Ieri, la orele serii, pe pagina Primăriei Groși a fost postat un mesaj de alertă.
A fost semnalată prezența a trei urși pe drumul de legătură între localitatea Groși și Satu Nou de Jos.
Cetățenii sunt rugați să urmeze instrucțiunile din mesajul de alertă.
Foto – arhivă



– Servicii de creare site web

Împușcații sau așteptați să facă victime
Sau reziduurile de la abatoare duse la munți că așa se proceda și nu veneau în sate
Bine draga Vasile dar recunoaște și că le am pătruns habitatul și le am distrus casa tăind pădurile . După ce au fost scoși forțat din casa lor unde sa se duca . Valea asta până la Șomcuta , Târgu Lăpuș , copalnic era rezervație naturală cu urși , lupi , căprioare ,vulpi și etc . Își cer și ei proprietățile înapoi .
Ce-ar fi dacă te-ai împușca singur ? Am număra un nătărău mai puțin…
Nu mai ucideți viței, vrem carne de urs în macelarii.
Realocati ursii, iar daca nu, atunci trebuie vanati! Nu asteptati sa faca victime, primarul Dancus trebuie sa ia masuri urgente!