12 echipe participa in aceste zile la editia 2012 a Festivalului National de Minihandbal, organizat in Baia Mare de Academia de Handbal Minaur, alaturi de Federatia Romana de Handbal si Asociatia Judeteana de Handbal Maramures. Circa 200 de mici handbalisti evolueaza in cele peste 30 de partide care se deruleaza in Sala Polivalenta si in sala de sport a Scolii „Vasile Alecsandri”. Din Maramures participa la competitie doua echipe: Academia de Handbal Minaur si Extrem, ambele echipe fiind din Baia Mare.
Rezultatele din prima zi de festival
AH Minaur – Axiopolis Sport Cernavoda: 12 – 7
I.A. Bassarabescu Ploiesti – Olimpic Targu Mures: 5 – 6
Dinamic Euroteam Onesti – LPS Targu Jiu: 8 – 6
I.A. Bassarabescu Ploiesti – AH Minaur: 4 -11
Olimpic Targu Mures – Dinamic Euroteam Onesti: 14 – 9
LPS Targu Jiu – Axiopolis Sport Cernavoda: 8 – 16
Dinamic Euroteam Onesti – AH Minaur: 6 – 17
I.A. Bassarabescu Ploiesti – Axiopolis Sport Cernavoda: 7 – 14
LPS Targu Jiu – Olimpic Targu Mures: 3 – 7
LPS Suceava – CSS Sighisoara: 12 – 10
D.S.C.L. Sport Caracal – ACS Potaissa Turda: 9 – 5
CS Arctic Gaesti – CS Extrem Baia Mare: 13 – 25
LPS Suceava – D.S.C.L. Sport Caracal: 20 – 7
ACS Potaissa Turda – CS Arctic Gaesti: 14 – 15
CS Extrem Baia Mare – CSS Sighisoara: 18 – 16
CS Arctic Gaesti – LPS Suceava: 9 – 22
D.S.C.L. Sport Caracal – CSS Sighisoara: 9 – 17
CS Extrem Baia Mare – ACS Potaissa Turda: 15 – 15
Programul zilei a doua
Sambata, 23.06.2012 – Seria I – Sala Polivalenta „Lascar Pana”
ora 09:00 Dinamic Euroteam Onesti – I.A. Bassarabescu Ploiesti
ora 09:50 Axiopolis Sport Cernavoda – Olimpic Targu Mures
ora 10:40 AH Minaur – LPS Targu Jiu
ora 15:00 Axiopolis Sport Cernavoda – Dinamic Euroteam Onesti
ora 15:50 LPS Targu Jiu – I.A. Bassarabescu Ploiesti
ora 16:40 Olimpic Targu Mures – AH Minaur
Sambata, 23.06.2012 – Seria II – Sala Scoala nr.5 „Vasile Alecsandri”
ora 09:00 CS Arctic Gaesti – D.S.C.L. Sport Caracal
ora 09:50 CS Extrem Baia Mare – LPS Suceava
ora 10:40 CSS Sighisoara – ACS Potaissa Turda
ora 15:00 D.S.C.L. Sport Caracal – CS Extrem Baia Mare
ora 15:50 CS Arctic Gaesti – CSS Sighisoara
ora 16:40 ACS Potaissa Turda – LPS Suceava
Date furnizate de minaur.ro.
Sursa: George Dragu