Portal eMaramures.ro - PAGINA START
Cauta in:


02.09.2014 13:15:47
Euro - 4,4054 lei

Dolar SUA - 3,3594 lei

Lira - 5,5529 lei

Aur (gr.) - 138,0131 lei


Foto soare si noriVezi VIDEO

3 septembrie  

Max: 20/ 27 grade Celsius
Min:  11/ 15 grade Celsius
 

Vreme in general inchisa, cu cer mai mult acoperit va fi maine peste tot in Maramures. Spun meteorologii ca sunt asteptate si averse de ploaie sau chiar furtuni insa acestea pot sa apara in zona Baii Mari, dar si la Targu Lapus. Vantul va sufla in general slab, iar temperaturile vor fi comparabile cu cele din zilele precedente. La pranz mercurul termometrelor va arata 27 de grade in Baia Mare si Sighetu Marmatiei, 25 de grade vor arata termometrele la Targu Lapus si Seini, vor fi cel mult 21 de grade in Cavnic, iar in Borsa nu se vor inregistra mai mult de 20 de grade Celsius.

Baia Mare
: In Baia Mare urmatoarele doua zile aduc vreme in general frumoasa. Prognozele spun ca atat joi cat si vineri cerul va fi predominant insorit, iar vantul va sufla slab. Maximele termice se vor situa in jurul valorii de 27 de grade Celsius, in timp ce noaptea minimele nu vor depasi 15 grade Celsius.

Sighetu Marmatiei:
Vreme in general frumoasa spun meteorologii ca va fi in urmatoarele doua zile si la Sighetu Marmatiei. Cerul va fi partial insorit, iar norii trecatori. Vantul va sufla slab, iar maximele termice se vor situa la nivelul celor din ultimele zile. La pranz termometrele vor arata cel mult 28 de grade Celsius. Noaptea mercurul din termometre va arata pana la 15 grade Celsius.

Borsa: Si la Borsa va fi vreme in frumoasa in urmatoarele doua zile. Meteorologii spun ca va fi soare, dar ca vor fi si perioade in care norii vor acoperi cerul. Vantul va sufla in general slab, iar temperaturile maxime se vor situa in jurul valorii de 20 grade Celsius, in timp ce noaptea se vor inregistra minime de cel mult 9 grade Celsius.

Cavnic: Vreme in general frumoasa este asteptata si la Cavnic in urmatoarele doua zile. Prognozele spun ca cerul va fi partial insorit, iar vantul va sufla in general slab. Maximele termice vor fi comparabile cu cele din zilele precedente si pot ajunge pana la 22 de grade Celsius. Noaptea mercurul din termometre poate arata cel mult 12 grade Celsius.

Targu Lapus: La Targu Lapus urmatoarele doua zile aduc vreme schimbatoare. Joi se vor semnala innorari variabile, in timp ce vineri vremea se va deschide, iar cerul va fi partial insorit. Vantul va sufla si in acesta zona in general slab, iar maximele termice vor fi comparabile cu cele din zilele precedente. La pranz se vor inregistra 25 de grade Celsius, in timp ce noaptea minimele pot ajunge pana la 12 grade Celsius.

Seini
:
Vreme in general frumoasa este asteptata si la Seini in urmatoarele doua zile. Vor fi perioade in care va straluci soarele, insa vor fi si perioade in care cerul va fi partial acoperit de nori. In zona maximele termice pot ajunge pana la valoarea de 26 de grade Celsius. Noaptea mercurul din termometre nu va depasi 14 grade Celsius.




Afaceri - Economic
TAXA AUTO - DECIZIE - Un “timbru de mediu” ii va obliga pe proprietarii de masini vechi sa plateasca mai mult in 2013
13:48:36 4 ianuarie 2013  | autor:  Mediafax

Taxa autoTaxa de prima inmatriculare auto va fi inlocuita cu un "timbru de mediu" pentru care proprietarii de vehicule vechi si poluante vor plati mai mult, iar detinatorii de vehicule noi vor plati mai putin sau chiar deloc in cazul masinilor hibride electrice, a anuntat premierul Victor Ponta. El a precizat, in sedinta de azi, ca plata pentru acest timbru de mediu va fi calculata in functie de emisia de noxe si capacitatea cilindrica a vehiculului.

Taxa de prima vanzare auto, suspendata de fostul Guvern doar pana la inceputul acestui an, este din nou obligatorie incepand cu 1 ianuarie, Executivul urmand insa sa analizeze aceasta situatie.

Premierul Victor Ponta a asigurat, in luna decembrie, ca Guvernul va reglementa situatia taxei auto in prima sedinta din 2013, precizand atunci ca taxa de prima inmatriculare va fi inlocuita cu o taxa de mediu raportata mult mai strict la gradul de poluare al unui vehicul.

Taxa de prima vanzare auto, introdusa de Guvernul Boc la sfarsitul anului 2011, trebuia perceputa cu ocazia primei transcrieri a dreptului de proprietate in Romania asupra unui autovehicul rulat si pentru care nu a fost achitata taxa de poluare.

In ianuarie 2012, pe fondul protestelor organizate atunci in Bucuresti si alte orase ale tarii in care una dintre revendicarile formulate viza eliminarea taxei auto, coalitia guvernamentala PDL-UDMR a decis sa suspende pentru un an, pana la 1 ianuarie 2013, taxa de prima vanzare, cu explicatia ca proprietarii de masini vechi trebuie sa beneficieze de timp suplimentar pentru a vinde autovehiculele.

In luna octombrie, premierul Victor Ponta a anuntat ca sistemul de taxare a proprietarilor de autovehicule va fi modificat incepand cu anul viitor, prin inlocuirea actualei taxe de prima inmatriculare cu o taxa de mediu, calculata in functie de nivelul de poluare, dar care sa nu fie mai mare decat pretul autoturismului.

El a precizat atunci ca un grup de lucru format la nivelul ministerelor Finantelor si Mediului analizeaza in prezent variantele pentru noul sistem de taxare, care sa incurajeze achizitionarea masinilor noi si nepoluante, si ca va fi solicitat acordul Comisiei Europene astfel incat noua taxa care sa fie introdusa de la 1 ianuarie 2013.

Saptamana trecuta, la audierile din Parlament pentru validarea in postul de ministru al Mediului, Rovana Plumb a spus ca taxa auto este o problema sensibila asupra careia se vor aduce precizari noi dupa finalizarea bugetului, ea sustinand ca aceasta sa fie o taxa de mediu, stabilita in functie de nivelul de poluare.

 
Versiunea pentru tiparire
Trimite stirea pe email
Trimite stirea pe Yahoo! Messenger
Adauga comentariu


1

Publicat la: 4 ianuarie 2013 ora: 14:55:54 de catre: taxe si iar taxe
si pana la urma cum se calculeaza acest "timbru de mediu" ?

2

Publicat la: 4 ianuarie 2013 ora: 15:28:04 de catre: ANONIM
IN FIECARE AN SCOATETI CATE O TAXA LA ANUL O SA NE CALCULATI SI CANTITATEA DE OXIGEN PE CE MAI VRETI BANI HOTILOR

3

Publicat la: 4 ianuarie 2013 ora: 15:43:17 de catre: Adi
un link pentru calculator de timbru de mediu are careva? va rog sa postati. multumesc!

4

Publicat la: 4 ianuarie 2013 ora: 15:50:10 de catre: Adriana
Daca in 2012 trebuiau sa plateasca taxa de prima inmatriculare numai masinile rulate de ce am platit si eu 15 mil pentru o masina noua, la zero km achizitionata de la Carpati Motor dealer Honda?

5

Publicat la: 4 ianuarie 2013 ora: 15:51:18 de catre: marian
de cand intra in viguare?daca inscriu masina acum ce taxa voi plati?

6

Publicat la: 4 ianuarie 2013 ora: 16:48:32 de catre: ZZ
Scrie ca acest ''timbru de mediu'' se va aplica tuturor, iar proprietarii de masini mai vechi vor plati mai mult.Asta inseamna ca nu se va mai plati la prima inmatriculare, ci vom plati toti ca prostii, an de an??!Asta este furt!!!Mascariciul asta de Copy-Paste vrea ca noi sa lucram doar ca sa ne putem plati taxele?!!! Lovi-l-ar fulgeru'!!

7

Publicat la: 4 ianuarie 2013 ora: 18:07:56 de catre: costi
pai ce legătura are viitoarea taxa de mediu, cu bugetul pe anul acesta care va fii secretizat din cate am înțeles.

8

Publicat la: 4 ianuarie 2013 ora: 18:13:00 de catre: afycv
iara o hotie tipic romaneasca, numa la noi se plateste taxa, in loc sa iesim toti in strada si sa le bagam mortu in casa la toti, stam si platim taxe

9

Publicat la: 4 ianuarie 2013 ora: 19:51:27 de catre: ...
pt autoutilitare cum va fi taxa

10

Publicat la: 4 ianuarie 2013 ora: 22:25:39 de catre: megyeri iren
Buna eu sunt din Oradea si astazi la inmatriculari batea vantul pt ca nu puteam inmatricula masina fara adeverinta de la anaf si culmea anaful nu elibereaza adeverinta pt ca e sedinta de guvern si noi ca prostii stam si asteptam daca platim si cat platim

11

Publicat la: 5 ianuarie 2013 ora: 10:20:29 de catre: platitor de taxe
oare cite timbre ni se pregatesc?

12

Publicat la: 5 ianuarie 2013 ora: 11:33:04 de catre: nely
si iam dat in tribunal in 6 MARTIE am proces. Eu in 2012 am platit 1439 lei dupa o masina de 1108m3 care este din 1997

13

Publicat la: 5 ianuarie 2013 ora: 11:54:48 de catre: boca lucia ana
cum se calculeaza acest timbru de mediu?vrem ceva concret.

14

Publicat la: 5 ianuarie 2013 ora: 16:29:14 de catre: frunza
drumuri rele rovighneta combustibil scump impozit mai mare de cate ori platim acum si timbru de mediu ar trebui sa se scoata rovighneta si sa ieftineasca combustibilul si atunci platim timbrul de mediu prea multe pt buzunarul saracului interesul este al celor ce vand masini noi si cei care fac piese pt masini sa le cumparam de la ei si nu din alta parte

15

Publicat la: 5 ianuarie 2013 ora: 17:00:32 de catre: Moni
Ponta si toti guvernntii au bani, ei nu lucreaza pentru 600 de lei, nu ii intereseaza ca n-ai bani pentru o masina noua, si ca deunde platesti cine stie ce sume de bani pentru timpenia de timbru. lua-var dracu pe toti guvernantii si parlamentari. va bateti joc de cetateni.

16

Publicat la: 6 ianuarie 2013 ora: 05:38:15 de catre: senior
Mincinosul mincinosilor !!!!!Arogant pervers si cinic !!!!!Ponta plagiatorul !!!!!cadea i-ar dinti !!!! Lovi l-ar trenul !!!! Asa om politic josnic inca nu a avut romania!!!!! Cand vom scapa de el??????

17

Publicat la: 6 ianuarie 2013 ora: 10:34:44 de catre: ioan
guvernantii stiu ca mamaliga nu explodeaza eventual face un fas cand fiebe de aia isi fac mendrele linistiti .Ei traiesc bine si noi platim taxe. PAI TREZITIVA MAMALIGARILOR SI PUNETI MANA PE FURCI SI COASE, DARAMATILE PALATELE SI SPARGETI-LE MASINILE ALEA NOI PE CARE LE-AU CUMPARAT PE PIELEA NOASTRA ,,, si noi am vrea masini noi daca am avea cu ce sa le cumparam dar cu salar minim pe economie si dari ca in occident nu ne permitem decat ce arunca altii si mai vor si taxe si timbre manca-iar in cur si sa aiba mainile legate

18

Publicat la: 6 ianuarie 2013 ora: 12:03:00 de catre: taxa auto
daca nu scoate taxa auto trebuie esit an strada ca nu se mai poate cu prosteala asta.
xxx

19

Publicat la: 6 ianuarie 2013 ora: 14:11:09 de catre: xxx
Hai USL!!! Asa s-a votat, acum USL face ce vrea din Romania. Pe ei nu-i intereseaza ca pe un salar de 700 de lei nu iti permiti sa iti cumperi o masina noua ca sa te poti deplasa la munca.Ei au masini elecrice si figuri, cate 10-15 apartamente si altii mor de foame. Scot legi pe banda rulanta ce ei oricum nu platesc din banul lor....

20

Publicat la: 6 ianuarie 2013 ora: 23:04:52 de catre: taxe si iar taxe
am reusit cu greu sa imi cumpar o masina si acuma nam bani de taxele lor...nu se gandesc numa la ei.

21

Publicat la: 7 ianuarie 2013 ora: 08:28:00 de catre: steli
De ce nu le ceri asta parlamentarilor pe care i-ai votat ? Prostia se plateste, frate.

22

Publicat la: 7 ianuarie 2013 ora: 09:24:40 de catre: pop
23 de ani in care numai platim dari degeaba acestui stat - nu toti oamenii pot sa cumpere in fiecare an cate o masina .... sa fie cat mai putin poluanta.... timbru verde - O HOTIE LA DRUMU MARE - nu ar trebui lasate lucrurile chiar asa, ca in astfel in fiecare an va fi din ce in ce mai greu pt. oamenii simplii. RUSINEEEEE ,, TIMBRU GALBEN SI ROSU........

23

Publicat la: 7 ianuarie 2013 ora: 17:11:01 de catre: anonim
am o masina inmatriculata in 2012 cu hotarare judecatoreasca daca o vand cel care o cumpara plateste taxa//

24

Publicat la: 7 ianuarie 2013 ora: 19:32:28 de catre: cristi
eu propun o taxa de poluare pe minciuna pe plagiaturi si pe noul parlamentar iar pe cel vechi de 22 ori mai mare ..... o sa va coste aceasta taxa sigur ve-ti vedea voi............

25

Publicat la: 7 ianuarie 2013 ora: 20:01:01 de catre: catalin
pina la urma ni se va lua taxa si pe aerul pe care il respiram

26

Publicat la: 7 ianuarie 2013 ora: 22:44:16 de catre: angello
70 % dintre voi ati votat "schimbarea". uite schimbari. se schimba taxele, preturile,etc. romanul intotdeauna a fost o natie slaba, idioata. l-au prostit toti cum au vrut. si daca nu mai are de unde sa plateasca nimic, nu castiga nimic ,la el nu e problema. o zice pe aia din stramosi: lasa ca altii sunt mai rau,sau doamne sa nu fie mai rau. ma rog ca cei care au votat sa se tarasca pe jos de saracie. nu va mai plangeti atat, snobilor, meritati sa muriti de foame

27

Publicat la: 7 ianuarie 2013 ora: 22:46:01 de catre: angello
daca va uitati si in comentariile acestea, romanul idiot in loc sa isi faca probleme cum sa reactioneze la furturile astea, el se intreaba unde gaseste un calculator sa isi calculeze cat trebuie sa plateasca. vai de mama voastra

28

Publicat la: 8 ianuarie 2013 ora: 07:41:59 de catre: nicu
ASA VA TREBUE CA A-TI VOTAT IN MASA ...U S L ACUMA SUPORTATI CONSECINTELE.......

29

Publicat la: 8 ianuarie 2013 ora: 11:13:14 de catre: doru
cum este posibil sa platesti o taxa care nu exista la momentul achizitiei cineva spunea ca in spatele lui ponta se afla A. Nastase FALS Ponta se afla intre Nastase si Basescu, face jocurile celor doi

30

Publicat la: 8 ianuarie 2013 ora: 11:47:41 de catre: ionel
ne vindem masinile dar le vom da cu procura notariala ca an bulgaria, si le mai dam bani din (...)(moderat), timbru verde

31

Publicat la: 9 ianuarie 2013 ora: 00:51:28 de catre: taxe...taxe ...taxe
lasa k se skoate taxa si in locul ei vom plati impozit de 10 ori mai mare....asta asa....ca sa plateaska tot romanul .....ponta=1,,,,,,popor=0.....

32

Publicat la: 9 ianuarie 2013 ora: 18:31:47 de catre: damian
ce este taxa de timbru? daca am o masina imnatriculata in 2011 daca o vand urmatoru prorietar plateste taxa din nou?

33

Publicat la: 9 ianuarie 2013 ora: 19:43:22 de catre: SDSD
azi am fost sa_mi trec masina pe mine. mi_am pregatit toate actele la biroul de copiat.cand am ajuns la ghiseul de inmatriculari auto..surpriza,,,ai nevoe de adeverinta de la trezorerie ca sa vada daca este platita taxa.cei care au platito dar au dat staul in judecata si au recuperat taxa trebue sa o plateasca din nou casa isi poata trece masina pe el..PONTA a citat !! guvernul BOC va furat va taiat pensile etc. cu mine va va fi mai bine. UITE BINELE

34

Publicat la: 9 ianuarie 2013 ora: 22:47:59 de catre: rares
taxe peste taxe..merge din ce in ce mai "bine" :)

35

Publicat la: 10 ianuarie 2013 ora: 08:03:22 de catre: boc
Sa te bucuri ca nu-ti cere buletinul ca sa vada daca ai fost sau nu la referendum ( actibildul pe verso ) si daca esti simpatizant usl. Dar mai stii, poate intr-o zi ....

36

Publicat la: 11 ianuarie 2013 ora: 14:01:09 de catre: vasili
au taiat caii, am ars carutzele...au vandut calea ferata la fier vechi, au darimat garile, ne taxeaza orice drum ca pe autostrada, acum sunt niste idiotzi daca ne iau si masinile !...de unde bani pt rovignete, amenzi de circulatie, reparatii in service, lanturi si gume de sezon. combustibil si multe altele necesare pt o masina....masinile aduc bani ! traieste o multime de pe urma automobilului !...este o NECESITATE !!!!....trebuie sa-i oprim o data !...trezeste-te dupa 23 de ani IDIOT POPOR ROMAN ! HAIDE-TI SA LE DAM FOC ! ! ...1907 este NECESAR si ULTIMA SOLUTIE !!!!!

37

Publicat la: 12 ianuarie 2013 ora: 02:00:48 de catre: TAXE ,TAXE
milogi parlamentari si japcari de unde vreti voi sa va dam noi atatia bani pe o masina din 2007, 2006 cand e face 3000 de euro si voi cereti 2000 taxa cum (...)(moderat) faceti calculu voi acolo in sedintele alea de cacat voi conduceti limuzine si noi avem rate in banci si abia ne taram k o masina veche datine voi suventi de masini noi japcarilor ce sunteti haideti fratilor peste ei in strada nu stati in casa dekat sa comentati pe situri k ponta stie decat sa vb la tv si dak fraieri inghit asta este o promulgam oricum facem ce vrem noi altfel trimitemi jandarmeria pe strazi si ii potolim imediat parlamentari jegosi ce sunteti ati distrus tara asta care mai de care mai buni.

38

Publicat la: 13 ianuarie 2013 ora: 21:51:50 de catre: VALY
POATE VA LUATI LUMINARI -TAMIIE -SICRIE SI COLACI SI-UN PLATOU DE COLIVA ARDEVAR FOCU SI BUBA NEAGRA SA VA IA HOTILOR CERE STOARCETI OMU DE BANI DIN CEI 8 MIL. CEI CISTIGA CU CHIN SI SUDOARE IADU SA VA MANINCE

39

Publicat la: 20 ianuarie 2013 ora: 18:44:55 de catre: Rus
ce dreptate ai mai spus prietene

40

Publicat la: 22 ianuarie 2013 ora: 19:09:16 de catre: petru
sa iesim in strada fratilor numa vb aiurea eu is dispus altfel nu se mai termina cu hotia haideti sa organizam altfel ii doare in cot de parerea noastra

41

Publicat la: 23 ianuarie 2013 ora: 13:16:48 de catre: MIKE
adevarat sintem mamaligari.....o sa ne-o puna astia (...)(moderat).. nu o sa avem ce manca...........daca nu iesim in strada!!!

42

Publicat la: 23 ianuarie 2013 ora: 14:47:35 de catre: vlad
Pentru o masina din 2007 platesc mai mult cacatu asta de timbru decat taxa de inmatriculare. Ponta iti dorec sa iti bagi teava de esapament a masinii in (...)(moderat) sa vezi exact cate co2 scoate.

43

Publicat la: 23 ianuarie 2013 ora: 14:59:29 de catre: vali
numai in romania se plateste asemenea taxa pentru ca guvernanti sint niste hoti si noi santem prosti

44

Publicat la: 24 ianuarie 2013 ora: 09:12:57 de catre: detectorul de prosti
Cati dintre voi ne-ati injurat cand va avertizam ca o veti musca cu astia mai rau decat cu Boc? Pe nici unul nu-l aud macar sa -si recunoasca prostia . Sa platesti taxa pe o supernova 650 de euro, cand ea nu merita nici 800 la vanzare, e ceea ce meritati . De ce sa ies eu in strada pentru ca multi au fost prosti ? Sa iasa doar prostii !

45

Publicat la: 24 ianuarie 2013 ora: 11:03:27 de catre: Alex
Singura sansa este sa iesim in strada.Degeaba ii injurati pe forumuri. Astia trebuiesc impuscati!

46

Publicat la: 25 ianuarie 2013 ora: 14:58:40 de catre: asa ne trebuie
ce ne putem astepta de la niste prosti politici care au platit gras un loc bun de la care sa fure decat sa se contrazica singuri sustin ca vor sa scape de rable cum incurajandu-leam luat in 2010 masina si pentru ca avea ABS m-a costat 400 de euro in plus vor sa scape de poluare non euro si euro 1 si 2 mai ieftine nebuni singuri se contrazic polueaza pe o perioada mai scurta pe ce criteriu se bazeaza romanul de rand e prea sarac nu are banii lor si va carpi masina toata viata lui si tot cu non euro va circula sau cu cat e mai veche in mintea lor idioata polueaza mai putin

47

Publicat la: 29 ianuarie 2013 ora: 19:18:52 de catre: negru ca zapada
(...)(moderat) de la dacia au o mare parte din vina pt cresterea taxei la euro 3 si 4. Aldracu de imi voi cumpara vreodata o DACIE chiar daca incercati sa ni le bagati pe gat

48

Publicat la: 31 ianuarie 2013 ora: 18:49:10 de catre: emil
Sunt foarter multi care au de suferit de pe urma acestui timbru ,inclusiv subsemnatu. Chiar trebuie pus bota pe ei mincinosii naibii.Ponta zicea ca scoate taxa ca e imorala si ilegala si uite ca o lasa tot asa, ba mai mare.Nu organizeaza nimeni un protest dintre atatia pagubiti ca uite ca ne-o iau astia cu dacia inainte.?

49

Publicat la: 19 februarie 2013 ora: 00:27:06 de catre: VIVISERIFU
USL =urmeaza saracie lucie. aaaaaaaaaaa si va fi si taxa de trotuar curand! TOTI AU MINTIT CU NERUSINARE PANA S-AU VAZUT LA PUTERE

50

Publicat la: 28 februarie 2013 ora: 18:19:43 de catre: LEVIATAN
Parerea mea,care este, v-o spun cu drag: bucurati-va ca ,pe bani putini,vi se ofera un timbru valoros la colectia filatelica. Nu disperati, vine Apocalipsa si atunci vedeti taxa pe ''fum'' .Doar de bine,fratilor..

51

Publicat la: 28 februarie 2013 ora: 21:02:01 de catre: un fraier care plateste taxe
sunteti niste nenorociti ordinari pentru legile care le faceti contra romanilor

52

Publicat la: 2 martie 2013 ora: 15:53:09 de catre: laurentiu
la carute nu se baga nici o taxa.

53

Publicat la: 2 martie 2013 ora: 20:50:22 de catre: mihai
buna seara! mi-am cumparat un WV LT 35,motor 2,5 ,euro2,an 1999 iar masina este pana in 3,5t......as vrea sa stiu daca s-a modificat taxa si la autoutilitare...dupa calculele mele mie mi-a iesit ca am de platit 550 euro taxa...e adevarat?ma poate lamuri cineva cu autoutilitarele? Multumesc!

54

Publicat la: 2 martie 2013 ora: 21:41:30 de catre: wv
da taxa pe plagiat nu trebuie sa platim domnule copy taste?

55

Publicat la: 15 martie 2013 ora: 08:25:38 de catre: Theo
Calculator timbru auto de mediu 2013, asa cum scrie la lege, cu toate reducerile care se pot obtine si pentru toate tipurile de autovehicule: http://wikitools.ro/?action=taxaauto

56

Publicat la: 15 martie 2013 ora: 12:24:08 de catre: marian
ponta nea mintit pe toti trbuie sa platim taxa de timbru sa astupam gaurile care lea facut basescu ponta nu tine cont de amraciunea oamenilor vrea sa schimbe parcu auto cu masini de unica folosinta ar trebui sa fiti toti arestati pentru furt neati distrus pe toti si tara tineti cont ca avem pensii de nimic rusine sati fie pnta dracu va mai alege

57

Publicat la: 15 martie 2013 ora: 19:34:12 de catre: coco
propun sa nu li se mai plateasca din banii pop:tel mobil,secretare ,masina la scara,plimb. in afara tarii,case de protocol si multe altele. atuncii sa ii v ad cum traiesc cu un salar din care sa plateasca de toate,si asa au salar prea mare,sa le mai taie si din salar.nu stiu numa sa traga pielea de pe noi rahatii dracu

58

Publicat la: 19 martie 2013 ora: 00:30:17 de catre: LEONARD
trebuiesc pusi la zid cu totii!!! nu se mai poate, nu trebuie sa le mai platim nici o taxa!!! nimic !!! este aberant tot ceea ce ni se intampla!!! avem puterea sa schimbam lucrurile, numai sa ne unim si sa iesim in strada si nu numai pentru acest cacat de taxa, ci pentru toate, caci la noi in romania viata in sine a ajuns sa fie o TAXA !!!

59

Publicat la: 19 martie 2013 ora: 22:31:57 de catre: nu dormiti
oamenii buni treceti la fapte,sa iesim in strada sa ne cerem drepturiile omenesti,astia nu-si dau seama k vor cadea blestemele pe toate neamurile lor

60

Publicat la: 19 martie 2013 ora: 22:38:37 de catre: stati si dormiti ca o sa vina Francezii;Grecii,Rusii ETC; SA NE REZOLVE PROBLEMELE
SI ASA VA FI , ASTIA NU AU O LIMITA DOAR CAND VAD NEGRU IN FATA OCHILOR SE VOR POTOLI

61

Publicat la: 22 martie 2013 ora: 22:04:19 de catre: anonim
haideti sa stabilim o data un loc si o ora fratilor ca pe forum toti vorbesc.........si vorbesc.........si astia fac tot ce vor ei cu noi.cred ca vor sa vada cat rezistam.

62

Publicat la: 22 martie 2013 ora: 22:34:49 de catre: anonim
solutia pentrul timbrul de mediu cumpar o masina pana in anul 90, diesel clasic, o inscriu ca nu ma costa mult o alimentez cu motorina la butoi amestecata cu ulei ars si circul cu , colacii de fum in spate si poluez pana scot astia timbrul sa pot sa o inscriu pe asta pe benzina euro3 ca acum taxa depaseste valoarea ei