Portal eMaramures.ro - PAGINA START
Cauta in:


24.11.2014 14:00:00
Euro - 4,4347 lei

Dolar SUA - 3,5758 lei 

Lira - 5,5941 lei

Aur (gr.) - 137,5418 lei


Foto soare si noriVezi VIDEO
25 noiembrie

Max:    1/  6 grade Celsius
Min:   -3/ -8 grade  Celsius
 

Vreme in general frumoasa, dar rece va fi maine in aproape toate zonele din judet. Potrivit prognozelor in cele mai multe dintre zone perioadele de soare vor alterna cu cele cu nori, iar vantul va sufla in general slab. Doar in zona Borsa spun meteorologii ca sunt asteptate ninsori. Vantul va sufla in general slab, iar temperaturile maxime raman comparabile cu cele inregistrate in intervalul precedent. La pranz se vor inregistra 6 grade Celsius in Baia Mare, Sighetu Marmatiei si Seini, 3 grade Celsius vor arata termometrele la Targu Lapus, vor fi 2 grade la Borsa in timp ce la Cavnic termometrele nu vor arata mai mult de 1 grad Celsius.

Baia Mare: 
In Baia Mare urmatoarele doua zile aduc vreme in general frumoasa, dar ceva mai rece decat in ultimele zile. Meteorologii spun ca miercuri cerul va fi brazdat de nori, in timp ce joi cerul va fi predominant senin, iar vantul va sufla slab. In ce priveste maximele termice acestea raman la nivelul celor din ultimele zile si nu vor depasi la pranz valoarea de 6 grade Celsius. Noaptea va fi insa rece, cu minime termice care coboara pana la -4 grade Celsius.

Sighetu Marmatiei:
In urmatoarele doua zile la Sighetu Marmatiei va fi vreme schimbatoare. Prognozele spun ca miercuri cerul va fi partial insorit, in timp ce joi treptat norii pot lua locul soarelui, astfel ca cerul va deveni partial noros. Vantul va sufla slab, iar maximele termice vor oscila in jurul valorii de 6 grade Celsius. Noaptea minimele coboara pana in jurul valorii de -6 grade Celsius.

Borsa
:
La Borsa va fi vreme in general frumoasa in urmatoarele doua zile. In zona miercuri cerul va fi partial insorit, in timp ce joi, norii se imputineaza, iar vremea va fi predominant insorita. Temperaturile maxime pot ajunge la pranz la cel mult 1 grad Celsius, in timp ce noaptea va fi chiar mai rece decat normalul perioadei, cu minime ce pot cobori pana la -10 grade Celsius.  

Cavnic: Vreme in general frumoasa este asteptata in urmatoarele doua zile si la Cavnic. Prognozele spun ca miercuri cerul va fi partial insorit, in timp ce joi cerul se va degaja aproape in totalitate, iar norii in cazul in care apar vor fi doar razleti. La pranz maximele termice vor urca pana la cel mult 1 grad Celsius. Noaptea minimele coboara pana in jurul valorii de – 7 grade Celsius.

Targu Lapus
La Targu Lapus urmatoarele doua zile aduc vreme in general frumoasa. Potrivit prognozelor miercuri in zona cerul va fi partial insorit, in timp ce joi cerul va fi mai mult senin, iar norii doar razleti. In zona maximele termice vor ajunge pana la cel mult 4 grade Celsius, iar noaptea minimele pot cobori pana la -7 grade Celsius.

Seini
:
Vreme in general frumoasa este asteptata in urmatoarele doua zile la Seini. In zona miercuri potrivit prognozelor cerul va fi partial insorit, in vreme ce joi cerul se va degaja, iar norii in cazul care apar vor fi razleti si trecatori. Vantul va sufla in general slab, iar maximele termice se vor situa la praz in jurul valorii de 6 grade Celsius. Noaptea minimele pot coboari pana la -4 grade Celsius.




112
RECRUTARI MODELE - Baimareni momiti la colt de strada cu aparitii in reviste si reclame si cariere fulminante in modelling (VIDEO)
15:38:38 23 martie 2012  | autor:  Adina Timis, Anca Popescu

Foto: la pozaVezi VIDEO
Mai multe sesizari au fost depuse in ultimele zile la Politia Baia Mare impotriva unor tineri care s-au apucat sa racoleze fetele si baietii ori mamicile cu copii care au drum prin centrul municipiului. Reprezentantii Inspectoratului Judetean de Politie (IPJ) Maramures au precizat ca plangerile vizeaza o firma din afara judetului care pretinde ca poate face vedete din cei care, intr-o prima faza, accepta sa le pozeze in schimbul a 49,5 lei, iar ulterior platesc pentru un curs de modelling, semnand insa un contract pe care-l pot renunta doar daca renunta la banii pe care ii pretind cei de la agentie. Oamenii legii i-au sfatuit pe baimarenii care accepta sa lucreze cu firma sa studieze atent documentele pe care le semneaza si, mai ales, sa nu viseze la cariere fulminante pe podiumurile de moda ori la aparitiile pe copertile de la reviste.


Reclamatiile si avertismentele care au venit la adresa celor din firma ar putea avea legatura cu nenumaratele sesizari care au fost depuse de-a lungul ultimilor trei - patru ani la sediile comisariatelor pentru protectia consumatorilor si la politie si care vizau diverse agentii de modelling fantoma. Inclusiv in Baia Mare s-au tras asemenea semnale, care vizau insa o societate comerciala cu alt nume. Procedura de lucru s-a pastrat in timp: un tanar ”agata” pe strada o fata, un baiat sau o mamica si le fac complimente despre modul in care arata si apoi le promit aparitii in reclame TV, sedinte foto si posibilitatea de a fi imaginea unor marci.

In Baia Mare, in aceste zile, sunt patru tineri fac asta. Cu un debit verbal, care sugereaza ca nu-si prezinta pentru prima data discursul, imbracati ”pe trend” si cu mult tupeu, acestia stau in intersectia bulevardelor Bucuresti cu Unirii si acosteaza persoanele mai frumusele care trec pe strada.

“Noi in colaborare cu .... din Bucuresti iti oferim aceasta sansa. Ti-ar face placere? Ai vrea sa participi intr-o reclama TV, la sedinte foto, spoturi publicitare, sa fii imaginea anumitor cataloage de vestimentatie?”, a intrebat unul dintre ei un reporter al eMaramures pe care l-a acostat in strada fara sa stie ce calitate are.

Cei convinsi de tineri sunt condusi apoi intr-un sediu inchiriat de firma pe bulevardul Unirii, unde sunt preluati de alta tanara care le da si mai multe sperante despre cariera pe care o pot avea. “In momentul de fata facem o campanie de selectie pe judetul Maramures. Motivul pentru care esti aici e ca esti foarte frumoasa, ai foarte multe calitati, de care noi avem nevoie si tocmai ai fost selectata pentru a colabora cu noi timp de un an de zile. Intr-o luna si jumatate, doua va fi prima activitate, dar eu iti propun o simpla colaborare, nicidecum un contract. Pentru ca daca tie nu-ti place sau intervin alti factori pe viitor te poti si retrage”, i-spus tanara din agentie reporterului eMaramures.

Aceasta a continuat vorbind despre sansa unica, dar si despre faptul ca sunt doar cateva locuri disponibile. “O sa trebuiasca sa achiti o taxa de 49,5 lei, in conditiile in care noi investim 250 lei in imaginea ta. Acum patru-cinci ani, cand s-au facut selectii tot in cadrul agentiei, nu a fost o taxa de inscriere, dar investind in imaginea persoanei, acestea nu s-au mai prezentat si noi am pierdut cea mai mare parte a investitiei. Ar trebui sa te gandesti bine pentru ca sunt doar 20 de persoane si sunt deja 16 persoane inscrise la categoria ta de varsta de aceea iti spun ca tu, in conditiile in care parasesti agentia si nu te inscrii, practic iti pierzi locul pentru ca noi selectam in continuare”, a adaugat tanara.

In cazul unui accept, trebuie platiti 50 de lei pentru o sesiune foto. Angajatii firmei promit sa ii contacteze pe cei pozati in doua-trei saptamani si sa ii cheme la sediu pentru poze de identificare, iar in trei saptamani sa le posteze fotografia pe site-ul lor si apoi sa ii contacteze pentru diverse evenimente. Unii, care au asteptat degeaba sau care s-au razgandit si au vrut banii inapoi, au sesizat IPJ Maramures.

"Politia a fost sesizata cu privire la cele semnalate si de dumneavoastra si in prezent se efectueaza cerecetari pentru a se stabili daca se intrunesc elementele constitutive ale unei infractiuni sau daca nu. Oricum, pe aceasta cale transmitem cateva mesaje de prevenire, atentie la ceea ce se semneaza inainte si mai ales la clauzele care sunt prevazute in unele contracte, pentru a nu se ajunge la situatii neplacute si a se ajunge la politie. Daca este vorba despre o infractiune sau o alta fapta de natura penala se vor lua masurile care se impun, in acest moment se efecturaza cercetari", a declarat purtatorul de cuvant al Inspectoratului Judetean de Politie Maramures, Gabriela Liahovici.

Contactati de eMaramures, reprezentantii firmei care actioneaza in Baia Mare au refuzat sa faca orice declaratie dupa ce au fost informati ca s-a facut o documentare in sediul lor. Ei au spus ca sunt doar angajati ai agentiei si nu au ce sa declare, iar apoi le-au cerut jurnalistilor sa iasa afara.

Ingrijorarea baimarenilor in legatura cu o posibila escrocherie a survenit mai multor plangeri indreptate in urma cu trei – patru ani impotriva altor agentii similare, care, de asemenea, au incasat bani de la acestia pentru o sedinta foto sau chiar pentru cursuri de modelling dar nu le-au oferit nimic in schimb.

 
Versiunea pentru tiparire
Trimite stirea pe email
Trimite stirea pe Yahoo! Messenger
Adauga comentariu


hy

1

Publicat la: 23 martie 2012 ora: 16:37:53 de catre: diana b.
asa ceva a fost si acum 5-6ani chiar in plin centru, pe bd bucuresti....vroiau sa `croiasca un drum `copiilor frumosi.... postand in reviste etcetc................

2

Publicat la: 23 martie 2012 ora: 17:00:12 de catre: Cristina
Din pacate eu am luat "teapa" acum 3-4 ani: sub pretextul ca pot sa devin model, am achitat suma de 30 RON (atat era atunci) pentru niste amarate de poze care urmau sa fie trimise la "agentie" in Bucuresti si am fost foarte incujarata: "Cu siguranta vei fi aleasa". Desigur, vorbe goale. Nici in ziua de azi nu am primit pozele, de bani nici nu mai vorbesc. Saptamana trecuta un tip imi turuieste acelasi text pe care l-am auzit atunci, cand luata de val i-am luat pe acei oameni de buna credinta. Nu am stiut cum sa il injur mai repede, insa nu a meritat efortul.Aveti grija sa nu patiti ca mine!

3

Publicat la: 23 martie 2012 ora: 19:10:20 de catre: Chindris Andreea
Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie zilele trecute, sper sa se faca ceva in legatura cu acest lucru.

4

Publicat la: 23 martie 2012 ora: 20:49:18 de catre: ioana
si mie mi s-a intamplat acelasi lucru acum vreo 3 ani, tot asa a, ra,as cu banii dati...ca era vb de un contract pe care trebuia sa il platesc in rate si stiu ca am platit vreo 15 milioane lei vechi pe vremea aia. am luat teapa:( aveti grija sa nu patiti ca noi. politia ar trebui sa isi faca treaba si sa investigheze putin cine sunt cu adevarat acesti tineri...ca pana la urma e pacat de parintii care muncesc din greu pe salarii de mizerie si sa mai si investeasca in "visuri" care defapt niciodata nu vor deveni realitate.

5

Publicat la: 23 martie 2012 ora: 21:58:19 de catre: andy
vai mai, frumosilor care sunteti:)))

6

Publicat la: 23 martie 2012 ora: 22:49:52 de catre: Cristina
Ma bucur mult pentru articol!!! Sper ca sa nu ii mai vedem veci!!!

7

Publicat la: 23 martie 2012 ora: 22:57:06 de catre: elena
si in Sighet am vazut aceasi escrocherie vreo 2-3 tineri imbracati bine care abordau tinere pt asa zisa campanie de modeling.

8

Publicat la: 24 martie 2012 ora: 00:42:41 de catre: Cineva
Fetelor, dar in special mamelor naive, nu va dati fetele pe mana caselor de moda. E prostitutie mascata!!! Nu exista exceptii!!!
mda

9

Publicat la: 24 martie 2012 ora: 00:55:09 de catre: cristi
cea ce arata ca sunteti prea naive shi credeti in povesti de adormit copii in strada...nu va cunosc dar mai bine uitativa in oglinda voastra sparta de acasa sa va dovediti singure ca nici la hartie igienica nu puteti face reclama...

10

Publicat la: 24 martie 2012 ora: 07:44:06 de catre: nimic real
Nu este nimic adevarat a mai fost la noi in oras tot acolo si aveau o multime de plangeri la protectia consumatorului si la politie. Nu stati sa va ameteasca cu vorbe frumoase. Nu dati datele din buletin ca poate fi mai rau dupa

11

Publicat la: 24 martie 2012 ora: 08:55:16 de catre: Ana
cum de nu ii prinde nimeni pe acesti nemernici...cum pot sa aiba atata seninatate pe fata cand te mint si-ti iau banii. sa aiba grija toata lumea, mai ales mamele de fetite si baietei, pe care ii ochesc prima data. ele sunt tintele perfecte pt escroci. asa am patit si eu acus vreo 5 ani, cand au oprit-o pe mama spunand ca au un copil frumos si merita sa investeasca 30 lei in viitorul meu.

12

Publicat la: 24 martie 2012 ora: 21:05:14 de catre: ...
In ziua de azi sunt doar interese, nimeni nu o sa va intinda o mana de ajutor gratis ,fara vreun scop, mai ale in lumea modeling-ului unde concurenta e prea mare, ar fi bine pt binele tuturor sa nu mai aveti incredere in persoane straine, si intotdeauna sa cititi inainte sa semnati ceva, indiferent de ocazie sau scop. Numai bine!

13

Publicat la: 28 martie 2012 ora: 11:01:25 de catre: UN FRAIER
Teapa curata....... pacat de parintii care vor sa investeasca in viitorul copiilor.CE FACE PROTECTIA CONSUMATORULUI SI POLITIA.ASTA SE INTAMPLA SI IN SIGHET DE CATEVA LUNI SI NIMENI NU IA NICI O MASURA. CURATA HOTIE IN PLINA STRADA

14

Publicat la: 28 martie 2012 ora: 12:01:40 de catre: eu
exact acelasi lucru se petrece si la Sighetu Marmatiei.... pe colt cu BCR .. la fel se recruteaza.. am luat si eu teapa .. am platit prima data pentru inscriere 60 de lei si apoi am semnat un contract si am platit 1000 de lei.pt doi ani..cu promisiunea ca in cel mai scurt timp o sa fim sunati pt ca sa aducem baiatul pt poze... si sa ne de-a ceva bani pt sedinta... ni s-a spus ca la sfarsitul lunii Ianuarie 2012 o sa primim o suma de bani pt sedinta facuta si ca iar o sa avem o sedinta .. am semnat contractul ... si inca probabil nu s-a sfarsit luna Inuarie ... mai asteptam...o sa facem plangere si la OPC sa vedem daca o sa-i verifice cineva si daca o sa raspunda cineva pt aceasta ... teapa .. sa ne recuperam banii pastram chitantele cu care am platit...daca mai sunteti din Sighet mai scrieti ca altcumva nu se va sesiza nimeni ...
l

15

Publicat la: 29 martie 2012 ora: 21:37:27 de catre: eu
Asa-i nu va lasa-ti fraieriti in continuare .. si eu am patit-o acum vreo 3 zile .. si m-a chemat la poze de identificare .. apoi mi-a cerut 25 de euro pe un curs de modeling .. cica au ales 6 fete pt gategoria de profesionisti si eu mai lipsesc .. si vrajeli .. am avut noroc ca si-a dat mami seama si nu a mai platit ...si am renuntat !

16

Publicat la: 12 aprilie 2012 ora: 00:50:04 de catre: carmenia
Auziti ce va tot plangeti aici. Firma este de 3 saptamani in baia mare, inca la ei se fac selectii. Voi dupa primele zile vreti activitati. Eu colaborez cu ei si fac la 3 sapt activitati si nu ma plang, se plateste destul de ok. Nu se pot compara cu agentia care a fost acum 4 ani aici si le-a stricat reputatia si lor. Saraciii fara nici o vina li sa stricat reputatia si sunt judecati pe nedrept chiar de ei sunt de 3 sapt in orasul nostru. Rusine sa va fie ca nu stiti de capul vostru.

17

Publicat la: 12 aprilie 2012 ora: 14:37:02 de catre: mamica
Chiar azi, pe Bdul Unirii m-au "selectat" cu cei 2 copii cu care eram de mana, pt ultimele 3 locuri (pt baieti) Mi-a turuit avantajele si printre randuri cat sunt de naiva daca nu fac un minim de investitie, in viitorul copiilor mei. S-a ajuns si la celebra taxa de inscriere de 49.5/copil, la setul de poze care vor fi facute maine si la primele colaborari care vor fi din iunie. Pt fiecare colaborare/copil se poate castiga 200 ron, plus hainele de firma care le va imbraca copilul, ii vor ramane. Plus ca intr-un an va avea cel putin 5 contracte. Cand a scos foaia xeroxata (asa zisul contract si fisa de inscriere, i-am spun dsoarei ca nu am banii de taxa la mine) A sarit ca arsa, nici pe card? Nu, nici pe card? Nu aveti de unde lua, asa sa reveniti intr-o ora? Cand am vazut cat e de disperata, ca pierde 2 clienti, i-am lasat posibilitatea sa-si mai gaseasca cei 3 baieti care-i lipseau, mai ales ca imi spusese ca lumea se inghesuie sa ajunga la astfel de agentii si ca fac sacrificii....si noi vorba aia ne plimbam pe strada si am fost selectati! Sincer numai teapa repetam in gand....acu ca oi fi dat cu piciorul viitorul copiilor mei, poate, dar sigur am o 100 ron in portofel!

18

Publicat la: 12 aprilie 2012 ora: 21:19:40 de catre: Catalin Dezbracatu
Doar banii trebuie sa circule, daca dau si chitanta castiga si statul de-o paine .

19

Publicat la: 18 aprilie 2012 ora: 19:26:44 de catre: Odin
Era o fabulă parcă ... a, da! AERUL ŞI FRAIERUL lol

20

Publicat la: 18 aprilie 2012 ora: 20:18:39 de catre: monik
ma bucur ca am citi acest site altfel intram si eu in acest joc al lor .Chiar azi am fost la pozat cu fetita mea binenteles dupa ce am platit taxa aia de inscriere si dupa ce au terminat de pozat (cu un aparat neprofesionist) miau spus sa merg la un mic interviu . La interviu mi-au explicat ce inseamna acest star media selection si binenteles ca fara contract nu puteam merge mai departe Am ramas socata cand mii s-a spus ca trebuia in ziua aia sa si fac contractul care era in valoare de 200 euro Am spus ca trebe sa vorbesc si cu sotul si sa vedem daca e ok ceea ce urma sa fac. S-a suparat foarte tare acea domnita si mia spus ca daca nu fac contractul atunci urmatoarea zi vin degeaba ca sunt si altii care asteapta aceasta sansa. Am venit acasa si am inceput sa ma documentez si binenteles ca niciunde nu am gasit cuvinte de lauda ptr acest asa zis MODELLING. Acum ma bucur ca nu am cazut in plasa lor chir daca am pierdut acei 60 lei ptr inscriere

21

Publicat la: 18 aprilie 2012 ora: 21:33:01 de catre: anamaria
este adevarat ce se spune despre aceasta agentie ? pt ca si eu am fost sa spun inselat???????

22

Publicat la: 18 aprilie 2012 ora: 23:17:50 de catre: o mamica
Asa este intr-adevar cu aceasta firma fantoma si noi am patit la fel, noroc ca nu am semnat nici un contract si am ramas doar cu paguba de 49.5 Ron.

23

Publicat la: 19 aprilie 2012 ora: 10:32:10 de catre: anamaria
pooi eu sunt o mamica si am crezut ca aceasta firma este adevarata, si am platit si acei bani de insciere si ceilalti acuma nushtiu ce sa fac nu am nici nr lor de telefon !!!!!!!!!!!!!!

24

Publicat la: 19 aprilie 2012 ora: 11:01:51 de catre: anamaria
eu am platit tot credeam ca este adevarat..... m-au chemat la ei in agentie si o fata mi-a explicat vreo 5 minute despre asta am semnat acel "contract'' de 49,5 Ron apoi a spus ca trebuie sa ma duc la doamna directoare acolo mi s-a spus ca trebuie a dau mai multi bani si sa semnez un contract ....... deci nu stiu dar inca nu imi vine sa cred ce se spune nu am nici numarul de telefon ..........

25

Publicat la: 23 aprilie 2012 ora: 09:32:57 de catre: alin
probabil ca te platesc in natura .... ca baietii sunt frumosi... tu nu vezi cum vorbeste lumea patita??? asa iti place tie sa fi Gica Contra?? panaramele se descurca intotdeauna .. hai pa

26

Publicat la: 26 aprilie 2012 ora: 08:43:37 de catre: o mamica
am fost si eu inselata de aceasta firma, cei ce au patit la fel ca mine, va rog sa ma contactati pe adresa meribel173@gmail.com

27

Publicat la: 2 mai 2012 ora: 10:17:14 de catre: ana cristina
am fost si eu cu fetita mea vinerea trecuta la interviu am platit cei 60 RON intrebarea este ce e de facut cu acesti nemernici?spulbera visele micutilor!

28

Publicat la: 2 mai 2012 ora: 22:21:09 de catre: ali
Nu te supara dar iti meriti soarta!!! De cateva luni bune se duce o campanie impotriva acestor excroci si uite ca-si mai gasesc fraieri.Sunt sigur ca ai citit despre firmele de recrutare pe undeva dar , deh...baieti draguti, care stiu sa gadile orgoliul unei mame. Oare crezi ca niste ciufulici care agata mame naive la coltul strazii sunt in stare sa-ti faca copilul vedeta? Chiar iti imaginezi ca asa functioneaza lucrurile?

29

Publicat la: 18 mai 2012 ora: 19:25:06 de catre: flavia
Aveti grija am cazut an plasa lor nu i credeti daca ati fost anselati faceti plangere la pol sar putea sa va recuperati sumele platite mi sa spus de la aceea firma fantoma ca antr o luna ami anapoiaza toata suma AVERTIZATI PE TOTI OAMENII SA I OPRIM NOI CEI ANSELATI!1!!!! RUSINE CELOR CARE RAD DE NECAZUL ALTUIA ESTE UN D ZEU PT FIECARE ATENTIE!!!!

30

Publicat la: 19 septembrie 2012 ora: 09:38:00 de catre: Anonim
Fara suparare, in primul rand multi dintre voi trebuie sa invatati sa scrieti. Naivitatea si prostia se vede cu ochiul liber din randurile scrise de cativa dintre voi. Dorinta acuta si disperarea dupa faima si bani face posibila inselatoria asta. Si pe de o parte e usor de inteles, natiunea asta si-a pierdut identitatea, cultura, moralitatea, bunul simt si respectul. Judecati intai, intrebati, documentati-va si apoi actionati!

31

Publicat la: 19 septembrie 2012 ora: 18:33:47 de catre: Escrocii Elite
Dacă sunteţi persoana escrocate de astfel de agenţii de modelling, vă invit să ne adunăm aici şi să luăm atitudine pentru a ne recupera banii şi a-i pedepsi pe escroci http://(...)(moderat).

32

Publicat la: 9 octombrie 2012 ora: 19:16:02 de catre: vlad
si eu am fost cu baietelul meu care are 1.4 luni, acu 2 luni la o sedinta foto si tot astept sa vina albumul, maine ma duc sa cer noi detali despre album.

33

Publicat la: 2 ianuarie 2013 ora: 02:24:05 de catre: Liliana
In Bucuresti in magazinul Obor a aparut General Management Models, aceeasi teapa ca si aceasta si ca si atatea altele despre care am mai citit pe net. M-au chemat si pe mine imbiindu-ma cu complimente, insa cand am auzit despre taxa mi s-a parut ciudat asa ca am preferat sa ma interesez intai pe internet. Firma a fost infiintata anul asta in septembrie, eu cred ca sunt aceleasi persoane in spatele afacerii si cum se da de veste ca e teapa inchid o firma si fac alta cu un nume nou.

34

Publicat la: 2 ianuarie 2013 ora: 10:03:58 de catre: cristi
fraierii sant si vor fi mereu. ganditi putin inainte de a scoate banii din buzunar.

35

Publicat la: 12 ianuarie 2013 ora: 11:37:00 de catre: Dinu Stan
GENERAL MANAGEMENT MODELS are multe parti bune GENERAL MANAGEMENT MODELS m-a ajutat mult... copilul meu Alexandru era foarte timid si aveam probleme mari cu el cind ieseam in public. De cand paricipa la cursurile acestei agentii chiar vad o schimbare majora la el, ba mai mult vom avea si o prezentare televizata .Cu toate ca am strans din dinti cand am platit cei 300 de euro acum nu-mi pare rau, inca ceva catalogul foto pe care l-au facut am dat pe ceva asemanator dar ce e drept cu ceva mai multe pagini 500 de euro la botez asa ca imi pare rau sa va spun ca sunt de partea agentiei. Dar sa nu uitam ca inainte de toae e o afacere facuta cu drag de cei ce se inplica si nu cred ca e vreo unul dintre noi care mergem gratis la servici asa ca nu te obliga nimeni Liliana verifica preturile din piata si vezi pe unde e pe degeaba.

36

Publicat la: 4 februarie 2013 ora: 16:55:06 de catre: laura
general management models si viviene models sunt conduse de aceeasi persoana si au acelasi sediu social, deja s-au strans cateva persoane care ii vor da in judecata.

37

Publicat la: 12 februarie 2013 ora: 10:43:09 de catre: iulia
general management models - magazinul obor este o mare teapa! si eu m am lasat pacalita de ei de dragul fetitei mele, am platit inscrierea de 70 ron, dupa care am mers sa facem un contract de 250 euro, am platit avansul de 50 euro si ulterior am citit pe net si am aflat aceste informatii despre firma aceasta, am mers si am spus ca nu mai vreau sa continui si au inceput sa ne ameninte cu biroul de avocatura. eu nu vreau sa mai dau diferenta de 200 euro? sa mai intamplat cuiva asa ? sa nu se mai achite diferenta?

38

Publicat la: 13 februarie 2013 ora: 18:27:45 de catre: Andra
Este inca activa aceasta escrocherie in... MAGAZINUL OBOR!!!! Da suntem in februarie 2013 si aceasta functioneaza fara nicio jena: 1. te acosteaza si pt o fotografie platesti 70 RON, 2. ti se spune ca esti selectat deja sa apari in reclama si ca te vor suna, dar trebuie sa platesti 100 EURO, 3. ti se mai cer inca 148 EURO... tot in speranta ca da vei fi sunat sa apari in reclama! Situl lor: www.g-m-m.ro nu este functional: nu au portofoliu de activitate, nu au date, nu au evenimente, nu au informatii despre concursuri... desi linkurile sunt facute... O firma fantoma care ISI BATE JOC DE OAMENI! Si mai mult de atat: uitati-va la fetele lor ... promiscue! Ce face oare politia? Dar magazinul OBOR? CUm inchiriaza spatii unor astfel de ... hoti?

39

Publicat la: 13 februarie 2013 ora: 18:33:28 de catre: andra
Da Andra, Din pacate ai dreptate. Singura solutie este OPC, sper.... Cred ca trebuie sa fii calma dar ferma... asteapta tu sa fii contactata de asa zisul birou de avocatura. Este un blaf pt intimidarea victimelor naive!. Singura pierdere este... a ta: financiara si de timp!

40

Publicat la: 19 februarie 2013 ora: 22:18:53 de catre: daniel
Oameni naivi, imbogatesc niste mascarici al caror viitor se va petrece probabil in puscarie.

41

Publicat la: 23 februarie 2013 ora: 06:19:22 de catre: anonim
Teapa.Am platit urmand ca in ziua urmatoare sa vin cu copilul sa-l fotografieze.Nu s-a intamplat pt ca am citit pe google parerile si am renuntat.Acum ma voi duce la OPC si politie pt ca ei nu au restectat indatorirea de a-i face o poza copilului pe care sa o posteze pe site-ul lor.

42

Publicat la: 9 martie 2013 ora: 18:19:00 de catre: anonim
Am fost racolata in modul caracteristic firmei Gen.Int.Manag.Models, in magazinul Bucur Obor; dupa achitarea sumei de 70 Ron s-a efectuat fotofrafia de rigoare, dupa care am fost invitata la interviu; aici mi s-a pus in vedere taxa pe care ar trebui sa o achit ca o prima rata a contractului si aflata intr-un moment de slabiciune am achitat-o fara sa gandesc prea mult; domnisoara care mi-a prezentat contractul nu mi-a acordat suficient timp pentru a citi pe indelete contractul, grabindu-ma sa il semnez; recunosc ca am facut o mare greseala; a doua zi, dupa studierea mai atenta a contractului mi-am dat seama ca este o mare pacaleala; m-am prezentat la ei (a doua zi dupa semnarea contractului) cu o cerere prin care solicitam rezilierea contractului; surpriza si mai mare a fost cand domnisoara respectiva s-a infuriat fara motiv, spunandu-mi ca nu-mi poate da un numar de inregistrare al cererii decat daca achit valoarea integrala a contractului; evident ca nu am mai platit nimic dar nici un numar de inregistrare nu am primit; dupa cum vedeti mi se conditiona inregistrarea cererii in schimbul platii integrale a contractului; legal este ca orice solicitare ce se depune la secretariatul unei firme sa primeasca un numar de inregistrare si apoi un raspuns scris in maxim 30 zile; domnisoara careia m-am adresat a inceput sa ma ameninte cu prestgioasele cabinete de avocatura cu care colaboreaza, crezand ca in acest mod ma poate intimida si ma poate obliga sa achit suma integrala ; am facut o cerere de anulare a sedintei foto programate pentru care mi s-au pus aceleasi conditii de achitare a platii integrale; cu greu am primit un numar de inregistrare, dupa care domnisoara a adaugat pe cerere ca este de acord numai dupa achitarea sumei; dar acest lucru nefiind specificat in contract nu o va ajuta la nimic. Va rog daca ma putei sfatui cum sa procedez in continuare pentru a scapa de hartuirea lor si pentru a nu mai achita restul de plata

43

Publicat la: 12 martie 2013 ora: 18:14:15 de catre: Mara
Si eu am fost racolata tot in magazinul obor, mi s-a prezentat oferta cu prea multe informatii intr-un timp foarte scurt ca sa nu inteleg nimic si mi s-a dat contractul sa-l semnez. Problema este ca tot ce au facut ei este legal, ca au facut poza, mi-au dat-o si mi-au dat si bon fiscal. Ei se bazeaza pe naivitatea mamicilor si pe faptul ca fiecare isi doreste sa-si vada bebelusul in reclame, plus ca mamicile nu prea sunt atente la ce scrie in contract. O cunostinta din cadrul politiei m-a sfatuit sa depun plangere la sectia de politie din raza sectorului 2 unde s-a intamplat evenimentul, si sa specific cele intamplate. Sanse de reusita sunt doar daca mai multe mamici inselate vor depune plangere pentru a li se verifica activitatea in amanunt. Eu, impreuna cu cateva mamici vom depune plangere la politie pentru a le spulbera visele de imbogatire pe spatele micutilor ingerasi si a mamicilor aceastora. Am informat tot mai multe mamici sa se fereasca de zona Obor si sa nu se lase pacalite de aceasta firma oriude s-ar amplasa. NU UITATI MAMICI, ORICE FIRMA DE RECRUTARE CARE ITI CERE BANI ESTE O INSELATORIE, ELE TREBUIE SA TE PLATEASCA NU SA DAI TU BANI

44

Publicat la: 13 martie 2013 ora: 12:49:33 de catre: Andrada_buc
vedeti ca DINU STAN care scria mai sus ca si-a vindecat baietelul de timiditade sigur face parte din aceeasi echipa cu teparii de la aceasta asa-zisa agentie. am cautat eu pe google exact fraza urmatoare “GENERAL MANAGEMENT MODELS m-a ajutat mult… baiatul meu Alexandru era foarte timid si aveam probleme mari cu el cind ieseam in public”. si apare pe o gramada de alte site-uri in aceeasi data (12 ianuarie) si la ore apropiate (11:15-11:45) o fi dat omul copy-paste la greu pentru a prosti lumea care isi scrie parerile negative. spre norocul meu nu am fost tepuita, pentru ca nu aveam bani la mine in ziua cand m-au abordat banditii astia, dar poate ar trebui facut un flagrant, ceva, eventual trimis cineva din politie sa faca pe "potentialul/potentiala fraier(a)". si degeaba va ameninta, fetelor, cu numeroasele cabinete de avocatura cu care au ei "relatii". de multe ori spun aceste rahaturi ca sa va sperie, pentru ca nu toate cunoastem legile si procedurile avocatilor si in necunostinta de cauza ne putem speria. poate ar trebui, asa cum s-a spus si mai sus, sa se stranga un grup mai mare de persoane pagubite, cu cat mai multe cu atat mai bine, si in felul asta sa fie trasi la raspundere HOTII!!!

45

Publicat la: 14 martie 2013 ora: 01:46:17 de catre: ludmila
spuneti tuturor celor cunoscuti, scrieti pe forumuri, bloguri, oriunde aveti ocazia. sa ne strangem toti cei tepuiti si sa facem o valva atat de mare incat sa nu mai indrazeasca sa deschida inca 5 firme cu acelasi domeniu de activitate. ar fi bine daca cineva are rabdarea si timpul sa faca o lista cu toate firmele de acest gen, se gasesc o gramada de nume pe net ( general management models, vivienne models, first face models, si mai sunt o gramada)

46

Publicat la: 14 martie 2013 ora: 09:38:36 de catre: meda
Tu crezi ca o sa iasa in strada cei tepuiti??? Sa rada lumea de ei cat de fraieri si inconstienti au fost??? Vai...vai...

47

Publicat la: 14 martie 2013 ora: 12:36:38 de catre: Mara
Ei d-asta stau atat de linistiti, pentru ca gandesc ca persoanele tepuite nu au curajul sa faca niciun demers si lor le merge din ce in ce mai bine pe spinarea noastra. Normal ar fi sa nu stati cu mana in san si sa spuneti asta este ca si din vina unei astfel de gandiri exista atatea firme capusa care traiesc pe spatele oamenilor naivi. Depuneti plangeri sau chemati televiziunea. Stand in casa n-o sa se rezolve nimic si or sa fie din ce in ce mai multi oameni inselati. Eu impreuna cu un grup de mamici inselate am depus plangere la politie dar si la OPC. Nu ne lasam, plus ca am anuntat cat mai multa lume sa se fereasca de ei. Mult n-or s-o mai duca bine pe spatele nostru.Romanii or fi naivi, dar urciorul nu merge de prea multe ori la apa, asa ca aceasca poveste de imbogatire pe banii altora se va si sfarsi curand.

48

Publicat la: 14 martie 2013 ora: 14:10:26 de catre: mihaela
hai frate sa ii dam undeva la cancan, click, puii mei, ceva de genul. ca astea de scandal sunt mai citite. si macar le sare in ochi si altor potentiale victime. din partea mea puscaria sa ii manance!! HOTILOR!

49

Publicat la: 14 martie 2013 ora: 14:50:32 de catre: Gogaie
Mai femeie, tu si printre proastele tepuite pari mult prea proasta. Ce sa reclami la OPC sau politie? Care parte din contract nu s-a respectat? Daca ei ti-au propus sa-ti faca niste poze, contracost, ai fost de acord cu tariful, ai platit, ai primit bon fiscal, unde-i inselaciunea?

50

Publicat la: 15 martie 2013 ora: 23:22:32 de catre: Mara
uite intelepciunea intruchipata! filozof ramaneai daca te abtineai sa dai comment. hai sa iti spun unde e inselaciunea : poza pe site nu a fost publicata, ia sa vedem ce raspuns ai tu la asta? Gogaie o ia la ...."rima" o gasesti tu mai bine si o postezi

51

Publicat la: 16 martie 2013 ora: 01:38:18 de catre: Gogaie
M-am prins din prima ca esti cu singurul neuron in atele, dar acum ai atins apogeul prostiei feminine! Pai ai citit macar contractul pe care l-ai semnat? Daca da, spune-ne si noua, ce te-am rugat in postul anterior, care parte din contract nu s-a respectat? Pe ce site, in ce conditii, trebuiau sa-ti puna poza? Doar bati din gura (pardon, tastatura), ca o muiere proasta ce esti. Tu nici mcar nu stii numele firmei care ti-a luat banii. Unele din ele chiar au site, plin de poze cu muieri proaste si copii oligofreni, altele iti promit doar ca te trec in baza lor de date, care poate fi si un carnetel. Deci, repet intrebarea, ca vad ca nu te ajuta neuronul sa pricepi din prima: CE ANUME SCRIE-N CONTRACT SI AIA N-AU RESPECTAT? Ma refer la ce SCRIE, negru pe alb, nu la ce ai crezut tu, sau la ce ti-au ZIS cei iesiti la vanatoarea de muieri tampite. Firmele astea exista-n toata tara, de ani de zile. Daca si dupa atata timp exista cretini care o musca, nu cer timp sa studieze un contract inainte de a-l semna, imi vine si mie sa-mi fac o firma de acest gen. Faci 5 poze la niste idioti si te umpli de bani, perfect legal. Nici o lege nu interzice sa pozezi cretini contracost, daca le dai chitanta.

52

Publicat la: 16 martie 2013 ora: 11:50:41 de catre: Florina
auzi ba labinstain trist! tu ai incehiat vreun contract cu astia sau ai si tu vreo afacere de acest gen, eunuc indopat cu puta mica. inainte de a-mi da vreun raspuns dute si citeste "Idiotul" o sa te ajute sa iti dezvolti vocabularul. pana atunci linisteste-ti hormonul cu "gioco di mano'

53

Publicat la: 16 martie 2013 ora: 16:27:14 de catre: Gogaie
"Idiotul" l-am citit demult, "Idioata", in urma cu-n minut. Dupa vocabularul tau de mahala, cred ca ai luat teapa de la cel putin 3 "agentii".

54

Publicat la: 30 martie 2013 ora: 01:19:26 de catre: laura
daca nu au scris in contract despre poza pe care se obliga sa o puna pe site, adio si un praz verde. trebuie gasit ceva real ce e scris in contract de care sa va legati. nu degeaba au astia succes, si chiar nu sunt surprinsa deloc. departe de mine gandul de a le tine apararea dar sincer acum, cine semneaza ca primarul .... eu am venit acasa si am citit pe net, am facut un pic de research inainte sa iau o dcizie desi suna foarte tentant si am sperat sa fie ceva real. dar s-a dovedit ca nu este. daca toata lumea ar cauta pe net inainte de a deschide portofelul, astfel de tepe nu ar avea niciodata succes.
:(

55

Publicat la: 30 martie 2013 ora: 17:24:30 de catre: chiriac
Toate obligatiile contractuale au fost respectate.in primul rand trebuie sa invatati sa cititi contractul...sa vedeti ce va promit ei au respectat...adica la amatori toate pozele sunt puse pe site iar la profesionisti albumele sunt oferite celor care vin la sedinte, iar cursurile sunt in plina desfasurare.ca sa nu va dea in judecata trebuie sa va achitati ratele restante.sunt acoperiti 100%. tot ce scrie in contract se respecta.

56

Publicat la: 30 martie 2013 ora: 20:08:45 de catre: Lexie
Comentariul nr. 27: "spulbera visele micutilor". Poate pe ale parintilor, care isi traiesc visele ratate pe spinarea copiilor! Incredibil, inca o data, incredibil cat de mult isi arata coltii lacomia, dorinta de afirmare, de vedetism, de bani, bani, bani, bani, bani! Sper sa imi publicati comentariul, nu de alta, dar unii jur ca nu stiu pe ce planeta traiesc. Aici nu mai e vorba de naivitate, ci de prostie!

57

Publicat la: 9 aprilie 2013 ora: 17:59:44 de catre: mihai dinca
mai multe tepe de la un singur menager general :florin vaides.. sefii de birou se ocupa de birouri iar lui decat ii intra banii in cont... schimba denumirile firmelor : first face models, the first face models ,spuneti tuturor celor cunoscuti, scrieti pe forumuri, bloguri, oriunde aveti ocazia. sa ne strangem toti cei tepuiti si sa facem o valva atat de mare incat sa nu mai indrazeasca sa deschida inca 5 firme cu acelasi domeniu de activitate. ar fi bine daca cineva are rabdarea si timpul sa faca o lista cu toate firmele de acest gen, se gasesc o gramada de nume pe net ( general management models, vivienne models, first face models, si mai sunt o gramada)

58

Publicat la: 9 aprilie 2013 ora: 22:25:36 de catre: AndreeaDc
Si mie astazii mi sa intamplat :(

59

Publicat la: 23 aprilie 2013 ora: 23:27:40 de catre: tepuita
azi am platit cei 70 ron si taxa integrala de 248 euro pt 2 ani. a mai facut cineva asa si si-a luat teapa? va intreb pt ca m-au programat vineri la sedinta foto pentru fetita mea (au sediu la pta sudului). va tin la curent.

60

Publicat la: 29 aprilie 2013 ora: 20:48:47 de catre: Luca Daria
Nu mi se pare corect ce se intampla si aici nu este vorba de lacomie, prostie si mai stiu eu ce comentariu este vorba de omenie daca mai are cineva<< cum poti pacali un om >>Si as avea o intrebare de ce nu se spune de la inceput ca trebuie sa se achite 248 de euro - ca astfel oameni nu ar mai plati si taxa de 70 ron.

61

Publicat la: 3 mai 2013 ora: 00:43:17 de catre: Roxana
Din nefericire si eu am fost astazi una din naivele acestei liste de tepuiti.... Si am dat nu numai taxa de 70 ron ci si cei 1100 ron. Mi-am dat seama ca e o teapa imediat dupa ce am platit taxa de 1100 ron cu cardul. Am cerut rezilierea contractului si returnarea sumei insa mi s-a raspuns scurt si la obiect: lucram cu cei mai buni avocati din Romania si nu aveti nici o sansa sa va recuperati banii. Puteti depune o cerere la care va vom raspunde in 30 zile, insa banii nu-i mai primiti inapoi.Cu siguranta voi merge mai departe. E naivitate sau prostie...dar si un adevar trist ca in Romania inselatoria si furtul sunt tot mai frecvente si sub ochii autoritatilor si nimeni nu face nimic....

62

Publicat la: 3 mai 2013 ora: 08:26:56 de catre: laura
Acuma hai serios, cum naiba reusiti sa fiti atat de fraieri? Eu cred ca e multa prostie,naivitatea e cu totul altceva...De luni bune se scrie pe eMM si in presa tiparita despre acest subiect, sunt hoarde intregi de tepuiti si uite ca mai apar unii si sumele cresc vazand cu ochii. Cat de fraier poti sa fii sa dai 1100 de lei pe nimic????????
...

63

Publicat la: 15 mai 2013 ora: 18:04:43 de catre: mihai
Atentie mare sunt in craiovaaaa!!!!

64

Publicat la: 17 mai 2013 ora: 23:19:03 de catre: corina
Din nefericire am fost si eu tepuita astazi in BIG BERCENI au luat baietelul iau facut o paza am platit 70 ron apoi au zis ca a fost ales pentru sedinta foto care are loc luni si trebuie sa platesc 100euro dintre care am platit 100ron ca atata am avut la mine si a ramas sa duc luni restul ,dar m-am uitat pe google si am vazut ca e teapa ...

65

Publicat la: 23 mai 2013 ora: 14:31:52 de catre: deeea
si eu am fost pacalit tot la big berceni am platit inscrierea 70 ron si pe urama a 2 zi trebuia sa vin sa iau poza a zis ca nu merge aparatu ca va sunam noi si bine inteles ca nu mai mau sunat escroci

66

Publicat la: 24 mai 2013 ora: 22:37:08 de catre: maria
Fiti atenti ca si la Bucur Obor , in Bucuresti este aceeasi teapa.

67

Publicat la: 30 mai 2013 ora: 20:06:12 de catre: Maria
Nu imi vine sa cred cat de usor am scos 70 d ron p o poza, dar povestea si raspunsurile prompte si sigure, m-au determinat sa ii platesc, insa cand a venit vorba de 248 de euro, pe portofoliu deja am zis k e vrajeala cand eu am 1,68 si tipa "directoarea" tot turuia ca as putea fi chiar model international. Constienta fiind de propria-mi imagine mi-am dat seama ca sunt usor suprarealiste complimentele, si am refuzat colaborarea de 248 de euro. Nu e vorba de prostie si nici naivitate, e contextul actual atat de apasator si se profita cu o nesimtire crunta de conditia financiara generala proasta a oamenilor. Eu va spun sincer ca pentru cele 5 min in care i-am crezut as fi acceptat exclusiv pentru un venit suplimentar obtinut intr-un mod placut. Atentie mare la visele impachetate prea frumos, cu putin pragmatism va dati seama cand vi se spune exact ceea ce vreti sa auziti:bani, faima si cariere internationale...astea nu se vand in Magazinul Bucur Obor!

68

Publicat la: 7 iunie 2013 ora: 22:49:50 de catre: iorga andrei
vad atatea comentarii negative , si sincer nu stiu ce sa spun ! m-am inscris in Craiova. am achitat taxa de 70 ron pentru fetita mea, Daria .toata lumea a fost foarte draguta , au vorbit frumos si cu respect . in momentul in care am ajuns la interviu, doamna/domnisoara directoare, a vorbit foarte calm, a fost foarte explicita in tot ceea ce a spus, chiar si atunci cand am spus ca nu ne permitem sa achitam , nu a insistat intr-un mod urat ci din contra, foarte amabil . momentam , nu imi permit sa achit contractul , insa cu prima ocazie cand voi putea, voi incerca !! daca nu risti , nu castigi !!!

69

Publicat la: 10 iunie 2013 ora: 21:29:05 de catre: adita
intradevar acum sunt in craiova ...din pacate si eu am luat tapa azi de la ei...am platit taxa de 70 ron pt o poza dupa care au vrut alta taxa de 300 euro si sa platesc pe loc 50 euro,nu am acceptat si doamna directoare cum sa prezentat ea, era foarte insistenta,dupa care a zis k poza care am facut o se va pune pe pagina lor intre 2 si 4 luni sa ast sa ma sune ei....atunci am realizat k am luat o tapa mai mare ca mine.....doamnele/domnisoarele din craiova aveti mare grija k va scate bani din buzunar doar cu niste minciuni.....

70

Publicat la: 12 iunie 2013 ora: 00:30:10 de catre: sabina
Din pacate azi am intrat si eu in clubul celor tepuiti. Am fost racolata in magazinul Bucur Obor impreuna cu fetita mea. M-au usurat de 70 ron pt. fotografie si 440 ron avans pentru contract. Maine dimineata ma duc la politie sa fac reclamatie. Nu-mi vine sa cred ca eu care am fost mereu foarte suspicioasa , am picat in plasa lor.

71

Publicat la: 15 iunie 2013 ora: 21:27:36 de catre: varain
Azi i-am intalnit la Timisoara in piata Operei .au sediul in aceessi incapere unde functiona alta firma tepara "sun models".atentie mamici timisorence acelasi text,aceiasi insistenta.cand le-am aratat comentariile au negat ca despre ei e vorba.niste tepari.

72

Publicat la: 15 iunie 2013 ora: 22:49:34 de catre: zx
Cu asta se ocupa Sudistii!

73

Publicat la: 16 iunie 2013 ora: 16:52:55 de catre: adriana
rusine sa va fie

74

Publicat la: 16 iunie 2013 ora: 17:29:28 de catre: Gogaie
Apai mai pitzipoanka de feisbuc&mess, cui sa-i fie rusine, ca dupa etnobotanice, vad ca te exprimi incoerent? Banuiesc ca proastelor ce-au dat bani sa fie pozate.

75

Publicat la: 19 iunie 2013 ora: 18:09:35 de catre: iony
astazi am fost si eu abosrdata impreuna cu fiul meu in magazinul obor, am stat de vorba cu o domnisoara care dupa enumerarea multor avantaje mi-a spus ca trebuie sa platesc 70 ron. consultandu-ma cu sotul meu nu am dat curs acestei propuneri si cautand acum pe internet mai multe informatii despre aceasta firma ma bucur ca nu m-am lasat inselata...si sper ca toata lumea sa fie mai atenta la astfel de propuneri

76

Publicat la: 21 iunie 2013 ora: 17:53:18 de catre: maria
lau acostat pe baiatul meu ieri pe strada iau luat 70 de roni pentru care iau dat bon, iar eu am fost azi la interviu si am semnat contractul dar nam platit nimic miau cerut 248 de euro si urma sai duca maine dar am vazut si eu ce scrie pe sait va rog sami ziceti daca poate sami faca ceva cam semnat contractul VA ROG ASTEPT RASPUNS razvan_fenomenalul@yahoo.com suntem din TIMISOARA

77

Publicat la: 21 iunie 2013 ora: 18:12:46 de catre: Flo
Nu putem sa-ti spunem decat ca esti fenomenala.

78

Publicat la: 21 iunie 2013 ora: 18:16:38 de catre: Ratusca cea Urata
Daca e atat de fenomenal cum indica adresa de email atunci merita dat pana la ultimul banut. Suntem din Baia Mare si nu astept raspuns ratusca_urata@yahoo.com

79

Publicat la: 21 iunie 2013 ora: 18:59:28 de catre: eu
la ce adresa de mail ai, cred ca ai fi un super model din generatia cocalarilor !!!

80

Publicat la: 22 iunie 2013 ora: 10:06:45 de catre: Elena
Eu nu am vazut un comportament deloc dragut la asa zisa directoare din Craiova,dupa ce am laut teapa de 70 ron era foarte nervoasa cand sotul i-a zis ca platim nimic mai departe ca ni se pare o prostie,mai avea putin si ne batea.O sa ma duc totusi inapoi sa-mi dea poza,macar s ama aleg cu ceva daca tot am dat 70 ron.

81

Publicat la: 22 iunie 2013 ora: 16:43:15 de catre: mimi
Cum a evoluat. dupa ce ati fist chemata la asa zisul shooting..... v-au contactat pentru ceva?spuneau de niste cursuri......de dictie...mers scenic ....s.a.m.d....va rog astept sa imi spuneti daca. atu fost contactata pentru ceva....pirtofoliul...s-a facut? Astept detalii. dava nu....cum va ganditi sa actionati impotriva lor?

82

Publicat la: 23 iunie 2013 ora: 20:50:16 de catre: Dana
acum doua zile am luat si eu o astfel de teapa la magazinul big berceni,recunosc dupa ce am vazut comentariile voaste;am platit taxa de 70 lei pentru asa zisa inscriere a copilului meu ,am semnat contractul urmand sa ii duc peste 5 zile 250 euro.imi dau seama ca am luat o mare teapa si nu mai am cum sa-mi recuperez banii dar as vrea sa depun o plangere la politie impreuna cu mai multe persoane pacalite pentru a le inchide activitatea si asa nu mai tepuiasca si pe altii.daca sunt persoane care doresc acest lucru scrieti-mi pe email danadaniella27@yahoo.com ca sa fim cat mai multe persoane care vor depune plangere.

83

Publicat la: 23 iunie 2013 ora: 22:16:52 de catre: Gogaie
Ce plangere sa faci vaca cu etaj? Unde-i teapa? Totul e perfect legal. Tu ar trebui sa fi amendata, ca esti mult mai proasta decat prevede legea. Din moment ce ei ti-au propus sa-ti faca niste poze contra unei sume de bani, ai fost de acord, ai semnat, ai platit, ai primit chitanta, sau bon fiscal, unde-i ilegalitatea?

84

Publicat la: 24 iunie 2013 ora: 17:09:43 de catre: adriana
si eu am fost pacalita astazi.am fost cu sotul si cu copilul meu la magazinul obor si amfost abordati de o domnisoara .aceasta ne.a spus ca avem un copil frumos si este exact ceea ce cauta pentru agentia lor de modeling.evident am picat in capcana ei si am platit 70 ron pentru o amarata de poza.ne.au dat si un contract dar nu l.am semnat pentru ca ne.am dat seama ca este vrajeala.

85

Publicat la: 25 iunie 2013 ora: 20:51:09 de catre: Andras Eugenia
Agentia este prezenta si in Timisoara pe strada Alba Iulia. Deci mare atentie.

86

Publicat la: 27 iunie 2013 ora: 15:56:31 de catre: mimi
Cam cate sunteti care v-ati strans? daca nu sunt din Bucuresti,treuie sa depun plangere la o sectie de politie di orasul din care provin?... problema este ca ni stiu daca vom fi chemate sau nu la acele cursuri pentru ca eu practic pentru ele am platit mai mult ...ca nu ma intereseaza in mod deosebit.reclamele si cariera in modeling.....dar nu mi se pare corect sa aruncam niste bani la oamenii astea atat de mici.....cand putem sa facem cu ei altceva pentru copii nostri.....

87

Publicat la: 2 iulie 2013 ora: 14:58:13 de catre: ANONIM
baaaa (gogaie) ,(VACA CU ETAJ)va bate DUMNEZEU CU PARU,intr-o buna zi sunteti spulberati cu tot cu obor,aveti mare grija ce mai comentati ca DNA-ul e pe voiiiiiiiii,SI NU MA LAS ,VA TERMIN DIN CAP PANAN PICIORE,VA SPUN CA MAI MANCATI O LUNA DE PE URMA FRAIERIOLR PACALITI ,DUPA CARE ,,,,,MAI VEDEM......ASA CA MAI GOGAIE TINETE TARE CAT MAI POTI.....MAI BINE TE-AI DUCE DRACU SA MUNCESTI LEGAL SI PE BANI CINSTITI..........MMMMMMMMMMM INCA O DATA VA AVERTIZEZ CA VINE UN CUTREMUR CU TOATE" REZISTENTELE VOASTRE".HAI LA REVEDERE GOGAIE!

88

Publicat la: 6 iulie 2013 ora: 21:40:13 de catre: florin
toata teapa asta nu se rezolva la politie, daca vreti ne unim si ii dam in judecata in civil pentru a ne recupera banii

89

Publicat la: 7 iulie 2013 ora: 08:06:08 de catre: Gogaie
Si tu ai mancat ciuperci din alea ieftine, sau esti prost din nastere? Ce aberezi p-aici? Nu-i de mirare ca ti-au promis ca te fac manechin la fabrica de prezervative si tu i-ai crezut...De unde concluzia ca eu nu muncesc cinstit, c-as avea legatura cu firmele astea de fraierit prostii?

90

Publicat la: 8 iulie 2013 ora: 11:35:21 de catre: kissa
si noi am cazut in plasa lor,,semnind contractul de 300 euro, cum mai exista asa persoane pe fata pamantului,, nu au frica de Dumnezeu...oricum mai devreme sau mai tirziu se va intoarce roata si toti care am fost pacaliti vom rade si aia vor plati pentru minciunile indrugate cu viteza luminii...haideti sa ne adunam sa le facem o lectie de invatatura, nu e posibil asa ceva in tara asta...

91

Publicat la: 9 iulie 2013 ora: 17:29:03 de catre: DGB
Bai ,voi va jucati cu focul ,serios,nu va pot spune cati draci am pe voi cu firma voastra infectata de toate microorganismele posibile,dar va pot spune urmatorul lucru:mai aveti la dispozitie doar foarte dar foarte putin timp de a mai mintii fara nerusinare oamenii cu toate cacaturile voastre pline de microbi.Aveti un stil de a infecta oamenii....ce sa va zic ,facetio in continuare dar....hai sa ma abtin ca ar fi mai ok asa...aaaa si inca ceva,sa nu credeti ca pe acolo prin obor trec oamenii fara nimeni prin societatea asta,daca v-a dat voie Politica sa o faceti.....in curand nu o veti mai face,va garantez si vedeti ca aici vb la plural (ptr toti )nu nu mai ptr unul ,sa argumentez asa ca am vazut ca de fraierit fraieriti usor dar cu limba romana stati groaznic.In fine am auzit ca sunt foarte multe lucruri si obiective dragute la firma acesta si se rezolva.V-am pupat pe totii dragii mei Directori ca la firma bomba sunt numai Directori.... si hai sa-i respectam.By

92

Publicat la: 9 iulie 2013 ora: 19:12:18 de catre: Gogaie
Te-am mai intrebat ceva, in postul 89, dar vad ca nu stii sa citesti, stii doar sa aberezi. Am zis ca n-am nimic cu firmele astea, eu doar rad de prostia celor ca tine. :D Stirea asta are mai mult de un an, asemenea "afaceri" existau cu mult inainte si vor inflori atata timp cat tara asta va fi plina de prosti ca tine.Degeaba vii cu amenintari, nu faci decat sa-ti demonstrezi prostia. Ce fac ei, e perfect legal, n-ai ce sa le faci. Conteaza contractul pe care l-ai semnat, nu ce te-au lasat ei sa-ntelegi, ce-i asa greu? Macar, acum, l-ai citit? O gramada de cocalari analfabeti, pitipoance si rapandule, vin cu amenintari la adresa lor, dar, dupa aproape 100 de mesaje, inca n-am aflat ce anume din contract n-a fost respectat. Aia nu-s prosti, au stiut cum trebuie intocmit un contract, prosti sunteti voi care l-ati semnat si le-ati dat si bani.

93

Publicat la: 13 iulie 2013 ora: 00:40:46 de catre: Mara
Nu inteleg! Politia ce face?

94

Publicat la: 13 iulie 2013 ora: 08:46:58 de catre: Gogaie
Pai dupa neuronul tau subunitar, ce-ar trebui sa faca politia? Sa mearga si ei sa-si faca poze?

95

Publicat la: 16 iulie 2013 ora: 09:16:44 de catre: ciobanu ioana
si eu am patito anul trecut cu fata mea dar la o alta firma adica step1 media .ro si de am zis ca no sa mai imi trebuiasca de atunci dar am patito iar am zis sa mai incerc o dat si am dat peste astia si tot asa deci sau dus 140 de geaba sper ca politia sa faca ceva in legatura cu asta sa dispara pentru tot deauna de pe piata

96

Publicat la: 16 iulie 2013 ora: 10:30:17 de catre: Gogaie
Dupa halul in care scrii si te exprimi, sigur o s-o mai patesti si la anul, si peste doi, si peste trei.... Ce speri sa faca politia? Firmele astea n-o sa dispara, din contra, se vor inmulti, o idee buna e intotdeauna preluata repede si de altii, ca prosti ca tine se gasesc destui.

97

Publicat la: 16 iulie 2013 ora: 11:16:32 de catre: STEKO
Gogoaie nu vrea sa va jignesca cind spune ca sinteti prosti.Ca si el si eu credeam ca stiati ca sinteti asa...
:))

98

Publicat la: 17 iulie 2013 ora: 22:43:15 de catre: andreea
oameni frustrate , care dupa ce ca sunt fara neuroni si isi ia tepe , vin si posteaza pe forum , cat de urati si prosi sunt cei din agentii !! pai , mai oameni buni, daca sunt asa urati si prosti , de unde ati avut atata "inteligenta " sa va inscrieti si sa credeti in ei ?????????!!! nu va mai complicati situatia !! v-ati luat-o , asta e !!! invatatura de minte !! deschideti mai bn ochiii cand semnati ceva !! poate data viitoare semnati ca va vindeti casa , si nu stiti :)))

99

Publicat la: 18 iulie 2013 ora: 18:17:04 de catre: ela
acum 2 zile am ,,muscat-o '' si eu.Am achitat 70 ron taxa de inscriere,am semnat si contractul si am platit un avans de 100 euro.Fiind ardeleanca m-am desteptat abia a 2-a zi.Am mers acolo aveam programata sedinta foto cu fetita ,si le-am spus ca vreau sa renunt.Nu stiam sigur ca e o escrocherie ,fiind la mare nu aveam acces la internet sa ma mai informez.Asa ca am mers oarecum spasita si cu vorba buna incercam sa vad daca mai pot recupera banii.Nici vorba,inca mi-am primit peste nas .Din vorbele lor reiesea ca le-am produs o paguba de 50 de euro,deoarece ei au adus un fotograf prof.si stilist,iar acestia sunt platiti cu bani grei.Deci m-am ales cu o poza a copiluluicare m-a costat500 lei.Si cica am ramas si datoare.

100

Publicat la: 19 iulie 2013 ora: 17:58:47 de catre: Adrian
Fratioru meu, daca nu esti in cardasie cu excroci .... atunci de ce te bagi ca chilotii in P---A ? nu-ti vad rostul! te amuzi pe sema pagubitilor? ( asa spui tu ) Sincer n-ai avea de ce te amuza daca n-ai fi vre-un contravenient sau ceva asemanator din breazla asta. Pt toti cei care Gogaie face comentarii, va rog nu mai luati acest embrion in seama. Multumesc.

101

Publicat la: 19 iulie 2013 ora: 19:30:49 de catre: adelina
am fost si eu pacalita langa fantana arteziana cea cu porumbeii unde atentie sunt foarte foarte multi copii.ATENTIE PARINTI NU VA MAI LASATI ANSELATI

102

Publicat la: 19 iulie 2013 ora: 20:13:16 de catre: STEKO
Pai voi de ce postati doar dupa ce ati,,muscat-o"?Daca ati citi comentariile lui Gogoaie inainte sa scoateti banii pentru o poza v-ati putea da seama ca totul este o escrocherie,,legala"din moment ce semnati un contract.Voi chiar credeti ca niste neispraviti ca voi vor ajunge celebri peste noapte contra unor sute de euro?Totul e sa scoateti banii pentru avans si pina va dati seama de escrocherie sinteti deja mai saraci cu citeva sute de lei.O puteti lua ca taxa sau impozit pe prostie...

103

Publicat la: 23 iulie 2013 ora: 12:26:08 de catre: ile
iIntr-adevar escroci. Ieri in Timisoara mi s-a intamplat acelasi lucru, doar ca de fel nu pun botul...in schimb sotul o muscase. Dupa ce ne-au abordat doi putoi cu o logoree de nu ii mai puteai oprii, ne-au dus la un etaj unde vai doamne era marea agentie si care isi inchiriase spatiul doar de 2 zile, fiindca sediul este in afara tarii. Si ce sa vezi ....inauntru erau vreo 2 sau 3 pitipoance, insa una era steaua norocoasa. Urcata pe niste papainoage cu pantaloni foarte scurti si cu niste plete in vant incerca sa ne convinga ce vedeta va ajunge copilul nostru. Numai ca in momentul in care a deschis gura si am vazut lipsa dintilor primul gand m-a dus la cum vrea ea sa isi puna dantura pe banii fraierilor. O piti care, in viziunea ei, este foarte desteapta iar restul fraieri....asa ca dupa ce i-am pus cateva intrebari si mi-a spus si cat costa, 60 ron, si de fapt cât vor mai fi fost de dat, dupa marea preselectie, si cum imi va imbraca, copilul in haine de fitze si cum il vor selecta marile firme incat eram sa dau pe spate de emotiile cuprinse, i-am raspuns cu zâmbetul pe buze cum că "nu ne intereseaza" si am plecat. Sunt convinsa ca mi-a bagat carne la greu in frigider, pentru ca ea a trebuit sa duca munca de lamurire cu mine, fiindca am avut si o figura de imi venea sa vars pe ea. Deci, in concluzie, fratilor nu va lasati pacaliti de escroci ca o muscati si poate chiar destul de grav.....

104

Publicat la: 25 iulie 2013 ora: 19:49:44 de catre: pacalita
Buna seara Am trecut si eu intr.o zi prin Mag. BIG Berceni , la etajul 2, unde m,a uitam dupa anumite produse. Am fost oprita de o domnisoara pe nume RODICA si a inceput vechea prosteala , ca aveti tiparul perfect de foto model, etc,apoi am fost dusa sa achit suma de 7o de lei, si vazandu.ma suspicioasa nu mi.au mai spus si de restul de bani care trebuiesc achitati la prezentari.Au vazut ce lucrez si probabil a renuntat. cu regret spun ca erau o multime de oameni asezati pe scaun si ascultau promisiunile acestora , intr.o sala unde urla muzica ca sa nu poti intelege mare lucru de la domnisoarele care iti prezice.au viitorul stralucit. Poza nu am luat.o recunosc, nu am avut timp sa trec si apoi am si uitat.Dar maine merg sa.mi iau poza facuta cu un nenorocit pe aparat de 2 lei,Asta este, am fost pacalita.... am fost, chiar de am fost suspicioasa, tot am fost, deci, concluzie. Le merge si inca bine, vb celui care a scris Ca santem prosti, . Om fi, dar imi este rusine sa spun ca sant romanca cand plec departe de tara mea. Santem tara cu multi hoti, care ne umbreste noua celor ce muncesc cinsit prestanta si prestigiul. Pacat ca sant la conducerea tarii tot hoti, altfel de era un Tepes Voda , tepuiala nu avea loc. Dragilor cei ce au platit doar 70 lei, considerati ca ia.ti pierdut, Nu va mai face.ti sange rau, nu merita, e adevarat ne doaer ca muncim pe ei cu greu, iar niste parveniti se folosesc de ei si de noi cu multa nerusinare.Iar cei ce au fost pagubiti le sugerez sa mearga mai departe.Va doresc succes maxim. Va poop si o zi faina va doresc.

105

Publicat la: 30 iulie 2013 ora: 16:48:20 de catre: iustyna
Cred ca este vorba de aceeasi ,,agentie"care a inchiriat o parte din etajul doi in Big Berceni iar taxa este de 70 de lei.

106

Publicat la: 4 august 2013 ora: 18:55:44 de catre: anonim
Acum, cei de la General Management Models s-au mutat in BIG Berceni. La fel ca si altii, am luat teapa. Dupa ce am constatat ca ne-am luat teapa, ne-am intors la sediul lor din BIG Berceni pentru a ne restitui banii care i-am dat in urma semnarii contractului. Dupa semnarea oricarui contract , este posibila rezilierea acestuia in termen de 48 de ore. Cand am fost acolo si am cerut rezilierea contractului, domnisoara IOANA, ma dat afara din birou, spunand ca nu este de acord sa reziliem contractul pe cale amiabila. Sunt tepari! Feriti-va de ei !

107

Publicat la: 6 august 2013 ora: 00:24:15 de catre: mihaela
Am patit-o si eu la mare, la Eforie Nord, cu ambii copii, m-am inscris ,am platit 79,5 de copil, am primit pozele, asteptam sa intram cica sa intram la dna director general si stand acolo ne-am dat seama ca e ceva in neregula, am ajuns la ea si ne-a spus sa platim suma de 230 euro si am renuntat spunandu-i ca am fost inselati. A spus ca va fi publicata fotografia pe site. Atentie mare nu le dati atentie, sunt foarte insistenti!!!!!

108

Publicat la: 7 august 2013 ora: 13:04:27 de catre: deea
Si eu tot in eforie nord..stiam o poveste despre tepari dar nu credeam..asa CA am pus botul...le.am povestit de tepari si au cerut dekt taxa d 79.5..am fost dp ei azi dar plecasera..am contactat p unu p fb dar n a rasp

109

Publicat la: 7 august 2013 ora: 20:18:27 de catre: patrocl
Vai, deea, dekt -ul ala te fac pe tine sa pui botul (formularea iti apartine). Inteleg ca ai vrut sa fii dekt vedeta, dar niste nasparlii ti-au umblat dekt in bot. Mai incearca, desi ar trebui sa o faci sub supravegherea dekt a parintilor, ca tu dupa minte, esti dekt minora.

110

Publicat la: 7 august 2013 ora: 21:19:01 de catre: cristina
am o intrebare pentru cei care au patit lucrul acesta?vi s-a dat vre-un contract,vre-un act care sa ateste suma platita?

111

Publicat la: 15 august 2013 ora: 19:02:40 de catre: teapa
multumesc ,,teapa deva'',suntm din V Jiului,si noi am luat teapa azi ,taxa de inscriere.de 79 ron,apoi ne-au cerut 1000 ron avans pt...TREBUIE SA FACEM CEVA,NU POT SA NE ESCROCHEZE IN HALUL ASTA.

112

Publicat la: 17 august 2013 ora: 16:14:56 de catre: Violetta
Azi am fost pacalita ca o sa ajung modeling peste hotare . Taxa '' ridicola '' de 70 de lei si '' am '' contract .

113

Publicat la: 17 august 2013 ora: 16:48:56 de catre: dcdata
Violetta esti proasta. la fel ca toti cei care au luat tepele deja. "modelling" este ceva ce nu poti "sa ajungi"...eventual poti ajunge model...si sa FACI modelling...doamne, cata prostie...prost e ala care da, nu ala care cere. ma bucur ca luati tepe, pacat ca numai sume de astea mici...

114

Publicat la: 22 august 2013 ora: 14:25:57 de catre: tepuit
Nu cred ca trebuie sa ne jignim unii pe alti, daca poti sa ajuti ok, daca nu incearca sa te abtii. Si eu am fost tepuita cu suma de 70 ron, dar din momentul in care am dat banii am spus ca platesc o fotografie de proasta calitate cu aceasta suma. Norocul meu a fost ca am renuntat la timp si nu am mers mai departe. Cred ca toti parinti au impresia ca bebelusi lor sunt cei mai frumosi, si cred in promisiunile acestor asa zisi agenti de vanzari. Incercati sa nu mai fiti creduli.

115

Publicat la: 22 august 2013 ora: 17:12:30 de catre: dcdata
tu pe mine nu ai cum sa ma jignesti si chiar daca ai face-o ...m-ar durea fix in cot. eu tie iti spun ca esti proasta pentru ca am confirmarea...chiar tu ai relatat faptele...asa ca nu veni tu sa imi spui mie cum sa ma abtin. sunt libera sa scriu ce vreau, iar daca te deranjeaza, nu citi. de asemenea, nici nu vreau sa ajut cum spui tu...ce vreti? sa va dau banii pe care i-ati pierdut inapoi sau sa va dau in cap sa va reveniti din prostie? asta nu se poate...nu o sa va reveniti niciodata.

116

Publicat la: 22 august 2013 ora: 19:31:07 de catre: Raul
astia polueaza cu prostie mai rau decat cei de la romaltyn cu cianura :))) acum vreo 4-5 ani in baia mare langa magazinul Satelit erau vreo 2-3 baieti care m-au racolat, tocmai ce m-am tuns si mi-am facut frizura si aratam chic =)) si dupa ce mi-au povestit avantajele am mers intr-un spatiu si o tanara ma mintea pe fata despre ce si cum se va intampla,contracte si reclame stupide la p u l a calului :)))... si imi zice ca taxa de inscriere costa 50 lei si zic "nu stiu daca am,trebuie sa o intreb pe mami" =)))) a tot incercat sa ma convinga sa aduc banii pana la sfarsitul zilei ca e o ocazie unica si bla bla (eu am mers la ei la 3 dupamasa) si bineinteles ca nu am mai mers nicaieri,dupa ce am povestit la cativa prieteni si mi-au spus ca nu e nici o treaba serioasa.... asa ca fiti cu ochii in 4 si cu banii in portofel, nu la hoti!

117

Publicat la: 22 august 2013 ora: 23:03:48 de catre: valy
si eu pentru baietelul meu am platit taxa de 79 ron pentru o poza si am facut un contract de 248 euro din care am dat prima rata de 50 euro si a 2 rata de 50 euro mai am a 3 rata care trebuie sa o achit pana pe 30 sept si pe deasupra am platit si 50 ron pentru pozele de la sedinta foto . pe cd

118

Publicat la: 23 august 2013 ora: 00:18:14 de catre: dcdata
sa nu uiti sa platesti si ultima rata...

119

Publicat la: 26 august 2013 ora: 14:31:11 de catre: SYMO
si eu sunt una din cei pacaliti.Toti sunteti buni in a face misto si a ne declara "prosti" . e adevarat ,am fost pacaliti pe fata , ne-am lasat amagiti de vise care nu se vor indeplini niciodata , dar nu am primit nici un sfat concret ce sa facem , sau ce trebuie sa facem ca astfel de firme sa inceteze sa-si mai desfasoare activitatea . Cred ca este un fenomen care ia amploare ,la fel ca si puscariasii care suna pe la persoanele varsnice si-i pacalescv cu accidente comise de catre persoane apropiate din familie si le cer sume mari de bani.

120

Publicat la: 26 august 2013 ora: 20:44:41 de catre: dcdata
si tu esti atat de ... naiva...sa cauti ajutor si sfaturi aici? exista oameni specializati care pot face asta, doar ca mna trebuie platiti...stiu. e mai usor sa iei teapa si sa intrebi incoace-n colo gratis, decat sa ceri ajutor specializat, dar care se plateste. crezi ca daca cineva aici iti spune ce sa faci este sigur si corect? hmmm poate iti mai iei o teapa.

121

Publicat la: 17 septembrie 2013 ora: 14:08:48 de catre: Ana-Maria Timișoara
Eu chiar nu înțeleg cine pe cine inșeala și cine este hoț.Există foarte mulți părinți care vor să se îmbogățească pe spinarea unui copil,foarte mulți părinți care nu sunt conștienți că o simplă fotografie nu le o sa le aducă milioane de euro in buzunare.Am făcut si eu o poza baietelului meu si am plătit 70Ron,in Timișoara.Am făcut-o pt ca AM VRUT,nu m-a obligat NiMENi,nu am fost dusă cu forța si mai ales nu mi s-au făcut promisiuni mărețe,am fist intrebata foarte frumos daca vreau sa-i fac o poza baietelului meu,normal ca am intrebat cat costa,nu exista nimic pe lumea asta Gratis.Ar trebui sa va fie rușine,cu toate comentariile astea,nu cred ca cineva va obliga sa dați banii din portofel!!!

122

Publicat la: 18 septembrie 2013 ora: 20:48:29 de catre: ioana
buna da cred ca este o escrocherie si eu am ff tepuita dar asat este asatazi la pita sudului ce sa mai zic noi suntem fraieri

123

Publicat la: 19 septembrie 2013 ora: 14:48:39 de catre: robert
au si in Craiova la mercur,sotia mea la fel a fost acostata pe strada cu fetita a platit 70 ron pt o poza,multe povesti blb bla,am intrat pe net imediat,si in 15 min s-a dus peste ei,mi-am recuperat banii pe loc ka altfel le rupeam gitul pt. banii astia.politia cred ka doarme.

124

Publicat la: 22 septembrie 2013 ora: 00:24:18 de catre: excitat
chiar daca m-au pacalit erau niste tipe bune acolo in pantofi cu tocuri inalte,ce le-as fi lins pantofii si picioarele,m-ai dadeam banii in plus sa fiu sclavu lor

125

Publicat la: 22 septembrie 2013 ora: 07:16:40 de catre: Mariana Ciolpan
In sfarsit am gasit si eu o agentie serioasa unde mi-am inscris fetita in luna aprilie, la magazinul Obor, am fost la cateva sedinte foto profesionale si am castigat cu putin ceva peste valoarea contractului, insa am vrut sa va spun ca sunt cei mai seriosi de pe piata. Felicitari General Management Models Bucuresti Obor !!!

126

Publicat la: 22 septembrie 2013 ora: 19:53:45 de catre: Crina
Sunteti niste oameni frustrati cei care scrieti ceva rau de agentia din Obor, sa va fie rusine, nu toate agentiile de acest gen sunt la fel, in primul rand vreau sa va spun ca eu la cei 44 ani am fost racolata sau mai bine zis selectata in magazinul Obor, am platit o taxa de inscriere, o taxa care de fapt nu m-a prea interesat, 70 lei apoi am incheiat un contract, am platit 100 euro si acum sunt foarte multumita, dupa 2 luni am avut o prima sedinta foto pentru o firma de cosmetice, am castigat de 4 ori suma achitata de mine, sunt foarte multumita. Cine ar fi crezut ca la varsta mea o sa apar intr-un catalog al unei firme de renume? Deci nu mai aruncati cu noroi in cei de la General Management Obor, poate altii sunt neseriosi, insa ei cu siguranta nu.

127

Publicat la: 23 septembrie 2013 ora: 15:03:09 de catre: cristina
In Bucuresti taxa este de 70 RON.Stiam ca este teapa dar am vrut sa vad pana unde se ajunge.Suma pentru contract fiind de 1100 RON.Bineinteles ca nu am semnat contractual.Acum ma gandesc sa fac plangere la Politie. Pe viitor ATENTIE MARE.Lumea este plina de escroci.IGNORATI-I

128

Publicat la: 26 septembrie 2013 ora: 11:58:00 de catre: bibi
Mare surpriza !!! Ieri am primit albumul foto profesional care l-am facut pe ltoral in iulie. Arata super. O parte din cei 248 euro macar i-am scos cu acest album. Sunt curios ce o mai urma, poate nu a fost teapa!

129

Publicat la: 26 septembrie 2013 ora: 14:35:24 de catre: anonim
Aveti grija ca sunt in Timisoara, in centru pe Alba Iulia . Eu am platit taxa de 70 de lei si mi-am dat seama ca este o pacaleala asa ca am plecat . Nu am mai dat nici un interviu . Atentie mare mamici caci toate ne vedem copilul frumos . Sunt niste indivizi uratei, baietii intra in vorba si fetele se ocupa cu fotografiile . Trebuia sa-mi dau seama . Asta este. Imi pare rau ca am platit 70 de lei, dar este o lectie de viata.

130

Publicat la: 30 septembrie 2013 ora: 23:56:29 de catre: unparinte
Si copilul meu a fost "selectat" azi pentru o sedinta foto. Pana aici nimic anormal, doar este un scump. Dupa ce mi s-au explicat toate avantajele modeling-ului: de la bani, haine, produse, excursii, viata fara probleme, mancare iar bani mi-au cerut bani, adica 69.5 (pret ca la supermaket). Acest lucru mi s-a parut deplasat de la o firma care lucreaza in lumea modeling-ului sa ceara bani de la "modele". Fara a ma consulta cu copilul meu (pusese ochii pe niste jucarii din incapera) am refuzat, urmand ca la 18 ani sa ii explic de ce trebuie sa urmeze o facultatea cand putea sa faca "shooting" pe o insula dintr-o mare albastra. Asa ca, eu recomand calduros ocolirea entitatii "General Management Models" a.k.a. "www.g-m-m.ro". Inchid cu speranta ca aceasta postare le va reduce putin cifra de afaceri, chiar daca este si cu chitanta.

131

Publicat la: 16 octombrie 2013 ora: 17:53:09 de catre: Cristian
Si eu am fost pacalit de aceasta "fabrica de vise" care profita de naivitatea oamenilor,toti ne plangem ca am fost pacaliti dar haide-ti sa facem ceva sa punem capat acestor sarlatani!
re

132

Publicat la: 16 octombrie 2013 ora: 18:56:41 de catre: cioaba
doamne cati fraieri sunt in tara asta :))))))))

133

Publicat la: 16 octombrie 2013 ora: 19:20:23 de catre: Gogaie
Sunt curios, ce solutie ai gasit... Asta cu "sa facem ceva", denota ca esti retardat. "haide-ti", ca esti si analfabet. Daca ati fost suficienti de prosti sa va pozati contracost, inseamna ca sunteti mult prea prosti "sa faceti ceva". Poate doar alte poze, la alta firma. :D

134

Publicat la: 19 octombrie 2013 ora: 01:54:21 de catre: Sorina Colcer
Sunt mama unei fetite de 6 ani, am fost selectata acum 3 luni in magazinul Obor, mai exact pe data de 22 iulie de catre cei de General Management Models si copilul meu este deja un mic star tv, nu pot divulga numele emisiunii si nici postul tv datorita contractului de confidentialitate, insa vreau sa asigur toate mamicile ca aceasta agentie este una foarte serioasa, bravo lor ca totusi promoveaza copiii la un nivel foarte ridicat, am vrut neaparat sa stie toata lumea ca este cea mai serioasa agentie de pe piata romaneasca, am vazut si cateva comentarii negative dar sa fim seriosi, nu toata lumea poate sa fie multumita, am vazut ca cei cu activitati nu prea intra sa spuna si ei cateva cuvinte, tipic ''made in romania'' , cu respect Sorina Colcer

135

Publicat la: 20 octombrie 2013 ora: 00:07:52 de catre: ratati
cei care lauda aceasta agentie sunt chiar membrii agentiei,din moment ce toti si-au luat teapa cum poti sa vii tu sa zici ca e o agentie serioasa.sunteti niste ratati,

136

Publicat la: 20 octombrie 2013 ora: 23:05:43 de catre: eu
AU AJUNS LA DEVA....

137

Publicat la: 20 octombrie 2013 ora: 23:28:19 de catre: EU
AVETI GRIJA MARE AU AJUNS LA DEVA.SUNT LA REAL.EU AM PLATIT TAXA DE 80 DE RON SI MIERCURI MA INTILNESC CU EI LA ORA 19.MACAR SA IMI IAU POZELE ALEA 4.ORICUM ALTI BANI NU LE MAI DAU.VA MAI SCRIU MIERCURI.AVETI GRIJA SA NU LUATI TEAPA.

138

Publicat la: 21 octombrie 2013 ora: 19:08:12 de catre: INCA UN FRAIER
Le-m dat si eu ieri 70 de lei in magazinul Bucur Obor .Nu pot spune ca am fost pacalit din moment ce am citit contractul si am acceptat sa risc.Mi-am dat seama ca risc sa cheltui 70 lei ,sa primesc o poza,care imi va publicata pe site-ul agentiei in 2 luni (ce important !!!) si nu imi voi putea recupera banii,totul perfect legal ,cu bon fiscal,si cu contract. Se pare ca am fost taxat cu 70 de lei pe o perioada de 1 an de zile,perioada in care ma voi afla in atentia agentiei,in vederea obtinerii unor sedinte foto.Nu stiu daca voi participa la vreo sedinta, dar daca voi avea cel mai mic succes ,va tin la curent,daca nu inseamna ca am ingrosat si eu numarul postacilor."Doamne ajuta! " si vorba evreului "Fereasca Dumnezeu de mai rau" ca tare sunt fraier!
ina

139

Publicat la: 22 octombrie 2013 ora: 21:26:50 de catre: ina craiova
si eu aluat teapa doar cu 70 de lei inscrierea pt ca nu am avut bani mai multi la mn pt contract si mie mi s a cerut 200 euro dar mn vreau sa merg la ei sa le cer banii si voi suna la PC acolo din sediul lor sa vdem ce voi rezolva.

140

Publicat la: 22 octombrie 2013 ora: 22:34:17 de catre: ely
ina de unde esti,buc? si eu am patit lafel s vreau sa ma dul peste ei sa recuperez bani

141

Publicat la: 22 octombrie 2013 ora: 23:48:29 de catre: Gogaie
Unde vrei sa te duci, cand nici sa citesti nu stii? Scrie mare ca-i din Craiova, dar tu o-ntrebi daca-i din Bucuresti... Mare mai e gradina....fotomodelelor de obor. Nu degeaba obor inseamna targ de vite.

142

Publicat la: 23 octombrie 2013 ora: 22:49:40 de catre: EU
AM FOST LA INTERVIU SI AU INCERCAT SA MA TEPUIASCA DE 248 DE EURO DAR NU LE-AM DAT. MI-A SPUS CA AT. RAMIN LA NIVELUL DE AMATOARE PE UN AN DE ZILE IAR DUPA UN AN POT SA PLATESC ACEI BANI SI MA TRECE LA PROFESIONISTI.AVETI GRIJA AU MARE VRAJEALA IN EI.NU VA LASATI PROSTITI. NU TOT CE ZBOARA SE MANINCA.VA TIN LA CURENT.PA PA

143

Publicat la: 24 octombrie 2013 ora: 17:21:23 de catre: IULIAN DAN
GMM MANAGEMENT MODELS DEVA merita toti banii cand am primit albumul foto de la ei nevasta-mia a inceput sa planga pozele cu fica noastra erau extraordinare, am sunat-o pe doamna directoare Ana Maria sa ii multumesc si mi-a zis sa nu-i multumesc si daca vreau sa fac ceva sa scriu un articol pe bloguri ca agentia e facuta praf de toti asazisi CUNOSCATORI.... AVETI INCREDERE RESPECTATI-VA CONTRACTUL SI EI O SA SI-L RESPECTE SI OSA FITI UIMITI DE CE POT SA FACA!!!

144

Publicat la: 24 octombrie 2013 ora: 18:08:07 de catre: ALINA NICOLAE
AM 2 COPII SI AM DOUA CONTRACTE LA GENERAL MANAGEMENT MODELS CAND AM PRIMIT ALBUMELE LOR AM PLANS LA CAT SUNT DE FRUMOASE, CINE FACE CAMPANIA ASTA MURDARA IMPOTRIVA AGENTIIEI? FATA MEA A PARTICIPAT LA DOUA PREZENTARI TELEVIZATE SI ACUM NE PREGATIM SA MERGEM CU CEA MICA LA MISS MINI 1 IN REPUBLICA DOMINICANA , VA ROG NU MAI FITI RAI CEI CARE NU REUSITI SI AVETI ALTE ASTEPTARI, NU VA E FRICA DE DUMNEZEU? SI CEI CARE SPUNETI LUCRURI URATE DE CE NU VA DATI NUMELE REAL?

145

Publicat la: 24 octombrie 2013 ora: 22:12:51 de catre: alberto craciun
Am 21 de ani si am contract la GENERAL MANAGEMENT MODELS de la varsta de 17 ani am participat la sedinte foto, la cursuri de actorie, mimica, dictie, bune maniere si prezenta scenica acum un an am reinaoit contractul pentru inca 2 ani si am mai platit o data cei 298 de euro, domnul sau doamna de la DEVA cum puteti spune ca e teapa daca nici macar nu stiti ce se intampla in aceasta agentie, nu sunt star de cinema insa am invatat foarte multe de la aceasta agentie POT SA ZIC CA AM O CARIERA DE MODEL si ca in orice cariera e nevoie de foarte multa munca NU DEVENITI VEDETA PESTE NOAPTE.

146

Publicat la: 25 octombrie 2013 ora: 12:54:41 de catre: coca
am apucat sa platesc doar 100 euro si cei 70 de lei pentruj un rahat de poza si dandu-mi seama ca sunt tepuitori, am refuzat sa le mai dau bani in continuare, dar nici ei nu m-au chemat nicaieri....parazitii astia acum,erg cu amenintari , trimitandu-mi mesaje ca ma da in judecata pentru ca nu am respectat contractual.Care contract? Cel pe care ei insisi nu il respecta?? Cum sa platesc niste bani pentru nimic?? In conditia de fatza eu ar trebui sa ii dau in judecata.Nu am luat poze, nu am luat album, nu am luat nimic.Deci nu am ce sa platesc.SUNT NISTE ESCROCI!!! Iar mesajele favorabile sunt trimise de ei sau de acolitii lor.Asta este Romania.Plina de fraieri (ca mine) si de escroci. Deja astia dau in camatarie. Pai pentru niste nenorocite de poze, in posesia carora nu sunt,erg cu ei pana in paanzele albe, derbedei nenorociti.Sunt amarat de ce mi se intampla.Am ajuns sa nu mai am incredere in nimic si sa ma multumesc cu ce am....asta e!!

147

Publicat la: 27 octombrie 2013 ora: 23:17:46 de catre: candys
Si eu am luat teapa cu acesti nenorociti. Nu incercati sa faceti sesizare la ANPC ... nu intra in atributiile lor aceasta problema... deoarece nu avem calitatea de consumatori... Pentru a ne castiga dreptatea trebuie sa mergem doar in instanta... acesta este rapunsul pe care eu l-am primit de la sectia de politie unde am facut sesizare impotriva lor.... Nu va pierdeti timpul cu ANPC-ul...

148

Publicat la: 1 noiembrie 2013 ora: 20:24:49 de catre: ..Izz
sa nu facetii ca mine .. chiar azi ma`m intalnit cu asa zisa " agentie" .. am platit 70 lei .. mi`au facut 3 poze cu "aparatul neperformant " si apoi am vorbit cu asa zisa " sefa " !! Mi`a spus ca trebuie sa mai platesc 100 de euro in seara asta .. eu nu am avut banii la mine.. si trebuia sa ii dau maine .. Dar ma`m interesat pe net despre " agentia " lor . ! Nici un concurs .. nici o prezentare .. nimic ... si apoi am vazut site`ul acesta !! Si multemec lui Dumnezeu ca la`m vazut sa nu fac asa ceva!! Dar o prietena dea a mea mi`a povestit ca a patit`o dar nu am crezut`o .. Decii ... nu ii ascultati .. nu datii banii degeaba.. :)

149

Publicat la: 7 noiembrie 2013 ora: 13:46:29 de catre: ,
Se fac si in Deva astfel de racolari in real,eu am platit taxa de 79,50 ron si saptamana viitoare ma duc la interviu,sunt tare curiosa ce mai trebe platit si daca ii o teapa.

150

Publicat la: 11 noiembrie 2013 ora: 15:36:56 de catre: cerasela
Este foaret adevarat ca prostia se plateste ,in cazul meu cu 70 de lei. Aviz celor care se duc in magazinul Bucur Obor, sa nu se lase pacaliti de persoanele care spun ca poti obtine usor niste bani doar daca mergi 1 ora sa prezinti niste haine sau sa faci reclama la nu stiu ce produs cosmetic.Sunt persoane care te duc cu vorba pana apuci sa platesti dupa care se schimba foaia, recurg chiar la amenintari si jigniri.Dar dupa cum spuneam prostia se platester, dar v-a veni vremea cand vor plati si ei aici sau la judecata divina.

151

Publicat la: 12 noiembrie 2013 ora: 16:17:10 de catre: anonim
Sunt niste tepari. Dupa ce ca fac poze cu un aparat neperformant, nici nu publica poza pe site desi am platit 70 de lei. Toate comentariile pozitive de pe site sunt niste minciuni spuse de cei implicati in aceasta inselatorie ( nu vedeti ce nume au ales?). Nu continuati nimic cu ei .

152

Publicat la: 12 noiembrie 2013 ora: 17:34:37 de catre: cipuk
daca toti cereti numele reale a pesrsoanelor ce posteaza,i-a lasati voi in primul rand numele voastre reale si adevarate ,si poate Babbo Natale , o sa va faca o supriza!!

153

Publicat la: 13 noiembrie 2013 ora: 16:55:11 de catre: JON
NISTE HOTI FARA SUFLET!

154

Publicat la: 20 noiembrie 2013 ora: 12:57:55 de catre: maria
eu sunt foarte multumita de general management models ! am primit un album foto , foarte frumos si in prezent, fiul meu participa la un concurs pentru cei mai frumosi Olteni ! lasati rautatile ! voi veniti doar cu vorbe, dar ei dovedesc in articole din presa ca se ocupa de activitati si promovare !! uitati dovada : http://www.micapi.ro/concurs
.

155

Publicat la: 20 noiembrie 2013 ora: 13:03:14 de catre: Antim ANDA
SI VERISOARA MEA PARTICIPA LA UN CONCURS IN CRAIOVA ! A PRIMIT UN ALBUM FOTO FOARTE FRUMOS , SI URMEAZA CURSURI DE ACTORIE FOARTE INTERESANTE !! PERSONAL , SI EU AM CREZUT LA INCEPUT CA NU SUNT SERIOSI , INSA MA BUCUR ENORM CA M-AM INSELAT !! SUNT O AGENTIE SERIOASA !! AU AVUT PREZENTARI DE MODA IN CRAIOVA,CU CASA DE MODA DARFIL , ADINA CONSTANTINESCU , ANDREEA DOGARU!! DACA NU AR FI FOST SERIOSI , ACESTE NUME MARI , AR MAI FI COLABORAT CU EI ??

156

Publicat la: 21 noiembrie 2013 ora: 15:40:57 de catre: anonim
Au ajuns pana si la deva la real unde mai multe persoane te acosteaza pt ati baga in cap vrute si nevrute platesti pt poze 80 de lei ti se spune ca acolo e gratuit dupa care te trimite la un interviu de unde reiese k mai e de plata inca 248 de euro in trei rate ti se promit o mie de lucruri false mai rau e ca si eu sunt una din persoanele care am platit cei 50 de euro prima rata cand mi-am dat seama ce oameni sunt era prea tarziu..mare grija si atentie mare tuturor celor care sunt din DEVA nu va lasati pacaliti...
.

157

Publicat la: 23 noiembrie 2013 ora: 23:12:33 de catre: deva
Asa.i au ajuns la deva ce naiba astia sunt excroci legali si eu am platit 50 de euro si abea azi am intrat cica pe site si am vazut comentariile astea dak aveam vreme sa ma gandesc la treaba asta sa ma informez dar nu i.am dat importanata.knd ajungi acolo si auzi atatea nu sti ce sa crezi dar dupa ceva vreme te gandesti 'stai un pic sa mai cercetez' mai ales knd ei fac treaba asta sub nasul tuturor te gandesti k.s seriosi dar este trist totusi chiar dak am zis k ii vrajeala tot am platit si am zis k poate o fi ceva dar bine k am vazut ce ati scris voi ceilalti k asa poate altii nu vor mai face greseala de a da nici cei 50 de euro.Doamne fereste ce a ajuns tara asta

158

Publicat la: 24 noiembrie 2013 ora: 22:24:02 de catre: MORENA
nu va lasati pacaliti. eu am fost pacalita azi.te pacalesc cu tot felul de vorbe. .

159

Publicat la: 25 noiembrie 2013 ora: 13:22:09 de catre: individul
cu acte sau neacte , ceea ce fac ei tot inselatorie se numeste ! profita de cei naivi.
.

160

Publicat la: 25 noiembrie 2013 ora: 18:58:13 de catre: deva
Ceilalti care ati platit o rata sau doua si poate ati fost amenintati cu cabinetul de avocatura va rog sa scrieti ce sa intamplat apoi, v.au mai contactat v.au mai presat sa dati bani sau nu s.a mai intamplat nimik

161

Publicat la: 25 noiembrie 2013 ora: 23:15:41 de catre: brgp
doar ca-ti cer bani ca sa castigi bani te duce cu gandul la teapa...daca s-ar castiga atat de simplu banii ar fi tarisoara noastra plina de oameni fara griji, sa fim seriosi si sa nu punem botul la asa ceva. Sa va spun ca duminica, in Bucuresti, am fost selectata de o astfel de firma....si ce-mi mai laudau tinuta, blugi si o banala canadiana, ce par frumos si ingrijit am....hahaha pai de unde frumos si ingrijit cand tocmai ce mi-l arsesem la decolorare si urma sa-l tund....dar am lasat-o pe duduia sa turuie, am ajuns la locul unde se facea miniinterviul.si am lasat-o sa vorbeasca si dai si spune si m-a laudat de parca eram miss univers toate bune si frumoase pana cand imi spune de taxa, o taxa care, cica, ii asigura prezenta mea la urmatoarele activitati, pai bine, eu vreau sa castig bani nu sa dau bani. bun si daca eu dau banii cine imi garanteaza convocarea la activitati!? am luat o mutra de prostuta si am intrebat daca nu-mi pot retine taxa din primii bani pe care va trebui sa-i incasez...a luat foc, cum sa gandesc asa ceva, contractul trebuie platit pe loc. si iar, cine ii garanteaza ca voi veni? pai daca-i rost de castigat bani, mai si raman cu toate produsele pe care le voi prezenta, atatea avntaje pentru mine si sa nu vin!? si aici duduia s-a enervat... si dai nervi pe duduia mai sa ma ia la bataie ca n-am card, ca n-am bani si nervi si nervi la 'mneaiei...asa ca i-am spus sa-si caute in alta parte fraierii, i-am intors spatele si am lasat-o spumegand ca s-a enervat tare tare....saracuta... Iar faza cu : nu aveti un card de pe care sa scoateti suma necesara mi se pare culmea magariei....si iti garanteaza ca ai gasit marea teapa...

162

Publicat la: 27 noiembrie 2013 ora: 00:55:13 de catre: Mare grija
GMM-Management Models Sunt in Deva la Real.Interviurile se tin in cladirea IPH,camera 303,et 3.Vrajeala mare dupa care ti se cer euroiii.

163

Publicat la: 28 noiembrie 2013 ora: 18:56:20 de catre: vulpita
Este adevarat, sunt niste escroci.Nu va lasa-ti pacaliti!

164

Publicat la: 29 noiembrie 2013 ora: 22:09:59 de catre: Anca
eu am semnat contractul acum un an jumatate cu aceasta agentie .am achitat 100euro si am participat la sedinta foto . nu am vrut sa achit diferenta de 198euro .a trecut ceva timp si am crezut ca am scapat de ei , insa surpriza :!!! acum cateva luni am fost chemata in instanta , unde pe langa cei 198 euro , am mai achitat vreo 400 euro , daune . plus ca nu mai pun ,cheltuieli transport , avocat si nervi intinsi la maxim ... :( din pacate prostia facuta , a trebuit sa o platesc .. din pacate , contractul emnat , este in avantajul lor !!

165

Publicat la: 30 noiembrie 2013 ora: 16:35:45 de catre: mikey
Cred ca tocmai am picat si eu in plasa acestori impostori. |ncercati sa fiti informati cat se poate de bine atunci cand scoateti bani din buzunar (card). Asta meritam daca nu gandim. Ne lasam pacaliti pur si simplu. naiv=tampit
GMM

166

Publicat la: 2 decembrie 2013 ora: 03:59:49 de catre: oana
acum sunt in Deva , la Real si cladirea IPH

167

Publicat la: 3 decembrie 2013 ora: 14:28:02 de catre: maricruz
da....stau in real acesti indivizi,stau la pescuit toata ziua,spun vorbe prea frumoase ca sa fie adevarate pare un vis,dar nu iti dai seama kt d grav e pana nu dai bani si gandesti un pic la rece......dar ei,adica angajati acestei firme te mint frumos dar nu iti garanteaza nimic,apoi te ameninta cu biroul lor de avocatura.....santajisti,mincinosi,escroci,knd o sa vada k nu mai au de la cn lua bani se muta in alta parte .pana intr-o zi knd isi gasesc nanasu....as fi curioasa ce salarii au copilandri astia care mint pt firma si jarmanesc portofele!!!!!!!!!!!!

168

Publicat la: 5 decembrie 2013 ora: 21:04:04 de catre: Anonim
Nu-mi vine să cred ce aud aici despre această firma,tocmai am căzut și eu în plasa lor. Am fost si eu păcălită că mă vor suna pentru niște reclame la niste creme am si plătit taxa de 69.50 lei. Dacă stiam dinainte cred că nu făceam greseala asta vreodată. De acum înainte no să mai am încredere în nimeni care promite ca o sa am vreo sansă să fiu aleasa chiar eu să fiu fotomodela.

169

Publicat la: 7 decembrie 2013 ora: 14:55:39 de catre: denisa
vrajeli...am cazut si eu in plasa...am platit degeaba 79.50 lei...sunt 2 tineri care stau la Real Deva si la cladirea I.P.H....profita de oameni...numai pentru bani.

170

Publicat la: 7 decembrie 2013 ora: 17:38:53 de catre: jorza mariana
poate este adevarat la fetita mea ii merge destul de bn

171

Publicat la: 9 decembrie 2013 ora: 18:59:23 de catre: ioana
Aveti grija nu va lasati racolati sun in deva galeria real in prezent.suma este de 80 de ron si pt contract este 248 euro.

172

Publicat la: 11 decembrie 2013 ora: 11:50:40 de catre: adriana
si eu am fost abordata pentru baietel de cate ori intram in magazinul Obor din Bucuresti! Mie mi-au cerut 60 ron, dar am refuzat! Le-am cerut un pliant, in care sa apara numerele de telefon, adresa sit-ului sa pentru a le putea vedea activitatea si nu au avut sa imi dea! Ultima data cand am fost abordata aveau si pliante! Dar tot nu am cedat!

173

Publicat la: 13 decembrie 2013 ora: 22:16:37 de catre: Alin
SINCER , NU VA INTELEG ! VOI NICI NU AVETI RABDARE !! EU DUPA 5 LUNI DE ZILE AM FOST SUNAT PENTRU O RECLAMA SPECIFICA SARBATORILOR DE IARNA !! CREDETI CA AJUNGETI VEDETE PESTE NOAPTE ? ESTE NEVOIE DE CEVA TIMP PTR PROMOVARE
.

174

Publicat la: 15 decembrie 2013 ora: 10:06:38 de catre: buna de la spini
Ce tot atatea laude se stie k e vrajeala nu mai incercati sa aburitzi lumea k acum se stie ce si cum. Oricum o agentie de fotomodele nu iti cere bani pt nimic si punct

175

Publicat la: 22 decembrie 2013 ora: 21:43:19 de catre: Maria
Sunt o persoana care am fost acostata tot in magazinul Obor de o reprezentanta a General Management Models, am patit exact aceleasi lucruri, am platit prima rata apoi am vrut sa renunt si am fost amenintata cu "munca in folosul comunitatii" daca nu imi respect obligatiile contractuale, m-am si certat cu tipa care m-a aburit sa semnez contractul dar pana la urma am achitat tot, de teama sa nu ajung in instanta! Insa imi vreau banii inapoi!!! Daca se organizeaza vreo actiune impotriva lor vreau sa particip! E-mail:maria_s252004@yahoo.com

176

Publicat la: 29 decembrie 2013 ora: 16:18:59 de catre: leul22
Si noi am luat teapa la Deva. Am fost racolati la Real,platind suma de 79,50 ron iar in cladirea I.P.H. NE-AU CERUT SUMA DE 248 E IN 3 RATE, IN PRIMA RATA 1OO E. De ce nu se spune de cei 248 E cand te racoleaza prima oara. Aveti grija ca au mult tupeu si "papagal bun"

177

Publicat la: 30 decembrie 2013 ora: 13:02:48 de catre: bebita
Si noi am luat teapa,am platit 79,50 lei la Real,apoi la I.P.H. ne-au cerut 248 de euro.Am platit 50de euro iar dupa doua zile copilul nu mai vrea sa mearga.Am mers si am facut o cerere de reziliere a contractului si in 30 de zile ne va veni rezultatul.Daca a mai facut cineva aceasta cerere si a primit rezultatul sa ne spuna si noua care a fost acesta.
.

178

Publicat la: 31 decembrie 2013 ora: 12:05:08 de catre: deva
Si eu am facut cerere de reziliere si acum astept asa zisa decizie.o sa scriu ce s a intamplat la urma urmei.

179

Publicat la: 4 ianuarie 2014 ora: 01:59:26 de catre: anonim
si noi am luat teapa la deva in real un tip cu papagal ne a aburit vreo 5 minute le am facut poze la amandoi copii am platit 160 ron dupa care am asteptat 7 zile iar apoi o tipa blonda cica directoarea ne a mai vrajit un pic pana am dat si cei 248 de euro acum asteptam bookul dar...... macar ala sa il vedem ca mai mult nu cred

180

Publicat la: 11 ianuarie 2014 ora: 15:54:29 de catre: Matei
Să vă fie rușine pentru că excrocați visele copiilor! Sunt un copil de 11 ani care a fost păcălit de agenția G-M-M de la Big!

181

Publicat la: 12 ianuarie 2014 ora: 10:43:40 de catre: Mada
excroci.mare teapa!!! in decembrie 2012 la obor mi s-a intamplat si mie acelasi lucru, pana in ziua de astazi un telefon nu am primit de la ei, am mai pierdut si banii!!! aveti mare grija sa nu patiti ca mine! multumesc! a fost cineva cu politia acolo? anpc?

182

Publicat la: 14 ianuarie 2014 ora: 19:54:08 de catre: MIHAELA
Da cine pica in plasa acestora sunt pacaliti cu promisiuni desarte si daca semnezi contractul ala esti, contractul e ff bine ticluit si ei culmea sunt sustinuti de oameni cu ceva notorietate si sunt la adapost asa ca luati in seama toate postarile ca sunt reale eu fiind una din persoanele pacalite.

183

Publicat la: 16 ianuarie 2014 ora: 14:58:41 de catre: sarau lucica
acum un an am patito si eu eram cu sotia si cei 2 copilasi in magazinul obor am dat suma de 1400ron ca cei mici sa pozeze in revista dar nici pana azi nu neau sunat rusine sa le fie ca noi muncim cu greu pt bani acestia

184

Publicat la: 18 ianuarie 2014 ora: 13:55:37 de catre: alexandra e
Feriti-va de PRO FASHION AGENCY mare TEAAAAPAAA!!!

185

Publicat la: 22 ianuarie 2014 ora: 09:39:21 de catre: claudia
Si eu am fzcut cerere de reziliere si tot asa mi-au zis sa astept decizia in termen de 30 de zile.A trecut deja termenul aproape 2 luni si nu am primit nici un raspuns. Niste neseriosi.daca era o firma care este asa renumita si se respecta.trebuia sati restituie banii imediat.mai ales ca mie nu miau dat nici macar pozele care leau facut in real

186

Publicat la: 23 ianuarie 2014 ora: 09:23:17 de catre: mary
mincinosi si eu am patit cu fetita la fel !o mare jermaneala pe fata!

187

Publicat la: 24 ianuarie 2014 ora: 14:02:29 de catre: maria
Da si in Timisoara se intampla acest,fprme de inselatorie pe fata.......Cred ca acum au schimbat sediul,ca nu mai raspund la numerele de telefon....
gmm

188

Publicat la: 27 ianuarie 2014 ora: 12:32:27 de catre: un fraier
in deva la real am fost si eu tepuit oare de ce nu ia nimeni nici o masura cred ca statul castiga destul de bine de pe urma lor cu ajutorul nostru

189

Publicat la: 27 ianuarie 2014 ora: 13:01:46 de catre: un pacalit
daca autoritatile nu iau nici o masura . prin ce mijloace putem informa restul populatiei sa nu pice in plasa celor din REAL DEVA GMM MANAGEMENT MODELS /// PENTRU CEI DIN DEVA ANUNTATI`''''VA PRIETENII RUDELE CUNOSCUTII

190

Publicat la: 28 ianuarie 2014 ora: 13:41:08 de catre: viorica
în ziua de 21 decembrie am fost acostată de către un baiețaș, la Big Berceni, pentru a face o fotografie ptr.firma General Models, după care mi-a cerut 70 roni și mi-a încheiat un contract o analfabetă care nici măcar nu știa să scrie corect romănește, pe scurt m-am lămurit că nu sunt serioși și mi-am dorit să reziliez contractul, mi s-a vorbit foarte urât și am fost amenințată, binențeles banii nu i-am primit înapoi nici măcar după 30 de zile, așa că sunt decisă să le trimit poliția pe cap. Sunt niște hoți nenorociți. îi găsiți în magazinul Big Berceni et.1
m

191

Publicat la: 2 februarie 2014 ora: 20:56:11 de catre: anonim
dar daca am platit bookul si nu m-am mai prezentat la sedinta foto,si am semnat contractul,oare se intampla ceva daca nu mai platesc restul sumei?presupun ca nu avand in vedere ca nu am bookul.raspundeti-mi va rog.si clar ar trebui sa facem ceva sa ii oprim

192

Publicat la: 10 februarie 2014 ora: 10:55:43 de catre: ionel
la real in Deva se dau cele mai frumoase tepe de catre GMM PARINTI CUMPARATILE COPIILOR CEVA FRUMOS SI UTIL VEDETE VOR AJUNGE MAI TARZIU SI FARA BANI

193

Publicat la: 11 februarie 2014 ora: 14:34:20 de catre: carmen
azi 11 feb 2014 gmm models acostau inca pt recrutare chipurile.

194

Publicat la: 11 februarie 2014 ora: 14:57:56 de catre: necunoscut
1.General European Management Models J40/7865/2013, cu sediul pe strada Remus nr 10. 2.F2S Management Models J40/11032/2013, cu sediul pe strada Diaconu Coresi nr 53 3. First Face European Models J40/5049/2011, cu sediul pe strada Str. LT. Col. C-tin. Marinescu 8. 4.GMM Management Models J40/12618, cu sediul pe strada Diaconu Coresi Nr 53 5. Sun Media Management Models Srl J40/14959/2011 , cu sediul pe strada Lt. Col. C-tin Marinescu nr 8, bloc A-37, sc.1 et.1 ap 6. 6.SC Vivienne Models Srl, Sun media Management Srl,Sun Media European Agency......si lista poate continua. Codul CAEN al toate acestor firme este 749,7490, Alte activitati profesionale,stiintifice si tehnice. Toate aceste firme si multe altele fac parte dintr-un plan bine pus la punct de niste escroci de a fura "legal " de la oameni sume de bani in schimbul unor servicii inexistente, bani care nu se mai recupereaza si pentru care nu beneficiezi de nimic.Procesul se desfasoara in mai multe etape: Esti abordat de niste persoane care cauta in special familii cu copii mici, dar nu neaparat. Sunt instruiti sa te complimenteze( vai ce copil frumos aveti sau ...ce ochi frumosi, nu v-ati gandit la o cariera in domeniul modeling-ului), dupa care iti spun o intreaga poveste cum ai putea sa castigi bani usor, prin niste sedinte foto de cate o ora si jumatate de 4 ori pe luna recompensate cu minim 300 lei/sedinta. Pozele urmand sa fie folosite in cataloage de promovare sau reviste. Daca ai cazut in plasa lor, te invita undeva(mai nou au un punct de lucru la Complexul Bucur Obor, undeva la etaj pe partea cu parcul)unde o colega de-a lor te preia si aici incepe adevarata escrocherie. Ca sa ai "sansa" de a participa la niste sedinte foto pentru branduri cunoscute de haine sau reviste si ca o asigurare ca nu te razgandesti trebuie sa achiti o taxa de 70 de lei. Ulterior achitarii taxei o angajata iti pune mai multe intrebari completand un chestionar de prezentare cu datele tale personale ( varsta, inaltime, culoarea ochilor, etc)si tu il semnezi orbeste fiindca nu-l citesti. De abia cand iti este inmanata o copie realizezi ca ai semnat si o conventie prin care citez:"Ii asigura inscrisului posibilitatea de a participa la preselectiile organizate de prestator pe o perioada de 1 an de zile din momentul publicarii pozelor pe site-ul agentiei.Taxa de inscriere se schita o singura data si este nereturnabila.Prestatorul se obliga sa efectueze: o poza tip carte postala, ce i se va inmana inscrisului, sa posteze in maxim 30 de zile poza realizata si aleasa pe site-ul agentiei". Situl "agentiei " este www.g-m-m.ro, unde daca accesezi diferitele casute(New faces,Evenimente, Modelul saptamanii) ai surpriza sa gasesti produse de la Flanco, telefoane mobile sau adidasi de pe diferite alte site-uri, de aici si veridicitatea firmei. Deja te poti considera inselat, pentru ca daca ai plecat in asteptarea telefonului de la ei , el nu o sa mai vina niciodata. Doar ca escrocheria nu se opreste aici. Dupa ce ai semnat conventia si platesti suma de 70 de lei, esti trimis la o "domnisoara directoare de marketing" care iti prezinta un contract pe care daca l-ai semnat, atunci chiar au reusit sa te pacalesca pana la capat. Contractul, pe langa multe altele, stipuleaza ca pentru promovare, castinguri, sedinte foto profesionale, aparitii tv trebuie sa achiti suma de 1200 si ceva de euro. Daca totusi in urma suspiciunilor iti dai seama ca ai fost inselat, nu semnezi contractul si ai curajul sa ceri banii inapoi, acei indivizi iti spun clar ca suma nu este returnabila,ca le pare rau dar nu te mai pot ajuta si te poftesc afara. Binenteles ca apare din umbra un barbat impunator care are scopul sa te intimideze daca faci scandal. O sa pun aici pe forum numele si adresele unora din acesti hoti in speranta ca cineva va avea curajul si puterea sa faca ceva in legatura cu acesti escroci. Cei de jos au fost si sunt administratori ai acestor firme, modificandu-se tot timpul. 1 Frumuselu Daniel-Vasile Mun. Calafat , Jud Dolj, Strada Gheorghe Doja, bloc B 10, Scara 1, etaj 4, Ap.18 2 Mihasca Dorel Alin Mun. Baia Mare, Str. Paltinisului nr 68, et. 4 Apartament 18 , Maramures. 3 Bendris Mihai-Daniel Mun Bucuresti, sector 3, str Sg Vasile Gheorghiev, nr 8 4 Gyorgy Tibor Mun Targu Mures, jud Mures, str Zaganului nr 7, ap 2 5 Costin Oana Maria Mun Sf Gheorghe, jud Covasna, Bulevardul General Grigore Balan nr 29, bloc 1 Sc B Ap 10 6 Iacobson Valentin Gheorghe Mun Bucuresti, sector 1, str Costache Balacescu, nr 28, et 2 7 Rusu Ovidiu Valer Mun Toplita, Jud Harghita,str ion Inculet nr 2 bloc 88 sc A et 2 Ap 6 Din pacate politia se pare ca nu poate face nimic, ei nu vad ilegalitatea in asta, oamenii lucrand la limita legii. Dar tot hotie se numeste.Cineva trebuie sa faca ceva in privinta asta. Detin mai multe informatii.Daca cineva poate sa faca ceva , le pun la dispozitie pentru demascarea acestor "hoti legali". Imi puteti trimite mail-uri pe adresa iliegarbacea@aol.com Multumesc !

195

Publicat la: 18 februarie 2014 ora: 00:30:44 de catre: flow
acum sunt i magazinul obor si cer 70 ron asa ca aveti grija

196

Publicat la: 24 februarie 2014 ora: 22:20:47 de catre: fraerica
sunt si in real in deva si cer 79,5 lei pentru cateva poze si pentru taxa de inscriere, prostie pana aici, doar ca te simti ca in al 9 lea cer la cum te complimenteaza curva aceea...bun, mi am luat o si eu, 79,5 lei platiti, am semnat conventia aceea, si dupa cele citite aici, nu mai are rost sa ma chinui cu continuare, o sa i bag in ******** de fiecare data cand o sa i vad pe la real. banuiesc ca, din moment ce am semnat doar aceea plata de 79,5 lei pentru inscriere, pe conventie scriind clar ca doar aceea este taxa, si care este obligatoriu de achitat, de asemenea si nereturnabila, te mai pot face in vreun fel sa le platesti si celealalta taxa de 248 euro?conventia aceea nespecificand alta taxa inafara de aceea de 79,5 lei, inafara de faptu ca te fraeresc cu complimente cat sa ti ajunga multe vieti la rand.

197

Publicat la: 8 martie 2014 ora: 17:49:25 de catre: am luat teapa
Salut! Am patit si eu la fel ca cei ce au comentat mai sus, am fost racolat pe data de 29.01.2014 de 2 persoane de la agentia General European Management Models in magazinul Bucur Obor, una dintre ele m-a dus sus la etajul 1 al magazinului la o fata unde m-am fotografiat, am platit 70 de lei pe o poza (imi vine sa rad), pe urma am semnat o conventie, dupa care m-a dus la directoarea agentiei, m-a imbarligat acea fata (avea pana in 35 de ani), ca are un contract de reprezentare si ca daca semnez acel contract o sa castig intre 150-300 de euro si ca o sa fac cam 20 de sedinte foto in acest an. Am semnat acel contract, am dat 100 de euro, urmand ca restul pana la 248 sa-i dau pe masura ce fac acele sedinte foto platite . M-am dus sa imi faca si un album foto, cu trei tinute diferite, care cica urmeaza sa-l primesc pana la sfarsitul acestei luni. Ce ma deranjeaza pe mine este ca in contract cica mai am 2 transe de platit pana la 248 de euro si m-au sunat zilele trecute sa ma duc sa le dau diferenta de bani pana la 248 de euro ma dau in judecata. Ce pot sa fac? Am fost la politie astazi si mi-au zis ca nu este de competenta lor. As vrea sa nu mai am probleme cu ei. Va atasez aici ce mi-au spus ca imi fac : Notificare Nr. 71 / 08.03.2014 : Prin prezenta va aducem la cunostinta faptul ca nerespectand clauzele stipulate in Contractul de Reprezentare incheiat cu General European Management Models aveti obligatia sa va prezentati pana in data de 10.03.2014 sa va platiti rata contractuala. In cazul in care nu va prezentati conform notificarii, suntem obligati sa va trimitem Contractul unui Birou de Avocatura, urmand ca in instanta pe langa suma stipulata in contract sa platiti si penalitati de 983 euro, va multumim pentru intelegere !

198

Publicat la: 8 martie 2014 ora: 19:14:37 de catre: am luat teapa
Salut! Am patit si eu la fel ca cei ce au comentat mai sus, am fost racolat pe data de 29.01.2014 de 2 persoane de la agentia General European Management Models in magazinul Bucur Obor, una dintre ele m-a dus sus la etajul 1 al magazinului la o fata unde m-am fotografiat, am platit 70 de lei pe o poza (imi vine sa rad), pe urma am semnat o conventie, dupa care m-a dus la directoarea agentiei, m-a imbarligat acea fata (avea pana in 35 de ani), ca are un contract de reprezentare si ca daca semnez acel contract o sa castig intre 150-300 de euro si ca o sa fac cam 20 de sedinte foto in acest an. Am semnat acel contract, am dat 100 de euro, urmand ca restul pana la 248 sa-i dau pe masura ce fac acele sedinte foto platite . M-am dus sa imi faca si un album foto, cu trei tinute diferite, care cica urmeaza sa-l primesc pana la sfarsitul acestei luni. Ce ma deranjeaza pe mine este ca in contract cica mai am 2 transe de platit pana la 248 de euro si m-au sunat zilele trecute sa ma duc sa le dau diferenta de bani pana la 248 de euro ma dau in judecata. Ce pot sa fac? Am fost la politie astazi si mi-au zis ca nu este de competenta lor. As vrea sa nu mai am probleme cu ei. Va atasez aici ce mi-au spus ca imi fac : Notificare Nr. 71 / 08.03.2014 : Prin prezenta va aducem la cunostinta faptul ca nerespectand clauzele stipulate in Contractul de Reprezentare incheiat cu General European Management Models aveti obligatia sa va prezentati pana in data de 10.03.2014 sa va platiti rata contractuala. In cazul in care nu va prezentati conform notificarii, suntem obligati sa va trimitem Contractul unui Birou de Avocatura, urmand ca in instanta pe langa suma stipulata in contract sa platiti si penalitati de 983 euro, va multumim pentru intelegere !

199

Publicat la: 8 martie 2014 ora: 23:51:38 de catre: mariana
In aceeasi situatie sunt si eu.Am platit 100 euro si 70 ron.Am facut cerere de reziliere a 2-a zi de la semnarea conventiei si am precizat ca nu iau parte la sedinta foto pt album, dar tot primesc notificari ca ma dau in judecata.Chiar nu se poate face nimic in acest sens? A fost cineva care nu a facut albumul dar a fost dat in judecata? Pt ce sa platim? Pt nimic? Pt ca ne-au aburit si am semnat .... nimic...

200

Publicat la: 9 martie 2014 ora: 09:35:02 de catre: SAXOFON
Mda nimic....De cea mai veche meserie din lume ai auzit ?!

201

Publicat la: 9 martie 2014 ora: 15:02:22 de catre: am luat teapa cu firma din magazinul Bucur Obor
Lasa-mi te rog adresa de mail ca sa putem vorbi, eu am mai discutat cu o persoana si sa ne steangem mai multi si sa mergem sa le facem plangere la protectia consumatorului.

202

Publicat la: 10 martie 2014 ora: 14:09:46 de catre: Ana Maria
Eu am platit taxa de inscriere doar si am semnat conventia. Cititnd cu atentie observ ca am primit exact ce am platit, o promisiune. este o teapa dar cred ca legal nus e poate face nimic, Daca aveti vreo idee. Ma alatur!

203

Publicat la: 10 martie 2014 ora: 14:55:10 de catre: SAXOFON
Mda ideie.....Deschideti un club unde toate '' inocentele '' pot sa depoziteze tzepele sau redeschideti Crucea de Piatra....Este buna ideia?!

204

Publicat la: 10 martie 2014 ora: 16:06:17 de catre: eu
asa va trebuie doamnelor si domnisoarelor care va vede-ti mari modele pe scenele de la Paris, Milano...tre sa fi un mare idiot sa pui botu la o firma care racoleaza prin mall-uri, magazine Real si la colt de strada...tzeparii aia lucreaza legal, furt legal pentru fraieri si cautatori de vise la colt de strada

205

Publicat la: 16 martie 2014 ora: 07:35:06 de catre: Floriana
sa facem o ASOCIATIE Scrieti-mi pe adresa gaciflori@gmail.com, desi faptul ca nu am citit contractul si am semnat pe vorbe goale , nu prea ne ajuta cu nimic. Numai daca ei nu respecta contractul , desi de cursuri nici nu cred ca poate fi vorba, putem ataca contractul, pentru vorbe nu stiu daca ii putem da in judecata
gmm

206

Publicat la: 6 aprilie 2014 ora: 17:58:02 de catre: cupfer
Azi 06-04-2014 la magazinul Bucur Obor din Capitala , aflanduma in incinta acestuia m-a abordat un domn care spuea ca il cheama Florin. Vazanduma cu sotia si cu copilul ne-a spus ca sa mergem la etaj pentru a fi inscrisi la o selectie in urma careia coplul sa pozeze in haine de firma cumoscute. Ne-a pus sa semnan un chestionar de prezentare., contracost 70 Ron, a facut copilului o fotografie dupa care ne-a trimis in alta incapere (spatiu) unde o doamna nea oferit sansa sa semnam un contract pentru promovarea unui Catalog Foto. Ne-a pus sa platim suma de 248 euro pentru contract de 1 an s-au in trei rate prima fiind de 500 Ron (cca 112 euro). Am acceptat ratele platind 500 Ron. Ajungand acasa pe inernet am vazut ca firma GMM CAST S.R.L. are un site de prezentare. Doar atat nimic mai mult. Pe urmatoarea pagina de internet am gasit acest site la care subscriu mi-am dat seama ca am at banii degeaba. Nu stiu daca exista vreo posibilitatee de ami recupera cei 500 de Ron.
.

207

Publicat la: 6 aprilie 2014 ora: 19:12:19 de catre: .
Lasa ca 500 ron au fost platiti pt. o lectie de viata. Poate data viitoare esti mai atent si vei evita o teapa mai mare.

208

Publicat la: 6 aprilie 2014 ora: 19:30:31 de catre: hagi tudose
mai fraierestenilor SUNT BUCUROS CA A TI LUAT TEAPAAAAAAA , MASINI DE CUSUT cu conturi elvetiene NU DORITI

209

Publicat la: 13 aprilie 2014 ora: 19:36:04 de catre: rena
Dupa aferenta teapa de care mi-am dat seama la 5 min dupa ce am iesit din magazinul bucur obor ,m-am intors a 2 a zi si i-am turnat in cap baiatului care ma acostat jumatate de litru de coca cola ,am ,,vorbit" pasnic cu 3 angajate a respectivei agentii si am avertizat cativa pacaliti ca mine ce ii asteapta. Legal nu se poate nimic,se pare.

210

Publicat la: 14 aprilie 2014 ora: 23:21:51 de catre: elena
Da, intr-adevar, sunt in magazinul Bucur 0bor. Aceeasi firma GMM Cast Srl! Am patit-o si eu azi. Mi s-a aprins un beculet cand s-au grabit sa-i faca poza nepotelului, fara a-i deranja ca are la gurita niste zahar ramas de la un fursec, dar logoreea cu care te invaluie nu mi-a dat timp de gandire... La "domnisoara director" m-am prins ca e doar fraiereala.... 1

211

Publicat la: 15 aprilie 2014 ora: 12:32:22 de catre: Eu
Uitati-va pe site-ul antenei1 si veti vedea ca au ce sa le faca, acesti indivizi au mari probleme cu plata darilor catre stat. P.S. Cine vrea sa dea un interviu la televiziune, dintre cei care au fost tepuiti?

212

Publicat la: 16 aprilie 2014 ora: 19:48:08 de catre: paunescu maria
si eu am fost excrocata de aceste fetiscane foarte bine pregatite ptr. astfel lucruri DE CE NU IA NIMENI NICI O MASURA ??????????????? ATENTIE LA FETELE CARE VA ACOSTEAZA IN MAGAZINUL BUCUR OBOR

213

Publicat la: 29 aprilie 2014 ora: 14:12:05 de catre: lenuta
Si eu am fost pacalita in magazinul Bucur Obor de firma GMM de suma 80 ron pentru un contract de prezentare,am facut poza apoi am fost condusa la asa zisa doamna directoare si a inceput sa-mi faca complimente sa atraga fraierele,apoi m-ia spus de niste cursuri de cosmetica,coafat care se fac inainte de inceperea sedintei care costa suma de 1231 dolari din care o parte ii suporta firma si o parte eu si cand am auzit ca trebuie sa m-ai dau i-am spus ca nu sunt de acord si atunci a inceput sa vb urat sa si i-am spus s-ami dea banii inapoi si a spus sa astept sa fiu sunata.

214

Publicat la: 30 aprilie 2014 ora: 02:49:45 de catre: Pentru lenuta
Lenuta vrei sa dai un interviu la televiziune? Daca da lasa-mi o adresa de e-mail.

215

Publicat la: 30 aprilie 2014 ora: 13:45:39 de catre: dobrota_lenuta@yahoo.com
Am lasat adresa,dar vreau sa stiu cine esti.

216

Publicat la: 5 mai 2014 ora: 11:45:54 de catre: codrin
daca vreti sa faceti bani dc nu plecati in strainatate la munca ? ca aici in romania nu stiu cum sa te fenteze sa ia bani de pe tine, eu am apelat la o firma sc Energy Work Solutions sa plec in strainatate si m-au sunat azi ca o sa plec miercuri in austria sper sa fie ok...

217

Publicat la: 5 mai 2014 ora: 13:11:58 de catre: Gogaie
Tu esti mai fraier decat toti astialalti la un loc. :D Puteai cauta pe google dupa "Energy Work Solutions", sa vezi ce tepe au tras. Firma exista doar din ianuarie, inainte se chema "Energia Resurselor Umane SRL", isi tot schimba denumirea cand li se duce vestea. Mai bine te faceai si tu fotomodel, teapa-i mai mica, scapai mai ieftin.

218

Publicat la: 6 mai 2014 ora: 10:56:58 de catre: codrin
oameni ca tine GOGAIE cu siguranta nu o sa plece in strainatate cu atitudinea asta, ramai in tara eu o sa plec, cand am fost la firma asta erau oameni cu bagaje acolo care au plecat. o sa te anunt daca plec stai linistit

219

Publicat la: 6 mai 2014 ora: 12:08:19 de catre: Gogaie
Vad ca nu te ajuta mintea deloc, sa pricepi. N-am zis sa nu pleci, ci sa te informezi inainte de a arunca banii pe fereastra, dar vad ca nici dupa ce te-am prevenit, n-ai fost instare sa cauti pe google, vorbesti de oameni cu bagaje, dar acei oameni n-au mai plecat nicaieri. http://consilierjuridicgermanoroman.com/2014/03/17/verificarea-firmelor-de-plasare-forta-de-munca-in-strainatate/ http://www.aradon.ro/protest-in-fata-unei-firme-de-intermedieri-locuri-de-munca-in-strainatate/1398309 http://undelucram.ro/firma/1634/forum-energia-resurselor-umane-srl-totul-despre-mediul-de-lucru/p44

220

Publicat la: 7 mai 2014 ora: 10:53:35 de catre: codrin
am cautat pe google stai linistit sunt si pareri bune si pareri naspa asa ca nu sti dupa cine sa te iei, eu ti-am zis ce am vazut, am vazut cu ochii mei ca s-au urcat in microbuz si au plecat atat stiu..

221

Publicat la: 7 mai 2014 ora: 11:35:11 de catre: Gogaie
Da, au urcat in microbusul cu care au venit si s-au intors acasa. Te-ai gandit ca putinele "pareri bune", sunt postate chiar de ei? O firma serioasa nu-si schimba numele de 2-3 ori pe an, asta o fac doar cei ce vor sa li se piarda urma, sa nu apara la cautari pe net. Oricum, e treaba ta, sunt banii tai, ideea e ca nu trebuia sa faci reclama unei firme despre care nu stii nimic. Sau, esti angajatul lor si-ai fost pus sa vanezi fraieri?

222

Publicat la: 8 mai 2014 ora: 11:22:41 de catre: mihai
codrine ai plecat??? si eu mi-am facut contract la firma asta sper sa fie bine..

223

Publicat la: 9 mai 2014 ora: 10:23:22 de catre: ionel
buna! am auzit si eu de o firma sc.Qualifizierte Mitarbeiter Vermittlung la care mi-am facut un contracat zilele trecute vreau sa plec in germania la capsuni, a mai plecat cineva cu firma asta?

224

Publicat la: 9 mai 2014 ora: 10:50:52 de catre: Gogaie
Bravo! Mai intai dai banii, apoi te informezi. O simpla cautare pe google "Qualifizierte Mitarbeiter Vermittlung", inainte sa dai banii, te-ar fi lamurit. primul rezultat: http://www.ziardecluj.ro/tepara-anca-deac-fost-amendata-cu-10000-de-lei-de-itm-cluj

225

Publicat la: 11 mai 2014 ora: 19:54:21 de catre: alexandra
INCA MAI EXISTA SARLATANII DE LA GMM MODELS LA PARTERUL FOSTULUI REAL(ACUM AUCHAN) DIN DEVA!!FITI CU BAGARE DE SEAMA! CHIAR AZI M-AU TEPUIT DE 79 DE LEI, BINE CA NE0-AM TREZIT LA TIMP SI NU AM PLATIT 200 EURO CU ASA ZISU CONTRACT!!

226

Publicat la: 11 mai 2014 ora: 20:29:42 de catre: Gogaie
Mare noroc cu tine, tocmai ma pregateam sa ma duc la Deva sa-mi faca si mie poze!

227

Publicat la: 12 mai 2014 ora: 12:30:07 de catre: david
ionele. si eu am o verisoara care a plecat cu firma asta, e de 3 luni plecata la o fabrica in austria, bafta si tie

228

Publicat la: 16 mai 2014 ora: 14:16:42 de catre: ADINA
Si eu am fost inselata. Am platit o taxa de 79 ron x 2 pentru mine si copil, cica "Mama si copilul". Si m-a mai jecmanit de 100 euro (450 ron) Ioana Vulpas. Cica sa ma prezint la sedinta foto cu transa 2 peste o saptamana sau daca se poate cat mai repede cu restul 248 euro. Am ajuns in ziua aia acasa si am data cautare pe google si am gasit ca e TEAPAAAAAAA. Banii aia nu-I mai dau in ruptul capului. Oricum se vede ca firma nu-si plateste darile la stat, nu au un capital social, nu vor sa-ti puna pe masa dovezi ca, chipurile, lucreaza curat - pentru ca sunt niste nenorociti. Le-am cerut adresa de mail si au zis ca nu au si mi-au zis ca pot depune banii intr-un cont personal daca platesc mai repede si ei depun in contul firmei ca acesta din urma inca nu e functional. Am fost proasta in ziua aia, dar m-am desteptat cat ai zice peste, chiar daca am semnat un contract ciudat. Oricum, am vorbit cu o persoana care ma ajuta sa demasc aceasta "vanatoare de modele, vise si naivi". Naiva am fost si eu, dar nu mi-e frica de ei. Merg pana in panzele albe si tot ii demasc. Exista careva pe aici care a solutionat problem intr-un fel sau altul?
:))

229

Publicat la: 16 mai 2014 ora: 14:45:40 de catre: invatsajoc
Asa va trebuie ,mor de ras :))))

230

Publicat la: 17 mai 2014 ora: 10:46:42 de catre: Re ADINA
Adina vrei sa mergi in instanta? Eu deja am inceput actele pentru anularea acestui contract in Instanta, daca doresti si tu sa-ti recuperezi banii lasa-mi o adresa de contact.Eu nu pot lasa adresa mea aici pentru ca astia au aflat de mine, i-am dat la 2 televiziuni.

231

Publicat la: 17 mai 2014 ora: 16:49:40 de catre: ADINA
Pentru: INSTANTA . Deocamdata astept raspuns de la persoana care s-a oferit sa ma ajute. Nici eu nu pot pune aici adresa mea pentru ca nu stiu cu cine stam de vorba. Nu ma las pana nu ii demasc. Cum am si zis, merg pana in panzele albe si ei tot nu vor mai scoate nimic de la mine. Cel mai rau imi pare ca e si fiica mea bagata in asta. Dar, "omul din greseli invata", am sa o scot la capat.

232

Publicat la: 17 mai 2014 ora: 17:54:49 de catre: INSTANTA
Adina ma risc eu sa-ti dau adresa de e-mail, chiar daca stiu ca acesti indivizi se uita aici, sper sa ma contactezi sa fim mai multi, eu am luat teapa pe data de 29 ianuarie, si tot la Vulpas. codrutpuiu_2014@yahoo.com

233

Publicat la: 17 mai 2014 ora: 18:07:26 de catre: INSTANTA
Vad ca aveti o fata, deci va spun doamna ADINA. Eu mai am o persoana cu care merg in Instanta de judecata si de aceea v-am spus ca daca suntem 2, 3, 4 ...10 persoane suntem mai credibili, plus ca aveti nevoie de martori daca mergeti singura. Eu am si 2 interviuri date la televiziuni. Inca odata adresa mea de e-mail: codrutpuiu_2014@yahoo.com

234

Publicat la: 17 mai 2014 ora: 19:40:19 de catre: Gogaie
HE-HE-HE! Proaste la patrat, nu v-ajuns c-ati aruncat banii pe poze, mai vreti sa aruncati si pe avocati, cheltuieli de judecata, taxa de timbru. Poti da-n judecata oricand, pe oricine, pt orice, niciodata un avocat nu va zice ca nu vrea bani de la fraieri, ca n-aveti sanse de castig. Sa ne anuntati cand se termina procesul, cat v-a costat, ca rezultatul se stie, sanse zero. :D

235

Publicat la: 17 mai 2014 ora: 19:59:23 de catre: ADINA
HEHEHEHEHE! GOGAIE-GOGAIE... nu dau in judecata pe nimeni, astept s-o faca ei.... Am alte metode pe care nu am sa le dezvalui aici. HEHEHEHEHE

236

Publicat la: 17 mai 2014 ora: 20:01:30 de catre: ADINA
Apropo, GOGAIE, se pare ca nu ai citit tot, inca nu mi-a venit randul la sedinta foto si nici n-am s-o fac. HEHEHEHEHE

237

Publicat la: 27 mai 2014 ora: 05:33:26 de catre: samu
S-au mutat si la Sibiu, dar cu alt nume. FMCast srl. Doritorii de teapa lunga sa apeleze cu incredere la ei.Sunt in Auchan. De data asta au aparat destept dar fotograf prost.
gmm

238

Publicat la: 30 mai 2014 ora: 13:24:11 de catre: re.gmm
Azi am primit sms de la gmm cum ca: Prin prezenta, va notificam faptul ca din cauza nerespectarii clauzelor stipulate in contractul dvs. de reprezentare, incheiat cu GMM CAST, contractul a fost preluat de catre Biroul de Avocatura. Altfel trebuie sa platesc daune in valoare de apx. 1000 Euro. Vreau sa stiu daca a mai fost cineva in situatia asta si ce a facut.

239

Publicat la: 30 mai 2014 ora: 13:39:20 de catre: alina
Si eu am fost pacalita in aprilie de aceeasi Ioana Vulpas.Am platit platit 79 lei + 50 euro pentru nimic si tot ei sunt nemultumiti... Inafara de cereri de reziliere a contractului fara niciun raspuns, nu am facut nimic . As vrea sa ma alatur celor ce au dat firma in judecata (daca inca mai exista firma...)
.

240

Publicat la: 2 iunie 2014 ora: 22:25:10 de catre: deva
Si eu am primit azi notificare ast sa ma dea ei in judecata...nush exact ce este de facut dar ar fi ok din partea celor care au trecut prin asta sa ne scrie sa stim ce s.a mai intamplat dupa...adik eu o sa ast sa vad dak au cum sa ma faca sa platesc..am facut cerere de reziliere si dupa treizeci de zile trebuia sa primesc raspuns dar nu a venit notificarea asta dupa 5 luni si nici album nu am k n.am participat la sedinta foto si le.am dat 50 de euro acum vor restul de 198 euro.sunt curioasa ce s.a intamplat in cazul celor care au facut ca mine...adik astepti si apoi ce se mai intampla dupa notificarea aia... aiurea, invatzam din niste greseli care se pare k ne cam costa.

241

Publicat la: 4 iunie 2014 ora: 09:02:41 de catre: deva
Si eu am primit notificare zilele trecute si de atunci ma tot stresez...ca cea mai mare naiva am semnat contractul si am dat 50 de euro,dar mai apoi nu am mai participat la nici o sedinta foto.Am citit pe alte forumuri cum ca dupa notificare te dau in judecata si trebuie sa platesti si daune in valoare de 900 de euro...deci nu mai am zi buna de atunci.

242

Publicat la: 5 iunie 2014 ora: 13:50:28 de catre: bebita-deva
Si eu am primit azi notificarea si nu stiu ce sa fac,nu stie nimeni ce se poate intimpla.Cei care au primit pana acum aceste notificari ce au rezolvat?

243

Publicat la: 5 iunie 2014 ora: 15:12:07 de catre: Re bebita-deva
Buna bebita si eu sunt in aceeasi situatie cu tine, la mine este notificarea 73, la tine ce numar are notificarea?

244

Publicat la: 5 iunie 2014 ora: 16:23:59 de catre: bebita-deva
Buna,la mine notificarea nu are numar,este doar numarul /data cand am depus cererea de reziliere a contractului.Ai vazut ca firma nu plateste TVA

245

Publicat la: 5 iunie 2014 ora: 16:43:11 de catre: bebita-deva
Numarul 73 nu este nr.de contract?.Unde scrie numarul la notificarea ta ? La mine scrie doar NOTIFICARE!!!! catre numele meu Undeva m-ai sus am vazut un singur raspuns la 164 unde spune ca nu a scapat.Nu m-ai este nimeni altcineva inaintea noastra care a facut reziliere de contract(decembrie 2013) sa ne scrie amanunte.

246

Publicat la: 5 iunie 2014 ora: 17:37:15 de catre: Re bebita-deva
Buna bebita si eu sunt in aceeasi situatie cu tine, la mine este notificarea 73, la tine ce numar are notificarea?

247

Publicat la: 5 iunie 2014 ora: 18:36:02 de catre: bebita
Notificarea mea nu are numar.

248

Publicat la: 5 iunie 2014 ora: 22:33:08 de catre: Re bebita-deva
Buna bebita si eu sunt in aceeasi situatie cu tine, la mine este notificarea 73, la tine ce numar are notificarea?

249

Publicat la: 6 iunie 2014 ora: 09:20:58 de catre: Re bebita-deva
De ce nu ne aliem toti care am fost pacaliti de acesti excroci si sa mergem impreuna in Instanta de judecata? Stam sa-si bata astia joc de noi. "Politia nu are ce sa le faca" ca ei nu vad nimic ilegal in afacerea asta, iar cei de la OPC nu vad calitatea noastra de consumatori. Am inteles ca astia au pe cineva acolo sus, insa nu uitati un lucru...au cazut foarte multe nume grele din Politica, nu pot sa cada si acesti paduci? Eu am mai dat adresa de e-mail mai sus, o mai dau inca odata codrutpuiu_2014@yahoo.com. Eu de luna asta indiferent de pierderi merg in tribunal cu eI.

250

Publicat la: 6 iunie 2014 ora: 09:42:18 de catre: ...
De cel putin 2-3 ani sunt stiri la TV sau in presa despre aceste firme de excroci si mereu sa gasesc fraieri care pun botul la povestile lor. Totusi, cat de prosti puteti fi????

251

Publicat la: 6 iunie 2014 ora: 16:37:41 de catre: Re:Re toti
Pt re toti, daca unii dintre noi nu se uita la televizor, tot prosti suntem?

252

Publicat la: 6 iunie 2014 ora: 23:04:53 de catre: bebita-deva
De unde esti tu cel care vrei sa-i dai in judecata ? Esti din Deva ?

253

Publicat la: 7 iunie 2014 ora: 09:51:49 de catre: Re bebita-deva
Eu sunt din Bucuresti, dar daca ne unim toti cei tepuiti putem dovedii ca treaba asta nu este doar intr-un judet, ci este la nivel national. Eu mai doua persoane care pot venii ca martore Instanta. Singura problema este ca dureaza ceva timp pana primesc un numar de inregistrare la Tribunal, dar astept. In plus eu sunt cel care a mers la 2 televiziuni,am ajuns cu ei pe post, deci am si dovezi video, daca instanta nu le doreste in acest format le-am facut si poze dupa inregistrari. As dori sa stiu, voi cei din restul tarii tot de acesti indivizi de la "GMM" ati fost pacaliti? Tot de aceste individe Vulpas, Oana, Bendris ati fost pacaliti/pacalite? Eu am fost pacalit in luna ianuarie, iar atunci erau sub alta denumire.

254

Publicat la: 10 iunie 2014 ora: 21:10:16 de catre: bebita-deva
Da, de Bendris am fost pacalita la sfarsitul lui decembrie. Notificarile celorlalti au numere ,deoarece a mea nu are numar?Cei de la Deva ce ati facut?

255

Publicat la: 10 iunie 2014 ora: 21:18:59 de catre: bebita-deva
Nu este nimeni care a primit notificarea si nu a platit diferenta de 198 euro?Ce sa intamplat dupa aceea ? Au mers cu voi in instanta? Dupa cererea de reziliere a contractului nu trebuiau sa ne trimita raspuns in 30 de zile ? A primit cineva raspuns in cele 30 de zile?

256

Publicat la: 11 iunie 2014 ora: 15:15:46 de catre: Nico-deva
sunt si eu printre cei care au luat teapa cu asazisa agentie, am platit 100 euro + 80 ron , am facut o sedinta foto in niste conditii deplorabile, si mi-au spus sa astept ca voi primi albumul. Daca faceti ceva demersuri as vrea sa ma alatur voua, celor tepuiti intrucat cred ca am luat o mare TEAPA.

257

Publicat la: 11 iunie 2014 ora: 15:55:05 de catre: Gogaie
Pai ce teapa ai luat? Ti-au cerut bani pt poze, ai fost de acord, ai platit, ei ti-au facut poze. Ce-nseamna "conditii deplorabile"? Ti-au promis poze porno, dar te-au pozat singura? Te-au pozat goala in centrul satului, duminica, tocmai cand iesea lumea de la biserica? Tu voiai poze cu palmieri, in Tahiti si ei te-au pozat in boscheti si cucuruz? Albumul ti l-au facut, l-au si publicat pe www.proasteincurugol.ro.

258

Publicat la: 11 iunie 2014 ora: 16:18:26 de catre: bebita-deva
Nico cand ai facut sedinta ?Nu ai primit mesaje sau notificari ? Tot la IPH ai fost si firma GMM este reprezentat tot de Bendris Mihai Daniel ca administrator?

259

Publicat la: 11 iunie 2014 ora: 23:46:36 de catre: Kid- deva
Se pare ca acest Gogaie , e pus de tepari ca sa dea replici descurajatoare, jignitoare la adresa celor care au fost inselati . Nu il ascultati si uniti-va in demersuri pentru a putea stopa acest val de inselaciuni, trebuie sa existe o solutie pentru a-i putea opri, altfel vor cadea in plasa lor alte victime , ei vor ramane cu banii , iar noi cu comentariile !!!!

260

Publicat la: 12 iunie 2014 ora: 00:53:32 de catre: Nico-deva
bebita nu am primit inca nici un mesaj sau notificare, da tot la IPH am fost , iar administratorul firmei cu care am incheiat eu contractul este un anume Gyorgy Tibor. Daca va uniti sa faceti ceva demersuri va rog sa ma anuntati

261

Publicat la: 12 iunie 2014 ora: 00:55:16 de catre: Nico -deva
Nu vreau sa ma cobor la nivelul tau de subcultura, asa ca o sa te ignor in totalitate.

262

Publicat la: 12 iunie 2014 ora: 19:18:26 de catre: bebita-deva
Nico cand ai semnat contractul ,in ce luna? Firma se numeste tot GMM si are alt administrator ?El a fost acolo si a semnat el contractul cu tine sau la semnat una din cele doua fete(roxana cea bruneta sau ana maria cea blonda si cu ochelari) Eu l-am semnat la sfarsitul lui .decembrie..

263

Publicat la: 13 iunie 2014 ora: 12:36:01 de catre: Nico-deva
prefer sa nu alte detalii pe acest site deoarece este vizitat de acesti escroci sub un nume fals. Daca vrei sa corespondam da un email la adresa getak20@gmail.com

264

Publicat la: 13 iunie 2014 ora: 13:49:43 de catre: Gogaie
Daca cineva rade de prostia si imbecilitatea voastra, nu-nseamna c-a fost pus de cineva. Ce vina au "acesti escroci sub un nume fals" ca voi ati crescut prin boscheti, nu v-a placut scoala, n-ati invatat sa cititi? Tot voi va ofticati, c-ati semnat ca prostu', un contract, fara sa stiti ce scrie-n el. Vad ca nici acum, dupa luni de zile, inca n-ati reusit sa buchisiti ce scrie-n acel contract, sa aflati pt ce ati dat banii.

265

Publicat la: 14 iunie 2014 ora: 22:17:46 de catre: Stan
Pentru cei patiti mai multe detalii despre pasii de urmat: http://www.avocatnet.ro/content/forum|displayTopicPage/topicID_416822/As-dori-sa-cititi-Am-luat-teapa-cu-o-agentie-de-modeling.html E chiar trist ca indivizii acestia reusesc sa isi continue activitatea de ani buni sub diferite nume

266

Publicat la: 18 iunie 2014 ora: 20:13:05 de catre: bebita-deva
Nico nu mi-ai raspuns la email ?

267

Publicat la: 18 iunie 2014 ora: 20:28:28 de catre: Gogaie
Nu-ti poate raspunde, au ridicat-o mascatii, dupa poze si amprente gratis, au dus-o la inchisoarea datornicilor. Acunde-te bine, ca urmezi! :P

268

Publicat la: 18 iunie 2014 ora: 20:56:34 de catre: bebita-deva
Cei de la Deva care ati primit notificari la inceputul luni iunie ce ati facut ?Ati platit bani sau nu ?

269

Publicat la: 19 iunie 2014 ora: 22:37:38 de catre: anonim
Vedeti ca au plecat in sibiu acm cei de la gmm din deva,in auchan,chiar la intrare,sub numele de F M models,aveti grija,anuntatii pe sibieni

270

Publicat la: 23 iunie 2014 ora: 10:39:31 de catre: bebita-deva
Nu m-ai raspunde nimeni la intrebari ?

271

Publicat la: 23 iunie 2014 ora: 11:23:51 de catre: Gogaie
Lumea evita sa dialogheze serios cu analfabetele care scriu "m-ai" cu cratima.

272

Publicat la: 24 iunie 2014 ora: 18:26:17 de catre: bebita-deva
Analfabet esti tu !!!

273

Publicat la: 24 iunie 2014 ora: 19:12:10 de catre: Gogaie
Eu am dovada mai sus, ca esti proasta cu spume, nu stii sa scrii. Tu ce argumente ai sa ma faci analfabet? Postul tau #272 e tipic copiilor de gradinita, clar ca esti mult subdezvoltata mintal. Prin cate lobotomii ai trecut?
bai

274

Publicat la: 25 iunie 2014 ora: 16:01:59 de catre: pt gogaie
Sti ce a spus vulpea la arici.....?

275

Publicat la: 11 iulie 2014 ora: 08:53:36 de catre: bebita-deva
Cine are noutati? Nu il bagati in seama pe gogaie este de al lor ,deci ignoratil !

276

Publicat la: 11 iulie 2014 ora: 17:20:50 de catre: bau bau
Ti-a atras cineva atentia sa nu scrii cu cratima unde nu e cazul si acuma nu mai folosesti deloc cratima? ignoratil nu e un cuvant. Test: cum se scrie corect, ignoratil sau ignorati-l? Si de ce? Asta o sa te tina ocupata cam vreo 6 luni deci toata lumea are de castigat.

277

Publicat la: 1 august 2014 ora: 03:26:04 de catre: bambina
Acum firma din Obor se numeste 4 you media cast.Cred ca ieri am luat si eu plasa.Luni ar urma sa ma duc la sedinta foto dar nu stiu ce sa fac!Ce vesti mai au cei care au mers in instanta?

278

Publicat la: 5 august 2014 ora: 23:53:05 de catre: TEAPA
Ii vrajeala,te pun sa dai bani si pe primele poze pe care le faci,care le pun pe site:)),dupa care te cheama la ei la studio si iti mai cer alti bani si ramai cu buza umflata si cu banii dati.Nu mai credeti toate prostiile,ca va fac ei sa apareti in reclame si in mai stiu eu ce ca e numa vrajeala sa va ia banii,din pacate....

279

Publicat la: 6 august 2014 ora: 10:02:12 de catre: olimpia
TEAPA,amageste bietii copiii impreuna cu parinti cu tot.Dai in judecata,recupereaza banii,vezi ce poti face!?

280

Publicat la: 15 august 2014 ora: 23:31:13 de catre: Stefan Daniel
Buna seara,as dorii sa stiu daca cineva a auzit de firma SC STREET BOUTIQUE SRL? Si daca poate sa-mi dea mai multe detalii.Va multumesc anticipat!

281

Publicat la: 3 septembrie 2014 ora: 18:45:21 de catre: Diana
Am auzit eu. M-au luat azi la Universitate și au completat niște foi cu datele mele, mi-au făcut niște poze și m-au pus sa plătesc și 70 de lei. Au zis ca mă suna mâine sa merg la un interviu.

282

Publicat la: 15 septembrie 2014 ora: 21:18:36 de catre: nasu lor
fiecare nas isi are nasul eu unul o sa fiu nasul lor o sa auziti de mine sa se uite mereu in spate si atunci cand sunt siguri ca nu li se poate intampla nimic

283

Publicat la: 26 septembrie 2014 ora: 08:24:36 de catre: bebita-deva
Cei care ati primit primele notificari ,ce ati facut ? Au dat in judecata pe cineva dupa notificare ?

284

Publicat la: 1 octombrie 2014 ora: 15:58:27 de catre: Mihaela-Orastie
Si copilul meu a fost inscris la agentie . Noi am primit albumul pe la inceputul anului (februarie ) , a urmat cursuri de modeling la Teatru din Deva cu d-na Viorica Iacob , in aprilie a fost prezentarea cu juriu si urma sa ne dea diploma de participare . Am asteptat in ideea ca vom fi sunati ca si pana atunci , am sunat-o pe Ana Maria Draghici dar are tot telefonul inchis . Ce s-a intamplat ? Mai sunt in Deva ? Daca stie cineva ceva adresa mea este mihaelam54@yahoo.com

285

Publicat la: 29 octombrie 2014 ora: 18:04:46 de catre: Aureliano
Am auzit si eu de ei. Racoleaza in zona Universitatii din Bucuresti si au sediul pe strada Academiei, M-am interesat si am vazut ca la Registrul Comertului sunt inregistrati ca firma care vinde produse nealimentare si bauturi spirtoase, deci n-au nicio treaba cu modellingul. O prietena de-a mea a avut o experienta neplacuta cu ei, a dat niste bani in avans pentru niste albume foto si nu s-a ales cu nimic. Numele administratorului este Taraulea Rodica Mariana, nascuta in Alexandria. Poate o adaugam la lista neagra de administratori ai unor fime TEPARE. S-au facut niste plangeri la Politia Sector 1, dar nu stiu in ce stadiu sunt. Oricum, aviz amatorilor si amatoarelor: nu va lasati dusi de nas!

286

Publicat la: 24 noiembrie 2014 ora: 08:55:56 de catre: Cristina
Am fost abordată la Universitate acum doua zile ca vai caută modele sa facă reclama la diferite firme de haine, figurație, hostess etc. Am zis sa îl ascult. M a dus in biroul Din apropiere unde erau numeroși tineri care au fost abordați la rândul lor. O domnișoară de acolo care susține ca și ea a fost abordată și acum lucrează la Street Boutique( dar numai a model nu arată) mi a promis luna de pe cer, mi a făcut numeroase complimene, am fost de acord sa completez un formular apoi mi a cerut o taxa de 70 de lei pentru care voi avea parte de o tona de beneficii. Am fost suspicioasa și i am zis ca nu am bani. A devenit extrem de insistenta, i am zis ca mă duc la meditații și ca am nevoie de bani. Într un final a fost de acord sa îi dau un avans de 30 de lei. Am zis ok, am scos portofelul zi când sa scot 30 de lei mi a zis foarte subtil''Dacă îi ai pe toți poți sa mi i dai acum" deși tocmai îi explicasem ca nu îi pot da pe toți. M am gândit ce sa fac, dacă sa merg azi sa dau și restul de bani, dar m am lămurit. Nicio firma de modelling nu e mai breaza. Am colaborat cu multe firme de genul, dar nu e așa ușor sa ajungi sus. Ca sa pătrunzi în industria asta trebuie sa Îți dai hainele jos și sa fii pregătita sa prestezi orice. Așa ca hai sa revenim cu picioarele pe pământ și sa nu mai visam sa ajungem următoarea Naomi Kambell.