Seria Sud, rezultatele etapei 27: CS Seini – Sporting Recea 6-4; Bradul Grosii Tiblesului – FC Gloria Renel Baia Mare 0-0; Vectrix Satulung – CS Xela „Viorel Mateianu” Tautii Magheraus 3-0; Unirea Sisesti – Spicul Ardusat 4-6; Orizont Lapusel – Spicul Mocira 0-3; Progresul Somcuta Mare – Lapusul Targu Lapus 3-2; Minerul Cavnic – Viitorul Ulmeni 0-1; Eaton Farcasa – FC Municipal Baia Mare 0-5.
Clasamentul
1. FCM Baia Mare 27 27 0 0 224-15 81 42
2. Eaton Farcasa 27 19 4 4 113-42 61 19
3. Progresul 27 19 4 4 77-39 61 19
4. Lapusul 27 19 1 7 70-45 58 19
5. CS Seini 27 16 2 9 88-45 50 8
6. Spicul Ardusat 27 13 2 12 80-69 41 2
7. Bradul 27 11 5 11 54-71 38 -4
8. Spicul Mocira 27 11 4 12 55-66 37 -2
9. Vectrix 27 11 3 13 54-66 36 -6
10. Sporting 27 10 5 12 59-100 35 -4
11. FC Gloria 27 7 2 18 42-83 23 -16
12. Viitorul Ulmeni 27 7 2 18 41-84 23 -16
13. CS Xela 27 7 2 18 44-92 23 -16
14. Orizont 27 7 2 18 44-104 23 -19
15. Unirea Sisesti 27 5 3 19 50-107 18 -24
16. Minerul Cavnic 27 4 5 18 17-84 17 -25
Etapa viitoare (miercuri, 29 mai): FC Municipal Baia Mare – CS Seini; Sporting Recea – Bradul Grosii Tiblesului; FC Gloria Renel Baia Mare – Vectrix Satulung; CS Xela „Viorel Mateianu” Tautii Magheraus – Minerul Cavnic 0-3; Viitorul Ulmeni – Unirea Sisesti; Spicul Ardusat – Orizont Lapusel 3-0; Spicul Mocira – Progresul Somcuta Mare; Lapusul Targu Lapus – Eaton Farcasa.
Seria Nord, rezultatele etapei 24: Bradul Viseu de Sus – Zorile Moisei 0-3; Brisca Sarasau – Recolta Salistea de Sus 3-2; Rozalina Rozavlea – Luceafarul Stramtura 1-2; Iza Dragomiresti – Foresta Campulung la Tisa 3-0 (neprezentare); Plimob 2 Sighetu Marmatiei – Salina Ocna Sugatag 7-1; CSO Borsa – FC Remeti 4-1. Avantul Barsana a stat.
Clasamentul
1. Iza Dragomiresti 22 18 3 1 83-24 57 24
2. Rozalina 22 15 5 2 71-26 50 17
3. Avantul 22 15 4 3 91-31 49 16
4. Zorile Moisei 22 14 4 4 73-24 46 13
5. CSO Borsa 22 9 4 9 42-42 31 -2
6. Luceafarul 22 9 3 10 33-49 30 -3
7. Foresta 22 8 5 9 42-60 29 -4
8. FC Remeti 23 8 4 11 46-64 28 -8
9. Plimob 2 23 8 1 14 58-67 25 -8
10. Bradul 22 7 1 14 37-63 22 -11
11. Salina 22 6 1 15 41-71 19 -14
12. Recolta 22 4 3 15 37-60 15 -18
13. Brisca Sarasau 22 4 0 18 17-90 12 -21
Etapa viitoare (duminica, 2 iunie): Salina Ocna Sugatag – FC Remeti; Bradul Viseu de Sus – CSO Borsa 0-3; Foresta Campulung la Tisa – Avantul Barsana; Luceafarul Stramtura – Iza Dragomiresti; Recolta Salistea de Sus – Rozalina Rozavlea; Zorile Moisei – Brisca Sarasau. Plimob 2 Sighetu Marmatiei sta.
Date furnizate de Asociatia Judeteana de Fotbal Maramures.
Sursa: RIP