Portal eMaramures.ro - PAGINA START
Cauta in:


22.04.2014 13:04:44
Euro - 4,4660 lei

Dolar SUA - 3,2356 lei

Lira - 5,4437 lei

Aur (gr.) - 134,2796 lei



Foto soare si noriVezi VIDEO

23 aprilie
Max: 18/ 24 grade Celsius
Min:  8/ 11 grade Celsius 

Instabila, dar calda va fi maine vremea peste tot in judet. Cerul va fi partial acoperit, iar norii pot aduce ploi de scurta durata, care pe alocuri pot fi insotite si de fenomene electrice. Meteorologii spun ca temperaturile cresc usor fata de cele inregistrate zilele trecute astfel ca la pranz vor fi 24 de grade in Baia Mare si Sighet, 22 de grade in Seini si Targu Lapus, 19 grade la Borsa si 18 grade Celsius la Cavnic.

Baia Mare: Se anunta vreme schimbatoare, dar calda pentru urmatoarele doua zile in Baia Mare. Joi, norii vor mai fi prezenti si pot aduce cativa stopi de ploaie, in timp ce vineri acestia vor fi doar razleti si nu vor lasa ploi. Maximele termice se vor situa in jurul valorii de 24 de grade, in timp ce noaptea vor fi in jur de 9 grade Celsius.

Sighetu Marmatiei: In Sighetu Marmatiei vremea va fi calda, dar schimbatoare in urmatoarele doua zile. Joi se astepta cer predominant noros, insa vineri iese soarele. Vor fi insa si perioade in care norii acopera cerul, dar ploile lipsesc. In zona sunt asteptate maxime termice de 24 de grade Celsius. Noaptea nu se vor inregistra mai mult de 9 grade Celsius.

Borsa: Cer partial insorit si vant care va sufla cu intensificari sunt asteptate joi la Borsa. Vineri norii se inmultesc si pot aduce ploi locale.Temperaturile maxime nu vor depasi la pranz valoarea de 17 grade, in timp ce noaptea minimele pot cobori pana la 3 grade Celsius.

Cavnic: Vreme inchisa, cu cer innorat este asteptata joi si la Cavnic. Potrivit prognozelor, vineri vremea se mai deschide, iar cerul va fi partial insorit. Ploile lipsesc din prognoza, iar maximele termice nu vor depasi valoarea de 18 grade Celsius, in timp ce noaptea minimele pot cobori pana la 6 grade Celsius.
  
Targu Lapus: Vreme schimbatoare este asteptata in urmatoarele doua zile Targu Lapus. Joi cerul va fi acoperit, iar ploile nu se vor lasa prea mult asteptate. Vineri insa cerul se va mai degaja astfel ca vor fi si perioade in care va iesi soarele. Ploile se opresc, iar maximele termice din zona se vor situa in jurul valorii de 21 de grade, in timp ce noaptea nu vor fi mai mult de 8 grade Celsius.  

Seini:Vreme inchisa, cu cer acoperit va fi joi in Seini. Metorologii spun ca nu se asteapta ploi si ca vineri perioadele cu nori vor alterna cu cele cu soare stralucitor. Maximele termice in zona se vor situa in jurul valorii de 23 de grade Celsius, in timp ce noaptea vor fi minime de cele mult 10 grade Celsius.



112
IUBIRE SUSPECTA - O profesoara din Ocna Sugatag sustine ca a fost rapita si violata de un barbat care o curteaza (VIDEO)
19:12:18 21 august 2013  | autor:  Vasile Dale

 Profesoara violata (c) eMM.ro
 Profesoara violata (c) eMM.ro
Vezi VIDEO Editat
O maramureseanca in varsta de 34 de ani il acuza pe un barbat de rapire, sechestrare si viol. Cazul, care a intrat in atentia politiei din Ocna Sugatag, ridica foarte multe semne de intrebare, deoarece femeia l-a mai acuzat si in trecut pe individ de aceleasi violente impotriva ei iar ancheta derulata a dovedit atunci ca reclamatiile erau neintemeiate. Varianta violului este sustinuta si de catre mama tinerei, insa suspectul afirma ca toate problemele sunt de faptul ca batrana nu ar fi de acord cu o relatie intre el si dascalita care l-a acuzat.

Femeia care spune ca a fost violata este profesoara de meserie. Ea a relatat ca duminica trecuta, 18 august, ar fi fost luata cu forta de acasa, bagata in portabagajul unei masini si ca mai apoi s-a trezit intr-o padure. Acolo ar fi fost violata de barbatul pe care de altfel il cunoaste.

"A venit la noi si mi-a spus ca iarasi cineva i-a zgariat masina. Cand am iesit in curte mi-a spus ca e pe partea dreapta si sa ma aplec putin sa vad. M-am aplecat iar in acel moment a deschis portbagajul si m-a aruncat in portbagaj si a plecat in tromba. Am incercat sa lovesc cu picioarele portbagajul ca sa pot sa imi scot capul. La un moment dat am reusit si mi-am dat seama ca ne indreptam spre Sighet. Am batut in geamul din dreapta si am cerut ajutor, dar nimeni nu m-a vazut. La un moment dat a luat-o pe o strada laterala si a urcat pe Sugau. Am ajuns intr-o padure, a parcat masina. Pe tot parcursul drumului l-am rugat sa ma duca inapoi acasa, a refuzat. Dupa ce a parcat masina a inceput sa vorbeasca la telefon. La un moment dat s-a indepartat de masina ca nu avea semnal si atunci am incercat sa fug, dar fiind in papuci de casa m-a ajuns, m-a lovit peste fund si mi-a spus sa stau in masina. Apoi a luat o patura, m-a luat de mana si apoi m-a dus la 20-30 metri de masina. Atunci mi-a cerut sa imi dau jos pantaloni. Am refuzat. Mi i-a dat jos el, dupa care mi-a cerut sa am relatii. Am refuzat. I-am dat doua palme si a profitat de mine. Am mai stat putin si ne-am intors la masina. L-am rugat de mai multe ori sa ma aduca acasa. Mi-a spus ca ma duce cu conditia sa ma duc a treia zi la psiholog, pentru ca mama e vinovata pentru ca nu ma lasa sa am o relatie cu el", a relatat profesoara.

Povestea este sustinuta si de mama tinerei, care afirma ca are inclusiv SMS-uri pe telefonul mobil in care suspectul isi exprima iubirea fata de ea. "Duminica seara cand o sosit cu fata, aici eram pe banca. Am venit, ca nu puteam sta acasa, nu aveam stare. Va dati seama ce simte o mama cand nu stie unde e fiica. Cand s-a oprit masina, fata plangea. I-am spus ca nu ii rusine si cum ati putut face asta", a povestit mama profesoarei.

Aceasta sustine ca barbatul ar fi amenintat-o ca o loveste cu masina si ca o omoara. "Fata era cu parul zburit cum o fost agresata. Fata plangea, o sarit in bratele mamei si atata ne-a spus ca nu vrea sa pateasca nimeni ce a patit ea in dupa-amiaza zilei de duminica", a spus, la randul ei, o vecina.

Barbatul acuzat de viol si rapire sustine ca actul sexual ar fi avut loc cu acceptul profesoarei, pe care o iubeste, si ca singura problema e aceea ca mama dascalitei nu ar fi de acord cu relatia lor.

Politistii au confirmat faptul ca s-a deschis o ancheta in acest caz. "O femeie din Ocna Sugatag a anuntat politia ca fiica ei, in varsta de 34 ani, a fost victima unui viol. Politistii au demarat activitatile de cercetare si investigare, pentru a clarifica aspectele semnalate si in functie de cele constatate vor propune masuri", a declarat agentul Dumitrita Rus, purtator de cuvant al IPJ Maramures.

 
Versiunea pentru tiparire
Trimite stirea pe email
Trimite stirea pe Yahoo! Messenger
Adauga comentariu


1

Publicat la: 21 august 2013 ora: 20:03:29 de catre: XXL
Oare ce dragoste poate fi si asta daca femeia nu vrea dragoste trebuie neaparat sa fie lovita si albăstrită?

2

Publicat la: 21 august 2013 ora: 21:58:09 de catre: maria
dati numele BESTIEI..nu-i mai protEjati aTita..daca tot a recunoscut ca avut relatii cu ea!!

3

Publicat la: 21 august 2013 ora: 21:59:28 de catre: Marius333
" Am incercat sa lovesc cu picioarele portbagajul ca sa pot sa imi scot capul. La un moment dat am reusit si mi-am dat seama ca ne indreptam spre Sighet. Am batut in geamul din dreapta si am cerut ajutor, dar nimeni nu m-a vazut."......EXISTA GEAMURI IN PORTBAGAJ ?Poveste cusuta cu ata alba ca sa il infunzi pe omul respectiv.....

4

Publicat la: 22 august 2013 ora: 08:33:17 de catre: jasu
ce masina are geamuri la portbagaj?
???

5

Publicat la: 22 august 2013 ora: 08:39:22 de catre: marinelo99
multe lucruri dubioase.... unul dintre ele ar fi: daca intradevar a rapit-o de ce mama fetei (34 ani???) nu a anuntat imediat politia si poate l-ar fi oprit pe faptas sau l-ar fi prins im flagrant pe undeva pe traseu???? altul cu vanataia aia...putea sa o faca si in alte imprejurari nu neaparat ca ar fi fost violata... oricum e telenovela...

6

Publicat la: 22 august 2013 ora: 09:42:08 de catre: Pt TEXTE
.....masinile combi/break/monovolum au geamuri laterale la portbagaj...deci exista.Bine spune doamna sau domnisoara.Nu e poveste cusuta.....

7

Publicat la: 22 august 2013 ora: 11:40:28 de catre: Anonim
Numele violatorului este Dragus Petru si detine o saplatorie auto si o vulcanizare la iesirea din Ocna Sugatag spre Sighetu Marmatiei. E un tip chel care face ce vrea in Ocna Sugatag fara sa i se aplice legea. L-a lovit si cu toporul in cap pe un barbat, a facut greva de unul singur in fata primariei si l-a hartuit pe primar iar in cele din urma primarul a suferit un infarct si a ajuns de urgenta la spital. Este turnatorul politiei din Ocna Sugatag de aia nimeni nu face nimic. Inainte sa isi faca spalatorie si vulcanizare nu lucra nimic. Se plimba toata ziua pe strazile din Ocna Sugatag si strica mesaje ofensatoare impotriva conducerii primariei din acea perioada. Daca veniti in Ocna Sugatag intrebati pe cine vreti cine este Petre Chelu' si ve-ti afla mult mai multe detalii. Se pare ca legea nu se aplica pentru oricine.

8

Publicat la: 22 august 2013 ora: 12:16:58 de catre: Dorina
Ocna Sugatag traieste sub teroarea acestui infractor. Are conflicte cu majoritatea oamenilor si nimeni nu ia nici o masura. Are dosare penale pe rol si a mai facut puscarie in trecut. Este un puscarias liber care bantuie strazile localitatii iar polita nu intervine fiindu-le frica de el si de pilele lui. Are pile chiar si la procuratura.Sotia procurorului ii este verisoara primara iar el se lauda ca este deasupra legii. Intimideaza pana si avocatii persoanelor cu care are procese. O persoana pe care a atacat-o cu un topor si cu care avea proces, si-a retras brusc toate acuzatiile si plangerile iar avocatul a abandonat imediat cazul. Nu vi se pare nimic dubios? Infractorul Dragus Petre a fost stabilit in Italia si casatorit avand si doi copii. A venit in Ocna Sugatag noaptea doar cu un bagaj de mana fiind urmarit de interlopi pusi de fosta lui sotie ca sa-l casapeasca astfel sa scape de el. Doar asa a putut scapa de chelios. Politia din Ocna Sugatag este de partea lui. VREM JUSTITIE IN OCNA SUGATAG. VREM SA SCAPAM DE ACEST GUNOI DIN OCNA SUGATAG.

9

Publicat la: 22 august 2013 ora: 12:56:15 de catre: Verisoara
Sunt o ruda apropiata a lui Dragus Petru, oricine ce ar scrie si ce ar face noi avem cunostinta incepand de la medici, politie, pana la cei mai mari judecatori. Verisoara.

10

Publicat la: 22 august 2013 ora: 13:48:56 de catre: Prieten
Sunt un prieten apropiat cu Petre Dragus.. Povestesc cu Petre si cele mai picante intimitati :)) Mereu mi-a zis ca vrea doar o aventura cu profesoara doar ca sa-si faca geloasa fosta sotie. Se pare ca lucrurile au mers prea departe ajungandu-se la viol de aceasta data iar acum nu mai sunt de acord cu Petre. Ma mir Cum a reusit sa o "prosteasca" pe aceasta fata ea fiind si cadru didactic. Trebuia sa-si dea seama ca doar se foloseste de ea. Daca mesajul meu va fii citit si de fata vreau sa zic doar atat: tine-Te tare si nu Te lasa. Desi a fost prietenul meu, nu sunt de acord cu el. Trebuie sa fie pedepsit,

11

Publicat la: 22 august 2013 ora: 15:11:43 de catre: CristinaC
Aveti un rahat cu mac!!! Sunteti niste prostovani debili, mituitori de tablagii! Ei, da, si mai aveti si cativa gologani prin jeb! Ar fi interesant sa aflam de unde ii aveti. Rapire, viol, evaziune- frumos cumul de pedeapse!

12

Publicat la: 22 august 2013 ora: 15:12:46 de catre: maria
auzi tu crezi ca numai tu ai cunostiinta, si alti au, dar nu semnalizeaza ca si voi, (daca ma-ntelegi unde bat), deci TACIIIII ca vorbesti dejaba sau mai bine in pustiu,taci nu dechide gura sa vorbesti si mana nu o misca sa mai scrii ceva, pentru ca numai tampenii debitezi.

13

Publicat la: 22 august 2013 ora: 18:27:14 de catre: Anonim
Dumnezeu nu doarme niciodata.Spun asta pt ca acest om a invinuit o persoana ca l-ar fi batut si la purtata pe sarcaul om prin tribunale si avand "pilele"pe care le are a luat o suma mare de bani de pe spatele acestui om.A si inca ceva exista in Ocna cativa oamneni care ii vreau raul acestui om si care au vointa cand o un scop de atins asa ca Petre ai grija de viata ta.

14

Publicat la: 22 august 2013 ora: 19:26:37 de catre: CristinaC
WOW, scrie-i o scrisorica cu cerneala rosie...sa moara vecinii de ciuda-avertisment pentru un prostalau in calduri: ai grija petre de viata de oligofren!!! O sa-i treaca caldurile la parnaie!!!

15

Publicat la: 22 august 2013 ora: 20:46:27 de catre: maria
Nu stiu care este adevarul ,dar stiu ca de Dumnezeu nu poti sa te ascunzi!Si cu asta,am spus tot!

16

Publicat la: 23 august 2013 ora: 09:18:33 de catre: La puscarie!!!
Fiti linistiti ca violatorul plateste cu varf si indesat odata ce ajunge la parnaie. Violatorii in general sunt violati in inchisori pentru ca nici un alt detinut nu aproba astfel de fapte. La puscarie cu el. Cand o sa iasa de la zdup o sa-i fie putin descentrat mersul pentru ca si daca isi scapa sapunul la dus si daca nu si-l scapa tot si-o ia la ochiul maro :))

17

Publicat la: 24 august 2013 ora: 19:35:59 de catre: vecina
Tot satul stie ca profa singura sa bagat in gura lupului ce a cautat a gasit

18

Publicat la: 24 august 2013 ora: 22:46:12 de catre: Anonim
Cu totii gresim insa nu stiu cati dintre noi am platit asa pentru greselile noastre. Sunt foarte curios cum a-ti fi reactionat daca era implicata fica dvs. in acest caz trist.

19

Publicat la: 25 august 2013 ora: 06:05:52 de catre: Lizuca
vecina-cretina. amin.
!

20

Publicat la: 20 septembrie 2013 ora: 17:45:50 de catre: anonim
O cunosc pe Imola,imi era profesoara de biologie si va pot asigura ca esti un cadru didactic exemplar si o femeie de milioane!si pt "draga verisoara "a animalui aluia ar trebui sa-si tina gura,pt ca nu stie ce vorbeste,ar putea sa se puna in locul ei si atunci sa vedem daca mai are atata tupeu in ea!si sa fie sigura ca unii au mai mari "pile" ca si ea,daca am ajuns sa facem dreptate in acest mod!Te sustinem cu toti draga Imola si speram ca animalul ala sa primeasca ceea ce merita,PUSCARIE!!!!!!!!!!!!!!!!

21

Publicat la: 20 septembrie 2013 ora: 18:19:53 de catre: zx
Totusi , in ce tara traim!?

22

Publicat la: 30 noiembrie 2013 ora: 00:31:29 de catre: anonim
Politia,care ar trebui sa fie ingerul nostru pazitor,aici an ocna precum nu este,deoarece si ei asi vad de localurile si de infidelitatea lor,asa ca pe cine sa te mai bazezi sa faca dreptate....Ei stiu multe sii acopera pe multi cu;hotii spargeri violul,care e foarte interesant ca faptasul e liber si azi!!!!!!!!Hai sa ne adunam cei ce santem ampotriva si sa le facem o plingere mai sus,ca no fi foc.