Sport

FOTBAL – CUPA ROMANIEI – In 18 iulie se joaca primul tur al fazei nationale din sezonul 2012-2013

Foto: fotbal generic (c) eMaramures.ro.FC Viorel Mateianu Baia Mare ar fi trebuit sa intalneasca in primul tur national al Cupei Romaniei, sezonul 2012-2013, echipa SCS FC CFR 1907 Cluj SA II, dar – dat fiind ca aceasta a fost retrasa din campionat – baimarenii isi vor solutiona prima partida din faza nationala la masa verde. Pe lista partidelor figureaza mai multe echipe care au fost retrase, astfel incat mai multe meciuri isi vor afla verdictul la masa verde. 42 de partide vor avea loc miercuri, 18 iulie, de la 17.30 in primul tur al fazei nationale a Cupei Romaniei, sezonul 2012-2013.

Programul turului 1 al fazei nationale din Cupa Romaniei, sezonul 2012/2013

VSK Municipal Miercurea Ciuc – FCM Targu Mures II
CS Sevisul Selimbar – FC Oltchim Ramnicu Valcea
CS Universitatea Petrosani – CS Flacara Faget
AS Strehaia – CS Pandurii Lignitul 2 Targu Jiu
CS Petrofac Ticleni – CS Minerul Jilt Matasari
FC Podari – CS Prometeu Craiova
AS Sp. International Brebeni – CS Dunarea Turris Turnu Magurele
CS Metalul Frasinet – FCM Alexandria
CS Posada Perisani – CS Atletic Bradu
AS Vointa Lupac – CS Gloria Resita
CS Unirea Sannicolau Mare – AS Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic
CS soimii Pancota – CS Millenium Giarmata
AS MS 08 Targu Mures – CS Zlatna
CS Viitorul Lechinta – ACF Gloria 1922 Bistrita II
FC Viorel Mateianu – SCS FC CFR 1907 Cluj SA II
CS Flacara Halmasd – CS Sanatatea Cluj
CS Vulturii Vultureni – FC Unirea Dej
AS Somesul Oar – CS Unirea Valea lui Mihai
CS Crisul Santandrei – CS Vladimirescu 2003
AS Arena Alba Iulia – CS Gloria CTP Arad
ACS FC Danut Coman – CFC Ghecon Lapusata
CS Gloria Cornesti – CS Atletic Fieni
CSS Tecuci – CS Conpet Ciresu
CS National Golesti – AFC Odorheiu Secuiesc
FC Zagon – CS Prahova Tomsani 2010
AS Foresta Zorleni – FC Politehnica Galati
CSM Moinesti – CSM Focsani
Teiul Poiana Teiului – SC FC Ceahlaul Piatra Neamt II
AS Astra Raducaneni – CS Cetatea Targu Neamt
CS Luceafarul Mihai Eminescu – CSM Pascani
ACS Unirea Casimcea – CS Eforie
AS Steaua Sperantei Silistea – FC Dunarea Calarasi
AFC Rapid Fetesti – CS Tunari
CSM Fagaras – FCM Targoviste
AFC Avantul Floresti – CS Argesul Mihailesti
CS Corbeanca – CS Rapid Clejani
CS Blejoi Vispesti – SC FC Rapid Bucuresti II
CS Vointa Lanuri – ABC Stoicescu
AS Termo – AFC Comprest GIM
Venus Independenta – SC FC Sportul Studentesc II
CS Victoria Traian – CS Phoenix Ulmu
AS Foresta Malini – AF CS Vointa Livezile

Date furnizate de Federatia Romana de Fotbal.
Foto (c) eMaramures.ro.
Sursa: George Dragu