De vineri până marți sunt programate jocurile etapei a 31-a din Liga 2. Academica Clinceni face puncte după puncte și are acum șase puncte avans față de locul al doilea. Chindia nu s-a putut impune la UTA și pierde puțin teren, în timp ce “U” Cluj vine la un singur punct de promovarea directă în Liga 1. La retrogradare, ultimele trei clasate sunt aproape de eșalonul trei, în timp ce Aerostar tremură și ea vârtos (retrogradează ultimele cinci).
Etapa 31
- CS Balotești – Luceafărul Oradea: 0-0
- Sportul Snagov – Pandurii Târgu Jiu: 3-2 (0-1); Alexandru Ioniță (64 – 11m, 86, 88 – 11m) / George Tudoran (45+2 – 11m), Daniel Ciobanu (52)
- Acedemica Clinceni – Metaloglobus București: 1-0 (0-0); Alexandru Buziuc (73)
- ACS Poli Timișoara – Energeticianul: 1-1 (0-1); Denis Golda (52) / Vlad Tudorache (32)
- Farul Constanța – Aerostar Bacău: 2-1 (0-1); Tudor Moldovan (53), Georgian Păun (90+4) / Ciprian Vraciu (41)
- Daco-Getica București – FC Argeș: 1-0 (1-0); Mihai Stancu (27)
- UTA Arad – Chindia Târgoviște: 2-2 (1-0); Oualid El Hasni (42), Paul Copaci (66) / Liviu Mihai (64), Mihai Leca (80)
- Ripensia Timișoara – ASU Politehnica Timișoara: 0-1 (0-0); Alin Ignea (90+1 – 11m)
- Dacia Unirea Brăila – “U” Cluj Napoca: 0-8 (0-4); Andrei Cordoș (5), Dorin Goga (13, 39, 40, 70), Norbert Janos (57), Cristian Gavra (64, 76)
- CS Mioveni – Petrolul Ploiești (marți, 23 aprilie, 19.30)
Clasament
- Acad. Clinceni – 73p (64-17) – 31
- Chindia Târgoviște – 67p (61-31) – 31
- “U” Cluj Napoca – 66p (72-23) – 31
- Sportul Snagov – 63p (48-28) – 31
- Petrolul Ploiești – 59p (53-28) – 30
- FC Argeș Pitești – 56p (44-25) – 31
- CS Mioveni – 48p (43-32) – 30
- UTA Arad – 43p (48-47) – 31
- Ripensia Timișoara – 39p (36-42) – 31
- ASU Politehnica – 38p (29-29) – 31
- Luceafărul Oradea – 38p (41-53) – 31
- Metaloglobus – 37p (29-51) – 31
- Farul Constanța – 36p (40-51) – 31
- Pandurii Tg. Jiu – 34p (50-54) – 31
- Energeticianul – 34p (35-39) – 31
- Daco-Getica – 33p (41-49) – 31
- Aerostar Bacău – 29p (42-59) – 31
- CS Balotești – 24p (25-58) – 31
- ACS Politehnica – 23p (27-55) – 31
- Dacia Brăila – 19p (27-84) – 31
Etapa 32. Joi, 25 aprilie: Chindia – Clinceni (17.00). Vineri. 26 aprilie: Luceafărul – Mioveni (11.00); ASU Poli – ACS Poli (11.00); Energeticianul – UTA (11.00); Metaloglobus – Sportul (11.00); Pandurii – Balotești (11.00); Aerostar – Dacia Unirea (11.00); “U” Cluj – Ripensia (18.30). Sâmbătă, 27 aprilie: Petrolul – Daco-Getica (12.00). Duminică, 28 aprilie: FC Argeș – Farul (11.00).