Sport

ORIENTARE IN ALERGARE – Un aur si un bronz pentru Stiinta Electrosistem la Grand Prix

In perioada 12-15 iulie, in imprejurimile orasului slovac Kosice s-a desfasurat concursul de orientare in alergare Grand Prix Slovacia, competitie organizata in paralel si pe aceleasi harti pe care s-au organizat si Campionatele Mondiale de juniori. A fost un concurs cu o participare internationala extrem de numeroasa, cu competitori din multe tari, chiar si din colturi indepartate ale lumii, cum ar fi Australia, Africa de Sud, SUA, Israel sau Noua Zeelanda. Competitia s-a intins pe durata a patru zile, cumularea timpilor din cele patru etape dand castigatorii Grand Prix-ului.

La acest concurs au participat si componentii clubului CS Stiinta Electrosistem Baia Mare, pentru ei acest concurs constituind o buna pregatire pentru competitiile ce vor urma, respectiv Campionatele Nationale de Orientare de la Iasi si Campionatele Europene de Sud-Est de la Bursa (Turcia).

Rezultatele sportivilor de la CS Stiinta Electrosistem Baia Mare:

Etapa I
M 12: Ionut Crisan – locul 14; Alexandru Manu – 19
M14: Constantin Cristian – 12; Alexandru Biro – 18
M45: Emil Hecko – 5
F10: Alexandra Roman – 3
F14: Roxana Culcean – 7
F18: Anca Tetisan – 6; Sandra Sandulescu – 8

Etapa II
M12: Ionut Crisan – locul 10; Alexandru Manu – 16
M14: Constantin Cristian – loc 15; Alexandru Biro – 14
M45: Emil Hecko – 4
F10: Alexandra Roma – 3
F14: Roxana Culcean – 10
F16: Bianca Ciocian – 18
F18: Anca Tetisan – 4; Sandra Sandulescu – 9

Etapa III
M12: Ionut Crisan – locul 6; Alexandru Manu – 16
M14: Constantin Cristian – 7; Alexandru Biro – 14
M20: Vasile Hreniuc – 7
M45: Emil Hecko – 1
F10: Alexandra Roman – 3
F14: Roxana Culcean – 6
F18: Anca Tetisan – 8; Sandra Sandulescu – 10

Etapa IV
M12: Ionut Crisan – locul 8; Alexandru Manu – 10
M14: Alexandru Biro – 18
M16: Paul Tampa – 18
M20: Vasile Hreniuc – 6
M45: Emil Hecko – 1
F10: Alexandra Roman – 3
F14: Roxana Culcean – 1
F1: Anca Tetisan – 9; Sandra Sandulescu – 11

Grand Prix Slovacia – cumulat
M12: Ionut Crisan – locul 7; Alexandru Manu – 12
M14: Alexandru Biro – 10; Constantin Cristian – 17
M45: Emil Hecko – 1
F10: Alexandra Roman – 3
F14: Roxana Culcean – 4
F18: Anca Tetisan – 6; Sandra Sandulescu – 8

Foto: arhiva (c) emaramures.ro
Sursa: eMM