Portal eMaramures.ro - PAGINA START
Cauta in:


31.07.2014 13:16:55
Euro - 4,4188 lei

Dolar SUA - 3,3016 lei

Lira - 5,5723 lei

Aur (gr.) - 137,3685 lei


Foto soare si noriVezi VIDEO
1 august 
Max: 26/ 32 grade Celsius
Min:  11/ 16 grade Celsius
 

Va fi vreme in general frumoasa maine peste tot in judetul Maramures. Spun meteorologii ca va fi soare, dar si ca din cand in cand norii isi vor face simtita prezenta. Vantul va sufla in general slab, iar maximele vor fi usor mai ridicate decat cele din ultimele zile. La orele pranzului se vor inregistra 32 de grade in Baia Mare si Sighetu Marmatiei, 31de grade vor arata termometrele in Seini, 29 de grade sunt asteptate la Targu Lapus, in timp ce la Cavnic si Borsa se vor inregistra 26 de grade Celsius.

Baia Mare
In Baia Mare urmatoarele doua zile aduc vreme frumoasa. Spun meteorologii ca cerul va fi predominant insorit, iar vantul va sufla slab. Maximele termice cresc usor astfel ca la orele pranzului se pot inregistra pana la 32 de grade Celsius. Noaptea nu vor fi mai mult de 17 grade Celsius.

Sighetu Marmatiei
:
Vreme in general frumoasa va fi in urmatoarele doua zile si la Sighetu Marmatiei. Cerul va fi predominant senin, iar vantul va sufla in general slab. Va fi mai cald decat in ultimele zile, iar la panz termometrele pot urca pana la 33 de grade Celsius. Noaptea mercurul din termometre va arata pana la 15 grade Celsius.

Borsa
:
La Borsa vremea va fi in general frumoasa in urmatoarele doua zile. Meteorologii spun ca in zona cerul va fi predominant senin, iar norii doar sporadici. Vantul va sufla slab, iar mximele termice raman la nivelul celor din ultimele zile. Sunt asteptate la pranz 26 degrade Celsius, iar noaptea minime termice de cel mult 12 grade Celsius.

Cavnic: Vreme frumoasa spun meteorologii ca va fi in urmatoarele doua zile si la Cavnic. In zona atat sambata cat si duminica cerul va fi predominant senin, iar norii vor aparea doar din cand in cand si sunt trecatori. Vantul va sufla slab, iar maximele termice raman la nivelul celor din ultimele zile. La pranz se vor semnala cel mult 27 de grade Celsius, iar noaptea minimele nu vor depasi 14 grade Celsius.

Targu LapusIn Targu Lapus urmatoarele doua zile aduc vreme frumoasa. Cerul va fi predominant senin de-a lungul intregului week-end , iar vantul va sufla in general slab. Meteorologii spun in zona se vor semnala maxime termice de pana la 30 de grade, iar noaptea minime de cel mult 14 grade Celsius.

Seini
:
Vreme frumoasa, cu cer predominant senin va fi in urmatoarele doua zile si la Seini. Meteorologii spun ca norii pot sa apara doar izolat insa si acestia vor fi trecatori. Vantul va sufla in general slab, iar maximele termice se vor situa in jurul valorii de 31 de grade Celsius. Noaptea mercurul din termometre nu va depasi 16 grade Celsius.




112
ULTIMA ORA - ALCOOLTEST - Primarul din Viseu de Jos, prins baut la volan
11:37:52 1 septembrie 2010  | autor:  Ioana Osan

Primarul localitatii Viseu de Jos, Vasile Maris, a fost prins in aceasta dimineata, 1 septembrie, conducandu-si autoturismul dupa ce a consumat licori bahice. Rezultatul etilotestului efectuat de politisti a fost de 0,54 mg/l alcool pur in aerul expirat. Edilul sustine insa ca oamenii legii "l-au vanat" ca sa-l amendeze si ca, de fapt, a baut doar doua beri... aseara.

"Numa' cat am intors masina in zona casei mele si m-au si prins. M-o asteptat astazi dimineata pe la 10.00", a declarat Vasile Maris, primarul din Viseu de Jos, pentru eMaramures.ro. 

Edilul nu a negat ca a consumat alcool, insa aspus ca a baut "doua beri si inca ceva un pic aseara", iar astazi dimineata politistii "l-au vanat" ca sa-l amendeze. Primarul a fost pus sa "sufle in fiola", iar rezultatul a fost de 0,54 mg/l alcool pur in aerul expirat.

Primarul a fost condus la spitalul din Viseu de Sus pentru recoltarea de probe biologice in vederea stabilirii alcoolemiei.


 
Versiunea pentru tiparire
Trimite stirea pe email
Trimite stirea pe Yahoo! Messenger
Adauga comentariu


1

Publicat la: 1 septembrie 2010 ora: 12:52:38 de catre: bachus
si cati mai sunt ca ei ! dar daca beau impreuna cu sefu de post , cine sa le mai puna fiola ? mai verificati si prin alte sate si comune ,de pe langa sighet ,si o sa ramaneti uimiti de ce sunt in stare unii soferi . ei cred ca daca sunt ,,patroni ,, sau au alte functii au voie sa conduca si in coma alcoolica! dar cum ziceam ,,,cand se bea cu ,,organu ,,impreuna de unde lege ?.....

2

Publicat la: 1 septembrie 2010 ora: 13:25:09 de catre: ion
Primarul nostru ar trebui vanat ca sa-l prinda treaz ca beat este intotdeauna , nu l-am vazut treaz niciodata in 10 ani , ma bucur ca polițiștii si-au facut macar acum treaba in ceasul al 12-lea ca nu se mai poate , mai mare rușinea .

3

Publicat la: 1 septembrie 2010 ora: 14:53:28 de catre: viseun
A gasit, ceea ce de mult cauta; precis au fost de servici ceva politisti tinerei, altfel. militienii il faceau pierdut vreo 24 de ore, caci, doar ..., le permite legea la toti "betivanii prostanaci"! Felicitari politiei romane!

4

Publicat la: 1 septembrie 2010 ora: 18:50:37 de catre: om
Interesant !!!

5

Publicat la: 1 septembrie 2010 ora: 19:45:00 de catre: Sorin P(viseoan)
Saptamana trecuta a avut si un accident de circulatie dar spre deosebire de azi era mult mai beat (starea naturala a acestui primar este starea de ebrietate atat ziua la servici cat si noaptea). Cu toate ca era vinovat (lovise alta masina din spate) a inceput sa injure soferita celeilalte masini iar nimeni dintre politisti(sau sa le spun militieni) nu s-a deranjat sa-i puna fiola desi el abia mai putea sta in picioare. De abia dupa cateva zile a fost "interogat" de catre politisti("dupa ce a fost gasit" - era foarte greu de gasit!!!!) si ,desi era mort de beat , dupa interogatoriu, s-a urcat linistit in masina(era mai sigur decat sa stea in picioare) si sub ochii acelorasi politisti(clar militieni) a plecat acasa. Daca azi a iesit 0,54 in aerul expirat ,normal ca in sange are peste 1,0 si este pasibil de un dosar penal. Dar pot sa pariez ca deja "treburile" sunt aranjate si alcolemia din sange va fi sub 0,8. Nu vad nici o persoana capabila sa duca lucrurile pana la capat. Traim in Romania si PSD-ul mai are nevoie de aceasta creatura de primar sa mai aduca voturi in Viseu de Jos. Exista suficienti prosti in Viseu de Jos pe care sa-i mai poata mintii si pacalii, si care binenteles le place acest lucru din partea unuia ca el. Rusineeeeee!!! (Cred ca rusinea ar trebui sa fie a celor care au votat acest betiv notoriu in fruntea unei asemenea comune cum este Viseu de Jos. Poate se vor gandi la viitoarele alegeri oricand vor fi ele...). Rusineeeee... !!!!!

6

Publicat la: 1 septembrie 2010 ora: 20:59:14 de catre: primar de visauooo
a baut si El 2 beri... dar la 2 litri:))

7

Publicat la: 1 septembrie 2010 ora: 23:56:37 de catre: Maris
Super acest primar din Viseu de Jos. Renumele de betiv il are in tot judetul dar ?... cine sa ia si masuri?... Bun comentariu ca ar trebui vinat sa-l prinda treaz! Si celalalt comentariu cu accidentul de saptamana trecuta! La fel cum si-a aranjat accidentul de saptamina trecuta, azi dupa inca cateva beri(la 2 litrii !) si cateva tuici (la litru' !) se lauda la oricine il asculta ca deja a rezolvat si aceasta problema(deja!!!) deh doar e primar in al treilea mandat si are si sustinere!!! (O fi de la PSD???) Bine zis : Rusineeeee ...Viseului de Jos pentru cine a ajuns sa reprezinte aceasta comuna!!!...

8

Publicat la: 2 septembrie 2010 ora: 14:54:53 de catre: Tomoioaga Gheorghe Hlo
Un primar, mai de ciuf si de ras decat acest betivan ordinar, nu se gaseste pe toata apa raului Viseu , de la cota 1409 si pana la cota ... 330 ; atentie, aici, este vorba de ..."cota de inaltime", nu de cota de bataie pe care i-o aplica, in mod sistematic si cu toata puterea ... fizica, nu ..., politica (caci e in opozitie), deci, cota care i-o serveste celei careia i-a jurat candva credinta!

9

Publicat la: 2 septembrie 2010 ora: 19:26:53 de catre: Marisca lu Pocleata
A fost baut? E starea lui naturala. Inca de dimineata se spala pe dinti cu horinca si apoi imi da la coaste, va spun eu!!!

10

Publicat la: 3 septembrie 2010 ora: 15:29:42 de catre: Viseuanu rusinat
Mi-e sila ca avem asa primar. Dar o veche zicala spune ca: FIECARE COMUNITATE ISI MERITA CONDUCATORII! Poate ca il meritam, nu poate sigur, din moment ce l-am ales si a treia oara. E rusinos ca ne reprezinta un BETIVAN, dar de fapt sa le fie rusine celor ce l-au votat. De ce sa-mi fie rusine mie. Pe mine nu ma reprezinta. Simt doar o usoara jene, de cate ori il vad. Pentru ca il vad baut. Treaz l-am vazut doar la inceputurile Sfintelor Posturi. Doar la inceput, ca nu reusea sa se abtina pana la capat. Asta e! Cred ca e alcoolic! Trag nadejdea, ca asta sa fie ultimul mandat!!

11

Publicat la: 3 septembrie 2010 ora: 23:14:07 de catre: mara
de ce vedeti doar pe primar? toti din primarie beau si de cate ori mergi acolo ori nu gasesti pe unul ori pe celalalt nu poti rezolva ceva intr-o zi ca astepti pana vine unul de la bar si pe cand rezolvi cu el este dus altul primarul a invatat sa bea acolo, nu a fost asa cand a intrat in primarie ar trebui schimbati toti de la primarie ca sa mearga bine!

12

Publicat la: 4 septembrie 2010 ora: 09:31:10 de catre: Tomoiaga Gheorghe Hlo
De ASTĂ DATĂ şi AICI, cu adevarat Gh HLO şi mă adresez, în mod special, comentatorilor care îl cunosc pe acel care încă mai deţine funcţia de primar a comunei Vişeu de Jos şi o mai deţine până când prefectul judeţului Maramureş, care, in conformitate cu prevederile articolului 15, alineatul 2, lit „e” din Legea nr. 393/2004, obligatoriu va emite ordin de ÎNCETARE a MANDATULUI actualului primar şi va solicita Guvernului României organizarea de alegeri anticipate, partiale – pentru funcţia de PRIMAR la Vişeu de Jos!

13

Publicat la: 4 septembrie 2010 ora: 09:38:19 de catre: Acelasi Viseuan
Viseuan La ce mai amintiti de „echipaj de politie”, in conditiile in care locuitorii comunei Viseu de Jos au fost blestemati si sunt condamnati sa-l aiba de primar pe fostul zidar, Maris Vasile Cuheanu', care de mai bine de zece ani, nu se dezminte si face din plin dovada ca ajuns o „rusine de primar”. Blestem pe saracii viseuani, care de altfel ar fi oameni de treaba, dar au gresit amarnic atunci cand nu au acordat respectul cuvenit domnului Coman Ioan Ilie Buleac, cel care, in vremuri grele, i-a condus aproape 11 (unsprezece) ani; blestem pe saracii viseuani dion Viseu de Jos, sa-l aiba de primar pe acest (...)(moderat) - Maris Vasile Cuheanu!!! Dar, se spera, ca ce a fost greu…, zece ani au trecut si poate ajuta Bunul Dumnezeu, ca … dupa ce semne se arata, ca in cel de-al 11-lea an sa se „rupa” blestemul. DOAMNE AJUTAI! Se poate verifica la adresa: http://www.glasulmaramuresului.ro/main_numar.php?show=12&lang=ro&name=Eveniment&numar=2010-08-27#1

14

Publicat la: 6 septembrie 2010 ora: 18:20:57 de catre: tot un viseuan
Nu ma mir ca n-am de ce,dar cred ca asta e o alta "nazdravanie" ca si multe altele a "nevinovatului" primar.Daca imi amintesc eu bine(prin 2002-2003) a mai fost implicat in 2 accidente de masina,tot in stare de ebrietate,doar ca nu au fost victime;primul in timp ce mergea la "resedinta de noapte" de pe Valea Secaturii a intrat cu dacia cea alba in gard la Ion a Netului iar alta data dupa ce si-a sarbatorit ziua de nastere in ianuarie a trecut pe celalalt sens de mers si a intrat cu dacia papuc in sant la Gaborut."Saracu primar" se considera inca o victima , de fapt este o victima dar din pacate a ALCOOLULUI

15

Publicat la: 8 septembrie 2010 ora: 08:30:14 de catre: Viseuan
Sa aveti convingerea ca locuitorii comunei Viseu de Jos sunt "victime"! Ei sunt cei care sufera, atat moral, cat si fizic, din cauza incompetentei organelor administratiei publice ... o asemenea persoana, cu un asemenea comportament, nu are ce cauta in functia de conducator a localitatii!

16

Publicat la: 8 septembrie 2010 ora: 13:20:20 de catre: Andrea Marcea
Atunci reclamati ! O fi el ales dar asta nu e un proces ireversibil. La dezalcoolizare cu el -orice medic il poate trimite la o cura- si sa vina unul care e macar treaz ca treaba este, hardomnului !

17

Publicat la: 9 septembrie 2010 ora: 08:28:47 de catre: Tudic
De betivu asta de primar stie toata lumea asa ca politia e buna de trimis dupa tigari si sa stea cu primariu la Ofrim la baute. Dupa cate am auzit comandantu din Viseu de Sus a telefonat la primaru Maris Vasile dupa accidentu de saptamana cealalta si a anuntat ca e urmarit, asa ca mai lasa cu militea asta!

18

Publicat la: 11 septembrie 2010 ora: 08:25:46 de catre: Viseuan
"Nu poti face cuiva bine, fara ca sa-ti faci tie rau!". Acuma, liderii politici care au "fortat" ca acest (...)(moderat) sa mai ramana de primar, sa nu se astepte sa aiba parte de recunostinta din partea electoratului viseuan. Au avut ocazia sa faca o fapta buna pentru comunitate, mai sa permita organelor statului sa-si faca treaba si sa lucreze corect! Dar, se pare ca la PSD-istii viseuani este mare lipsa de .... CARACTERE! Pentru noi ..., e grav, dar ... astia suntem, pe asta-l meritam!

19

Publicat la: 18 septembrie 2010 ora: 19:11:55 de catre: george d.
Acest vasile maris, scris cu litere mici, un (...)(moderat), a castigat mandatul precedent pe muchie de cutit in fata unui tanar profesor, Liviu Pop, care a ajuns dupa infrangere, nici mai mult nici mai putin, mai marele sindicatelor din invatamant, deci o capacitate organizatorica! Nici infrantul din actualul mandat n-a fost un oarecare. Gabi Simon, inginer, a fost director in economia privata, recunoscut ca un bun organizator! Cine au fost totusi votantii acestui (...)(moderat) traseist si oportunist? Rromii din prund s-au inmultit ca iepurii in mandatele lui Maris, rotunjindu-si cu ajutoarele sociale acordate de primar, veniturile ilicite care oricum depasesc salariile medii sau pensiile din sat! O alta categorie o reprezinta numeroasa lui familie, multi beneficiind abuziv de ajutoare sociale sau pensii de handicapat, cu toate ca multi dintre ei locuiesc in vile supraetajate sau apartin unor familii cu reprezentanti in Top 300 Miliardari! Astfel printre marile (ne)realizari ale distinsului primar se numara lipsa canalizarii, fecalele sunt deversate in Valea Dragoiasa si in Valea Secaturii. Lipsa alimentarii cu apa potabila, doi ani am stat fara apa curenta in timp ce un apropiat al primarului isi aproviziona de la amarata de pompa de apa a comunei o pescarie iar mai nou si o piscina! Apropos, seful statiei de pompare este chiar fiul primarului! Oricine vine cu o propunere, o sugestie sau o reclamatie, ramane cu ea, domnul primar fiind beat de dimineata! A fost la bai pe cuponul de pensie al unui asistat social dar a avut pretentia sa fie tratat ca primar in statiune! De ce nu s-ar duce si la (...)(moderat) sub un nume conspirativ daca ii este rusine cu propriul nume! Daca ar pricepe ca este bolnav, poate ne-ar da buna pace si am mai putea salva pe ultima suta de metri ceva, in sensul c-am mai putea atrage ceva fonduri europene pentru canalizare si de ce nu, pentru apa potabila de pe Valea Morii, nu din prund!

20

Publicat la: 19 septembrie 2010 ora: 09:40:52 de catre: Viseuan
..., aduci fonduri , dar apoi..., cu pescaria si cu piscina consilierului PNT_cd-ist , Pop Stefan Hontu, cum ramane? De unde vreti sa ia patronul apa si curent, daca nu de la ... "uzina de apa"!

21

Publicat la: 20 septembrie 2010 ora: 09:34:05 de catre: eMM.ro
Asteptam si dovezile dvs.

22

Publicat la: 22 septembrie 2010 ora: 18:40:58 de catre: Viseuan
Cine-i "curios", ii furnizez dovezi, in toate domeniile. Lasati-mi doar o adresa de email! Pentru inceput, incercati la: 1. http://www.dailymotion.com/video/x4om8o_nemultumiri-la-viseu-de-jos-mare-pa_people

23

Publicat la: 22 septembrie 2010 ora: 22:13:05 de catre: eMM.ro
Adresa de mail este stiri@emaramures.ro

24

Publicat la: 26 septembrie 2010 ora: 22:55:04 de catre: Viseuan
http://www.dailymotion.com/video/x38v3y_la-primaria-viseu-de-jos-vine-curte_news

25

Publicat la: 28 septembrie 2010 ora: 10:56:45 de catre: valer07
Ieri, in jurul orei 12.30, domnul MARIS se afla in incapacitate...motorie, in centrul orasului Viseu de Sus. Pana sa-mi activez telefonul pe video, a aparut soferul Ionut care l-a ajutat sa urce in masina si dus a fost! Cui mai trebuie sa dovedeasca ca nu-i alcoolic cand ziua in amiaza mare se clatina pe drum! Eu nu mai inteleg nimic! La TV se discuta despre suspendarea Presedintelui Basescu iar un primar incapabil, rusinea comunitatii, nu poate fi suspendat?

26

Publicat la: 28 septembrie 2010 ora: 14:55:08 de catre: ...
ba, tu ase ai peri, ca si coconii cia patru in masina langa baia mare in accident

27

Publicat la: 29 septembrie 2010 ora: 08:30:24 de catre: Viseuan
Ieri, 28.09.2010, politistii din Viseu au dus betivanul, insotit de "tatucu" lui, procurorul Pop Vasile Lesca la Procuratura! ...orice comentariu ...., este de prisos!

28

Publicat la: 29 septembrie 2010 ora: 12:00:37 de catre: doblan
Ba n-a peri ca-amu-l cara Ionuc a lu' Ciut, ca el n-are carnet! Numa' de n-a pica sub o masina, de pe trotuar, in ce hal se afla alaltaieri in Viseu de Sus! Cinste voua Viseuani de Jos si mai alegeti-l inca odata, ca numai asa a sti lumea de satul vost' !!

29

Publicat la: 29 septembrie 2010 ora: 16:04:24 de catre: o profesoara pensionara
Vorbim discutii si ne invartim in jurul colesii! Cine este in masura sa raspunda la intrebarea: - CE TREBUIE FACUT, DIN PUNCT DE VEDERE LEGAL, PENTRU A-L INLATURA PE ACEST PESONAJ HILAR? - CARE SUNT CAILE LEGALE DE ATAC IMPOTRIVA ACESTUI PERSONAJ OBSCEN, CARE ARE DOAR O REPLICA SI ANUME: "EU AM FOST ALES DE CETATENI - NU SUNT FUNCTIONAR DECI N-AVETI CUM SA MA RASTURNATI!!!" Sa-mi raspunda doar cel ce crede ca are un raspuns pertinent, documentat. Sunt sigura ca trebuie sa fie o modalitate de-l inlatura. L-au suspendat pana si pe Fidel Castro, care sunt sigura ca a fost ales de fiecare data in unanimitate! Trebuie deci sa existe ac si de cojocul acestui badaran beat si prepotent! Astept o propunere viabila si promit sa ma implic cu toata puterea mea ca sa spal rusinea ce ne mananca cu acest personaj de tragicomedie!

30

Publicat la: 29 septembrie 2010 ora: 16:26:45 de catre: floarea
Amu chiar ca ajunge! Sa rada raurenii de noi ca sintem de ciuf! Baram sa stea sa bea aci la noi nu sa il vada tata lumea! Viseu de Jos a fost decand lumea un sat de oameni gospodari si harnici. Poate o leaca prea harnici uneori! In 1987 de prea multa harnicie so dus jumate satu, in frunte cu primaru deatunci, in puscarie! Si dintre consilierii deamu o fost in echipa acea dar asta i poveste veche. Acum pot sa faca ce vor, nu le face nimeni nimic. Eu recunosc ca l-am votat, ca o zis ca Simon o fost director la Varzaru si batea femeile cu jordica daca hodineau la lucru.Apoi doamne iarta-ma, mai bine rabdam jordica lu Simon decat duhoarea lu Maris. Ar trebui sa ne adunaam in fata primariei si sa cerem sa isi dea demisia ca nimeni nu il mai vrea.

31

Publicat la: 29 septembrie 2010 ora: 19:56:51 de catre: yo
pai baimarenii cum au scapat de Anghel? si brusc, pana si sarbatoarea castanelor, a devenit brusc, pt prima data, profitabila, fara el. in cazul primarului vostru, doar alcolemia cu care a fost depistat, e infractiune. nu trebuie prea mult sapat in jur... are destule pe cap.

32

Publicat la: 29 septembrie 2010 ora: 23:38:36 de catre: ?!!!
Doamna profesoara, in Cuba nu e PD-L. Yo, "alcolemia"? Bravo, domnule comentator profesionist!!!!!!

33

Publicat la: 30 septembrie 2010 ora: 12:52:22 de catre: george d.
In Cuba nu e PD-L dar nici PSD, grupare de care tine vajnicul primar iar "alcolemia" asa vazuta, probabil nu este trivialitate sau injurie, asa cum a fost considerata la pozitia 19 postata de mine si eliminata ca atare! Nu asa-l dezalcoolizam pe Maris! In cazul lui ar trebui scrisa cu trei "o" si nu doar cu doi!

34

Publicat la: 30 septembrie 2010 ora: 13:04:52 de catre: george d.
La postarea 12 aveti o prima posibilitate de-al trece pe linie moarta pe dl. primar. Dl. Tomoiaga Hlo, consilier, explica destul de clar, care este calea legala de demitere a unui primar...ales! Felicitari pentru comentariu cu toate ca Fidel Castro s-a retras de buna voie, daca se poate spune asa la un caz de boala. L-a numit insa pe frati-su in locul lui. A fost insa suspendat un ales mai apropiat noua, domnul Basescu iar acum se incearca din nou manevra. Cred deci ca este foarte posibil sa fie viabila calea enuntata de dl. Tomoiaga Hlo.

35

Publicat la: 30 septembrie 2010 ora: 15:41:16 de catre: observator
Dragi viseuani! Citesc si ma crucesc! Am auzit de primari hoti, de primari care iau mita, de primari violatori chiar dar de unul care sa nu se trezeasca din betie parca n-am auzit! Nu-l mai trimiteti la dezalcoolizare! Se stie ca mai ales in mediul rural, dezalcoolizarea e o rusine mult mai mare decat sa fi beat cu zi cu noapte. Betia e un delict cavaleresc la tara! Singura solutie este ca domnul prefect sa se autosesizeze si sa ceara o ancheta, dupa care nu-i ramane nimic de facut decat sa-l demita iar guvernul sa ordone alegeri partiale anticipate pentru a-l putea vota...din nou pe domnul Maris, pentru ca eu personal, nu cred ca acest personaj s-a apucat de baut abea acum, la ultimul mandat!

36

Publicat la: 30 septembrie 2010 ora: 22:46:19 de catre: morosan
Mai termina cu filozofia si cu dreptul penal! Daca este nevoie de o fapta penala pentru suspendarea primarului, nu te impacai cu el cand te-a batut mar! L-ai fi denuntat si probabil acum se-mbata pe banii lui nu pe-ai contribuabilului! Voi, in consiliu dar mai ales angajatii, il protejati pentru ca puteti face ce vreti, el fiind absent si cand este-n primarie! Si daca chiar ai solutia demiterii lui, ce mai astepti, sa mai faca cateva ghidusii? Eu cred insa ca va place primarul asta si pentru ca de mult nu s-a mai vorbit atata despre Viseu de Jos in presa si in general!

37

Publicat la: 1 octombrie 2010 ora: 11:13:51 de catre: Viseuan
Nu care cumva sa credeti ca acest impertinent care raspunde la numele de Maris Vasile Cuheanu, acest betivan (...)(moderat) se limiteaza la "delictul cavaleresc" prezentat aici. Va rog sa va amintiti inainte cu cateva zile de acest eveniment, primarul Maris Vasile, dupa ce a lovit masina doamnei Pop Rodica ... si dupa nenumaratele injuraturi si amenintari, cu toate ca doamna a apelat "112", betivanul nu a mai fost de gasit! Domnule PREFECT, nu avem de-a face cu fuga de..., nu ..., nu de raspundere, doar stim ca este iresponsabil (...)(moderat), dar totusi, organele politiei locale, orasenesti, judetene, nu trebuia sa inregistreze evenimentul; mai mult, doamna Pop Rodica, chiar a depus plangere la postul de politie din Viseu de Jos! Halal comenduire!

38

Publicat la: 1 octombrie 2010 ora: 14:35:08 de catre: doblan
Are dreptate "morosan", la Viseu de Jos nu-si doreste nimeni schimbare! Sunt multumiti cu primarul care face numai prostii pentru ca ei pot face ce vor fara sa dea socoteala! Pentru improvizatiile cu apa s-au cheltuit n-sume de bani. Unul sapa din josul satului, altul astupa si sapa din susul satului! N-ar fi fost loc si de conductele de canalizare in groapa aceea? Nu, ca astfel vor mai sapa o data si vor mai cheltuii niste banuti care numai asa-i pot impartii! De primarie noua avea nevoie un sat care n-are apa curenta decat cand si cand iar de canalizare nici n-au auzit!?! Rusine tuturor celor care tolereaza o asemenea situatie! Nici primarul nostru nu-i mai breaz dar baram nu-i bat in toata ziua! Pa ciuda ceea, macar primaria din Viseu de Jos are pagina internet actualizata. Cea a primariei Viseu de Sus nu-i actualizata din 2006!!!

39

Publicat la: 2 octombrie 2010 ora: 16:00:28 de catre: morosan
Stie cineva daca exista vre-un dosar impotriva acestui harnic primar? Sau e curat ca lacrima si voi vreti sa-l schimbati? Doamna care a depus plangere impotriva lui trebuie sa aiba o copie a plangerii sau un numar de inregistrare. Ca vine beat la servici nu e nici o problema! Daca ar fi asta o problema, n-ar putea fi primar, pentru ca el (...)(moderat) a fost de cand se stie! Daca acum s-ar trezi brusc, n-ar mai fi acelasi cu cel pe care l-ati ales de trei ori la rand! Unde mai pui ca, dupa cum reiese din postarile de mai sus, si in starea normala de ebrietate este irascibil si coleric! Cum o sa va descurcati cu el (...)(moderat)? Eu zic sa-l lasati sa bea in continuare iar voi faceti ce-ati facut si pana acum, votat-il inca odata!

40

Publicat la: 12 octombrie 2010 ora: 20:29:29 de catre: viseuan-clujean
Si daca exista vre-un cap de acuzare impotriva lui, nu o sa ajunga dosar, de notorietate fiind prietenia lui cu "Tatuca NUP Lesca". Sa nu credeti ca daca s-a pensionat, papusarul de Lesca a uitat sa traga sforile marionetelor!

41

Publicat la: 14 octombrie 2010 ora: 10:47:13 de catre: O viseoanca!
Dragi viseoani! Citesc si ma crucesc! Vorba altui comentator! Lucrez si am lucrat la Varzaru si nu am auzit vreodata ca Simon(fostul director de la Varzaru totusi!) sa faca lucruri urate cu muncitorii de acolo. Am lucrat cu el vre 7 ani si stiu ca a fost doar corect cu fiecare. Toate aceste dezinformari au fost scornite de catre raspandacii lui cuheanu', betivu'. Deh'! doar trebuia sa castige campania electorala cu orice pret. Si cu Liviu Pop(Securice) a facut la fel! A scornit diferite povesti despre acest om si uite! unde este acum! Putea sa fie primarul nostru si sa ne mandrim cu el. Dar cum suntem blestemati! trebuie sa ne fie rusine cu aceasta creatura de om, cuheanu'- primaru'. Daca te gandesti bine nu el este de vina. Cei care l-au votat merita mai mult dispret decat acest biet om...! , cufundat in patima alcoolului zi si noapte, traind in lumea lui ingusta in care este ba " constructor de meserie" , ba "mare administrator de comuna" . Stie de toate dar in realitate este un amarat ignorant care reuseste sa prosteasca ,de la bietul om caruia ii semneaza o simpla hartie ca si cum ar fi un favor si nu un drept al cetateanului, pana la cei mai isteti care asculta, si cred, balivernele debitate de catre acesta. Baliverne pentru ca se lauda ca aduce bani!... De unde ?...pt ca Bucurestiul l-a vazut doar in poze in 10 ani ,iar cand merge la Baia Mare ,normal, este in starea lui naturala , adica beat si chiar si pesedeii lui se feresc de el. Este bun doar pt voturi. Realizarile lui !!!... inexistente, le recunosc , apropos!, si cei care de obicei il voteaza. In aceasta comuna ,frumoasa de altfel, betia si vorbitul rau de oameni este virtute. Nimeni nu sta sa vada ca tocmai cel care vorbeste(in speta cuheanu' - primaru') este vai si amar de capul lui. (...)(moderat) As putea continua , dar imi e rusine.... Despre ce suspendare vorbiti? Ce dosare sau condamnari? Lesca(...) il va scapa oricum! In cei zece ani de mandat mai mult de jumatate acest individ josnic a fost beat, la lucru bineinteles! Ce le trebuia prefectilor care s-au succedat la conducerea judetului sa-l suspende? Corectitudine si initiativa. Dar sa ne traim blestemul!!! O sa urmeze alta campanie electorala, toti candidatii o sa fie rai, o sa scorneasca povesti despre fiecare si doar ,El , "conducatorul iubit", "bun si priceput la carma comunei "o sa triumfe din nou (Doamne fereste!...), , poate si cu putin "ajutor" de la cei din sectiile de votare(... prietenii stiu de ce!!!!!!), iar NOI, cei multi o sa traim o noua rusine, pt ca de realizari nici nu poate fi vorba. Noroc cu acest Simon ca s-a implicat si a facut apa, macar pentru centrul satului. Felicitari!!! Din pacate aceste mesaje pe net sunt doar pentru putini iar eu imi bat capul cum ar putea ajunge la cei multi. Mai sunt multe rusini!!! pe net cu acest ignorant .Daca cineva poate sa ma ajute ? Sa ajute aceasta comuna ca toti cetatenii ei sa-si deschida ochii. Va rog si "Doamne ajuta"!!!

42

Publicat la: 18 octombrie 2010 ora: 01:38:18 de catre: Tomoiaga Gh HLO
Saptamana trecuta la Congresul extraordinar al PSD. Deja au aparut rezultatele "faptelor bune"..., ...ratate! Drept recompensa pentru rusinosul loc TREI, obtinut la Viseu de Jos de catre candidatul PSD la alegerile parlamentare din 2008, IZOLAREA "merituosilor"! Vedeti ca nici o fapta buna nu ramane nepedepsita?

43

Publicat la: 19 octombrie 2010 ora: 18:26:05 de catre: Arhangelul Gigi
O batrana care-si ducea desaga si anii cu greu la deal este luata de primarul-zidarul-gospodarul, aflat in permanenta-i stare de ebrietate, in masina de servici. Primarul o intreaba cati ani are la care matusa-i raspunde ca are 80! In loc sa-i ureze multi inainte, primarul stabileste sec ca este de ajuns si ca de-acum ar trebui sa moara! - Cum sa mor daca inca nu mi-o venit sorocul? intreaba femeia. - Nu manca si nu bea nimic de-acum incolo si-ai sa vezi ca-i reusi! - Dar nu crezi ca-i cam greu. Cu mancatul hai ca treaca-mearga dar de baut sti si tu cat e de greu sa te lasi! Apropos, matusa pe care biraul o sfatuieste sa moara, l-a alaptat pe ticalos atunci cand mama-sa n-a mai putut! Acesta este primarul pe care nimeni nu-l cunoaste altfel dar il voteaza in continuare!

44

Publicat la: 19 octombrie 2010 ora: 18:41:39 de catre: morosan
Ia te uita cine are insomnii si scrie la doi noaptea! Credeam ca te-ai lasat de criticat primaru'! Cred c-ai uitat ca de la amintitele alegeri din 2008, primarul si-a revenit vartos si a mai achizitionat un mandat. Tot intre timp si la fel de vartos, ti-a tras si tie o mama de bataie cel putin la fel de apriga ca cea pe care ne-a tras-o noua cu diferenta ca tie ti-a tras-o la propriu si noua la figurat, daca te consoleaza acest lucru! In timp ce tu cheltui banii proprii migrand de la un partid la altul, primarul cheltuieste banii nostri. E adevarat, v-a lasa ceva eternitatii, construind ceva falnic. Trainica zidire, numita primarie v-a avea o singura hiba! Atunci cand primarul v-a trage apa wc-ul, acesta se va scurge in santul de pe drum, ca la el acasa, canalizarea fiind ceva ce a vazut el, pe cand era zidar in Germania!

45

Publicat la: 22 octombrie 2010 ora: 18:40:00 de catre: cetateanul turmentat
...hac...eu cu cine votez? Desigur tot cu cuheanul! Simon no dat de baut decat la domni, domnii sa-l voteze! Marisca e implicata in campania electorala si da de baut la toata lumea. Tat ce nu poate (...)(moderat) toarna la electorat! (...)(moderat)!

46

Publicat la: 27 octombrie 2010 ora: 17:41:50 de catre: cetatean simplu
Mare vedeta a mai ajuns primarul din Viseu de Jos. Mare dreptate a avut cine-a zis ca n-ai nevoie de scoala sa ajungi mare mahar. Maris a ajuns vedeta exact ca manelistii. Nu stie sa scrie, silabiseste la citit dar ajunge ca se poate iscali! Cu scoala lui de maistrii insa, e mai scolit decat marea majoritate a electoratului sau! Din punct de vedere al capacitatii de ingurgitare a lichidelor, e chiar mai volubil decat mare parte a electoratului sau! Scurt pe doi: OMUL POTRIVIT LA LOCUL POTRIVIT!!!!!

47

Publicat la: 29 octombrie 2010 ora: 09:52:15 de catre: doblan
Sunt de acord ca si scoala de maistri precum si scoala vietii, de ce nu, sunt de mare ajutor unui primar-gospodar! Dupa cum probabil ati aflat cu totii, traim in secolul XXI ori primarele nostru nu stie sa scrie cu stiloul darmite cu tastatura calculatorului. Cand vede un monitor de PC intreaba daca prinde OTV-ul si Taraful, cum sa-i ceri sa acceseze fonduri structurale!? Ar fi si oameni cu carte in primarie, cu pregatirea necesara si nu in ultimul rand cu obligatia de-a accesa acele programe dar primarele nu-i lasa, c-ar sti toata lumea ca nu-i opera sa!!! Mult succes si inainte ca racul. In scurt timp, Viseu de Jos va ajunge... in evul mediu!

48

Publicat la: 29 octombrie 2010 ora: 20:26:32 de catre: maris
Lasa ca va prind eu si pun politia pa voi mai banditi ce sinteti ca nu aveti de lucru da nu lasati nici pealtul sa lucre ca stiu eu cine sinteti festecare si pe hlo nu lam batut bine dupa cum vad si asa sa stiti ca pe toti va stiu cine sinteti dapoi ca va scrieti doblan ori visovan sau cum va porecliti pa tati hucucior voi prinde si voi da cei avost mai trintorilor ce sinteti.

49

Publicat la: 30 octombrie 2010 ora: 09:55:37 de catre: Cristina C
Mai maris, din cele scrise de tine, rezulta fara putere de tagada ca esti un adevarat luptator K1. Sa nu mai vorbim de capacitate ta, absolut remarcabila, de a-ti identifica adversarii de pe forum, adica viitorii saci de box. Sa stii ca orice femeie ar ramane muta in fata unei asemenea desfasurari de forta si inteligenta. Sper din tot sufletul sa nu fi fost amagita, adica sa ai doar 50 de kg, cu tot cu pampersi sau, si mai rau, luptatorul din tine sa fie doar rodul imaginatiei tale imbibate cu aburii palincii savurate de-a lungul intregii zile.

50

Publicat la: 30 octombrie 2010 ora: 18:21:18 de catre: morosan
Ha,ha,ha...ce bine-am ras! Daca la postarea de mai sus ar fi vorba de Vasile Maris - primarul, am avea un profesor de primar! Daca ar uita doar semnele de punctuatie nu l-ar mai face nimeni analfabet sau semidoct! Trebuie sa recunosc insa ca cel ce-a incercat sa se dea drept Maris, este unul din anturajul lui si cum e si firesc, a reusit destul de bine sa-i imite veleitatile ortografice! Raman cu dezamagirea ca probabil Maris nici nu stie de ceea ce se-ntampla pe aceasta pagina, la fel cum foarte probabil, nici prefectului nu-i arata nimeni aceste postari..."mincinoase"!

51

Publicat la: 30 octombrie 2010 ora: 22:48:45 de catre: cetatean simplu
Chiar asa! Cineva ar trebui sa-i atraga atentia Domnului Prefect Sandu Pocol, poate chiar autoarea articolului de mai sus, Doamna Ioana Osan, la postarile de pe acest forum! Se implinesc doua luni de cand a aparut articolul, fara vre-un semn de reeducare sau mustrare de constiinta a numitului Vasile Maris, primar in subordinea Domnului Prefect Sandu Pocol!

52

Publicat la: 31 octombrie 2010 ora: 16:01:14 de catre: re "morosan"- 50
Cred ca aveti un pic de dreptate, in sensul ca betivanul de primar, s-ar putea sa nu stie de aceasta pagina, si ...., chiar daca ar sti de ea, ce sa-i faca ..., caci dupa cum bine stiti, Maris Vasile Cuheanul este zidar de meserie, avand in dotare, cancioc si mistrie, nicidecum demaroul de la DRJBA , demarou pe care crede el, primarul, ca l-ar putea folosi la pornirea computerului. Dar si pe cand va afla de existenta acestei pagini, sunt sigur ca va apela la colaboratorul lui apropiat, viceprimarul Gheorghe Hrituc de la PDL, care i-a promis ca-i va rezolva permisul de conducere si apoi va folosi ,,ştanga’’, la pornirea computerului !

53

Publicat la: 31 octombrie 2010 ora: 21:54:54 de catre: Viseuan
demaroul de la motofierastraul "DRUJBA"!
:))

54

Publicat la: 3 noiembrie 2010 ora: 18:35:04 de catre: eu
bine ca s-a intamplat ,altfel lumea nu auzea de Viseu de Jos:)) Toti comentati dar sunteti toti o apa si-un pamant:))

55

Publicat la: 3 noiembrie 2010 ora: 20:43:02 de catre: Opinia
sau, mai bine spus, nu se dezminte; pe mai departe continua cu magariile si cu potlogariile lui kriptocomuniste! Toata lumea stie ca acest betiv de primar, de ani de zile se urca la volan dupa ce este "mort de beat" fara ca un politist sa-l fi intrebat macar. ..., dar ceea ce face acest Lescau este cu mult peste intelegerile viseuanilor.Ar face bine acest fariseu, nostalgic comunist, sa inteleaga ca s-a terminat cu minciunile; sa nu mai incerece tot felul de "chichite avocatesti" pt a-l putea face scapat pe acest betivan, pt a putea scapa satul de aceasta rusine de primar. macar in memoria celui care a fost primarul Coman Ioan Ilie, aceasta rusine ar trebui debarcata de la conducerea comunei!

56

Publicat la: 9 noiembrie 2010 ora: 23:59:38 de catre: cetatean simplu
Ba eu cred ca citeste sau ii citeste cineva pagina pentru ca de-o vreme-ncoace nu mai curge pic de must pe sub poarta sa, asta insemnand ca si-o fi facut o "gaura septica"! Pacat ca nu-i iau si alti "domni cu scoli inalte" din satul nostru exemplul! Cunosc pe unul plin de aere si ...ghiuluri la care-i curge (...)(moderat) in spatele casei iar "emancipatul" sau vecin, cu trecut occidental, tace, priveste, adulmeca si nu intreprinde nimic impotriva lui! Asta zic si eu opinie publica si simt civic...occidental! Pe cand va afla primarul ca specia umana a inventat, cu mai bine de doua sute de ani in urma, canalizarea, vom fi inecati demult in propriul must! Cinste comunei si edililor...

57

Publicat la: 10 noiembrie 2010 ora: 20:55:52 de catre: Ginere din Banat
E clar ca este vorba de arhicunoscutul Codin, in comentariul de mai sus iar occidentalul sau vecin este unul, care daca ar vrea, l-ar putea pune sa sape cu lingura o groapa septica. Susnumitul domn s-a implicat si in campania electorala, cu toate ca n-are drept de vot, fiind cetatean strain, impotriva lui Maris. Fiind invinsi de Maris, s-a retras in umbra, patriotismul local disparand-ui. Acest domn, ar putea face, indiferent de primar, foarte multe pentru comuna noastra, el avand domiciliu secundar in Viseu de Jos, si o firma, locul 1 in topul firmelor din Viseu de Jos, dar nu ajuta cu nimic, pentru a nu crea impresia ca-l ajuta pe Maris! Asa nu castiga nimeni si pierdem cu totii!

58

Publicat la: 13 noiembrie 2010 ora: 08:20:10 de catre: Viseuan
Semnalez ca la aceasta ora, postarile la acest articol au fost egalate, ca numar, de cele referitoare la presedintele Mircea Man! 57 Publicat la: 12 noiembrie 2010 ora: 20:53:38 de catre: VV Cum spuneai tu Mirciulica? "Hai cu ce trebuie si maine te pun in ce functie vrei" nu conteaza coloratura politica. Eu sper ca daca procurorii DNA au venit cu "ce trebuie" sa te puna acolo unde ti-ar fi locul...si cred ca toti maramuresenii s-ar bucura mai tare decit in cazul in care ar scapa de Base... PS: bine ca stii poker macar o sa ai cu ce-ti ocupa timpul acolo unde te pune DNA http://www.emaramures.ro/stiri/41270/EXCLUSIV-ACTUALIZARE-ANCHETA-DNA-MIRCEA-MAN-Procurorii-DNA-din-Oradea-cerceteaza-afacerile-Selina-in-Maramures FELICITARI DNA Oradea! Pe cand DNA Cluj si pe la Viseu & Borsa. Nu ne puteti spune, domnule "procuror" Pop Vasile Lesca???

59

Publicat la: 13 noiembrie 2010 ora: 11:35:16 de catre: cunoscut
(...)(moderat) sunt toti, cu Leşca in frunte, continuînd cu Adi Filip, Codin şi Răchita vasile (socru de preot). Mizerabilii!!

60

Publicat la: 18 noiembrie 2010 ora: 21:12:03 de catre: loree
vreau sa stiu adresa lui codin junior va rog de mess

61

Publicat la: 24 noiembrie 2010 ora: 12:28:22 de catre: Angajata Primarie
Angajatii din Primarie au cel mai bun EXEMPLU la baut(alcool normal!) in persoana acestui individ de primar(...)! , si beau toti incercind sa se puna de acord cu seful.Trebuie sa fie pe picior de egalitate cu primarul(...!) cind poarta o discutie cu acesta. Unul treaz cu unul beat tot timpul nu prea au ce discuta si de aceia se fac eforturi in acest sens. Desigur ca sunt si exceptii dar ca intotdeauna acestea intaresc regula. Nu sunt de acord ca acest primar a invatat sa bea in Primarie. Stia dinainte dar a ascuns acest lucru sau in cele mai multe cazuri a transformat acest viciu in calitate apreciate de cei ca el. Doamne fereste!!! mai sunt multi in Viseu de Jos care apreciaza calitatile!...! acestui retard al societatii care prin ceva miracole ale raului mai este inca primar in aceasta localitate. Cel mai important (!!!)lucru (Doamne fereste!...) este ca acest individ isi mai doreste macar un mandat, daca nu chiar doua. Mai mult este sigur ca va si obtine acest lucru Are aliati buni si de nadejde care il sustin: Hontu', Hritu', Protul Hojda, mai nou Rachita, sigur va fi si Codin, si lista ar putea continua.Toti acestia incearca sa insufle oamenilor ca acest primar mai merita inca cel putin un mandat deoarece este cel mai bun(la ce oare ? ... !!!). Trist lucru daca ,dupa acesti cca 10 ani de incompetente si nerealizari ,in primul rind, pt ca de celelalte e foarte greu de vorbit, pt ca sunt prea multe, mai sunt oameni care se mai gindesc ca acest individ mai poate fi primar, cand in orice societate normala acest amarit n-ar mai avea voie nici sa candideze. Un control psihiatric ar intari acest lucru. Totusi in Viseu de Jos sunt multi oameni valorosi care, sper eu, vor face tot ce trebuie ca acest biet om sa ajunga acolo unde ii este locul(...)!!!.

62

Publicat la: 2 decembrie 2010 ora: 20:00:56 de catre: Spaniolii
Sintem un grup de viseuani de jos, stabiliti pentru o vreme in Spania. Ne amuzam pe de o parte de cele citite pe aceasta pagina. Pe de alta parte sintem tristi ca satul nostru o ajuns de risul judetului. Multi viseuani stabiliti in Spania ar fi vrut sa se intoarca acasa si cu banii castigati aici sa inceapa ceva acolo. Le-o pierit pofta dupa ce toata vara n-au avut apa iar de canalizare nici nu poate fi vorba. E pacat ca tulburele de primar n-are habar sa acceseze fonduri europene, mai ales ca si astea s-or gata de-acuma! Alcoolicii tin deobicei postul. Poate-i limpede acum si-l aduce cineva pe drumul cel bun. Daca nu se intimpla nimic pina la craciun, pierdem orice speranta pina la postul pastelui!

63

Publicat la: 5 decembrie 2010 ora: 06:38:24 de catre: Tomoiaga Gh
Aceasta rusine de primar este garantul afirmatiilor mele si a ... deziluziilor celor care inca mai ..., sperati!

64

Publicat la: 5 decembrie 2010 ora: 19:27:10 de catre: morosan
In primul rand, nu cred ca sunteti o angajata a primariei dar daca sunteti, trebuie de graba sa va apucati de baut ca altfel va identifica marea majoritate care inchina cu Maris! In al doilea rand, nu cred ca Vasile Rachita sau Codin si-ar calca pe demnitate si s-ar inhaita cu acest iresponsabil. Ambii au un nume de aparat, sunt printre cei mai de vaza cetateni ai comunei si nici unul nici celalalt nu au inclinatii bahice!

65

Publicat la: 7 decembrie 2010 ora: 14:59:23 de catre: Tomoiaga Gh
Unde ati fost cand s-a votat? ...!!! Va amuzati acum dar va amuzati si pe seama voastra , dar mai ales pe seama acelor pe care i-ati lasat acasa(votantii lui maris in marea lor majoritate ... desigur!!!). Pacat ca s-a implicat acest viceprimar, simon, si a reparat apa vara aceasta. Meritati si voi cind veniti acasa, ca si multi altii din sat ,sa traiti fara apa curenta,canalizare, drumuri etc , dar sa aveti un primar ....!!! de care sa puteti rade in pofta! Amuzati-va in continuare pentru ca se aude ca tot el va fi primar(...!!!). Ganditi-va ca si o parte dintre rudele voastre vor da o mana de ajutor pt acest lucru. Incurajati-i sa-l voteze din nou doar este ...??? cel mai bun...??? (betiv poate). Rusineeeeeeeee !!!!!

66

Publicat la: 8 decembrie 2010 ora: 00:50:51 de catre: Tomoiaga Gh HLO
RECOMANDARE: nici munca fara paine, nici paine votantilor lui Maris Vasile Cuheanu!!! Rusine voua, profitori mizerabili si ordinari: Pop Vasile RACHITA, Tomoiaga Gheorghe Hritu, Coman Vasile Codin & Petz Ludovich LOALY! Pe mama lor de profitori!@!!!!

67

Publicat la: 8 decembrie 2010 ora: 10:18:12 de catre: vasile
Foarte bine ptr. primarie. asa o sa ramina niste bani la bugetul local. ma refer la bani pe benzina cheltuiti de d-nul primar in interes personal.

68

Publicat la: 8 decembrie 2010 ora: 20:43:32 de catre: doblan
Maris io spus lu' austriacu' sa-si redobandeasca cetatenia romana si sa candideze, ca-l lasa in locul lui! Austriacu' o ras si io spus ca nu-l intereseaza! Amu va spun eu de ce nu-l intereseaza: PNL-ul il propune de primar la Viseu de Sus, unde-i nascut si unde-i crescut! Se gandesc ca austriacu-i pretin cu PNL-istii da si cu Varzaru' si cu Adi Filip si si cu PDL-isti, si-i si corcit cu ungurii si cu tziptzerii! Ce sa vrei mai mult? Da oare o lasa austriacu salaru' de director si dividentele de la firma la care-i partas, pentru amaratii de 1000 de euro cat ar castiga de primar? Daca accepta, sigur n-o face din patriotism local ci o va face cu gandul ca unde so-navutit atatia so mai invartii si el, ca nu-i prost! Asta ca sa va linistesc, ca nu-ti scapa de Maris! Are Hlo a sti orice!

69

Publicat la: 10 decembrie 2010 ora: 12:22:28 de catre: insider
Daca-i austriacul la care ma gandesc eu, si sunt sigur ca de el e vorba, vreau sa te linistesc. Nici la Viseu de Sus si nici la Viseu de Jos n-are de gand sa candideze si nici prin gand nu-i trece sa-si redobandeasca cetatenia romana! Poate ca-i pacat dar va spun sigur ca nu are de gand sa se compromita iar ceea ce vrei tu doblane sa insinuezi, cu larga sustinere de la Viseu de Sus, e utopie, ca sa folosesc epitetul comunismului sau ar fi raiul politic, daca-ti place mai mult nuanta spirituala! Si oricat ai incerca, mesa cu graiul popular, pe care o folosesti insa cu grija gramaticala, te da de gol. Stiu cine esti si mai stiu si ce urmaresti! Cum ai enumerat prietenii austriacului din Viseu de Sus ai fi putut la fel de bine sa o faci si la Viseu de Jos, caci austriacul e prieten si cu Hritu, si cu Codin, si cu Rachita, si cu Hlo si o sa te miri, e prieten atat cu vicele Simon cat si cu primarul Maris! Ne intalnim la Moak, unde cred ca ne-am mai intalnit, si-ti explic exact de ce sunt asa sigur de cele afirmate mai sus! Asa ca te rog sa-l lasi pe austriac in pace!

70

Publicat la: 10 decembrie 2010 ora: 20:34:32 de catre: vecin
Mai Doblane tu nu sti pe ce lume traiesti! Austriacul vostru are nume dar vi frica sa-l numiti! Nu numai ca nu are cetatenie, nu are nici domiciliu in Viseu de Jos. E "zinitura" si "musafir", nu cunoaste decat o mana de oameni in sat la noi. Are doar rude prin alianta si cativa fini. Asta nu ajunge sa te voteze lumea si apoi asa cum zice insider, cine-o fi ala nu stiu, nici nu cred ca s-a gandit candva sa se faca primar tocmai la Viseu de Jos! Voi credeti ca-i un post asa de ravnit? Cu ce s-a imbogatit Maris in atatea mandate? Ca n-o facut nimic si o fost tot beat e una dar de furat nu cred c-o avut ce si de la cine sa fure! Asa ca stati linistiti, Maris de pe postul de primar iese la pensie!

71

Publicat la: 11 decembrie 2010 ora: 15:23:57 de catre: morosan
Cred ca l-am recunoscut pe Vasile Codin sau pe Sic in postarea de mai sus, ca alti vecini cu internet nu prea are austriacul! Periculos de sigur esti cand spui ca Maris iese la pensie de pe postul de primar! De coma alcoolica sau de ciroza n-ai auzit? Se vede ca nu bei!! Am auzit ca in beciul noii primarii, unde deobicei se afla arhiva, la noi va fi o crama! Ar fi chiar pacat sa nu mai candideze!

72

Publicat la: 15 decembrie 2010 ora: 22:04:25 de catre: Tomoiaga Gheorghe HLO {PSD+PC /♣♣♣ +♥}
Personal, recomand ca dl. Petz Ludowic Loaly sa fie exclus din categoria profitorilor amintiti la pozitia 66. Intrucat, acest domn, Petz Ludowic Loaly, nu si-a facut averea din "parteneriatul" cu ,,alesii’ de ... 66 6(sase nume gasiti la aceasta pozitie), va solicit, la modul imperativ, sa-i acordati, domnului Petz Ludowic Loaly, RESPECTUL cuvenit, iar mie, eu fiind cel care va promit ca nu am sa va dezinformez niciodata, ... ASCULTARE !

73

Publicat la: 20 decembrie 2010 ora: 23:10:05 de catre: nedumeritu
Oare ce sa mai credem? Cand scrie si cand nu scrie HLO? Dupa ora tarzie, pare sa fie el la 72 dar atunci cine e la 66? O sosie de-a lui? Chestia asta se repeta de cateva ori pe parcursul celor 72 de postari! Eu cred ca Hlo s-a transformat in vajnic sustinator a lui Maris. N-am vazut nici o reactie la postarea 36 sau 44 din partea lui! Asteptam reactia post-traumatica sau macar sa ne lamureasca care dintre postari ii aparti si care nu!

74

Publicat la: 23 decembrie 2010 ora: 07:28:12 de catre: Gheorghe HLO {PSD+PC /♣♣♣ +♥♥}