Portal eMaramures.ro - PAGINA START
Cauta in:


01.09.2014 13:14:54
Euro - 4,3989 lei

Dolar SUA - 3,3485 lei

Lira - 5,5658 lei

Aur (gr.) - 138,5065 lei


Foto soare si noriVezi VIDEO

2 septembrie  

Max: 22/ 28 grade Celsius
Min:    9/ 14 grade Celsius
 

Va fi vreme in general frumoasa maine peste tot in Maramures. Spun meteorologii ca vom avea parte de soare, dar si ca este posibil ca din cand in cand sa apara nori, care sunt insa trecatori. Vantul va sufla in general slab, iar temperaturile vor continua sa creasca usor fata de cele din zilele precedente. La pranz mercurul termometrelor va arata 28 de grade in Baia Mare si Sighetu Marmatiei, 26 de grade vor arata termometrele la Targu Lapus si Seini, in vreme ce in Borsa si Cavnic nu se vor inregistra mai mult de 22 de grade Celsius.

Baia Mare
: In Baia Mare urmatoarele doua zile aduc vreme schimbatoare. Miercuri cerul va fi predominant noros si sunt posibile izolat averse de ploaie. Joi va fi soare, dar ca din cand in cand apar norii, care sunt insa trecatori. Maximele termice se vor situa in jurul valorii de 28 de grade Celsius, in timp ce noaptea minimele nu vor depasi 14 grade Celsius.

Sighetu Marmatiei:
Vreme schimbatoare spun meteorologii ca va fi in urmatoarele doua zile si la Sighetu Marmatiei. Miercuri se vor semnala innorari variabile, in timp ce joi va fi soare, insa vor fi si perioade in care norii vor acoperi cerul. La pranz termometrele vor arata cel mult 28 de grade Celsius. Noaptea mercurul din termometre va arata pana la 15 grade Celsius.

Borsa: La Borsa va fi vreme in schimbatoare in urmatoarele doua zile. Meteorologii spun ca miercuri va fi innorat dar nu va ploua . Joi insa cerul va fi insorit, dar ca vor fi perioade cu nori. Temperaturile maxime se vor situa in jurul valorii de 20 grade Celsius, in timp ce noaptea se vor inregistra minime de cel mult 10 grade Celsius.

Cavnic: Si la Cavnic este asteptata vreme schimbatoare in urmatoarele doua zile. Prognozele spun ca miercuri cerul va fi predominant noros si ca se pot semnala averse de ploaie sau chiar furtuni. Joi insa se face vreme in general frumoasa. Perioadele cu soare vor alterna cu cele cu nori, iar vantul va sufla in general slab. Maximele termice vor fi comparabile cu cele din zilele precedente si pot ajunge pana la 22 de grade Celsius. Noaptea mercurul din termometre poate arata cel mult 13 grade Celsius.

Targu Lapus: Va fi vreme schimbatoare in urmatoarele doua zile si la Targu Lapus. Meteorologii arata ca miercuri si in aceasta zona cerul va fi predominant noros si ca se pot semnala avesre de ploaie sau chiar furtuni. Joi insa se face din nou vreme frumoasa, cu nori , dar si cu soare. Vantul va sufla slab, iar maximele termice se vor situa la pranz in jurul valorii de 25 de grade Celsius, in timp ce noaptea minimele pot ajunge pana la 13 grade Celsius.

Seini
:
Vreme schimbatoare este asteptata si la Seini in urmatoarele doua zile. Miercuri sunt asteptate innorari variabile, in timp ce joi va fi vreme in general frumoasa, cu nori, dar si cu perioade in care va straluci soarele. In zona maximele termice pot ajunge pana la valoarea de 26 de grade Celsius. Noaptea mercurul din termometre nu va depasi 14 grade Celsius.




112
DECES - TANAR - Un adolescent din Repedea a murit incercand sa faca un salt cu bicicleta
13:04:59 4 iulie 2011  | autor:  I.O.

Teribilismul l-a costat viata. Un tanar de doar 17 ani a murit, la sfarsitul saptamanii trecute, dupa ce a incercat sa sara cu bicicleta peste o gramada de balast. Tanarul a fost aruncat in aer mai bine de 3,5 metri , iar apoi s-a izbit de caldaram cu capul.

Duminica, 3 iulie, la ora 18,25, Stefan H., de 17 ani, domiciliat in comuna Repedea, se deplasa in viteza cu o bicicleta pe drumul de acces inspre Valea Tomnatic, impreuna cu un prieten, din aceeasi localitate. In dreptul unei gramezi de balast aflate in afara partii carosabile, pe partea stanga, din teribilism, tanarul a incercat sa faca o saritura cu bicicleta. Rotile vehiculului s-au impotmolit insa in balast. Adolescentul a fost proiectat la o distanta de circa 3,60 metri, lovindu-se de caldaram, in zona capului. 

Tanarul a fost transportat cu ambulanta la spital unde medicii nu au putut decat sa constate decesul acestuia.

 
Versiunea pentru tiparire
Trimite stirea pe email
Trimite stirea pe Yahoo! Messenger
Adauga comentariu


1

Publicat la: 4 iulie 2011 ora: 22:49:04 de catre: adi
Stefi era un copil energic,silitor ,brav nu merita aceasta soarta .Condoleante familiei!

2

Publicat la: 5 iulie 2011 ora: 10:16:37 de catre: virus
cum biata lui so crezut super man domne feri dik copil sal ierte cel di sus
:(

3

Publicat la: 6 iulie 2011 ora: 01:59:36 de catre: anonim
auzi tu domnule virus,in primul rand ia abecedarul si invata sa scrii si in al doilea rand nu-ti da cu parerea despre ceva ce nu stii....ca nu stii ce s-a intamplat de fapt...ca nu stii nici tu cum o sa mori...nimeni nu stie...

4

Publicat la: 6 iulie 2011 ora: 17:06:59 de catre: Petica
daca avea casaca scapea,dar asa a fost

5

Publicat la: 6 iulie 2011 ora: 20:53:49 de catre: mery
este prea tanar si chiar nu merita asta.Condoleante familiei.

6

Publicat la: 6 iulie 2011 ora: 21:02:14 de catre: mery
Dumnezeu isi alege doar ce iubeste mai mult,iar pe Sefi l-a iubit foarte mult si de aceea l-a luat acolo sus langa El.Stefi acum o sa ne priveasca de acolo din cer si o sa-i fie bine acolo langa Dumnezeu.condoleante familiei si sa fie tari ca Stefi ii iubeste si este tot timpul cu ei.

7

Publicat la: 6 iulie 2011 ora: 21:57:14 de catre: tzibichi
Am avut ocazia sa-l cunosc, jucam fotbal cu el in fiecare saptamana... faceam educatie fizica impreuna si pot sa spun k era un copil linistit, foarte cuminte!... Ne va lipsi, si acum sunt shocat! Daca tzinetzi la viatza voastra evitatzi situatziile de genu, mai bn pari prost decat sa incerci cv ce nu esti sigur k potzi face!

8

Publicat la: 7 iulie 2011 ora: 09:59:04 de catre: gabi
Tinerii sunt victimele oamenilor rai care le ofera modalitati de a cheltui banii parintilor: bautura,tigari,electronice,biciclete,etc. Cei ce fac bani pe spinarea parintilor ar trebui opriti pentru ca se ajunge tot mai des la decesele tinerilor.

9

Publicat la: 7 iulie 2011 ora: 10:00:36 de catre: vas
stefi era cel mai prietenos baiat din repedea cuminte si respectos si foarte foarte inteligent

10

Publicat la: 7 iulie 2011 ora: 12:26:43 de catre: ANAELI
Dumnezeu isi alege doar ce iubeste ,dupa cum vedem a ales pe Stefi sa-l aiba cu el ,speram ca Stefi nu ne uita si ne vegheaza de sus dupa cum am auzit era un copil foarte bun si nu merita soarta asta da ce sa facem noi nu luam decizi asa a fost sa fie numai ii cerem la parinti sa fiu tari ca Stefi o sa fie cu ei tot timpu multa condolenta din partea noastra

11

Publicat la: 7 iulie 2011 ora: 18:45:46 de catre: Omu' muncii
Intotdeauna, DOMNIA SI PROSTIA se platesc...mai devreme sau mai tarziu... Dumnezeu sa-l ierte ! Sper sa traga invataminte si alti teribilisti ca si el...

12

Publicat la: 7 iulie 2011 ora: 20:14:23 de catre: mikelino
este prea tanar si chiar nu merita asta.Condoleante familiei.

13

Publicat la: 7 iulie 2011 ora: 23:40:06 de catre: AtLaS
in primul rand condoleante familiei si dupa care mai am ceva de zis.Virus invata sa vorbesti in limba Romana, dupaia bagate in seama.......... Imi pare rau de Stefy,ca a plecat dintre noi... Dormi in Pace

14

Publicat la: 9 iulie 2011 ora: 00:17:15 de catre: ema
PFF desi nu am cunoscut pers .....am auzit multe cuvinte frumoase spuse despre acest copil...insa acum nu mai este printre noi...s.a stins..:(( dar stim ca Dumnezeu ne va oferi inca o sansa de a ne revedea ..acolo unde plansul si raul nu va mai fi....Odihneasca.se in pace::(( si pt parinti fiti tari Dumnezeu se ingrijeste de el...:( desi este cea mai mare durere trebuie sa aceeptam realitatea...si sa o infruntam.....Domnul cu voi...:(( si pt restul tinerilor..nu va pune.ti viata in pericol pentru un lucru ce nu merita...spune.ti stop raului..:((

15

Publicat la: 9 iulie 2011 ora: 22:50:02 de catre: stefan
an primul rand condoleante familie,pacat de stefy era copil bun si cuminte ,dar mai am ceva de zis la parinti lui ,sa se mai gandeasca si la copil din prima casatorie? ca e un copil nevinovat,au trecut 25 de ani si nu sau gandit la ea un minut an toti ani astea ,si ea e fetita cuminte educata ,desteapta cu facultate terminata fara ajutorul lor,dar a crescut fara tata ca a abandonato cand avea o luna de zile ,fata e de la el stia perfect ca e copila lui ,a jurat la biserica pntr un an de zile ,pana a dat zile fetei ,macar un ,La Multi Ani nu ea dat niciodata an acesti anii? nici acuma nu asteapta nimic dar macar odata cand vine la sat ,din lume larga nici atuncea nu o baga an seama ,cand o vede o ocoleste?ea nare nevoie acuma de bani ,cred ca de asta se temea sa nui ceara bani ,ea are servici bun castiga bine ,lucra an Franta nare nevoie de bani ,dar de un cuvant de la tata ar fi fain sa aude ,ca ce fc? atata am de spus sa nu uite ce a fc si ce a lasat an urma ?un copil nevinovat ?si e durere mare ca alt copil nevinovat asa tanar a plecat pntr totdeauna ? dumnezeu sal odihneasca an pace,si sal apropie de el?AMIN?ADIO STEFI?

16

Publicat la: 11 iulie 2011 ora: 10:30:22 de catre: virus
anonim sa ma pupi

17

Publicat la: 21 iulie 2011 ora: 12:52:35 de catre: amalia
nu stiu cine isi baga nasu unde nui fierbe oala tata isi facea obligartia fata de sora noastra vitrega nu stiu de unde ai atata tupeu sa vb de asta pt ca nu stii ce a facut stefanela tatei daca il iubea asa de mult nu facea ce a facut si ea stie mai bine ce. Asa ca nui lua apararea pt ca ea cel putin nici nu ne saluta cand ne vedea desi ne cunostea vezi.ti de viata ta si lasa tu comentariile ca habar nu ai si te bagi fara sa stii nimik.

18

Publicat la: 21 iulie 2011 ora: 23:23:40 de catre: ivan
condoleante parintilor ami pare foarte rau k nea parasit lam cunoscut foarte bine si era baiat de treaba ami pare rau

19

Publicat la: 31 iulie 2011 ora: 01:34:01 de catre: anali
Îmi pare rău că sunt atâţia "comentatori", aproape "analişti",majoritatea foarte "certaţi" cu ortografia limbii române, dar care îşi permit să scrie despre Ştefan, despre situaţia familie sale, uitând cel mai de bun-simţ gest pe care ar trebui să-l facă-SĂ RESPECTE DUREREA IMENSĂ PE CARE O RESIMT PĂRINŢII ŞI SURORILE LUI ŞTEFAN !!! În aceste momente cumplite nu se pot face reproşuri părinţilor pentru anumite "fapte", încercând să-i faci responsabili, sunt problemele lor şi...." Cine suntem noi să ne permitem să judecăm vieţile oamenilor ?!" Aş vrea să-i transmit acelui "comentator" care s-a semnat cu prenumele de "ŞTEFAN",că înainte de a dezvolta" ideea telenoveistică a copilului abandonat de tată, suferind şi totuşi realizat" , să se apuce de învăţat limba română şi să lase relaţiile membrilor familiei Hrezdac în seama acestora,pentru că spre deosebire de acest "comentator Ştefan", atât părinţii, cât şi fraţii lui ŞTEFAN (CEL ADEVĂRAT) sunt nişte oameni destul de inteligenţi,care ştiu să-şi gestioneze anumite situaţii familiale. Totodată, aş vrea să-i mai sugerez "comentatorului Ştefan" să nu se mai semneze cu acest prenume pentru că nu-l merită, poate nu ştie ,dar originea sa vine din greacă şi înseamnă "COROANĂ", aşadar, se potrivea doar lui ŞTEFAN, care pe lângă faptul că era cu adevărat unul dintre cei mai inteligenţi copii din Repedea, mai avea şi mult bun-simţ, o educaţie aleasă, acest lucru datorându-se în mare măsură şi părinţilor săi. Îmi cer scuze familiei Hrezdac că mi-am permis să comentez cele scrise, dar nu pot să nu penalizez lipsa de compasiune a unor indivizi(gen-"virus",stefan"), şi mai ales nu voi permite niciodată ca nişte frustraţi să încerce să profite de durerea celorlaţi pentru a-şi spune "off-urile"! Condoleanţe familiei şi credeţi-ne ... suntem destui cei care vă împărtăşim durerea! ŞTEFAN nu va fi uitat niciodată!!!

20

Publicat la: 1 mai 2012 ora: 16:37:37 de catre: Analyy
Da, intr-adevar, familia Hrezdac il avea doar pe STEFY, cel care nu uita de respect, fetele lasa mult de dorit, frumoase sunt, cv scoala au, dar ce fac ele, nu fac numai fetele la bordel. Stefy era un adevarat model in Repedea, si numai acolo, nu si in Viseu, acolo unde umbla beat la scoala. Acum, nu inteleg de ce vor sa il dezgroape? De ce nu il lasa sa se odihneasca in pace? de ce il ''deranjeaza''? Durerea este enorma, dar trebuia sa se gandeasca la asta inainte sa il fi pus ''in casa de veci'', exista metode de a pastra corpul neinsufletit si mai mult de 1 saptamana. Sincere condoleante, Amalia adevarul supara omul!
:(

21

Publicat la: 27 iulie 2012 ora: 20:47:19 de catre: anonim
NIMENI nu are dreptul sa se bage in viata familiei lui Stefan...fiecare sa-si vada de viata lui si lasati acesti oameni in pace deoarece sufera destul!!...nu mai comentati ce nu va priveste...Stefan era un baiat exceptional, silitor si era laudat de toti profesorii lui de la Viseu.Ar fi fost un exemplu pt toti cei care au dat Bac-ul anul acesta, pt ca toti au zis ca el era singurul care l-ar fi luat cu 10...asa ca ce nu stiti nu vorbiti!!! Nu te vom uita niciodata Stefy!!!:((

22

Publicat la: 29 iulie 2012 ora: 12:52:59 de catre: eMM.ro
Da, criblura si balast. Multumim.