Sport

FOTBAL – Junior de la UTA Arad, in probe la FC Maramures Universitar Baia Mare

Bogdan Petru Palcu, un junior format la UTA Arad se afla in probe la FC Maramures Universitar. Jucatorul nascut pe 16 iunie 1993 evolueaza pe postul de mijlocas central si a fost deja folosit in partida pe care FCMU a disputat-o in compania nou-promovatei in Liga a III – a de fotbal Plimob Sighetu Marmatiei. Partida s-a incheiat cu un sec 10-0 penntru baimareni.

Golurile echipei FC Maramures Universitar au fost marcate de de V. Pop 2, Maris, F. Achim 3, Negrea, De Rosa, Deac si P. Achim. Meciul s-a disputat pe durata a trei reprize a cate 35 de minute.

Antrenorii Romulus Buia si Ciprian Dorobantu au folosit urmatoarea formula de joc :
Repriza I – Danciu – Mateas, Istrofor, Toma, Szabo – M. Feraru, Dirle, Urs, De Rosa – Maris, V. Pop
Repriza II – Danciu (Olaru) – Durus, Faye, Hodor, De Rosa – Mois, Negrea, Giurgiu, Palko – Deac, F. Achim
Repriza III – Olaru – P. Achim, Muresan, David, Ignat – Giurgiu, Darlea, Palko, Haiduc – Deac, F. Achim

In acest meci, pe langa Bogdan Petru Palcu, a mai fost testat un jucator aflat in probe, respectiv Giurgi, jucator venit de la FC Viorel Mateianu.
Sursa: Andrei Gherghel