Coltau 2-2. Unirea Sisesti a stat.
Clasamentul
1 Spicul Ardusat 15 12 3 0 49-18 39p +15
2 AS Speranta CSS 2 Coltau 15 12 2 1 65-13 38p +17
3 Viitorul Ulmeni 15 9 3 3 42-26 30p +9
4 Progresul Somcuta Mare 15 9 1 5 35-33 28p +7
5 CS Seini 15 7 4 4 34-27 25p +1
6 AS Comuna Recea 14 7 1 6 44-28 22p +1
7 ACS FC Municipal 2 Baia Mare 14 7 1 6 28-20 22p +1
8 CS Farcasa 15 5 2 8 30-30 17p -7
9 Minerul Cavnic 15 5 1 9 20-36 16p -5
10 Unirea Sisesti 14 5 0 9 31-45 15p -6
11 Lapusul Targu Lapus 15 4 2 9 30-47 14p -7
12 Vectrix Satulung 15 2 2 11 22-54 8p -16
13 Bradul Grosii Tiblesului 15 0 2 13 13-66 2p -22
Etapa viitoare (sambata, 22 – duminica, 23 martie): Minerul Cavnic – FC Municipal 2 Baia Mare; Lapusul Targu Lapus – CS Farcasa; Progresul Somcuta Mare – Vectrix Satulung; AS Comuna Recea – CS Seini; Speranta CSS 2 Coltau – Unirea Sisesti. Spicul Ardusat si Viitorul Ulmeni stau.
Rezultatele etapei 15 din seria Nord: Rozalina Rozavlea – Brisca Sarasau 1-1; Iza Dragomiresti – Bradul Viseu de Sus 2-1; Avantul Barsana – Dumiart Bogdan Voda 3-1; AS Remeti – Luceafarul Stramtura 5-1; Salina Ocna Sugatag – Foresta Campulung la Tisa 11-0; Zorile Moisei – CSM Sighetu Marmatiei 2-5. Recolta Salistea de Sus a stat.
Clasamentul
1 CSM Sighetu Marmatiei 14 14 0 0 64-12 42p +21
2 Iza Dragomiresti 14 13 0 1 76-16 39p +15
3 Zorile Moisei 14 9 1 4 48-31 28p +10
4 Avantul Barsana 13 9 0 4 35-19 27p +6
5 Bradul Viseu de Sus 14 7 3 4 45-30 24p +6
6 Rozalina Rozavlea 14 6 4 4 33-27 22p +1
7 AS Remeti 14 6 2 6 30-35 20p -1
8 Salina Ocna Sugatag 14 6 1 7 43-48 19p -5
9 Dumiart Bogdan Voda 14 4 0 10 24-41 12p -9
10 Luceafarul Stramtura 14 3 1 10 23-47 10p -8
11 Foresta Campulung la Tisa 14 3 1 10 11-47 10p -11
12 Recolta Salistea de Sus 13 3 0 10 15-47 9p -12
13 Brisca Sarasau 14 0 1 13 16-63 1p -20
Etapa viitoare (duminica, 23 martie): Foresta Campulung la Tisa – CSM Sighetu Marmatiei; Luceafarul Stramtura – Salina Ocna Sugatag; Dumiart Bogdan Voda – Recolta Salistea de Sus; Bradul Viseu de Sus – Avantul Barsana; Brisca Sarasau – Iza Dragomiresti; Zorile Moisei – Rozalina Rozavlea. AS Remeti sta.
Date furnizate de Asociatia Judeteana de Fotbal Maramures.
Sursa: George Dragu