Sport

MINIHANDBAL – Festivalul National de Minihandbal, editia 2012, incepe maine in Baia Mare

Peste 200 de mici handbalisti vor participa, de maine si pana duminica inclusiv, la Festivalul National de Minihandbal, editia 2012. Academia de Handbal Minaur, alaturi de Federatia Romana de Handbal si Asociatia Judeteana de Handbal, vor fi gazdele acestui eveniment care se afla la a treia editie. Vor participa 12 echipe din 11 orase, impartite in doua serii. Cele 36 jocuri ale competitiei vor avea loc in Sala Polivalenta si in sala de sport a Scolii Vasile Alecsandri.

ECHIPE PARTICIPANTE
Seria I: Academia de Handbal Minaur Baia Mare, Scoala I.A. Bassarabescu Ploiesti, CS Dinamic Euroteam Onesti, LPS Targu Jiu, ACS Olimpic Targu Mures, CSA Axiopolis Sport Cernavoda;

Seria II: LPS Suceava, D.S.C.L. Sport Caracal, CS Arctic Gaesti, CS Extrem Baia Mare, ACS Potaissa Turda, CSS Sighisoara;

PROGRAMUL TURNEULUI
Vineri, 22.06.2012 – Seria I – Sala Polivalenta
ora 09:00 AH Minaur – Axiopolis Sport Cernavoda
ora 09:50 I.A. Bassarabescu Ploiesti – Olimpic Targu Mures
ora 10:40 Dinamic Euroteam Onesti – LPS Targu Jiu
ora 11:30 I.A. Bassarabescu Ploiesti – AH Minaur
ora 12:20 Olimpic Targu Mures – Dinamic Euroteam Onesti
ora 15:00 LPS Targu Jiu – Axiopolis Sport Cernavoda
ora 15:50 Dinamic Euroteam Onesti – AH Minaur
ora 16:40 I.A. Bassarabescu Ploiesti – Axiopolis Sport Cernavoda
ora 17:30 LPS Targu Jiu – Olimpic Targu Mures

Vineri, 22.06.2012 – Seria II – Sala Scoala “Vasile Alecsandri”
ora 09:00 LPS Suceava – CSS Sighisoara
ora 09:50 D.S.C.L. Sport Caracal – ACS Potaissa Turda
ora 10:40 CS Arctic Gaesti – CS Extrem Baia Mare
ora 11:30 LPS Suceava – D.S.C.L. Sport Caracal
ora 12:20 ACS Potaissa Turda – CS Arctic Gaesti
ora 15:00 CS Extrem Baia Mare – CSS Sighisoara
ora 15:50 CS Arctic Gaesti – LPS Suceava
ora 16:40 D.S.C.L. Sport Caracal – CSS Sighisoara
ora 17:30 CS Extrem Baia Mare – ACS Potaissa Turda

Sambata, 23.06.2012 – Seria I – Sala Polivalenta
ora 09:00 Dinamic Euroteam Onesti – I.A. Bassarabescu Ploiesti
ora 09:50 Axiopolis Sport Cernavoda – Olimpic Targu Mures
ora 10:40 AH Minaur – LPS Targu Jiu
ora 15:00 Axiopolis Sport Cernavoda – Dinamic Euroteam Onesti
ora 15:50 LPS Targu Jiu – I.A. Bassarabescu Ploiesti
ora 16:40 Olimpic Targu Mures – AH Minaur

Sambata, 23.06.2012 – Seria II – Sala Scoala “Vasile Alecsandri”
ora 09:00 CS Arctic Gaesti – D.S.C.L. Sport Caracal
ora 09:50 CS Extrem Baia Mare – LPS Suceava
ora 10:40 CSS Sighisoara – ACS Potaissa Turda
ora 15:00 D.S.C.L. Sport Caracal – CS Extrem Baia Mare
ora 15:50 CS Arctic Gaesti – CSS Sighisoara
ora 16:40 ACS Potaissa Turda – LPS Suceava

Duminica, 24.06.2012 – Sala Polivalenta
ora 09:00 Loc 6 seria I – Loc 6 seria II (loc 11-12)
ora 09:50 Loc 5 seria I – Loc 5 seria II (loc 9-10)
ora 10:40 Loc 4 seria I – Loc 4 seria II (loc 7-8)
ora 11:30 Loc 3 seria I – Loc 3 seria II (loc 5-6)
ora 12:20 Loc 2 seria I – Loc 2 seria II (loc 3-4)
ora 13:10 Loc 1 seria I – Loc 1 seria II (loc 1-2)

ora 14:00 – festivitatea de premiere.

Date furnizate de minaur.ro.
Sursa: George Dragu