Portal eMaramures.ro - PAGINA START
Cauta in:


31.10.2014 13:07:00
Euro - 4,4139 lei

Dolar SUA - 3,5098 lei 

Lira - 5,6153 lei

Aur (gr.) - 132,4656 lei


Foto soare si noriVezi VIDEO
1 noiembrie

Max:   6/ 10 grade Celsius
Min:   -2/  1 grade  Celsius
 

Vreme racoroasa spun meteorologii ca va fi maine in intreg Maramuresul. Prognozele arata ca in toate zonele cerul va fi partial insorit si ca norii vor fi prezenti o buna parte a zilei. Vantul va sufla in general slab, iar temperaturile vor fi usor mai scazute decat in intervalul precedent. La pranz se vor inregistra cel mult 10 grade in Baia Mare, Sighetu Marmatiei si Seini, 9 grade se vor inregistra la Borsa, vor fi 8 grade la Targu Lapus , in timp ce temperaturile cele mai scazute de numai 6 grade Celsius sunt asteptate la Cavnic.

Baia Mare: In Baia Mare urmatoarele doua zile aduc vreme schimbatoare. Meteorologii spun ca duminica cerul va fi insorit, insa norii se aduna astfel ca vor fi si perioade in care cerul va fi partial noros. Luni insa cerul se va degaja si va fi soare cat e ziua de lunga. La pranz termometrele vor arata cel mult 14 de grade Celsius. Noaptea temperaturile mai castiga un grad, doua astfel ca minimele se vor situa in jurul valorii de 3 grade Celsius.

Sighetu Marmatiei: In urmatoarele doua zile la Sighetu Marmatiei vremea va fi in general frumoasa. Potrivit prognozelor atat duminica cat si luni va fi vreme frumoasa, cu cer senin si mult soare. Maximele termice vor oscila in jurul valorii de 14 grade Celsius. Noaptea mercurul din termometre cobora pana in jurul valorii de 2 grade Celsius.

Borsa
:
Si la Borsa va fi vreme frumoasa in urmatoarele doua zile. Locuitorii din zona vor avea parte atat duminica cat si luni de cer senin si soare. Vantul va sufla in general slab, iar temperaturile nu vor depasi la pranz valoarea de 11 grade Celsius. Noaptea minimele coboara pana la -1 grad Celsius.

Cavnic:
Vreme in general frumoasa este asteptata in urmatoarele doua zile si la Cavnic. Prognozele spun ca va fi soare cat e ziua de lunga, iar maximele termice pot sa ajunga pana la 10 grade Celsius. Noaptea minimele coboara pana la 2 grade Celsius.  

Targu Lapus: La Targu Lapus urmatoarele doua zile aduc vreme schimbatoare. Potrivit prognozelor duminica pot sa apara norii, in timp ce luni va fi soare cat e ziua de lunga. Vantul va sufla slab, iar maximele termice vor ajunge pana la cel mult 10 grade Celsius. Noaptea minimele pot cobori pana la -1 grad Celsius.

Seini: Vreme frumoasa este asteptata in urmatoarele doua zile la Seini. In zona cerul va fi predominant insorit pe parcurul zilei de duminica, in timp ce luni cerul se va degaja complet, iar soarele va straluci cat e ziua de lunga. La pranz nu vor fi mai mult de 14 grade. Noaptea minimele termice coboara pana la 3 grade Celsius.




112
VIOL IN GRUP – Fata de 15 ani din Viseu de Sus obligata sa faca sex cu trei tineri, intr-o padure din Moisei
11:20:15 6 noiembrie 2012  | autor:  Ioana Osan

Un caz grav se afla in ancheta procurorilor Parchetului de pe langa Judecatoria Viseu de Sus, care au pus sub acuzare patru tineri din Moisei dupa ce o adolescenta de 15 ani a reclamat politistilor ca a fost violata. Plangerea a fost inregistrata ieri, 5 noiembrie, dar necazurile adolescentei au inceput in ziua precedenta, dupa ce a urcat in masina unuia dintre tineri.

Cercetarile efectuate de politisti au relevat ca duminica, 4 noiembrie, fata a fost invitata la suc de catre Grigore C. de 19 ani din Moisei. Tanarul a dus-o cu autoturismul pana in zona Izvorul Negru din comuna Moisei, unde a predat-o altor trei tineri, cu care avea o intelegere prealabila.

Alexa T. - 20 de ani, Vasile C. - 19 ani si D.T. - 17 ani, impotriva vointei fetei, au urcat-o intr-un autoturism neinmatriculat cu care s-au deplasat la aproximativ 2 km de localitatea Moisei, pe un drum forestier. Prin constrangere, tinerii au intretinut raporturi sexuale cu aceasta, iar mai apoi au amenintat-o, cerandu-i sa nu-i reclame la politie.

Tinerii suspectati pentru viol sunt cercetati penal. Ei au fost pusi sub acuzarepentru savarsirea infractiunilor de viol si lipsire de libertate in mod ilegal. Grigore C. a ajuns si el in atentia politistilor, pentru complicitate la infractiunea de viol. Toti au fost retinuti pentru 24 de ore si vor fi prezentati instantei cu propunere de arestare preventiva.

 
Versiunea pentru tiparire
Trimite stirea pe email
Trimite stirea pe Yahoo! Messenger
Adauga comentariu


1

Publicat la: 6 noiembrie 2012 ora: 11:34:27 de catre: cristian
astia chiar au dus lipsa rau :)) ce prosti is!

2

Publicat la: 6 noiembrie 2012 ora: 19:19:51 de catre: Lady Gogu
Si fetei ia placut sunt 99% sigur
...

3

Publicat la: 6 noiembrie 2012 ora: 19:41:45 de catre: anonim
faceti dreptate hotilor..si pedepsiti pe cei vinovati, daca voi nu santeti in stare...se va ajunge la DNA!

4

Publicat la: 6 noiembrie 2012 ora: 20:41:42 de catre: mary
merita puscaria daca atata i-a dus capul, in ziua de azi gasesti cate vrei fara sa le violezi...

5

Publicat la: 6 noiembrie 2012 ora: 20:49:17 de catre: anoni
o Cheama L.P.(moderat), e intr-o clasa cu mine. imi cer scuza ca zic dar ea se tot lingea cu toti baietii de la scoala i placea foarte mult.. Multi zic ca de bunavoie sa dus cu acei baieti. Dupa cum baietii aceia nu au nici o vina...
aaa

6

Publicat la: 6 noiembrie 2012 ora: 21:32:38 de catre: vasyy
pai nu aveti makar atatta vtarj so aburiti numa cu japca

7

Publicat la: 6 noiembrie 2012 ora: 21:37:24 de catre: ion
nu vorbi daca nu sti despre ce-i vorba

8

Publicat la: 6 noiembrie 2012 ora: 21:42:30 de catre: vasalie
Mie nu mi-a placut sa citesc un comment scurt postat de un indiot analfabet!!!...(ia, scris impreuna!!!)....

9

Publicat la: 6 noiembrie 2012 ora: 21:51:18 de catre: ivascu
aia o stiut unde merge nui chiar asa o fata cuminte nu iese asa din casa si pleaca la drum asa aiurea

10

Publicat la: 6 noiembrie 2012 ora: 22:23:48 de catre: ana.l
Eee....lasati'o si pe... victaima ca nu'i chiar asa de cuminte...ia s'a dus in gura lupului....eu o cunosc bine si stiu cam ce ii poate capu'...!!!

11

Publicat la: 6 noiembrie 2012 ora: 22:29:56 de catre: bogdyy
imi pare rau de ei, ca sunt baieti buni, o greseala mica o sa le marcheze viata lor si a parintilor. sper sa iasa cu bine, pt ca sunt nevinovati

12

Publicat la: 6 noiembrie 2012 ora: 23:17:29 de catre: .....
bai ala ce vb aiurea cine merita puscarie ma au si ei greseala lor corect dar gandestete ca (...)(moderat) aia s.o dus singura o stiut unde merge si nu o luato cu forta o stie toata lumea cine e o (...) atata

13

Publicat la: 6 noiembrie 2012 ora: 23:18:43 de catre: anonim
din cate cunosc eu acest caz am inteles ca au fost 12 violatori, si nu inteleg de ce sunt publicati si arestati doar 4. sau ceilalti au musamalizat cu victima si politia....cred ca acest caz are nevoie de o cercetare ca la carte si pe urma sa se pronunte si o sa vedeti cinei vinovatu.nu acesti copii nevinovati!!!!! faceti dreptate

14

Publicat la: 6 noiembrie 2012 ora: 23:38:14 de catre: anoni
ala nu a fost viol ci placere pentru ea

15

Publicat la: 6 noiembrie 2012 ora: 23:49:36 de catre: sighetean
bai cand va aud pe unii, mi-e rau. nu cunosc persoanele implicate, dar din ce scrie in articol (...)(moderat) alea nu au cum sa fie nevinovate (cum scrie nr. 11). vi se pare normal ca o fatuca la 15 ani sa faca sex cu trei ciobani in calduri? daca-s asa de nevinovati, de ce au intretinut relatii cu o minora intr-o padure??? nu e nici un secret ca copiii din ziua de azi au relatii sexuale inca de la 13-14 ani, dar daca sunt "impreuna" si se "iubesc" atunci fac sex de bunavoie, unul cu una (nu trei cu una) si in nici un caz in padure. pe cei care le luati partea nu pot decat sa va suspectez ca sunteti exact ca ei, ca v-ati fi dorit sa fiti si voi acolo.

16

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 08:56:32 de catre: Iliuta
in comentariile de mai sus, generatia "imi bag p...!" isi da deplina masura

17

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 09:40:18 de catre: necunoscut
poate asa o sa se invete minte sa numai urce cu oricine in masina, ea cine o chema nu conta acu o vedeai intr-o masina acu intralta.nu ii chiar fetita cuminte.

18

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 13:06:32 de catre: anonim
asa le trebuie baietilor pentru ca se ocupa cu lucruri slabe.chiar daca fata e cum spun altii, unei fete nu i se face asa ceva. i'au marcat viata.sunt niste nenorociti si trebuie opriti, sa nu pateasca si alte fete asa ceva. sper sa se faca dreptate si sa plateasca acei baieti tot raul ce l'au facaut!!!

19

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 13:43:45 de catre: anonim
voi aveti chiar informati gresite fratilor, eu o cunosc foarte bine si este fata cuminte. si pana la urma este minora si baieti vor primi pedeapsa cuvenita... daca vreti sa mai lasati niste comenturi informativa fratilor!!!

20

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 14:10:08 de catre: mercedesu
Gresala mica...?? Mai baiatule tu ai discernamant??? Iti doresc tie sa scapi sapunul jos si vreo 4 negri sa te puna sl ridici, si lui ana

21

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 14:39:07 de catre: i
da f adevarat cine a spus ca in ziua de azi sant destule sa mearga de bunavoie nu sa violeze

22

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 15:57:37 de catre: anonim
fata asta normal ca era o (...)(moderat), doar nu orice fata normala cu toate mintile ar merge cu atatea baieti sau sa fie la ora aia pe drum:)))...... iar cei care au adus-o akum sunt in libertate, pt ca (...) nu o vrut sa deklare deoarece o amenintat-o....... sa spuna adevaru (...) nu doar ce vrea ea......: -l....... iar unul dintre baieti nu era vinovat dar o (...) ca ea sa ia banii altora....
...

23

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 16:04:17 de catre: Bianca
DACA "CATEAUA" NU RIDICA COADA, NU SE AJUNGEA LA ASA CEVA, EA A VRUT !! - orcum o sa se faca dreptate, imi pare rau de uni din ei..ca nu au nici o vina..!
lor

24

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 16:25:20 de catre: pr,,,,,,,
fata asta e o mare (...)(moderat) toata lumea o stie, so folosit de baieti pt bani, in ziua de azi asemenea (...) e pt bani ar face orice.... doar 1 dintre baieti care are 17 ani e nevinovat dar aia de frika celorlalti lo deklarat vinovat...... du-sa (...) la detectorul de minciuni nu sa minta ce vrea ea .......................

25

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 16:28:58 de catre: coleg
din cate vad eu toate comentariile fata aia de placere si nesilita de nime so dus ca doar baietii nu o mers so i a din pat sau din casa, asta n are minte nici cat un copil de gradinita:)) asa ca baietii nu au mare vina, dar aia daaaa:)))

26

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 16:33:55 de catre: moisei
si eu o stiu pe fata aia "cuminte", statea si fara sa o bata si sa o violeze, dar baietii astia n-au stiut cum sa o abureasca....

27

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 17:11:56 de catre: S. Ciotu
Ces cu comentarile astea... Fata e devina nu trebuia sa iasa cu gogu asa ca nu mai comentati aiure ca habar nu aveti ...( vecinii mei :(( ....)

28

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 18:41:09 de catre: anonim
(...)(moderat) aia, o mers de bunavoie nu o obligato nimeni si pe langa asta mai si minte gogu este nevinovat

29

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 19:03:49 de catre: Lady Gogu
Sincer? :))) esti atata de prost ca nu intelegi logica dece am scris asa! (...)(moderat)! Hai avelo baftalo!

30

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 19:59:46 de catre: anonim
da poate o stiut ca merge cu unu. Da nu cu 6 .......

31

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 20:10:43 de catre: baia mare
De ce baiatul trebuie sa fie intotdeauna tras la raspundere pentru un "act sexual" cu o minora daca si el este minor, pentru simplul fapt ca "introduci" ceva "undeva"? Daca baietii au organul sexual "lipit" de corp iar fetele au "inauntru" trebuie baiatul intotdeauna judecat? Nu stiu ce varsta aveau acesti baieti... deci nu acuz pe nimeni. Daca au fortat actul atunci intradevar sunt vinovati dar daca nu..

32

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 20:11:16 de catre: anonim
poate nau platit (...)(moderat) s de asta sa inervat si a mers la politie ,,

33

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 20:39:55 de catre: re viol''
3 au fost baiatu:
nu

34

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 20:57:29 de catre: .,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,,.,.,..,,....,,,,.,.,.,.,
nu are 15ani ci 17ani

35

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 21:06:30 de catre: amonima
acei violatori trebuie sa plateasca.mam saturat sa citesc toate prostiile pe care le scriu toti copiii. ganditi-va ca e vorba de o fata de 15 ani. puneti-va in locul ei nenorocitilor

36

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 21:21:47 de catre: doar eu
sa se faca dreptate!nu e prima fata care a trecut prin mainile celor din moisei. sunt niste violatori. sa se fca dreptate.si fetele care o fac in toate felurile sa taca.pt ca nu le doresc sa fi fost in locul ei ...oricum ar i fost T.L. nu trebuia sa ii faca asa ceva. DREPTATE!!!

37

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 21:21:52 de catre: din Moisei
Care este numele fetei? Este fata de politist sau am inteles eu gresit? Fata este din Viseu? As vrea mai multe amanunte.
...

38

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 21:29:52 de catre: anonim
normal. cu asa persoane nu se iese seara

39

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 21:39:03 de catre: power puff girl
corect! deci cine nu stie sa nu vorbeasca!
xxx

40

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 21:40:55 de catre: cristy
eu i cunosc foarte bine pe baieti pt ca sunt cei mai buni prieteni ai mei si nu sunt oameni care sa faca asa ceva va spun yo ca aia o vrut so faca de bunavoie pt ca o cunoaste toata lumea ce (...)(moderat) mare i cu toate ca are numai 15 ani!!! sper sa se faca dreptate ca toata mascarada asta a fost facuta de ea gandinduse sa scoata ceva bani de pe pielea lor!!!!

41

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 21:43:13 de catre: power puff girl
corect. 17 ani nu 15!

42

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 21:45:39 de catre: ioana
imi pare sincer rau de uni dintre baieti....i cunosc foarte bine ....nu sunt baieti rai dar la un pahar de vin le urca hormoni...ce sa zic de tipa ...ia si placut fiti seriosi....la ce cazier are....dar mi si mila de ia 4 (...)(moderat) o data ....jale dar mai baieti sunt la marginea drumului cu sutele pt cativa paduchi de lei iti fac tot tacamul......
aaa

43

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 21:46:57 de catre: anonim
da normal ca o mers de bunavoie (...)(moderat) dracu. de ce nu i-o zis pe toti?dc ii ascunde?si il implica pe gogu care ii nevinovat nici macar nu s-o atins de ea!! daca ei ii place sa umble din... in...cine nu o stie pe tita cine ii..asta sta si fara sa o oblige cineva nu sa o ia cu forta. in cat timp l-o denuntat pe gogu mai bne denunta pe altu care chiar si-o batut jok cel mai mult.. (...) asta stie cum sa se invarta sa scoata bani..scoata da nu de pe oameni nevinovati!!! oricum nu ramane asa. trebuie sa-i denunte pe toti sa nu fie in libertate!!! nu gogu care ii dupa gratii din cauza ei!!! sa dea domnu sa fie bine sa se afle cine ii vinovat si cine nu!!!!
!

44

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 21:56:49 de catre: power puff
nu mai sunt baeti buni. erau si prietenii mei candva dar acum ii dispretuiesc sincer.
..

45

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 22:01:45 de catre: anonim
bai fratilor nu ii mai luati apararea la gogu.ca gogu nu e usa de biserica.poate nu so atins de tita dar de altele sigur.adevarul curand o sa iasa la iveala

46

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 22:04:46 de catre: marius
Bun venit in Romania / s-a terminat smecheria. La inchisoare cu toti smecherii prosti. Ar fi momentul sa se faca dreptate macar intr-un caz dintr-un milion la ce se intampla in ROMANIA.

47

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 22:35:26 de catre: .....
ba ce prosti sunteti astia ce (...)(moderat) scrieti acolo ma stiti destul de bn cine.i (...) si o mers de buna voie nu o fortato nimeni baieti sunt nevinovati

48

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 22:49:31 de catre: pt. papagali
baiiii marius desteptule :)) care nu esti, da la inchisoare dar cei vinovati nu cei care au fost deklarati de panarama ..... de frica celorlalti care au batut o si au amenintat o (...)(moderat) doar pe cei nevinovati o dat toata vina... iar huliganii aia sunt in libertate ........ asta e nedreptate baiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

49

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 22:49:46 de catre: din Moisei
Inca o data pun intrebarea.Care este numele fetei si in ce clasa ii?

50

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 22:59:02 de catre: anonim...
Cristy ai foarte mare dreptate (...)(moderat) nu o avut bani si so gandit ka intr un mod usor si placut ca doar (...) nu statea la ora aia pe drum dupa o cocoana la 15 sau cati naiba ani are!!!.. Io trebuit ce o kautat da si kand o gasit o primit........ si eu ii cunosk pe toti 4 care sunt nevinovati mai ales cel de 17 ani:( pe ceilalti sa ii aresteze si (...) sa spuna adevaruu..... nu ka o mers sa faca curatenie si nu stiu ce...... stiu perfect cum so intamplat............ (...)

51

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 23:02:57 de catre: adi
Sunt doua chestiuni de discutat aici. In primul rand FATA ERA MINORA...Ca a vrut, ca n-a vrut, nici macar nu mai conteaza, daca ai facut sex cu o minora intrii la CORUPERE DE MINORI, indiferent d situatie. Al doilea aspect e faptul ca fata nu prea avea ce sa caute in compania unor tipi de genul celor de mai sus, ar fi trebuit controlata si supraveghiata mai bine de parinti...
...

52

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 23:03:09 de catre: Bianca Razus
(...)(moderat) - Declara tot adevarul, nu numai o parte...tu ai declarat pe cine nu trebuie...Gogu ca nu a facut nimic ii inchis.. si vinovati se plimba. Sper ca politia din Viseu sa faca dreptate... daca nu se va ajunge mai departe!
...

53

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 23:07:00 de catre: anonim
Nu comentati ce nu stiti... daca Gogu sa atins de altele..nu ii prblema voastra ..si NU a violat nici pe (...)(moderat) asta de Tita..si nici pe altele..au mers de buna voie si ne silite de nimeni ;)
..

54

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 23:10:34 de catre: anonim
Marius ar trebui sa lase smecheria....pana acuma ia mers bine...dar acum mai vedem cum sta treaba ca ii cunosc !
aaa

55

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 23:10:49 de catre: anonim
eu cunosc fata destul de bine. imi pare rau pt baieti ca sufera din cauza ei si al altora care sunt vinovati si care intr-adevar si-o batut joc de ea!! (...)(moderat) spune adevarul in declaratii ca oricum exista detector de minciuni. faceti dreptate hotilor!!!!

56

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 23:15:24 de catre: anonim
bai daka esti marius de pe izv, daka tot vrei sa se faca dreptate ia dute uh si denuntate singur k uh ai amenintato sa nu tee dee la politie ko o impusti sii ii dai foc si uh ai inceput si aialalti unde sunt putai si aialalti, k daka nu erai uh nu mai era nici o problema.
eee

57

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 23:37:50 de catre: private
sa-si primeasca pedeapsa cei care intr-adevar si-au batut jok de ea nu Grigore care nici macar nu o atins-o!!CA NU AVEA CE SA FACA CU ASEMENEA FEMEIE!!!!

58

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 23:38:00 de catre: Black River
Tu (...)(moderat), tu bagi copii nevinovati in puscarie. Acum doi trei ani tu si prietena ta Ioana (...). si acum o dai in lambada. Teo invatat bine smecheru de goarda? Cat ii dai si lui dupa ce o sa te impaci cu baietii.? acum iai dat pe mana politiei cu minciunile tale dar spune cum (...) cu ceva timp in urma si tu si sfanta de GETA cea mai buna prietena a ta ca tu cand nu o mai puteai prosti pe cate una sa unble cu tine sa (...) treceai la alta mai proasta pana se destepta. (...) RETRAGETI PLANGEREA DEPUSA esti o mincinoasa teai luat de niste copii nevinovati.Iai gasit mai prosti sau ce? profiti de ocazie ca saracii nu au spate cum au ceilalti pe care nu iai denuntat. Is copii nevinovati si mai ales ca nu are cine unbla dupa ei si saracii parinti nu au bani si nici nu stiu ce sa faca cas oamenii de rand. Din cauza ta leai (...) viitoru gandestete ca penru ei de acum incepe viata unui om si nu ar trebui sa inceapa cu cativa ani de puscarie pentru ce pentru o (...)? ... (...).

59

Publicat la: 7 noiembrie 2012 ora: 23:40:44 de catre: Anonim
Mai astia ce tot comentati in legatura cu acest nefericit caz. In aceasta situație au căzut acești 4 copii nevinovati. Va asigur eu ca cei 4 nu sunt violatori si nici nu cred ca le a trecut prin cap așa ceva. Cred ca VIOL a fost ceea ce i sa întâmplat fetei după ce a fost luată cu forța de la acești copii nevinovati si au batjocorito alții care azi sunt in libertate si "ranjesc subit" pe drumurile din Moisei. Aia trebuie sa plătească. Si "Marius" sau cum te o chema in comentariul ce l ai lăsat nu mi se pare ceva ok. Probabil ai fost unul dintre cei ce si au bătut joc de ea si vrei sa plătească alții.
T.L

60

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 10:52:36 de catre: Anonim
dragiilor...Fata asta e distrusa...Multi spus ca baietii nau nici o vina si ca ea e toata problema,,,pe fata asta o cunoaste tot viseu si ce ii poarta capu...

61

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 10:54:29 de catre: anonim
dragiilor...baietii astia nau nici o vina...tot viseu o cunoaste pe fata asta si ce ii poarta capu...asa ca nu mai are rost sa ii tineti apararea...informatiiva ce fata e si apoi vorbiti...

62

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 11:59:14 de catre: anonim
fratilor aia ii o (...)(moderat) baga bietii copii in probleme aia (...) eu nu stiu ce sa face de rusine ea...............vrea reclama sau ce..........
aaa

63

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 12:01:53 de catre: anonim
HOTILOR FACETI DREPTATE......... NU LASATI SA SUFERE NISTE COPII DIN CAUZA CELOR BAGABONTI CARE EIIIIII AU PUS TOT LA CALE....DREPTATE VREM

64

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 12:24:09 de catre: anonim
daca COMAN GRIGORE ar fi profitat inca de ceva fete pina acuma, datoria lor ar fi fost sa mearga sa il denunte.......... dar acele fete au mers de bunavoie la fel si tita,, pe care o cunoaste inca si politisti ce fel de fata este!!!!!!!! FACETI DREPTATE
aaa

65

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 12:28:12 de catre: anonim
HOTILOR lasati sa se vada tot ce a publicat lumea

66

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 13:07:46 de catre: Black River
Ba aia is prietenii mei si sunt 100% ca nici unu din ei nui in stare de asa ceva. Pe tita o stiu foarte bine acum 3 ani facea (...)(moderat).Aici ii mana lui Goarda care o puso sa minta la politie ca nu o vrut ca sa scoata bani de pe copii astia nevinovati.Daca o fost asa de ce nu io reclamat pe ceilalti cu care a intretinut relatii sexuale in aceeasi zi?stiti de ce pentru ca aia iau dat banii.Acum doua wekenduri cand teai dus cu ei si cu geta prin Bascoi si Saliste nu iai reclamat pentru ca atunci ca si acum ai vrut dar acum teo aburit puscariasu ala de GOARDA. ai face bine sa te inpaci cu copii ca sa nu iasa si alte dezvaluiri la iveala despre tine ca stie toata lumea ce fata esti

67

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 13:27:33 de catre: fata violata de aproximativ acel grup
mai fratilor fata are 15 si nu sa dus de buna voie. a rapito cum am patit si eu dar nu m-am dus la politie dar cred ca ar fi cazul sa merg ca sa se poata face dreptate cu acesti indivizi!!!fratilor o sa fie razboi din acest moment!!!!asteptativa la ce e mai rau!!!politie face calomnie cu asa ceva si se va face plangere imoptriva sectiei, comandatului si domnului care se ocupa de caz...si apropo plangerea catre DNA a fost trimisa azi in cursul orei 12:00...DNA o sa apara la viseu in cursul saptamanii viitoare!!!!acest viol a fost comandat de Marius C. VERISORUL COMANDANTULUI DANCI,,si de aceea cazul o sa fie mai dificil deoarece ++sangele apa nu se face+++oricum inculpati vor primi de la 15-25 ani inchisoare pentru talharie viol lipsire de libertate si abandon...asa ceva nu se scapa stati linistiti!!!!

68

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 14:26:52 de catre: Anonymul
Imi sunt vecini toti si sunt oameni seriosi...Daca la fata ia placut normal ca a mers cu baieti...:))) Bineinteles o fata cuminte la locului ei nu merge cu cati a fost...asta pt ea a fost o placere!!!...gogu e nevinovat nu a atins-o deloc..asa ca faceti dreptate...si pe (...)(moderat) aia sa o duceti pe strada pe dn1 italia daca i place (...) ...si nu acuzati niste baieti nevinovati. Rusineeee la toate prostitoatele din moisei care merg cu baieti de placere si dupa sunt acuzati :)))Doamne fereste

69

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 14:54:39 de catre: Bianca Razus
Auzi inteligentule..a sosit momentul sa termini tu cu smecheria, asta ii dreptate sa fi tu vinovat si sa platesca alti?! ...Domnu Marius, sti cum e proverbul ala. : CINE RADE LA URMA RADE MAI BINE ASA CA BATE FIERUL CAT E CALD ;)
wow

70

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 16:13:48 de catre: wow
viol pe draq
sex

71

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 16:25:38 de catre: jony
bai (...)(moderat) daca era doar unul,, dar in grup normal ca nu este de acord ,,,

72

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 17:58:10 de catre: moisei
stimati oameni va rog sa nu va mai contraziceti unul cu altu fata aceea a fost luata cu japca si nu este ea de vina si este o fata cuminte lumea vb numai prosti habar nu au ce minte are fata aia ....baieti de la noi din moisei o sa faca puscarie de la 15 la 25 de ani si foarte bine face,.. uni dintre ei ii cunosc mi-s prieteni si vecini si dauar domnu cat mai multi ani ca is niste excroci...din cate am inteles a fost facuta scrisoare catre DNA pentru ca politia nu isi face datoria si asta stiu sigur, cazul o sa fie mai greu pentru ca Domnul DANCI comandantul sectiei de politie este VARUL celui care a ordonat aceasta fapta adica MARIUS C. cred ca il cunosteti cei care sunt din moisei...datile frate 30 de ani la mafioti astia...oricum DNA-ul Vine pe capul lor...vecinilor daca vedeti scuze dr sunteti banditi...FATA este cuminte iar voi ati facuto ca lumea sa o vada cu alta fatza...
yut

73

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 18:00:36 de catre: ????ert
cel care o sa deie numele fetei va fii cautat si penalizat cu plangere penala.{admin}

74

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 18:13:24 de catre: Danut
ce anonim curajos, autoritar, auzi, asa vrea el, ca Dl. Goe

75

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 18:30:28 de catre: anonim
sa zicem ca ala de 17 ani ar fii nevinovat da si iel o participat la transportarea victimei la boscheti ,chiar daca nu io facut nimik din cate am auzit. Da aia lalti 3 ,ii cunosk destul de bine si stiu cine sunt is merita soarta mai ales alexa si gogu, nui prima data cand le ia cu japca pe fete si de duce pe iza sau in dealu beresi si le da 5 min sa se desbrace daca nu se desbracau le luau la bataie ,,,,,imi pare rau pt iei da numa asa sor potoli si alti de pe izvoru negru care faceau acelas lucru ca ieiii,,,,,,,,,,,

76

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 18:35:34 de catre: Maria
mda...vad k sunt tabere de ambele partii...dar va spun un lucru dak aia o fost cum o fost e treaba ei ...dar dak ei au obligato sa aiba rel intime cu ei se rezolva doar se recolteaza probe biologice din vaginul ei si se afla adevarul ...cine o fost ...si dak a fost tinuta sechestrata e inca un cap de acuzare la adresa lor...ceilalti au fost majori, ea cum o fost ea, ei trebuiau sa se gandeasca k e minora (...)(moderat) ....le-au trebuit o (...) akum sa se spele pe cap cu ea si cu placerile ce le-au avut ...pt multa vreme ...!

77

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 18:37:20 de catre: Lucian Rus
Acesti nemernici de animale (ca oameni nu-i putem numi) trebuie sa primeasca 15 ANI DE PUSCARIE, sa se invete minte (...)(moderat) ce sint! Cei 4 arata foarte urat, nici o fata serioasa nu ar vrea asemenea uratenii pe langa ele, probabil dupa ce vor iesi din inchisoare se vor casatori cu vreo prostituata de pe centura. TOTI 4 TREBUIE BAGATI URGENT LA PUSCARIE PENTRU MINIM 15 ANI !

78

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 18:54:14 de catre: anonim
Îi o mare (...)(moderat) este colega mea care se dadea de 20 de ani fata si mergea in masina cu oricine saracuta de L.P.(moderat) si cum sa mai spus daca (...) nu ridica coada catelusi nu mergeau dupa o (...) ca si ea

79

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 19:30:33 de catre: alt anonim
Tu chiar nu intelegi ca e CORUPERE DE MINORI???? Indiferent daca a fost violata sau ea i-a violat pe baieti, fraierii vor face puscarie PENTRU CA ERA MINORA! De ce naiba nu sunteti atenti la chestia asta, chiar s-au terminat majorele, chiar atat de disperati sunteti???

80

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 19:30:44 de catre: Black River
Nu vorbiti ce nu stiti papagalilor nu stricati casnicia oamenilor Marius 100% nu sar atinge de o fata nici cu o floare in momentul de fata mai ales ca asteapta un baietel si isi iubeste nevasta............Lasilor vorbiti de vagabontii care au facut ceea ce sustineti voi si eu dar cu siguranta nu sunt cei 4 arestati si marius.

81

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 20:09:17 de catre: Petre Varain
Majoritatea sunteti analfabeti(95%!!!!!!!!!!)...nu este nici fata usa de biserica, dar nici cu baietii nu mi-e rusine. In ziua de azi gasesti fete dispuse la orice, la tot pasul. De ce era nevoie sa o violeze!?!?! Si de ce era nevoie sa mearga toti patru!?!?! Oricat ar fi de libertina o fata, nu se merge asa la ea...PATRU !?!?!?

82

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 20:40:11 de catre: greierasu
..

83

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 21:23:47 de catre: anonim
Cei care vorbesc, vorbesc fara sa stie.Cunosc acest copil si l`am vazut si acum dupa viol, e distrus, incearca sa isi regaseasca linistea sufleteasca, sa uite iadu si infernul prin care a trecut.Fac apel pe aceasta cale la constiinta fiecarui om si pun aceasta intrebare: Cum ar fi fost daca ati fi fost in locul ei?Mi`as fi pus doar intrebarea unde a fost Dumnezeu cad a lasat sa se intample acest lucru.Oricum ar fi o femeie, oricat de perversa si nenorocita ar fi, nu cred ca merita acest lucru.In sufletul ei e gol, e pierduta si nu mai are puterea de a merge inainte in viata.Aceasta fapta a condamnat`o pe viata la suferinta sufleteasca.Daca as putea sa dau o lege impotriva violatorilor, as cere sa fie castrati si nici asa nu s`ar putea rascumpara suferinta celei pe care au violat`o.Va cer sa nu vorbiti rau atat timp cat nu cunoasteti cu adevarat cele intamplate.Ea a ramas sa va citeasca comentariile rautacioase si gandindu`se cu ce v`a gresit, suportand hartuirea.

84

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 22:38:50 de catre: anonim
fetelor....care ati fost agresate si violate de acest grup si stiti destul de bine care sunteti...va rog sa declarati acum pana nu e prea tarziu acum ca va veni dna la viseu sa punem capiiii retelei la puscarie care sunt inca liberi stiti destul de bine care.nu mai dati atata in fata aia indiferent cum a fost a avut curajul sa ii denunte asa ca ar fi bine sa faceti la fel ...si apoi discutam

85

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 22:42:07 de catre: ani
bravo frumos spus in cele din urma o persoana cu ceva in cap

86

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 23:03:25 de catre: xxx
sunt perfect de acord cu comentariul anterior bravo pt cele spuse, oricum ar fi o femeie si orice ar face ea nu trebuie supusa unei asemenea chinuri nici chiar animalele care nu vorbesc nu fac asa ceva, ganditi-va toti cei cre aveti copii sau sunt pe cale sai aveti daca li sar intampla asa ceva la copii vostri cum ati reactiona?puneti-va in situatia asta critica, o compatimesc pe saraca fata vai de sufletzelul ei

87

Publicat la: 8 noiembrie 2012 ora: 23:13:31 de catre: no name.....
cel sau cea care e trecuta - din Moisei - am sa iti spun eu cum o cheama pe (...)(moderat) si in ce clasa e....... o cunosk bne si stiu cat de (...) e.....:O T.L.(moderat) si e in cls. a 11 a..... nu minta ka are 15 ani ka (...), asa ca nu minta (...) ce vrea ea si baietii sunt nevinovati , iar cei vinovati sunt in libertate....... doresk sa se ia in considerare si parerile acestor persoane care o cunosk pe tita aia sau mai bne (...) ....!!!!!!!

88

Publicat la: 9 noiembrie 2012 ora: 00:36:02 de catre: moisei
Fac apel tuturor care nu cred cazul asta.....fata este nevinovata 100 la suta eu sunt din moisei vecin cu MARIUS VARUL COMANDANTULUI DE LA VISEU DE SUS CARE (...)(moderat) mama acestuia (...) ..politia din viseu este foarte corupta si tin cu mafioti din moisei {si eu sunt de aci dar nu permit asa ceva} eu negru strain daca dreptate nu se face voi merge pana unde maximul nu este de ajuns ca acel (...) MARIUS VARUL COMANDANTULUI DANCI DIN VISEU sa fie prins si condamnat.....SI INCA CEVA LUATI AMINTE FRATILOR CA EL "MARIUS" PE SOTIA CARE O ARE A (...) ....AUTORITATILE NU AU OCHI NUMAI DUPA GURILE RELE...EU VECIN CU MARIUS L-AS (...) CRED CA EL STIE CINE SUNT DACA CITESTE ACEST MESAJ>>>LUME DNA-UL E PE URMELE LOR SI A POLITISTILOR CORUPTI CU (...) IN FRUNTE>>>VA MULTUMESC SI AS VREA SA VA DATI SEAMA CE SE INTAMPLA>>> RAZBOIUL DIN VISEU ACUM INCEPE PRIMA DATA DUPA REVOLUTIE FIECARE ANGAJAT AL SECTIEI DE POLITIE, PROCURATURA si JUDECTORIE CARE NU ISI VA FACE TREABA VA FI CONCEDIAT SI ARESTAT PENTRU MINIM 3 ANI ....MULTUMESC SI LUATI AMINTE...

89

Publicat la: 9 noiembrie 2012 ora: 00:45:56 de catre: viseu
buna...un bun cunoscator al ambelor tabere sunt...fata este cuminte si desteapta ...din clasa ei de scoala mai sunt inca 2 fete violate de aceleasi persoane si comandate de M.(moderat) dar nimeni nu stie pentru ca le este frica la fete sa raspunda in fata legii fiindca au fost amenintate cu moartea dar vor raspunde si ele cat de curand ...baietii sunt cum in arest preventiv {29zile} dupa care vor sta intre 15-25 de ani de puscarie. pentru: viol, talharie, lipsire de libertate etc...cititi va rog ART.217 respectiv 218 su 224 din CODUL PENAL....FATA este nevinovata si este acum mai puternica ca legea...toti vor plati chiar si COMANDANTUL POLITIEI VISEU DE SUS... .SI CEI CARE NU VOR ANCHETA CAZUL: CORECT SI ADEVARAT...

90

Publicat la: 9 noiembrie 2012 ora: 10:54:43 de catre: danci
Acei 4 infractori trebuie castrati. Asa nu o sa mai aiba chef de viol in 4. Oricum sint mari nesimtiti cei 4 violatori, niste animale care nu trebuie lasate in libertate! PEDEAPSA CORECTA: 15-20 DE ANI DE INCHISOARE. Sa vedem daca dupa ce ies de la Puscarie le mai arde de violuri. Si nu uitati ca cei 4 nu sint la prima abatere, au mai facut asa ceva doar ca fetele nu i-au reclamat fiind amenintate. De data asta, fata a avut curaj iar cei 4 vor plati pt. toate faptele.

91

Publicat la: 9 noiembrie 2012 ora: 12:11:21 de catre: Black River
Sunt de acord orcat de perversa ii Tita, trebuie sa ne gandim ca ii un copil cu minte de copil ...la ce sa ne asteptam. Da dece copilul ala..care sufera groaznic de mult nu declara tot ce a fost.? Dece nu declara ca Marius a amenintato daca spune ceva la politie?. A mentionat doar pe copii astea care nu au spate...Da e adevarat unii chiar sunt prosti cu Diploma si au facuto. Da sa mai mentionam odata..ca unii sunt nevinovati de ex Gogu, il cunosc foarte bine pe el si pe familia lui. Imi pare rau pentru ei. Sper sa treaca cu brio de acest moment, si o sa se faca dreptate...ca Dumnezeu nu doarme.
...

92

Publicat la: 9 noiembrie 2012 ora: 12:18:47 de catre: .....
Va rog frumos da puneti numele vostru nu a lu alti..sau nu il puneti deloc..vad niste comentari cu numele meu..dar nu eu am scris asta!

93

Publicat la: 9 noiembrie 2012 ora: 12:25:30 de catre: cucu
acestia sunt recidivisti, sunt un grup de animale care fac de rusine specia umana.trebuie inchisi si aruncate cheile. sunt curios cum va actiona POLITIA SI PROCURATURA, ASISTENTA SANITARA fiind vorba de o minora de 15 ani.

94

Publicat la: 9 noiembrie 2012 ora: 16:39:00 de catre: xxx
hai sa fim acuma si seriosi pacat de celelalte fete care au patit asa poate alea nu sunt toate ca si tita, dar tita le merita cu varf si indesat i se intoarna acuma toate inapoi, toata lumea stie ca e o mare (...)(moderat) demult si daca era cuminte nu lua bani de la ei in schimbul sexului....si nu iesea cu care cum din (...) a umblat acum poate a saturato D-zeu pacat de baieti sa nu fi primit ceva boli de la ea, pe baieti nui stiu dar daca erau ceva violatori mai aveau plangeri nu numa de la tita, ea acum nu stie cum scoata bani mai multi de pe ei, ea chiar nu gandeste nare creer,si nu cred ca e marcata de asa ceva pt ca ea e obisnuita cu din aste pt ea a fost o placere 100% doar ca nau platito bine si a lasato pe jos, e doar vina ei si a baietilor ca la ce si facut de lucru cu o asemenea (...) .........ar face bn sasi retraga plangerile sa nu distruga si viitoru altora ca al iei, ei asai place..............

95

Publicat la: 9 noiembrie 2012 ora: 16:41:04 de catre: anonim1
Ce puneti atata vina pe ei k nu cred ca sunt vinovati.....sh ea intradevar era o (...)(moderat) ...sh dupa zikea o tipa mai sus se dadea de 20 de ani, sh tot ii umbla capul dupa toate masiniile sh era azi cu unul sh maine cu altul....mai degraba a mers ea singura k dara ii plakea (...) chiar dk se dadea o sfanta..... pana la urma sia cautato:))

96

Publicat la: 9 noiembrie 2012 ora: 18:19:50 de catre: anonim.
pe fata o cheama L.P.(moderat).

97

Publicat la: 9 noiembrie 2012 ora: 18:30:09 de catre: CINEVA
in primul rand, fetele care se presupune ca au fost violate trebuia sa mearga in ziua urmatoare sa declare la polite, si dintre cei 8 au fost doar 4 declarati doar 4 care 1 dintre ei nu are nici o vine , si ceilalti marius stiind ca are femeie si trebue sa si nasca de ce a mers si a luatao in masina trebuia sa o lase acolo unde este. Cel care a duso cu masina Gogu nici nu sa atins de ia in plus ia la tot sunat si la batut la cap sa mearga dupa ia sa o aduca in moisei si pe parinti ia mintit zicand ca merge la un majorat. Dr se pare ca voi nici nu stiti adevarul si nu conasteti fata si aia care zic ca fata este cumine si 100% nu ar fi mers cu ei chear nu o cunosc.

98

Publicat la: 9 noiembrie 2012 ora: 21:40:42 de catre: eu
Da normal pe criza asta domnisoara Tita trebuie sa faca cumva banii.. (...)(moderat). Nu. Nu comentati ce nu stiti..cei care o cred usa de Biserica se inseala..nu fost obligata sa urce in masina cu Gogu, ea la sunat disperata ca o astepta Marius. Exista dovezi, dar toate la momentul potrivit !

99

Publicat la: 9 noiembrie 2012 ora: 21:45:46 de catre: o verisoara de a ei.
O cunosc pe Tita foarte bine suntem in famile.. ii place sa (...)(moderat).
...

100

Publicat la: 9 noiembrie 2012 ora: 21:52:06 de catre: Black River
sunt un vecin...insfarsit ti-ai gasit nasul Marius... Te cunosc foarte bine stiu ca pana acuma ti-a mers cu Comandatul Danci, dar acuma nu cred ca o sa mai reusesti... ai dat peste cine nu trebuie... bucurate de libertate cat mai poti, si apeleaza la pile cat mai mari.ca orcum no sa mai scapi. Condoliante, si imi pare rau ca astepti un copil. Mult succes la racoare :))

101

Publicat la: 9 noiembrie 2012 ora: 21:58:16 de catre: vasy.
Imi pare rau pentru tot ce sa intamplat, imi imaginez prin ce trec familile voastre. Cunoc familia Razus si stiu ca o sa faca dreptate...sa speram ca no sa mai fie liber acest criminal (...)(moderat), ca a facut destule si tot timpul a scapat cu fata curata. Fiti tari.

102

Publicat la: 9 noiembrie 2012 ora: 22:57:38 de catre: anonym
nui corect sa faca numai astia bulau.sai culeaga politia si pe restu.cu cati bani au momit comandantul sa nui salte?ba sa se faca dreptate ce naiba

103

Publicat la: 9 noiembrie 2012 ora: 23:04:33 de catre: anonym
aduceti dna-ul pe capu komandantului ca (...)(moderat) de la aia care chiar au violato.ba aicea este cea mai mare koruptie la viseu.sai denunte cineva si pe restu, astai dreptate?ce naiba se intampla? hotilor!!!!!!!

104

Publicat la: 9 noiembrie 2012 ora: 23:07:02 de catre: anonym
si marius sa ia 30 de ani ca merita

105

Publicat la: 10 noiembrie 2012 ora: 00:38:59 de catre: nu conteaza.
Nici o fata nu merita sa pateasca asa ceva ii adevarat. Imi dau seama ca nu e usor pentru ea si pentru familia ei..dar ii proasta ca nu declara tot adevarul..ca MARIUS a violato, ii e frica de el ca a amenintato si ia zis ca o omoara da trebuie sa se gandesca si la cei nevinovati ca sufera degeaba! Imi pare rau pentru Gogu, il cunosc si il respect sper sa iasa...ca nu are nici o vina! Sa se faca dreptate.

106

Publicat la: 10 noiembrie 2012 ora: 02:20:20 de catre: xxx xxx
Ma mira faptul ca in moisei noaptea fetele merg la "suc" pe magurice, la canton si in padurice "dupa alune" si se joaca de"a lupul si scufita ! Pe Tita nu a obligato nimeni sa urce in masina..din potriva ea la disperat pe Gogu sa mearga dupa ea! Nu stau sa judec pe nimeni, dar si cum ti-o faci ;) O fata cuminte la orele alea mici stau acasa!

107

Publicat la: 10 noiembrie 2012 ora: 10:38:21 de catre: Anonim
Daca tot va preocupa acest caz așa cum spuneti...... De ce i luați apărarea acelei fete care se presupune ca a fost violată?Dupa cum afirmati ca fata e nevinovata, eu nu as crede, dar ceea ce va dau dreptate este ca intradevar acest caz are nevoie de DNA .... Numai ei vor face lumina in acest nefericit caz care sa lăsat cu 4 TINERI NEVINOVATI in arest. Sunt foarte curioasa pe ce baza acești tineri au fost arestați ?????pt primele 24 de ore ...ok... Sa zicem ca a declarat fata minciuni? Dar pt 29 de zile??????? Are Judecătoria probele de ADN gata????? au dovezi concrete ???? Au martori?????? Sau doar a fost o acoperire, sa nu i aresteze pe cei vinovați care si astăzi se plimba pe străzile din Moisei !!!! Moieseienilor trezitiva la realitate si sa fie închisi vinovații pt ca sunt liberi si nu se știe care va fii următoarea victima!!!! Vrem dreptate pt acest caz ..... Si vrem sa fie eliberati cei 4 pana se clarifica cazul...... Pt ca acești copiii stau in pușcărie fără probe doar după declarația ce a dato o fata speriata de amenințari!!!!!

108

Publicat la: 10 noiembrie 2012 ora: 12:09:52 de catre: coca
mai marius femeia ta sta inca cu tine? ori este asa de ingramadita si nu vede ce (...)(moderat)are in casa?daca as fii in locul ei te-as opari cu apa clocotita si te-as trimite la biserca sa o inconjori in genunchi pana ai cadea ca un berbece. pentruca esti un berbece fara creier.

109

Publicat la: 10 noiembrie 2012 ora: 19:07:33 de catre: Mihaela
sunt sigura ca si fata vroia 100%100

110

Publicat la: 10 noiembrie 2012 ora: 20:36:39 de catre: Ghost Hunter
nu inteleg .. titza cine e ? e tigancusa ?

111

Publicat la: 11 noiembrie 2012 ora: 01:09:01 de catre: mir_ela
tot ce i s-a intamplat lui Grigore Coman este INSCENARE....adevaratii vinovati sunt in libertate, iar el le-a cazut in plasa....ADEVARATA INSCENARE...Fata a acceptat sa mearga...probabil ca el a dus-o la "asteptata ei intalnire".....Dar lasati ca toate se platesc cu timpul......... o sa vina si vremea lor....OAMENI BUNI, care tot il bagati si pe el in aceeasi oala cu vinovatii, va rog sa va potoliti!!!Gogu este nevinovat.... incetati cu acuzarile el nu i-a facut nimic.....de unde sa stie el ce o asteapta pe aia????GRABITI-VA SI II ELIBERATI PE CEI NEVINOVATI, SI_I PRINDETI PE VINOVATI PANA NU E PREA TARZIU.......

112

Publicat la: 11 noiembrie 2012 ora: 02:19:27 de catre: anonim
stay sa vedeti ia la sunat pe prietenu ei si ia spus\daka no skoate la un suk si a venit respektivul si a luato dupa aia a luata si a f..... taty dupa ke sa saturat a lasato in grija altora ....kad de (...)(moderat) sa fi kum zike lumea ka e ia da asa keva nu se face niki ku ultyma fata de pe drum io nu styu ke sens are kum oti fake sex cu o fata pe kare o baty ya plange uh o mai baty ... ke inima poate avea akei bayety bag pikioru tre sa violeze o fata pt asa keva dute si uh pe kentura ka de aia so infintat kentura sa aiba parte orke prost de pi.... nuh si kum toata viata sa staye la parnaie merita sa vada si ei kum iii sa fi fetita ka in puskarie kand aude de violuri ka ai fakut fetyta te face si iti sune ku ke vrei margarina sau ulei uh ziki ku margarina ka kuh ulei ma usturaa... asa le tre

113

Publicat la: 11 noiembrie 2012 ora: 20:23:53 de catre: CiNeva.
Nenorocitul de Marius, el a vrut sa-l bage pe Gogu si pe ceilalti. A facut o gramada de prostii, si tot liber este ala merita sa stea la inchisoare pe viata, el nu poate fii considerat OM, ci (...)(moderat), si animalele is mai bune. Ii de tot rasul cal batran se pune cu o fata de 15 ani...si mai e si insurat..ma mir ca femeia lui mai sta cu haramul ala!

114

Publicat la: 11 noiembrie 2012 ora: 20:33:45 de catre: anonimus.
CE A CAUTAT HLETIOSUL ALA DE MARIUS ACOLO STIIND CA ACASA ARE NEVASTA SI ASTEAPTA SI COPII . ? II UN GOLAN MERITA (...)(moderat) CATE PROSTI A FACUT . PACAT CA NU E CEAUSESCU , PACAT! ARE NOROC DE UNCHIUSO ALA, DACA NICI ACUMA NO SA SE FACA DREPTATE...MOISEIUL VA TRB SA SE NUMESCA JUNGLA ! FIECARE OMOARA, VIOLEAZA SI FACE CE VREA- IMI PARE RAU PENTRU AIA CARE NU AU NICI O VINA. IMI PARE RAU PENTRU FAMILIA LOR CA SUFERA EXTREM DE MULT..CRED CA NICI UN PARINTE NU ISI DORESTE SA ISI VADA PROPIUL FIU INCHIS, MAI ALES DACA II SI NEVINOVAT ! VREM DREPTATE!

115

Publicat la: 11 noiembrie 2012 ora: 20:50:37 de catre: .....
pentru anonim ora 02:19:27 publicat pe 11 noimbrie.! ESTI PTICAT PE JOS :)):)):))!

116

Publicat la: 11 noiembrie 2012 ora: 20:54:34 de catre: B - P :))
MARIUS E PUTIN SPUS BERBEC II UN (...)(moderat)!
...

117

Publicat la: 11 noiembrie 2012 ora: 21:19:00 de catre: pupaza din tei-
Eu sunt o Pupaza mai inteligenta...stiu sa scriu, stiu sa citesc,si stiu sa spun ce am vazut. Am fost in nopatea 4 noiembrie, in padurea cu alune si am vazut tot ce s-a intamplat ! FITI PE FAZA : La Titutsa ii place (...)(moderat), ca (...), ca pasta de dinti e scumpa si banii n-o sa-i ajunga ! Haida numa si numa spune adevaru asa, ca Marius te-o violat si tare te-o bucurat, inca nu la-i denuntat? ca bine te-o inviorat ! OCHII DIN UMBRA STIE TOOOT...=))

118

Publicat la: 11 noiembrie 2012 ora: 21:24:44 de catre: fritsi :))
trrrrrrrrrrrrrr Titooo stai ca te lovesc! :)):)):)):)):)) tu (...)(moderat), Ai alergat din (...), din sus in jos..noa hranete, cine ce cauta gaseste faa :) SA SE FACA DREPTATE CU CEI NEVINOVATI --

119

Publicat la: 11 noiembrie 2012 ora: 21:31:34 de catre: Pecii -
(...)(moderat) Lui desteptul de Marius merita sa i se smulga unghile de la maini si de la picioare, si sa i se taie P*(...) ! Si dupa aruncat la groapa Diugului ! :)) Pacat de parinti lui.

120

Publicat la: 11 noiembrie 2012 ora: 21:57:34 de catre: truli.
Tu closhca spune adevarul cine te-o (...)(moderat) nu mai face pe vctima atata, ca pana la urma tot o sa spui adevarul -- Ca minciuna are picioare scurte ! Te pupa Jean :))

121

Publicat la: 11 noiembrie 2012 ora: 23:23:02 de catre: baaaaaaaaa
lasati toate comentarile cum sunt scrise ! ca Gorila proasta si ticalos se uzeaza in vocabularul romaesc !

122

Publicat la: 11 noiembrie 2012 ora: 23:38:18 de catre: La.
domnisoara ai face bine sa spui adevarul, nu sa-i bagi la inaintare pe niste oameni nevinovati.! nu uita ca Dumnezeu e sus si te vede! take care

123

Publicat la: 11 noiembrie 2012 ora: 23:44:22 de catre: moisei
ai dreptate aia ii o closhca :)):)) eu cred ca nu o saturato (...)(moderat) sau asa ceva (...) dracului astia ce ii iau apararea nu stiu cine este si ce o facu si va face in continuare o (...) care merge in discoteca si (...) pe bani. Si dc 95% din com iau apararea baietilor, va zic eu pt ca sunt nevinovati pt asta spune adevaru (...) nu baga baieti nevinovati in puscarie

124

Publicat la: 12 noiembrie 2012 ora: 04:26:46 de catre: anonim
la muty aia asa la tre sa ajunga la puskarye si ala femeie akasa si ii dea (...)(moderat) si kopi sa infund e puskaria sikopii lui niki sa na uda de tataso ka io dak pariu de ai pune pe kopi sal judege niki ei nu iar da dreptate alexa si marius pe viata sa staye la parnaie kum ii zikala aia fata ai fost fatavei fi ( in puskarie :) :))

125

Publicat la: 12 noiembrie 2012 ora: 21:35:33 de catre: cineva,
Marius trebuie sa putrezeasca in puscarie, ! faceti dreptate "
plt

126

Publicat la: 13 noiembrie 2012 ora: 22:22:34 de catre: plm
da ce o facut marius del acuzati? sunt doar curios

127

Publicat la: 13 noiembrie 2012 ora: 23:24:34 de catre: moisei
fata nu este tita o confundatzi fratilor este una din cartierul fehelsandor si este clasa a 9-a ...crina o cheama ...mai fratilor informativa

128

Publicat la: 13 noiembrie 2012 ora: 23:27:09 de catre: moisei
Mariius oricum va plati cu varf si indesat e un psihopat si jumatate...si daca ma gandesc eu bine in Mazda aia gri a lui va muri cand nici nu o sa se astepte...

129

Publicat la: 13 noiembrie 2012 ora: 23:56:13 de catre: ghita.a
Analfabetilor....nici macar nu stiti scrie si va mai trebuie comentarii?...mergeti dreacu si puneti mana pe carte. Nu judecati voi soarta altora..uitativa dreacu la barna din ochiul vostru!!

130

Publicat la: 14 noiembrie 2012 ora: 10:02:04 de catre: adina
Mai Ghituca, pai tocmai tu sa ne faci pe noi analfabeti? Tu care se pare ca ai baut cerneala in cele doua clase pe care le-ai facut? Pun pariu ca habar n-ai unde ai gresit, daca te grabesti te mai inscriu astia in clasa pregatitoare ca ai maaaaare nevoie de niste ore...Si ca sa nu-ti obsesti prea tare neuronul singuratic uite, iti dau doua indicii: nu stiti scrie = nu stiti sa scrieti; uitativa = UITATI-VA!!! Deh ' prostu' nu e prost destul, daca nu e si fudul"

131

Publicat la: 14 noiembrie 2012 ora: 22:01:34 de catre: ù.ù
noa Gheo ! :)) :)) Bravo Adina, !

132

Publicat la: 15 noiembrie 2012 ora: 20:15:55 de catre: AL.
Marius merita sa intre, nu copii astea nevinovati, pacat ca sufera cine nu trebuie ! Hotul ala merita sa stea 20 de ani sa se invete minte sa nu mai f*** pe nimeni !
;;

133

Publicat la: 15 noiembrie 2012 ora: 21:25:14 de catre: jje
ma, ce-a cautat aia cu baietii.. cu 6 inca.. nu cred ca a fortat-o nimeni sa urce in masina si sa mearga pana nu stiu unde ...a mers singura de buna voie, iar voi baieti, daca ati stiut ca sunteti vinovati trebuia sa o (...)(moderat) si scapati...da asa.. o lasati (...) sa va declare la politite...off..
th

134

Publicat la: 19 noiembrie 2012 ora: 12:55:04 de catre: eu"
Nu cred ca aceea fata este ''usa de biserica'' , dupa cum multi sustin, a mai avut si alte antecedente. Mai mult de ce sa condamnam noi pe ''ea'' sau pe ''ei'' sa-si spuna cuvantul cei care sunt capabili sa judece corect. De cele mai multe ori aparentele inseala.

135

Publicat la: 22 noiembrie 2012 ora: 22:26:42 de catre: unknown person
eu sunt sigura ca politia viseu de sus nu e corupta si va face dreptate si a actionat conform legii! de ce se tot acuza ca nu s-a facut dreptate? poti sa arestezi un om doar pe seama unor barfe? poti doar sa cercetezi, sa iei declaratii, etc, dar daca domnisoara violata sau ceilalti martori la viol nu-l declara vinovat si pe respectivul marius, atunci politia are mainile legate. chiar daca sangele nu se face apa, NIMENI NU E MAI PRESUS DE LEGE! sunt sigura ca domnul comandant este cea mai corecta persoana din politie si nu vede cu ochi buni rusinea de a-i fi pus numele alaturi de fapte contrare legii. banuiesc, de fapt sunt sigura ca daca ar fi dovezi ar lua masuri imediat.
bnm

136

Publicat la: 23 noiembrie 2012 ora: 16:04:05 de catre: anonim
fratilor la fata ia placut ca o fata cuminte nu iesi noaptea din casa daca se tine asa cuminte si politia viseu de sus e foarte corecta si baeti acum sunt liberi

137

Publicat la: 25 noiembrie 2012 ora: 17:47:40 de catre: MM.
da ce sigur esti pe tine ! In Viseu e ceea mai mare mafie... Marius cate prostii a facut si tot se plimba pe strazile din Moisei. In Romania nu conteaza legea..conteaza banii !

138

Publicat la: 25 noiembrie 2012 ora: 17:52:29 de catre: FLORIN
Pot prezenta zeci si zeci de DOVEZI, de musamalizare, si coruptie. Cu nerusinare si nesimtire se acopera multe fapte. Iar in legatura cu VIOLUL, nu are importanta daca fata aia a iesit noaptea din casa sau nu, principalul lucru este ca nu esti in siguranta nicaieri, chiar nici un om in toata firea, dar o copila. (Unii din)(moderat) politistii de la Viseu sunt corupti pana-n dinti. Am dovezi certe, numai ca sunt deja grupuri formate, si se acopera unii pe altii. Asa ca nu-i mai ridicati in slavi pe politistii din Viseu, ca s-ar putea sa va muscati limba, si sa va convingeti prin propriile patanii. Indiferent cine este acea fata, nu are voie nimeni sa abuzeze de ea, dar nimeni, sa fie clar. Iar daca azi se incurajeaza asemenea fapte, maine s-ar putea sa fiti voi victimele violului sau fetele voastre sau nepoate.... (Unii din)(moderat) POLITISTII Viseoani sunt CORUPTI si musamalizeaza totul pe interes. AM DOVEZI CERTE IN MULTE CAZURI.

139

Publicat la: 26 noiembrie 2012 ora: 01:14:49 de catre: Anonim
citesc printre comentarile astea atatea minciuni si vrajeli ca are 17 ani bai fratilor are 15 ani ... fata asta nu avea ce sa caute la ora aia pe strada a mers de bunavoie ea declara ca nu ii cunoaste si nu stiu ce .. ii cunoaste pe toti ia (...)(moderat) cu o faza si acuma o traso in piept.. baietii is nevinovati ea a mers de bunavoie si nesilita de nimeni...sunt doar minciuni..

140

Publicat la: 5 decembrie 2012 ora: 19:09:01 de catre: anonim
pot doar sa ii spun bravo la fata!!!!!distrugei cum te-au distrus ei pe tine!!!!!nu cred ca sunt atat de nevinovati cum ziceti voi!!!!!

141

Publicat la: 6 ianuarie 2013 ora: 15:19:38 de catre: samson
Orice comentariu este de prisos, atunci cand nu sant respectate legile divine, unde copii cresc fara sa-l cunoasca pe Dumnezeu, v-or fi mereu asemenea tragedii. Traim vremurile din urma cand Diavolul este la el acasa.Dumnezeu sa se indure de Romania.