Portal eMaramures.ro - PAGINA START
Cauta in:


20.08.2014 13:02:57
 
Euro - 4,4244 lei

Dolar SUA - 3,3291 lei

Lira - 5,5395 lei

Aur (gr.) - 138,5134 lei


Foto soare si noriVezi VIDEO

21 august 
Max: 19/ 24 grade Celsius
Min:  9/ 13 grade Celsius
 

Pe parcursul intregii zile de maine va fi vreme mohorata, cu cer acoperit de nori si sanse de averse de ploaie sau chiar furtuni in tot judetul. Vantul va sufla pana la moderat, iar meteorologii spun ca temperaturile incep sa scada usor, astfel ca la orele pranzului se vor semnala 24 de grade in Baia Mare si Sighetu Marmatiei, la Targu Lapus se vor inregistra 23 de grade in timp ce la Seini vor fi 22 de grade. In Borsa se vor inregistra 20 de grade in timp ce la Cavnic vor fi doar 19 grade. Temperaturile minime vor fi de 10 grade.

Baia Mare
In Baia Mare urmatoarele doua zile aduc vreme stabila. Spun meteorologii ca vineri cerul va fi partial senin iar maximele zilei nu vor depasi 24 de grade. Sambata, baimarenii vor avea parte tot de vreme frumoasa cu un cer partial senin, maxima zilei situandu-se in jurul valorii de 26 de grade. Noaptea se vor inregistra cel mult 12 grade Celsius.

Sighetu Marmatiei: Vreme stabila va fi in urmatoarele doua zile si la Sighetu Marmatiei. Cerul va fi partial senin vineri, temperatura maxima situandu-se in jurul valorii de 25 de grade. Sambata, sighetenii vor avea parte tot de un cer partial senin, cu o temperatura ce nu va depasi 26 de grade. Noaptea mercurul din termometre va arata pana la 11 grade Celsius.

Borsa: Si la Borsa vremea va fi frumoasa in urmatoarele doua zile. Meteorologii spun ca vremea va fi in general stabila, cu un cer partial senin vineri si cu o temperatura maxima ce nu va depasi 20 de grade Celsius. Sambata vremea se schimba iar cerul va fi partial innorat,nefiind exclusa posibilitatea unor averse de ploaie sau chiar furtuni dupa amiaza. Temperatura maxima se situeaza in jurul valorii de 20 de grade Celsius. In zona temperaturile minime, noaptea nu vor depasi 8 grade Celsius.

Cavnic: Vreme stabila este asteptata si la Cavnic in urmatoarele doua zile. Meteorologii spun ca vineri, cerul va fi partial senin, cu maxime ce nu depasesc 19 grade. Sambata, locuitorii din Cavnic vor avea parte de o vreme frumoasa, cu un cer partial senin si cu maxime ce nu vor depasi 20 de grade. Noaptea mercurul din termometre poate arata cel mult 9 grade Celsius.

Targu Lapus: In Targu Lapus urmatoarele doua zile aduc vreme frumoasa. Meteorologii spun ca vineri, cerul va fi partial senin, cu maxime ce nu depasesc 23 de grade. Sambata vremea ramane stabila si se vor inregistra 24 de grade Celsius. Noaptea vor fi minime ce nu vor depasi 12 grade.

Seini
:
Vreme frumoasa, cu cer partial senin spun meteorologii ca va fi la Seini, vineri, unde se vor inregistra cel mult 23 de grade. Sambata, vremea ramane la fel de frumoasa si se vor inregistra maxime termice de 24 de grade Celsius. Noaptea mercurul din termometre nu va depasi 9 grade Celsius.




112
DECES - TANAR - Un adolescent din Repedea a murit incercand sa faca un salt cu bicicleta
13:04:59 4 iulie 2011  | autor:  I.O.

Teribilismul l-a costat viata. Un tanar de doar 17 ani a murit, la sfarsitul saptamanii trecute, dupa ce a incercat sa sara cu bicicleta peste o gramada de balast. Tanarul a fost aruncat in aer mai bine de 3,5 metri , iar apoi s-a izbit de caldaram cu capul.

Duminica, 3 iulie, la ora 18,25, Stefan H., de 17 ani, domiciliat in comuna Repedea, se deplasa in viteza cu o bicicleta pe drumul de acces inspre Valea Tomnatic, impreuna cu un prieten, din aceeasi localitate. In dreptul unei gramezi de balast aflate in afara partii carosabile, pe partea stanga, din teribilism, tanarul a incercat sa faca o saritura cu bicicleta. Rotile vehiculului s-au impotmolit insa in balast. Adolescentul a fost proiectat la o distanta de circa 3,60 metri, lovindu-se de caldaram, in zona capului. 

Tanarul a fost transportat cu ambulanta la spital unde medicii nu au putut decat sa constate decesul acestuia.

 
Versiunea pentru tiparire
Trimite stirea pe email
Trimite stirea pe Yahoo! Messenger
Adauga comentariu


1

Publicat la: 4 iulie 2011 ora: 22:49:04 de catre: adi
Stefi era un copil energic,silitor ,brav nu merita aceasta soarta .Condoleante familiei!

2

Publicat la: 5 iulie 2011 ora: 10:16:37 de catre: virus
cum biata lui so crezut super man domne feri dik copil sal ierte cel di sus
:(

3

Publicat la: 6 iulie 2011 ora: 01:59:36 de catre: anonim
auzi tu domnule virus,in primul rand ia abecedarul si invata sa scrii si in al doilea rand nu-ti da cu parerea despre ceva ce nu stii....ca nu stii ce s-a intamplat de fapt...ca nu stii nici tu cum o sa mori...nimeni nu stie...

4

Publicat la: 6 iulie 2011 ora: 17:06:59 de catre: Petica
daca avea casaca scapea,dar asa a fost

5

Publicat la: 6 iulie 2011 ora: 20:53:49 de catre: mery
este prea tanar si chiar nu merita asta.Condoleante familiei.

6

Publicat la: 6 iulie 2011 ora: 21:02:14 de catre: mery
Dumnezeu isi alege doar ce iubeste mai mult,iar pe Sefi l-a iubit foarte mult si de aceea l-a luat acolo sus langa El.Stefi acum o sa ne priveasca de acolo din cer si o sa-i fie bine acolo langa Dumnezeu.condoleante familiei si sa fie tari ca Stefi ii iubeste si este tot timpul cu ei.

7

Publicat la: 6 iulie 2011 ora: 21:57:14 de catre: tzibichi
Am avut ocazia sa-l cunosc, jucam fotbal cu el in fiecare saptamana... faceam educatie fizica impreuna si pot sa spun k era un copil linistit, foarte cuminte!... Ne va lipsi, si acum sunt shocat! Daca tzinetzi la viatza voastra evitatzi situatziile de genu, mai bn pari prost decat sa incerci cv ce nu esti sigur k potzi face!

8

Publicat la: 7 iulie 2011 ora: 09:59:04 de catre: gabi
Tinerii sunt victimele oamenilor rai care le ofera modalitati de a cheltui banii parintilor: bautura,tigari,electronice,biciclete,etc. Cei ce fac bani pe spinarea parintilor ar trebui opriti pentru ca se ajunge tot mai des la decesele tinerilor.

9

Publicat la: 7 iulie 2011 ora: 10:00:36 de catre: vas
stefi era cel mai prietenos baiat din repedea cuminte si respectos si foarte foarte inteligent

10

Publicat la: 7 iulie 2011 ora: 12:26:43 de catre: ANAELI
Dumnezeu isi alege doar ce iubeste ,dupa cum vedem a ales pe Stefi sa-l aiba cu el ,speram ca Stefi nu ne uita si ne vegheaza de sus dupa cum am auzit era un copil foarte bun si nu merita soarta asta da ce sa facem noi nu luam decizi asa a fost sa fie numai ii cerem la parinti sa fiu tari ca Stefi o sa fie cu ei tot timpu multa condolenta din partea noastra

11

Publicat la: 7 iulie 2011 ora: 18:45:46 de catre: Omu' muncii
Intotdeauna, DOMNIA SI PROSTIA se platesc...mai devreme sau mai tarziu... Dumnezeu sa-l ierte ! Sper sa traga invataminte si alti teribilisti ca si el...

12

Publicat la: 7 iulie 2011 ora: 20:14:23 de catre: mikelino
este prea tanar si chiar nu merita asta.Condoleante familiei.

13

Publicat la: 7 iulie 2011 ora: 23:40:06 de catre: AtLaS
in primul rand condoleante familiei si dupa care mai am ceva de zis.Virus invata sa vorbesti in limba Romana, dupaia bagate in seama.......... Imi pare rau de Stefy,ca a plecat dintre noi... Dormi in Pace

14

Publicat la: 9 iulie 2011 ora: 00:17:15 de catre: ema
PFF desi nu am cunoscut pers .....am auzit multe cuvinte frumoase spuse despre acest copil...insa acum nu mai este printre noi...s.a stins..:(( dar stim ca Dumnezeu ne va oferi inca o sansa de a ne revedea ..acolo unde plansul si raul nu va mai fi....Odihneasca.se in pace::(( si pt parinti fiti tari Dumnezeu se ingrijeste de el...:( desi este cea mai mare durere trebuie sa aceeptam realitatea...si sa o infruntam.....Domnul cu voi...:(( si pt restul tinerilor..nu va pune.ti viata in pericol pentru un lucru ce nu merita...spune.ti stop raului..:((

15

Publicat la: 9 iulie 2011 ora: 22:50:02 de catre: stefan
an primul rand condoleante familie,pacat de stefy era copil bun si cuminte ,dar mai am ceva de zis la parinti lui ,sa se mai gandeasca si la copil din prima casatorie? ca e un copil nevinovat,au trecut 25 de ani si nu sau gandit la ea un minut an toti ani astea ,si ea e fetita cuminte educata ,desteapta cu facultate terminata fara ajutorul lor,dar a crescut fara tata ca a abandonato cand avea o luna de zile ,fata e de la el stia perfect ca e copila lui ,a jurat la biserica pntr un an de zile ,pana a dat zile fetei ,macar un ,La Multi Ani nu ea dat niciodata an acesti anii? nici acuma nu asteapta nimic dar macar odata cand vine la sat ,din lume larga nici atuncea nu o baga an seama ,cand o vede o ocoleste?ea nare nevoie acuma de bani ,cred ca de asta se temea sa nui ceara bani ,ea are servici bun castiga bine ,lucra an Franta nare nevoie de bani ,dar de un cuvant de la tata ar fi fain sa aude ,ca ce fc? atata am de spus sa nu uite ce a fc si ce a lasat an urma ?un copil nevinovat ?si e durere mare ca alt copil nevinovat asa tanar a plecat pntr totdeauna ? dumnezeu sal odihneasca an pace,si sal apropie de el?AMIN?ADIO STEFI?

16

Publicat la: 11 iulie 2011 ora: 10:30:22 de catre: virus
anonim sa ma pupi

17

Publicat la: 21 iulie 2011 ora: 12:52:35 de catre: amalia
nu stiu cine isi baga nasu unde nui fierbe oala tata isi facea obligartia fata de sora noastra vitrega nu stiu de unde ai atata tupeu sa vb de asta pt ca nu stii ce a facut stefanela tatei daca il iubea asa de mult nu facea ce a facut si ea stie mai bine ce. Asa ca nui lua apararea pt ca ea cel putin nici nu ne saluta cand ne vedea desi ne cunostea vezi.ti de viata ta si lasa tu comentariile ca habar nu ai si te bagi fara sa stii nimik.

18

Publicat la: 21 iulie 2011 ora: 23:23:40 de catre: ivan
condoleante parintilor ami pare foarte rau k nea parasit lam cunoscut foarte bine si era baiat de treaba ami pare rau

19

Publicat la: 31 iulie 2011 ora: 01:34:01 de catre: anali
Îmi pare rău că sunt atâţia "comentatori", aproape "analişti",majoritatea foarte "certaţi" cu ortografia limbii române, dar care îşi permit să scrie despre Ştefan, despre situaţia familie sale, uitând cel mai de bun-simţ gest pe care ar trebui să-l facă-SĂ RESPECTE DUREREA IMENSĂ PE CARE O RESIMT PĂRINŢII ŞI SURORILE LUI ŞTEFAN !!! În aceste momente cumplite nu se pot face reproşuri părinţilor pentru anumite "fapte", încercând să-i faci responsabili, sunt problemele lor şi...." Cine suntem noi să ne permitem să judecăm vieţile oamenilor ?!" Aş vrea să-i transmit acelui "comentator" care s-a semnat cu prenumele de "ŞTEFAN",că înainte de a dezvolta" ideea telenoveistică a copilului abandonat de tată, suferind şi totuşi realizat" , să se apuce de învăţat limba română şi să lase relaţiile membrilor familiei Hrezdac în seama acestora,pentru că spre deosebire de acest "comentator Ştefan", atât părinţii, cât şi fraţii lui ŞTEFAN (CEL ADEVĂRAT) sunt nişte oameni destul de inteligenţi,care ştiu să-şi gestioneze anumite situaţii familiale. Totodată, aş vrea să-i mai sugerez "comentatorului Ştefan" să nu se mai semneze cu acest prenume pentru că nu-l merită, poate nu ştie ,dar originea sa vine din greacă şi înseamnă "COROANĂ", aşadar, se potrivea doar lui ŞTEFAN, care pe lângă faptul că era cu adevărat unul dintre cei mai inteligenţi copii din Repedea, mai avea şi mult bun-simţ, o educaţie aleasă, acest lucru datorându-se în mare măsură şi părinţilor săi. Îmi cer scuze familiei Hrezdac că mi-am permis să comentez cele scrise, dar nu pot să nu penalizez lipsa de compasiune a unor indivizi(gen-"virus",stefan"), şi mai ales nu voi permite niciodată ca nişte frustraţi să încerce să profite de durerea celorlaţi pentru a-şi spune "off-urile"! Condoleanţe familiei şi credeţi-ne ... suntem destui cei care vă împărtăşim durerea! ŞTEFAN nu va fi uitat niciodată!!!

20

Publicat la: 1 mai 2012 ora: 16:37:37 de catre: Analyy
Da, intr-adevar, familia Hrezdac il avea doar pe STEFY, cel care nu uita de respect, fetele lasa mult de dorit, frumoase sunt, cv scoala au, dar ce fac ele, nu fac numai fetele la bordel. Stefy era un adevarat model in Repedea, si numai acolo, nu si in Viseu, acolo unde umbla beat la scoala. Acum, nu inteleg de ce vor sa il dezgroape? De ce nu il lasa sa se odihneasca in pace? de ce il ''deranjeaza''? Durerea este enorma, dar trebuia sa se gandeasca la asta inainte sa il fi pus ''in casa de veci'', exista metode de a pastra corpul neinsufletit si mai mult de 1 saptamana. Sincere condoleante, Amalia adevarul supara omul!
:(

21

Publicat la: 27 iulie 2012 ora: 20:47:19 de catre: anonim
NIMENI nu are dreptul sa se bage in viata familiei lui Stefan...fiecare sa-si vada de viata lui si lasati acesti oameni in pace deoarece sufera destul!!...nu mai comentati ce nu va priveste...Stefan era un baiat exceptional, silitor si era laudat de toti profesorii lui de la Viseu.Ar fi fost un exemplu pt toti cei care au dat Bac-ul anul acesta, pt ca toti au zis ca el era singurul care l-ar fi luat cu 10...asa ca ce nu stiti nu vorbiti!!! Nu te vom uita niciodata Stefy!!!:((

22

Publicat la: 29 iulie 2012 ora: 12:52:59 de catre: eMM.ro
Da, criblura si balast. Multumim.