Portal eMaramures.ro - PAGINA START
Cauta in:


22.08.2014 13:08:57
 
Euro - 4,4109 lei

Dolar SUA - 3,3208 lei

Lira - 5,5088 lei

Aur (gr.) - 136,8668 lei


Foto soare si noriVezi VIDEO

23 august 
Max: 20/ 25 grade Celsius
Min:  10/ 14 grade Celsius
 

Pe parcursul intregii zile de maine va fi vreme urata in tot judetul, cu cer innorat si averse de ploaie sau furtuni insotite de tunete si fulgere. Meteorologii spun ca la orele pranzului se vor semnala 25 de grade in Baia Mare, la Sighetu Marmatiei vor fi 26 de grade,24 de grade vor fi la Seini, in timp ce la Targu Lapus vor fi 23 de grade. Cele mai scazute temperaturi se vor inregistra in Borsa si Cavnic unde termometrele vor arata doar 20 de grade. Temperaturile minime, spun meteorologii, se vor situa in jurul valorii de 10 grade Celsius.

Baia Mare
In Baia Mare urmatoarele doua zile aduc vreme instabila. Duminica, cerul va fi acoperit de nori, iar spre amiaza sunt asteptate averse de ploaie sau furtuni care vor fi insotite de tunete si fulgere, maximele zilei nu vor depasi 22 de grade. Luni, spun meteorologii ca baimarenii vor avea parte de vreme frumoasa, cu cer senin in mare parte a zilei, maxima zilei situandu-se in jurul valorii de 21 de grade. Noaptea se vor inregistra cel mult 9 grade Celsius. 

Sighetu Marmatiei: Vreme instabila va fi in urmatoarele doua zile si la Sighetu Marmatiei. Cerul va fi acoperit de nori si vor aparea si in aceasta zona averse de ploaie insotite de tunete si fulgere, duminica, temperatura maxima situandu-se in jurul valorii de 26 de grade. Luni, sighetenii vor avea parte de un cer senin in mare parte a zilei cu o temperatura maxima ce nu va depasi 20 de grade Celsius. Noaptea mercurul din termometre va arata pana la 7 grade Celsius.

Borsa: Si la Borsa vremea va fi instabila in urmatoarele doua zile. Meteorologii spun ca vremea va fi in general mohorata, cu un cer acoperit de nori, duminica vor aparea averse de ploaie iar spre amiaza chiar si furtuni, maximele zilei se vor situa in jurul valorii de 17 grade. Luni, vremea se schimba si cerul va fi preponderant senin, .Temperatura maxima se situeaza in jurul valorii de 16 grade Celsius. In zona temperaturile minime, noaptea nu vor depasi 3 grade Celsius.

Cavnic: Vreme instabila este asteptata si la Cavnic in urmatoarele doua zile. Meteorologii spun ca duminica, cerul va fi innorat cu posibile averse de ploaie sau chiar furtuni, cu maxime ce nu depasesc 16 grade. Luni, locuitorii din Cavnic vor avea parte de o vreme frumoasa, cu un cer senin si lipsit de nori iar temperaturile maxime nu vor depasi 15 grade. Noaptea mercurul din termometre poate arata cel mult 6 grade Celsius.

Targu Lapus: In Targu Lapus urmatoarele doua zile aduc vreme instabila. Meteorologii spun ca, duminica cerul va fi innorat si va ploua iar ca spre amiaza nu este exclusa aparitia furtunilor, maximele se vor situa in jurul valorii de 20 de grade. Luni vremea se schimba insa si cerul va fi preponderent senin, temperaturile se vor situa in jurul valorii de 19 grade Celsius. Noaptea vor fi minime ce nu vor depasi 7 grade. 

Seini
:
Vreme instabila, cu cer acoperit de nori spun meteorologii ca va fi si la Seini, duminica, unde se vor inregistra cel mult 20 de grade si unde aversele de ploaie sau chiar furtunile isi vor face aparitia in a doua jumatate a zilei. Luni, vremea se schimba insa si cerul va fi senin pe tot parcursul zilei. Temperaturile se vor situa in jurul valorii de 19 grade Celsius. Noaptea mercurul din termometre nu va depasi 7 grade Celsius.




GHID - AGENDA ZILEI
CHESTIONARE OFICIALE – EXAMEN AUTO – Intrebarile la examenul pentru permisul auto sunt publice pe site-ul drpciv.ro
00:12:19 1 august 2009  | autor:  Ioana Osan

Intrebarile care se regasesc in chestionarele oficiale pentru obtinerea permisului de conducere pot fi consultate pe site-ului Directiei Regim Permise de Conducere si Inmatriculare a Vehiculelor - drpciv.ro, sectiunea Servicii on-line. Incarcarea chestionarelor online se poate realiza doar dupa autentificarea vizitatorului pe pagina principala a site-ului, iar in prezent sunt disponibile chestionare pentru categoriile A si B, in limba romana.

In perioada imediat urmatoare vor fi introduse intrebari pentru toate categoriile si in limbile engleza, maghiara, franceza si germana, a informat printr-un comunicat Directia Regim Permise de Conducere si Inmatriculare a Vehiculelor.

Dupa accesarea site-ului, este obligatorie autentificarea (logarea in cont se face sub butonul Cauta si pentru care trebuie introdusa o adresa de mail valida) pentru vizualizarea sectiunii Servicii online, care apare imediat sub statistici DRPCIV, iar de aici trebuie accesat linkul ”Testare examen online”.

Prin acest serviciu on-line se poate simula un examen real pentru obtinerea permisului de conducere, prin generarea automata a unui chestionar alcatuit din fondul general de intrebari. Chestionarele auto nu pot fi descarcate, fiind o simulare a examenului teoretic pentru permisul auto, astfel incat la al cincilea raspuns gresit trebuie reluat testul. Intrebarile sunt aceleasi care se dau si in momentul in care se da examenul pentru permis.

 
Versiunea pentru tiparire
Trimite stirea pe email
Trimite stirea pe Yahoo! Messenger
Adauga comentariu


1

Publicat la: 1 august 2009 ora: 13:30:28 de catre: I.O.
Dragute aprecieri :D, dar linkul ce are, ca nu m-am prins?

2

Publicat la: 1 august 2009 ora: 14:58:57 de catre: popa ionut
vreau sa fac chestionare

3

Publicat la: 1 august 2009 ora: 15:44:17 de catre: ALEX
interesant da nu apar testele de examen online mi am facut contul degeaba?
DEY

4

Publicat la: 1 august 2009 ora: 17:30:52 de catre: SDFEY
NU POTI SA FACI MAI MULT DE UN CHESTIONAR APOI DA EROARE IAR PT CATEG C,C+E CAND SUNT POSTATE?

5

Publicat la: 1 august 2009 ora: 17:56:29 de catre: carmen
cum pot sa dau de permis daca sunt plecata din tara

6

Publicat la: 1 august 2009 ora: 21:33:48 de catre: I.O.
:) Acum m-am prins si ma tin bine, sa nu cad. Merci.

7

Publicat la: 1 august 2009 ora: 22:31:28 de catre: yo
ALEX, chestionarele sunt acolo, dar sunt vizibile doar dupa ce ti-ai facut cont, ai primit pe mail linkul de activare, ai dat click pe el si te-ai logat pe sait, apoi cauti in "harta site", cam pe unde au ascuns militienii chestionarele... sau mai simplu, : http://www.drpciv.ro/dl-public-exam/examLogin.do nu trebuie sa te loghezi, nu trebuie sa-ti faci cont..deh, e sait facut de militieni.... :) SDFEY, poti face cate chestionare vrei, poate din alte cauze se blocheaza... de regula, saiturile guvernului, nu suporta firefox, opera... foloseste IE sau google crome. deocamdata au chestionare numai pt cat A si B... restul, nu se stie cand....

8

Publicat la: 2 august 2009 ora: 12:18:27 de catre: cristina
mi-am facut cont si tot nu pot sa fac intrebarile ,imi ararata primele 3 intrebari de acomodare si apoi imi zice ca am terminat.cine stie cum se pot face intrebarile?

9

Publicat la: 2 august 2009 ora: 18:29:12 de catre: viper
deci au fost puse intrebarile pt cat. B? si daca le fac pe toate, de acolo, n-o sa imi pice altceva la examen, nu?ms anticipat!

10

Publicat la: 2 august 2009 ora: 19:36:30 de catre: yo
citeste ce-am scris mai jos... daca te lasa doar intrebarile de acomodare, precis folosesti firefox (modzilla) . incearca cu alt browser. dar se pare ca nu au incarcat inca toate intrebarile... am facut si eu din curiozitate, cateva chestionare, dupa primele 5, toate intrebarile se repeta, sunt aceleasi...

11

Publicat la: 2 august 2009 ora: 20:32:06 de catre: apostu gabriela
nu stiu cum sa intru ma ajuta cineva

12

Publicat la: 2 august 2009 ora: 22:28:02 de catre: yo
na, vezi de ce am spus ca n-ai pus linkul corect? aici e plin de copii retardati, care nu sunt in stare sa caute,nu citesc, vor totul mura-n gura... si mai vor si permis...

13

Publicat la: 5 august 2009 ora: 13:46:17 de catre: anca
dar mie imi apare ca browserul Internet Explorer. ce trebuie sa fac?pt cine punem aceste intrebari caci vad ca nu ne lamureste nimeni...

14

Publicat la: 5 august 2009 ora: 13:57:00 de catre: Ioana
Nu stiu cum vrei sa iei permisul daca nu esti in stare nici sa faci niste chestionare on line. Eu m-am descurcat din prima. Am intalnit pana acum 200 de intrebari diferite. Intr-adevar sunt grele.Sa-ti explica babeste: mai intai accesezi linkul asta: http://www.drpciv.ro/info-portal/newAccount.do. In casuta Adresă e-mail: iti pui adresa ta, pe urma iti definesti o parola pe care o repeti in urmatoarea casuta si dai accepta. Eu in 10 minute am primit pe mail mesajul. Faci click pe linkul trimis de ei, te loghezi si gata. Mai citeste ce au scris si altii (mai sus) poate ti-a fi de folos.

15

Publicat la: 5 august 2009 ora: 16:06:14 de catre: viper
am fost la examen, si jumate au fost din cele care erau si pe net si jumate erau noi. deci daca cititi legislatia, faceti cele online si la exam sunteti f atenti, totul o sa fie ok
??

16

Publicat la: 7 august 2009 ora: 00:01:04 de catre: euu
m-am logat,am intrat la servicii on-line,am facut de nu stiu cate ori chestionarele de acolo,de la un moment dat raspundeam din reflex din cauza faptului ca se tot repeta intrebarile.unde sunt cele 3800???le-a accesat cineva?sa-mi spuna,plz si mie.ca nu gasesc altceva in afara chestionarelor de ale caror intrebari m-am saturat ca sunt acelesi.ms

17

Publicat la: 7 august 2009 ora: 11:04:56 de catre: yo
pai au mai facut modificari fata de primele zile... nu te mai lasa decat cu internet explorer, nu te mai poti loga direct, cu linkul dat de mine la inceput, am facut si eu un chestionar si toate intrebarile erau noi, deci se pare ca le incarca "din mers"... era frumos din partea lor, daca faceau un efort sa anunte lumea, cam cate intrebari au incarcat, cate mai sunt, cand vor fi incarcate toate....

18

Publicat la: 7 august 2009 ora: 18:57:41 de catre: gina
stie cineva cum folosesc asta nu pot intra la chestionare va rog dati-mi un raspuns

19

Publicat la: 7 august 2009 ora: 19:26:45 de catre: Antony
intradevar nu sunt toate intrebarile incarcate ,inca mai lucra la sait ,cei care fac simulari de la inceput au observat diferenta de la o zi la alta, va recomand codul rutier national editia noua 2009 ,dupa ce stiti toate intrebarile de acolo in functie de categoria care va intereseaza, dupa acea trece-ti si face-ti simulari pe sait,nu inainte si succes celor care au de dat examen

20

Publicat la: 8 august 2009 ora: 14:54:55 de catre: ciokolatik
am incercat si eu si nu merge.d c?/??????ma poate ajuta cineva?

21

Publicat la: 8 august 2009 ora: 16:20:16 de catre: D.MARIUS
de ce nu le da pe cele de la examen ne era si noua mai usor

22

Publicat la: 8 august 2009 ora: 20:10:04 de catre: euu
unele sunt si gresite.in plus,sunt mult prea usoare decat cele de la examen.este usor sa gasesti raspunsul corect printre variantele de raspuns de acolo.ceva nu e in regula...

23

Publicat la: 8 august 2009 ora: 21:07:14 de catre: ion
cand putem intra la chestionare

24

Publicat la: 9 august 2009 ora: 10:07:56 de catre: simona
am incercat dar nu pot intra cum fac sp si mie va rog cine a intrat si stie

25

Publicat la: 9 august 2009 ora: 15:40:07 de catre: emma
se intampla ceva cu site-ul sau am eu probleme cu pc-ul?nu reusesc sa intru.......a intrat careva pana acum?

26

Publicat la: 9 august 2009 ora: 15:45:50 de catre: emma
doaua conturi am facut si nu pot intra cu nici unul:( stie cineva ce se intampla?:(

27

Publicat la: 9 august 2009 ora: 20:03:52 de catre: Cris
M-am logat si de o saptamana abia 2 chestionare am reusit sa fac,pentru ca nu reusesc sa intru.Dupa intrebarile de acomodare imi da eroare.Imi poate spune si mie cum au reusit sa faca toate chestionarele?mersi

28

Publicat la: 9 august 2009 ora: 20:47:25 de catre: yo
daca doar bociti, si nu descrieti exact problema, nu va asteptati ca cineva sa ghiceasca unde si de ce nu reusiti... sunt instructiuni FOARTE CLARE pe sait : http://www.drpciv.ro/info-portal/downloadFile.do?menu=newsletters&lang=ro&id=50 . aveti nevoie de adobe reader sa poti citi. sunt sfaturi si aici, mai sus, trebuie doar sa faceti un efort minim sa le cititi.

29

Publicat la: 10 august 2009 ora: 18:00:16 de catre: groparu
mai da-l in colo de internet , punetzi mana pe legislatzie si facetzi cat de multe chestionare , imposibil sa nu il luatzi. Cand am dat eu pentru carnet lumea se descurca si fara de internet si adrese de saituri , legislatzia ii biblia soferului. O parere, nu datzi cu bota:))))

30

Publicat la: 12 august 2009 ora: 10:29:36 de catre: Ghita
am intrat,am vazut chestionarele,dar de ce nu ne da o lista cu toate intrebarile??? Cand faci chestionarele alea nu iti da raspunsul la intrebarile pe care le-ai gresit,si multe intrebari se repeta,asa ca nu ai cum sa le faci pe toate.... Stie cineva unde pot gasi o lista cu toate intrebarile????

31

Publicat la: 12 august 2009 ora: 10:44:46 de catre: margo
vreu ungureste chestionarul

32

Publicat la: 12 august 2009 ora: 11:09:30 de catre: yo
gasesti si in ungureste, engleza, germana, franceza... nu e chiar asta, dar cica e actualizat. http://circulatiarutiera.ro/

33

Publicat la: 12 august 2009 ora: 11:37:27 de catre: romanul
Traiesti in Romania nu in Ungaria. MARGO (...)(moderat), du-te la ei daca vrei chestionare in ungureste.

34

Publicat la: 12 august 2009 ora: 19:12:29 de catre: julya
nu pot intra sa fac chestionare.m-am autentificat dar degeaba.imi da intrebarile prea repede si apoi imi spune ca sunt respins.ajutati-ma si pe mine va rog frumos

35

Publicat la: 13 august 2009 ora: 09:19:00 de catre: marian
poate sa ma ajute cineva fac contul si zice sa astept un email si al astept de o saptamana si nu mai ajunge la mine de loc ce se antampla

36

Publicat la: 13 august 2009 ora: 11:18:30 de catre: yo
pai nici la mine n-a ajuns mailul. fa-ti alt cont, cu alta adresa de mail.

37

Publicat la: 14 august 2009 ora: 10:07:39 de catre: marton
de ce nu merge si ungureste

38

Publicat la: 18 august 2009 ora: 21:32:07 de catre: daniel florin
asa e da eroare ciudat site nici macar nu te lasa sa termini un chestionar ar trb exclusa chestia cu :sunt prea multi userii....!!!sa fie pagina normala ca orice site.....

39

Publicat la: 18 august 2009 ora: 22:57:51 de catre: yo
pai e totusi un chestionar de examen... normal sa nu te lse sa continui, dupa ce-ai dat 5 raspunsuri gresite si ai picat....

40

Publicat la: 20 august 2009 ora: 00:11:03 de catre: nico
spunetimi si mie cu sa intru sa fac chestionare ca nu merge.va rog

41

Publicat la: 21 august 2009 ora: 22:28:32 de catre: niko
sunt puse toate intrebarile una sub alta ???

42

Publicat la: 22 august 2009 ora: 13:27:40 de catre: crazylilkid
salut...am si eu o neclaritate la portalul pentru chestionarele de pe site-ul drpciv.ro...incerc sa introduc codul si imi spune ca e incorect...am incercat toate posibilitatile de introducere si nu merge....am explorer 6.0.2900.2180...ce nu este in regula?...calculatorul, explorer-ul, portalul sau eu trebuie sa fac un curs de informatica?:D

43

Publicat la: 22 august 2009 ora: 16:52:40 de catre: yo
niko: o intrebare tampita, merita un raspuns pe masura, sau deloc... deci,ce preferi? crazylilkid: daca codul tastat de tine e identic cu al lor, ar trebui sa mearga, nu e nevoie sa folosesti majuscule (caps lock). fie au avut ei probleme in momentul cand ai incercat, fie ai tastatura franceza sau germana, din windows ai selectata engleza si nu pusca literele. dar, asta se vede clar dupa ce le-ai tastat.

44

Publicat la: 24 august 2009 ora: 11:02:28 de catre: andreea
vreau sa fac chestionare

45

Publicat la: 25 august 2009 ora: 10:28:22 de catre: ....
nu stiu sa intru pe acest sait

46

Publicat la: 26 august 2009 ora: 16:35:51 de catre: gheorghe mircea
cine este informatoru de pe sait sa intre pe id meu de mes bercea_lautaru urgent

47

Publicat la: 26 august 2009 ora: 16:51:09 de catre: bercea
de ce se conecteaza asa greu?

48

Publicat la: 30 august 2009 ora: 13:05:26 de catre: Mihai
oameni buni cum fac sa gasesc si eu chestionarele n line ajutatima si pe mine sau este vrajala
dnd

49

Publicat la: 2 septembrie 2009 ora: 12:53:54 de catre: ady
misto sait e super bv
???

50

Publicat la: 7 septembrie 2009 ora: 19:51:26 de catre: IOne
unde pot sa gasesc raspunsurile la intrebarile gresite ???

51

Publicat la: 11 septembrie 2009 ora: 07:46:41 de catre: ctintalpan
unde pot gasi raspunsurile gresite?

52

Publicat la: 15 septembrie 2009 ora: 16:16:21 de catre: elena
cum fac sa gasesc chestionarele??? plssss msss

53

Publicat la: 17 septembrie 2009 ora: 18:04:56 de catre: stoicamarcel92
va multumes pt ajutorul acordat

54

Publicat la: 19 septembrie 2009 ora: 16:26:30 de catre: scarlat daniel
daca dam examen la categoria b de ce trebuie sa invatam cu ce viteza circula celelelte categorii pe sosele sau autostrazi nui corect asta sau mai nou multi pica la mecanica este tere greu acum la sala.

55

Publicat la: 20 septembrie 2009 ora: 09:35:36 de catre: Vasile
Daniel, Legea este pentru toti soferi nu face diferenta intre categorii, iti recomanda sa le inveti si pe alea :) ca poate iti pica intrebare si nu o sa stii :), apropo azi am incercat sa intru pe site,(sant inregistrat tot si am mai facut de multe ori chestionare) dar nu stiu din ce cauza nu merge au mai patit si alti asa si apropo mai susu am citit ca sant usoare intrebarile ii normal sa fie usor daca invatati.Bye si mult noroc la cei care au examenul. eu am ii 25 asa ca ma duc sa mai invat legislatie

56

Publicat la: 23 septembrie 2009 ora: 12:11:23 de catre: lavinia
as vrea si eu permisul de cnducere

57

Publicat la: 24 septembrie 2009 ora: 17:55:22 de catre: ioli
pt chestionare foarte simplu activati contul apoi primiti adresa intrati pe harta site la servicii online la examinare online bafta tuturor

58

Publicat la: 29 septembrie 2009 ora: 03:31:03 de catre: CryCry
Le merge si lor situ...de se rupe. 81 de utilizatori online si-mi da eroare ca e picat serveru :)) (si da, folosesc IE, am mai facut chestionare la ei pe site, dar prinsesem o zi buna). Vroiam sa vad si eu ce intrebari au mai bagat, ca acum o luna ma plictisisem de cat de repede se repetau.

59

Publicat la: 29 septembrie 2009 ora: 23:14:40 de catre: valeriu
de ce nu mere saitul asta

60

Publicat la: 30 septembrie 2009 ora: 07:11:28 de catre: Oana
nu merge..ma loghez dau "testare examen online" si zice ca "internet explorer cannot display the webpage"...clasicul mesaj de glorie..m-am saturat..si doar netul merge pe orice alt site si am facut si speed-test..nu stiu..dar o tampenie ca asta nu am mai vazut..

61

Publicat la: 30 septembrie 2009 ora: 10:53:19 de catre: yo
inainte sa vorbesti de "tampenii", ai incercat sa dai un "tracert drpciv.ro" ??? sunt sigur ca nu... daca conexiunea iti pica inainte de 82.78.24.76 , ai incercat sa folosesti un proxi, sa te conectezi pe alt traseu? sigur ca nu... stiti sa folositi pc-ul doar pt mess, si mai aveti pretentii la permis... :))) oi fi eu mai norocos, dar inca niciodata nu mi s-a intamplat sa nu pot face acele chestionare... cum la fel de bine, exista si saituri, romanesti, ca "stirileprotv", de ex, la care niciodata nu m-am putut conecta de la un anumit IP, doar prin proxi... deci bafta si puneti burta pe carte.... sau macar pe google. :)))

62

Publicat la: 30 septembrie 2009 ora: 15:28:04 de catre: marck
de ce atunci cand accesez saitul www.drpciv .ro imi spune 404 not found... de 2 zile incerc si nu reusesc. ajutati-ma pls
aaa

63

Publicat la: 30 septembrie 2009 ora: 19:25:35 de catre: florina
merci Alex pt ajutor.bafta la sc.

64

Publicat la: 1 octombrie 2009 ora: 00:02:07 de catre: raam
toate intrebarile de pe drpciv se regasesc si in cartea teste si chesteonare pt examen auto B,2009 doar ca e inversata ordinea! Bafta! Eu am luat luni sala cu 25 dar am emotii pt traseu. Stie cineva cat de exigenti sunt?

65

Publicat la: 6 octombrie 2009 ora: 20:38:06 de catre: ovidiu
Un sfat de al meu, invatati legislatia cum trebuie insemnand legislatia care este in carte de la Editura National 2009, cea cu intrebari, aveti si legislatia acolo faceti intrebarile de acolo(1471 de intrebari + CD cu intrebarile in format electronic) de cel putin 3 ori, pentru a se invata legislatia pe langa citit am utilizat si softul AutoB+2.1, care explica foarte usor legislatia, la un chestionar daca faceti 25 din 26, este imposibil sa nu iei teoria, dupa aceea faceti scoala de soferi, partea de condus, instructori nu va spune aproape niciunul ce si cum, dupa care te trezesti ca ai picat examenul teoretic, si ai pierdut orele de condus, majoritatea intrebarilor de la examenul teoretic oficiale, corespund cu cele din cartile de la editura National, nu mai da-ti bani pe alte carti.

66

Publicat la: 8 octombrie 2009 ora: 17:42:39 de catre: majari elena
ma ajuta si pe mine cineva sa gasesc chestionarele va rog

67

Publicat la: 8 octombrie 2009 ora: 21:48:56 de catre: yo
cum sa te ajute??? sa vina acasa la tine si sa dea click pe maus in locul tau??? ce ajutor mai vrei??? ti-a fost lene sa citesti ce s-a scris mai sus???

68

Publicat la: 17 octombrie 2009 ora: 18:04:10 de catre: laura-elena
am o carte din 2008 in care am si un cd,pana acum am facut numai din ea...si unele intrebari de pe www.drpciv.ro le-am gasit si in ea.acum nu stiu daca trebuie neaparat sa iau si cartea din 2009???
..

69

Publicat la: 17 octombrie 2009 ora: 23:34:11 de catre: vladN
am facut cateva zeci de chestionare insa de aproximativ 2-3 zile nu-mi mai intra pe site, mentionez ca am acrobat reader, i explorer8 ..bla bla instalat...vroiam sa mai exersez putin pt ca marti am examenul de teorie..are cineva vre-o explicatie?am schimbat zeci de ip-uri si la toate acelasi raspuns..multumesc anticipat..

70

Publicat la: 18 octombrie 2009 ora: 12:56:24 de catre: offfffffff.....
e chiar atat de complicat sa faca un site sa mearga cum trebuie?

71

Publicat la: 18 octombrie 2009 ora: 12:57:16 de catre: bya
nu e vb ca nu stiu sa caut acest site deoarece fac un curs de calculatoare iar acolo am intrat oe acest site si merge.Dar acasa nu mise incarca deloc pe internet explorer deci ce se intampla?

72

Publicat la: 18 octombrie 2009 ora: 14:00:58 de catre: mihaela
DE CE NU MERGE SITE-UL.VREAU SA FAC CHESTIONARE AM EXAMEN.VA ROG

73

Publicat la: 18 octombrie 2009 ora: 17:07:36 de catre: dani
de ce nu merge situ?care e motivu?

74

Publicat la: 18 octombrie 2009 ora: 21:04:20 de catre: ionut
vreau si eu un site unde sa fie chestionare genul celor de pe drpciv dar nu mai merge site ul ala

75

Publicat la: 18 octombrie 2009 ora: 23:38:30 de catre: Raluca
Ce masa are ca de 2 zile e blocat site-ul astora.Imi facusem si eu cont..faceam chestiuonare...toate une si frumoasa...knd mama masii..nu mai merge siteul lu peste.Nu se mai deschide!!!...ce mama masi are?....o sa-l mai faca asta sau nu???

76

Publicat la: 20 octombrie 2009 ora: 23:29:26 de catre: jeo
de ce la sala apare alt tip de intrebari care nu sint in manual? aveti intrebari capcane?

77

Publicat la: 20 octombrie 2009 ora: 23:35:42 de catre: jeo
este nedrept sa intilnesti intrebari ce nu ai de unde sa le inveti

78

Publicat la: 31 octombrie 2009 ora: 16:55:42 de catre: barbu_ioana24
de ce nu pot sa ma autentific daca adresa mea de mail e valida nu mai inteleg nimic am facut pasii asa cum trebuie

79

Publicat la: 31 octombrie 2009 ora: 17:39:15 de catre: yo
in primul meu post, legat de acest subiect, am mentionat ca nu trebuia postat, pt ca se vor gasi o gramada de retarati care vor bombarda forumul cu intrebari imbecile... nu stiu sa scrie, nu stiu sa citeasca, dar vor permis... am ajuns la nr 78 si tot se mai gasesc specimene care nu se pot loga pe sait, nu pot face chestionarele... ba mai mult, nu-s in stare sa descrie macar problemele cu care se confrunta... scuze, dar esti mult mai proasta decat prevede legea... scrie clar pe acel sait, ca musai sa te inregistrezi cu o adresa de mail valida, pe acea adresa de mail, vei primi un mesaj ce contine un link de activare, tre sa dai click pe acel link, apoi te poti loga pe sait... e chiar asa de greu sa descifrezi literele mici de tipar???

80

Publicat la: 31 octombrie 2009 ora: 20:33:35 de catre: ...........
am tot incercat sa-mi fac cont pt a face chestionare am cautat peste tot dar nu reusesc ma poate ajuta cineva ??? multumesc anticipat

81

Publicat la: 5 noiembrie 2009 ora: 16:41:48 de catre: rayden
nici la mine nu merge ...am facut cont dar in fine tot cartea mea e mai buna cea din 2009 cu cd:!!!! asa ca lasati site-ul si puneti mana pe carte

82

Publicat la: 6 noiembrie 2009 ora: 00:47:07 de catre: ady
nimicnimic

83

Publicat la: 7 noiembrie 2009 ora: 10:15:20 de catre: blareanabel
eu am facut intrebarile din cartea de la national 2009 si am luat sala din prima cu 26 de puncte.nu am reusit sa intru pe drpciv,acolo sunt diferite intrebarile sau sunt la fel cu cele din carte??cele 3800 de intrebari sunt toate pt categoria b???

84

Publicat la: 7 noiembrie 2009 ora: 18:53:10 de catre: yo
nu pricep, cum de nu puteti intra pe sait... e drept, sunt momente cand e f aglomerat si se incarca mai greu pagina, incercati mai tarziu.... daca vreti sa faceti chestionare, descarcati de aici: http://dl.transfer.ro/chestionare-8c382da80.rar . sunt intrebari pt toate categoriile, pe categorii: mecanica, legislatie, conducere preventiva, ecologica etc...

85

Publicat la: 8 noiembrie 2009 ora: 09:39:14 de catre: blareanabel
imi raspunde si mie cineva?????astept

86

Publicat la: 10 noiembrie 2009 ora: 20:12:11 de catre: agrigorosoaiei maria
fac chestionare de pe net de o luna de zile nu stiu unde sa mai gasesc altele ,cele de mecanica le-am facut pe toate sunt curioasa daca la examen se dau aceleasi ,ca sincer sunt destul de grele

87

Publicat la: 11 noiembrie 2009 ora: 11:21:04 de catre: yo
cele puse de mine, in 7 noiembrie, cu 2 posturi mai sus, le-ai descarcat? nu cred sa gasesti ceva mai bun...

88

Publicat la: 11 noiembrie 2009 ora: 13:54:13 de catre: ady_bug_mafia24
nimic

89

Publicat la: 11 noiembrie 2009 ora: 18:14:46 de catre: george
dc draq ati mai dat siteu-l acesta daca nu dati chestionarele pe elsa va fie rusine

90

Publicat la: 13 noiembrie 2009 ora: 12:03:28 de catre: vali
nu gasesc niciun chestionar

91

Publicat la: 14 noiembrie 2009 ora: 07:46:44 de catre: gelu
nu merge site-ul?nu ma pot loga

92

Publicat la: 15 noiembrie 2009 ora: 19:25:06 de catre: romica
cand apar chestionarele pentru categoria b nu sunt mai bine de o luna astept sms

93

Publicat la: 15 noiembrie 2009 ora: 19:28:39 de catre: vasile
bagati un alt site cu aceleasi chestionare. am examen peste 1 saptamana.

94

Publicat la: 15 noiembrie 2009 ora: 22:49:43 de catre: anonim
nu stiu sa creez un cont ajutatima

95

Publicat la: 16 noiembrie 2009 ora: 14:13:57 de catre: mada
am adresa de e-mail si tot nu ma pot loga

96

Publicat la: 16 noiembrie 2009 ora: 16:22:26 de catre: GLAD1979
IMI ZICE SI MIE CINEVA CUM SE AJUNGE LA FAIMOASELE CHESATIONARE MERCI .

97

Publicat la: 16 noiembrie 2009 ora: 18:41:38 de catre: yo
vasile, vezi ca am dat mai sus o adresa de unde le poti descarca si instala pe pc. pt restul: DACA DUPA APROAPE 100 DE MESAJE, VOI INCA TOT NU STITI CUM SA VA FACETI CONT, CUM SA AJUNGETI LA CHESTIONARE, LASATI-0 BALTA CU EXAMENUL SI RAMANETI LA CARUTA....

98

Publicat la: 17 noiembrie 2009 ora: 15:42:35 de catre: cristi
dc nu mergeee

99

Publicat la: 20 noiembrie 2009 ora: 17:31:37 de catre: costea eleonora timea
eu am fost de 2 ori si am facut 21.eu cred ca trebuie sa inveti nu merge pe ghicite.
sst

100

Publicat la: 20 noiembrie 2009 ora: 23:33:00 de catre: gigi
nu merge nicidecum

101

Publicat la: 21 noiembrie 2009 ora: 01:10:54 de catre: canabre
nu pot sa cred cum nu crede uni ca nu se deschide va credeti prea inteligenti sa jigniti pe alti doar dzeu judeca lumea

102

Publicat la: 21 noiembrie 2009 ora: 17:00:24 de catre: yo
ce "nu crede uni" si ce nu ti se deschide??? ai vazut macar o fraza coerenta, de la cei care nu reusesc sa faca chestionarele? unde au probleme? toti sunt la fel de (...)(moderat) si (...)(moderat) ca tine, nu stiu sa scrie, nu sunt in stare sa citeasca 50 de mesaje cu instructiuni, nu-s in stare sa spuna unde au probleme, si in loc sa mearga acasa sa-si ia parintii la palme, pt ca n-au vrut sa-i dea la scoala, tot ei se simt jigniti....

103

Publicat la: 23 noiembrie 2009 ora: 10:58:39 de catre: marynyk
care stie cum as putea gasi raspunsurile corecte la chestionare.

104

Publicat la: 23 noiembrie 2009 ora: 12:46:07 de catre: catalin
imi spune cineva cate chestionare sunt si dak se poate sa le vad pe toate odata si dak se poate sa se vada raspunsurile gresite ...va rog

105

Publicat la: 24 noiembrie 2009 ora: 12:42:16 de catre: Cosmin
Pe telefonul mobil merge fratilor?

106

Publicat la: 24 noiembrie 2009 ora: 15:59:32 de catre: raluka
vreau sa fac si eu chestionare cum fac?

107

Publicat la: 24 noiembrie 2009 ora: 16:04:44 de catre: vreau sa fac chestionare si nush cum da-ti link va rog
vreau link k nush cum sa fac ca nu le gasesc

108

Publicat la: 24 noiembrie 2009 ora: 16:40:17 de catre: olyy
da ce dreacu au de nu merg????????????

109

Publicat la: 25 noiembrie 2009 ora: 09:53:41 de catre: Diana
Iar nu merge:( Acum ce naiba mai are?????????? ?In 3 am examen si site ul nu merge:(

110

Publicat la: 25 noiembrie 2009 ora: 10:03:39 de catre: Diana
Iar nu merge:( Acum ce naiba mai are?????????? ?In 3 am examen si site ul nu merge:(

111

Publicat la: 25 noiembrie 2009 ora: 10:32:46 de catre: sammy
dc nu mai merge site-ul,! pan ieri o mers ..shi acum nu mai merge deloc" ma poate ajuta cineva?

112

Publicat la: 25 noiembrie 2009 ora: 13:57:16 de catre: yo
orice sait,care e asaltat de prea multi utilizatori, se blocheaza, sau nu permite accesul pt ca cei care navigheaza deja pe el, sa-si poata face treaba... ce e asa e greu de priceput???? de aia v-am dat mai sus un link, de unde sa descarcati chestionarele pe pc, sa puteti exersa fara net... dar voi n-aveti rabdare sa cititi ce s-a postat, stiti doar sa va vaicariti....

113

Publicat la: 27 noiembrie 2009 ora: 19:29:05 de catre: neli
de ce nu merge site-ul chestionarele

114

Publicat la: 28 noiembrie 2009 ora: 18:57:47 de catre: cata
am B,C,D dar am picat la e
..

115

Publicat la: 1 decembrie 2009 ora: 09:28:14 de catre: bergheva
pt cata.....care a picat la E de unde invetzi pt cat E......spunemi si mie mai multe detali ce intrebari se dau la E am luat C cu 24 dar la e nu stiu cum dracu e.....spunemi si mie te rog cate ai de mecanica si legislatzie..mersi
-

116

Publicat la: 2 decembrie 2009 ora: 22:40:25 de catre: laura
ma poate ajuta cineva ca ........

117

Publicat la: 3 decembrie 2009 ora: 11:41:57 de catre: yo
cu ce sa te ajute? n-ai bani de paine? candidezi la presedentie si ai nevoie de sustinatori? vrei implanturi de silicon? mare putoare poti fi! ti-e lene sa scrii o fraza completa, sa stie lumea ce te doare, dar ai pretentia sa fi ajutata....

118

Publicat la: 3 decembrie 2009 ora: 19:59:09 de catre: adi
nimic

119

Publicat la: 5 decembrie 2009 ora: 12:16:32 de catre: ady_bug_mafia24
nimic

120

Publicat la: 8 decembrie 2009 ora: 19:03:44 de catre: Paul
Nu se poate asa...unde sunt chestionarele de care toata lumea vorbeste ca le gasesti aici????????.....mare mascarda cu mizeria asta de tara....

121

Publicat la: 9 decembrie 2009 ora: 10:32:01 de catre: yo
nu tara e de vina, ci cei cei ca tine, care nu stiu sa citeasca.... chestionarele sunt bine mersi, tot acolo, acum 5 minute am testat, totu-i ok!

122

Publicat la: 10 decembrie 2009 ora: 18:58:46 de catre: Paul
fustrarile tale ating cote maxime.....simteai tu nevoia sa te dai tu cu parerea...am observat ca ai tendinta de a te lua aiurea de lume....anyway....dc nu iti faci un blog...sa scrii despre problemele tale...stii cum e...cautand defectele altora...iti vei da seama ca nu o sa mai ai timp de defectele tale...Chillin...nu te mai ambala asa aiurea...

123

Publicat la: 10 decembrie 2009 ora: 20:11:59 de catre: yo
adica eu ma ambalez? pai nu tu injuri tara asta, de parca ea ar fi de vina ca tu te-ai nascut (...)(moderat) si nu esti in stare sa gasesti un chestionar pe sait, nici dupa 50 de posturi cu instructiuni?

124

Publicat la: 11 decembrie 2009 ora: 15:13:04 de catre: Paul
Iti dai seama ...te-ai gasit tu avocat/a poporului...ar trebui sa imi vorbesti de Spirit civic... de o anumita conduita in viata...de bune maniere...ca vad ca te pricepi...si bat la pariu ca ai votat cu Basescu :)))....esti genu care sta numai pe bloguri si forumuri...esti de-a dreptul penibil/a....si ca forma de Atac nu am sa iti mai raspund la urmatorul mesaj pe care o sa il lasi...pt ca nu meriti.....dak erai asa de inteligent/a imi explicai frumos....dar tu ai vrut cu totul altceva ...sa te certi...ai vrut sa te razbuni pe altii din cauza problemelor tale din viata de zi cu zi....bafta...ai grija de tine

125

Publicat la: 11 decembrie 2009 ora: 20:57:30 de catre: yo
cei ce au votat cu Basescu, gasesc chestionarele cu un singur click. doar cei ce au votat cu prostanacu-saltaret, nu le gasesc, nici dupa 50 de "explicatii frumoase" si clare... ba am mai pus si un link, de unde ati putut descarca acele chestionare, sa nu depindeti de conexiunea la net. dar degeaba, cei ca tine nu citesc, vor totul de-a gata, cu 2 clickuri sa descarce chestionarele gata completate, sa le printeze si sa se duca cu ele la politie, sa le dea permisul. deci? unde e buba? tot tara asta e de vina ca tu te-ai nascut viu? c-ai fost pus in incubator, cand te-ai nascut, in loc sa fi dus direct la crematoriu?

126

Publicat la: 12 decembrie 2009 ora: 12:36:11 de catre: Paul
Uite ce e ...dak e esti femeie... nu nici un fel de problema putem sa rezolvam problema asta a ta...in legatura cu barbatii..ne intalnim...si vorbim face to face..dak te tine..si esti asa rea...ca tari in tastatura suntem cu totii...ce simplu e sa te ascunzi dupa un monitor si sa te dai cu parerea in legatura cu cei care posetaza si ei cate un comment...dar tu ...esti o Fustrata'....si simt asta..dupa discursul pe care il afisezi...cum poti sa imi zici ca ar fi trebuit sa fiu la crematoriu????...nu vezi ca nu te duce capul...nici nu ma cunosti...si afisezi vorbe urate la adresa mea...chiar vrei sa continuam cu circul asta??...dc faci asta???....ca sa ce??...dak vrei ne vedem si vorbim mai in amanunt...nu e frumos sa stii .. :)

127

Publicat la: 14 decembrie 2009 ora: 00:29:04 de catre: yo
de ce sa ne intalnim? sa-ti arat unde trebuie sa dai click, sa poti face si tu chestionarele? nu cred ca merita sa pierd vremea... daca vreau sa vad "prostanaci", deschid TV-ul si ma uit la Geoana....

128

Publicat la: 14 decembrie 2009 ora: 12:35:56 de catre: Paul
Devii amuzanta :))....dap ai dreptate ...yo sunt mai prostanac de fel :)..im pare rau ca nu pot sa ma ridic la standardele tale...poate o sa invat cu timpul sa dau si yo un click pe niste chestionare...dar asta e viata...tre sa existe si specimene din astea ca mine...care nu-s in stare sa citeasca niste instructiuni...mare noroc ca am dat peste o tipa(ca tine) care mi-a explicat de la bun inceput cum sta treaba.Problema e de la mine...ca nu ma duce capul...de asta zic...mi-ar prinde bine o intalnire cu tine...bineinteles dak se poate...nu vreau sa iti insult inteligenta...sunt sigur...ca ti-ar fi foarte greu sa te intalnesti cu un prostanac ca mine...dar...mi-ar face placere sa vorbim...ramane la apreciera ta :)

129

Publicat la: 14 decembrie 2009 ora: 13:23:32 de catre: yo
trebuie sa te dezamagesc: nu sunt gay... incearca la PSD, acolo e plin de ei... :)

130

Publicat la: 14 decembrie 2009 ora: 19:52:49 de catre: Paul
Bah tu ai probleme grave... pe plan mintal dar si plan emotional...ce legatura are toata treaba asta...o tii asa intruna cu politica... fabulezi in ultimul hal...du-te fa-ti un control...

131

Publicat la: 14 decembrie 2009 ora: 20:54:04 de catre: Paul
Intram in preajma sarbatorilor hai sa nu ne mai certam..si sa incheiem...ca nu rezolvam nimik :) ...e oki?
?

132

Publicat la: 18 decembrie 2009 ora: 05:45:47 de catre: Boze
la examen mi-a venit intrebari din chestionarele pe care le-am facut, important e sa inveti legislatia, slava Domnului ca am luat si am scapat, bafta la toti;
?

133

Publicat la: 26 decembrie 2009 ora: 19:17:59 de catre: NICHOL
DE CE DUPA PRIMUL CHESTIONAR SE BLOCHEAZA?...

134

Publicat la: 28 decembrie 2009 ora: 18:07:13 de catre: cristi
chestionare pentru cat E nu le posteaza?

135

Publicat la: 6 ianuarie 2010 ora: 23:04:12 de catre: CORNELIA
Pocestea mea este dezamagitoare. Am luat examen la SALA, dar am picat la conducere. Am facut o greseala foarte mare ca trebuia sa mai am rabdare sa fac mai multe ore de conducere, si apoi sa ma prezint la examen.In aceasta situatie trebuie sa iau din nou SALA si am dat de 3 ori si nu am reusit. Cred ca nu este normal daca ai luat sala si pici la CONDUCERE sa dai din nou acest examen, avand in vedere ca raspunsurile la unele intrebari nu se regasesc in legislatia care ne este pusa la dispozitie pentru studiu mai ales in domeniu sanatatii si mecanicii. Nu stiu cine ar trebui sa ne reglementeze aceasta problema. Oricum sper ca prin intermediul acestui mesaj sa fie informati factorii de decizie din domeniu.Eu cel putin as fi profund recunoscatoare.

136

Publicat la: 10 ianuarie 2010 ora: 20:54:21 de catre: koosmin GL.
ARE FOARTE MARE DREPTATE CORNELIA CU MESAJUL DE MAI SUS AR TREBUI FACUT CEVA CU LEGISLATIA DE LA MECANICA SI PRIMUL AJUTOR. E NASPA RAUU DE TOT. ASTEPT O SCHIMBARE .........

137

Publicat la: 11 ianuarie 2010 ora: 04:29:49 de catre: paul
vriau sa fac chestionare nu am o adresa ma poate ajuta cineva/

138

Publicat la: 11 ianuarie 2010 ora: 18:30:39 de catre: agata
buna sunt agata si la mine sa blocat chestionarul si nu st iuce sa fac daca stiti cum se dezbloceaza va rog ajutatima mai vreau sa adaug ca aveti dreptate despre mechanica.

139

Publicat la: 13 ianuarie 2010 ora: 16:04:43 de catre: roy
ce site e asta?unde sunt chestionarele?pffff

140

Publicat la: 13 ianuarie 2010 ora: 16:24:38 de catre: TONY
VA ROG SA-MI RASPUNDA O PERSOANA CARE ARE CUNOSTINTA DE CAUZA, LA URMATOAREA INTREBARE. AM AVUT P DE CONDUCERE, CAT- B IN TIM, CE FACEAM SCOALA PENTRU CAT C CE AM FOST PRINS DE POLITI CU TIRU .MAI AM DREPTUL DE EXAMINARE?

141

Publicat la: 14 ianuarie 2010 ora: 02:51:42 de catre: anonim
aha imi fak cont shi...nici nu ma lasa sa accesez siteu:(

142

Publicat la: 14 ianuarie 2010 ora: 16:14:15 de catre: anonim
am incercat sa intru si eu pe sait dar nu merge......cum pot sa intru va rog ajutatima si pe mine

143

Publicat la: 14 ianuarie 2010 ora: 16:16:19 de catre: flori
cine imi poate zice si mie cum pot intra la cgestionare................pt eu am incercat si nu le gasesc

144

Publicat la: 14 ianuarie 2010 ora: 23:49:38 de catre: laura
miine dau sala prima dato reusesc sa fac 23 24 dar imi este frica la mecanica nu ma pricep pot sa imi cada mai mult de 4 intr de mecanica/.

145

Publicat la: 15 ianuarie 2010 ora: 15:40:17 de catre: laura
am luat sala sint aceleasi intr de pe site
ok

146

Publicat la: 16 ianuarie 2010 ora: 00:37:04 de catre: laura
si eu am luat sala cu 25de puncte..........sunt aceleasi intrebari care sunt in carte si care sunt pe sait............faceti chestionare de pe sait si veti reusi cu siguranta.....................mult succes .............,PT FLORI CEA CU MES DE MAI SUS...intri pe www.drpciv.ro ,dai autentificare, scri adresa de email si parola dupa care primesti un email care contine o adresa ,intri pe adresa aia sai autentificare dupa care in stanga mai in jos ai testare examen onlaine...........mult succes

147

Publicat la: 19 ianuarie 2010 ora: 02:33:23 de catre: dummy
stie careva daca tot pe saitu asta poti sa faci chestionare si pentru noua legislatie pe care se va schimba astep si eu un raspuns plsss
.

148

Publicat la: 20 ianuarie 2010 ora: 19:57:29 de catre: radu
care a dat pentru categoria c+e ,,,,cum sunt intrebarile ,,va rog ajutati ca maine am examen..;) mersi

149

Publicat la: 20 ianuarie 2010 ora: 20:11:39 de catre: radu
care stie ce intrebari sunt pentru categoria c+e ca maine am examen,,sunt aseamantoare cu cele pentru c ?

150

Publicat la: 21 ianuarie 2010 ora: 10:47:11 de catre: ela
Citesc si ma mir foarte tare.Eu am 52 de ani am invatat cartea cea mai noua cu legislatia rutiera faci testele de acolo si daca vrei te testezi pe www.drpciv.ro.am dat sala de 2 ori si am luat dar am picat la traseu.vad tineret care merge la ex sala si pica de zici ca-s retardati vorba celui dinainte,dragilor cum vreti carnet si nu puteti invata si ma mira faptul ca dupa o gramada de incercari la sala promoveaza traseul din prima asta-i cel mai curios lucru.

151

Publicat la: 21 ianuarie 2010 ora: 11:34:12 de catre: ela
nu zice nimeni sa-l lamureasca pe cel nestiutor ca face doua teste dupa ce si-a facut cont si apoi iar trebuie sa te autentifici si tot asa cate 2 teste.

152

Publicat la: 21 ianuarie 2010 ora: 11:57:53 de catre: ela
cred ca zic unii ce cauta asta la varsta de 52 ani la examen auto pana acum nu aveam ce conduce dar cred ca sunt muuuult mai desteapta decat o gramada de tineri care se vaicaresc de intrebari de mecanica cond .preventiva si altelesi pun atatea intrebari ca nu stiu sa se descurce scrie frate pe googal chestionare auto si le faci pe alea ca sunt bune pt invatare eu nu am decat 10 clase plus o sc profesionala dar ma desc cu orice internet soferie si orice si invat repede

153

Publicat la: 21 ianuarie 2010 ora: 17:30:10 de catre: radu
auzi tu ela...mai dute tu in culise ca esti o purisanca batrana......nu te mai lua tu de tineri de aici ca astia nu au timp de pierdut ca tine sa invete..noi cautam orice solutie pentru a ne usura trebuurile...si site-u cu intrebaarile de pe drpciv.ro e o combinatie buna pentru ca de exemplu eo am luat sala pentru c cu 25 ...si la categoria c eu zic ca e cea mai grea sala...si nu am invaatat nimic...asa ca lasa comunismu

154

Publicat la: 21 ianuarie 2010 ora: 20:40:35 de catre: bebe
am dat sala de 30 ori 21 20 si o las balta aveti o lama am eu vene

155

Publicat la: 22 ianuarie 2010 ora: 21:22:28 de catre: stelian
va rog sa ma ajutati am facut contul dar nu apar chestionarele auto

156

Publicat la: 23 ianuarie 2010 ora: 10:50:48 de catre: IONELA
CUM SE INTRA_?

157

Publicat la: 26 ianuarie 2010 ora: 21:59:45 de catre: ada
vreau sa fac si eu chestionare pt categoria B ma ajuta cineva cu un sfat :D cum sa fac???? ca nu stiu ;;) cum se intra

158

Publicat la: 26 ianuarie 2010 ora: 22:09:32 de catre: ada
vreau sa stiu si eu cum se intra pt a face chestionare pt categoria B va rogggggggg

159

Publicat la: 27 ianuarie 2010 ora: 08:25:11 de catre: yo
sa-nteleg ca ai citit stirea, ai citit ce scrie pe sait, ai citit si cele 150 de comentarii si tot nu pricepi, ce si cum? pai tu ai nevoie de curs de alfabetizare, nu de scoala de soferi... :(((

160

Publicat la: 27 ianuarie 2010 ora: 11:12:33 de catre: radu
''yo'''......bine zici tu ..astia-s crima pe bune....

161

Publicat la: 27 ianuarie 2010 ora: 19:40:47 de catre: marius
ma ajuta si pe mine careva va rogg vaimplor uitati id mue de messs fitze_intretinute2013

162

Publicat la: 27 ianuarie 2010 ora: 20:13:27 de catre: cera t
in carte sunt 1471 de intrebari iar pe site sunt 780 ,restu de intrebari unde sunt ,sau cele 1471 de intrebari sunt formulate in cele 780 ,,,, sa-mi zica si mie cineva cum vine treaba asta ..../ si inca ceva ,degeaba faceti chestionare daca nu cititi LEGISLATIA //// se intra pe / www.drpciv.ro si va da o pagina cu intrari online si unde cititi MARAMURES pe acela il accesati

163

Publicat la: 28 ianuarie 2010 ora: 12:55:02 de catre: cata
eu nustiu cum sa intru in el am incercat acum sa intru si imi da erori ce o avea nustiu ca de cand incerc sa intru nu pot

164

Publicat la: 28 ianuarie 2010 ora: 14:01:06 de catre: Anny
A dat cineva zilele astea sala? Am o prietena care lua la sala 25-26 si acum a luat 21 deoarece s-au modificat intrebarile si pe site nu s-au actualizat cu noile intrebari... acum trebuie sa cumparam cartea noua? stie cineva ceva? ms
cx

165

Publicat la: 28 ianuarie 2010 ora: 18:31:25 de catre: caed
chestionarele sint ok.dar intrebarile nu le gasesti in cartea nationonal
.

166

Publicat la: 28 ianuarie 2010 ora: 19:49:22 de catre: radu
ma,,,,am dat 3 examene,...pentru C C+E SI D..... nu am invartat nimic,....am facut de pe drpciv si gata...nu sa schimbat nimic ,,,nu e vrajeala.....e pe buine......sunt intrebarile de la examen,,,,,si terminati in plm odata cu vrajeala daca nu stiiti..;)...faceti de pe drpciv si o sa fiti soferi,,,,daca nu,,,mergeti la gara ;)

167

Publicat la: 30 ianuarie 2010 ora: 14:16:12 de catre: anonim
cum as putea sa dau de scoala de soferi ca sa pot obtine permisul si cam ce acte are trebuie pentru dosar

168

Publicat la: 31 ianuarie 2010 ora: 12:43:10 de catre: dalyn_80
nu reusesc sa ajung la chestionare va rog ajutatima si pe mine

169

Publicat la: 1 februarie 2010 ora: 09:49:07 de catre: rada ion
azi am luat sala pt. cat.ce cu 11 din 11 a fost foarte usor pe drpciv nu merge sa faci chestonare pt. cat.ce zice ca nu sunt introduse intrebarile pt. respectiva cat. intrebarile de la examen cat.ce le gasiti in cartea"intrebari si teste camioane autobuze pt. obtinerea permisului de conducere cat. c+d 2009 are pret 36.8 ron scrie pe spate in dreapta jos.

170

Publicat la: 3 februarie 2010 ora: 15:51:45 de catre: fvo
cum adica 11 din 11 la categoria C?nu is 26?pe 'drpciv' tre sa faci 22 din 26 pt C...

171

Publicat la: 3 februarie 2010 ora: 17:08:08 de catre: anghelescu
cum se gasesc intrebarile?

172

Publicat la: 4 februarie 2010 ora: 18:52:14 de catre: Alexandra
Am incercat sa-mi fac cont si nu merge !!! Orice username folosesc imi spune ca exista deja
lol

173

Publicat la: 4 februarie 2010 ora: 21:44:01 de catre: marian
...pff scrietzi pe google cum pot face chestionare pe drpciv shi itzi da 10000000 de pagini in care iti explica mura in guraps intri pe www.drpciv.ro dai autentificare iti faci un cont ; primesti mesaj instant pe mail-ul tau , dai confirmare ; intri pe site dai autentificare iti treci e-mailul si parola , mergi la sectiunea interes publuc unde-tiapare TESTARE EXAMEN ONLINE shi dai start..........punct

174

Publicat la: 4 februarie 2010 ora: 22:20:59 de catre: Liviu
Am dat azi sala ptr categoria D, am facut 26 de puncte, din intrebarile astea 25 erau de pe situl drpciv.In mai putin de 5 minute am iesit din sala.Succes la toti.
LoL

175

Publicat la: 5 februarie 2010 ora: 08:31:17 de catre: GAby
problema e ca saitul e pe IP deci i clar nu au un webhoster nik deci i clara treaba

176

Publicat la: 5 februarie 2010 ora: 16:51:00 de catre: ada
Stie cineva unde sunt si raspunsurile corecte la aceste teste?

177

Publicat la: 10 februarie 2010 ora: 08:42:44 de catre: carmen
miam facut cont dar numi intra chestionarele ce sunt la sala,va rog ajutatima.am dat de 2 ori si am picat cu 20 .multumesc.

178

Publicat la: 10 februarie 2010 ora: 16:51:26 de catre: sonia
Dacasunt respins la traseu(oras)dau sala din nou??astept un rasp

179

Publicat la: 10 februarie 2010 ora: 21:01:37 de catre: sorin
In primul rand raspunsul este da.In al doilea rand: esti un fatalau caruia ii este rusine ca a cazut la traseu(iar acum se teme din nou de sala),si iti dai nume de fetita? (respins/a).Daca e asa,atunci iti doresc sa nu te am niciodata partener de trafic(daca acuma te comporti asa, ce faci daca provoci un accident grav? cand te intreb asta ma gandesc la Florin (parca il chema) din accidentul de la Sacalaseni).Insa daca nu,mai mare atentie la butoane(pac-pac :)) )

180

Publicat la: 11 februarie 2010 ora: 20:57:26 de catre: claudiu
vreau chestionare

181

Publicat la: 11 februarie 2010 ora: 22:05:32 de catre: Coman Sorin
Daca vrei chestionare trebuie sa faci un lucru foarte simplu: dai pe Google si scrii "Chestionare auto" si gasesti acolo o multime de linkuri, inclusiv chestionare online...foarte bune.

182

Publicat la: 12 februarie 2010 ora: 10:40:01 de catre: ALBU1234
CESTIONARE

183

Publicat la: 14 februarie 2010 ora: 01:10:50 de catre: ghita
sal.cum sa intru la chest.?online
ch

184

Publicat la: 16 februarie 2010 ora: 17:09:58 de catre: dana
vreau sa fac chestionare.cum pot intra ?

185

Publicat la: 16 februarie 2010 ora: 18:21:22 de catre: yo
nu trebuie sa intri nicaieri... stai acasa ,in fata pc-ului si doar dai clickuri... asta, bineinteles, dupa ce termini un curs de afabetizare, ca daca stiai sa citesti ce s-a scris mai sus, nu mai postai intrebarea asta tampita...

186

Publicat la: 18 februarie 2010 ora: 12:41:49 de catre: petre
cum pot intra sa fac chestionare?

187

Publicat la: 19 februarie 2010 ora: 13:18:23 de catre: Ganea ion
am cautat in toate saiturile abureala

188

Publicat la: 19 februarie 2010 ora: 15:03:02 de catre: alina
cun pot sa ma auntific ca nu merge ori ce parola as pune imi zice (parola ne valida) vreau un raspuns va rog
njj

189

Publicat la: 19 februarie 2010 ora: 15:29:23 de catre: gry_camy
nu sunt valide parolele cun pot face un cont ajutatim

190

Publicat la: 22 februarie 2010 ora: 15:44:36 de catre: BELA
E NASPA NU POT SA INTRU

191

Publicat la: 22 februarie 2010 ora: 20:33:29 de catre: tdm
nu merge site-ul drpciv ce sa fac?

192

Publicat la: 22 februarie 2010 ora: 21:51:39 de catre: yo
rugati pe cineva din familie, cu mai mult de 2 clase, sa va citeasca instructiunile si comentariile de mai sus. ba am mai pus si un link,de unde puteau fi descarcate chestionarele pe pc,nu mai era nevoie de conectare la net... dar nimeni n-a fost curios sa-l citeasca, macar... inainte de a posta acest comentariu, am testat, pentru a 50-a oara, saitul merge brici.

193

Publicat la: 24 februarie 2010 ora: 22:15:20 de catre: florin
cum ma autentific ca nu stiu

194

Publicat la: 24 februarie 2010 ora: 23:09:36 de catre: yo
pai daca nici tu nu stii cum te cheama, de unde sa stim noi??? m-apuca groaza, cand vad ca toti analfabetii vor permis de conducere... si unii chiar reusesc sa-l obtina... pacat ca zeci de oameni nevinovati, mor zilnic, din vina astora. :(((

195

Publicat la: 26 februarie 2010 ora: 17:20:06 de catre: carmen
eu am dat sala,si am luat din prima dar din pacate am picat orasul.motivul?ore prea putine de condus.cine crede ca sa iei orasul e usor,se insala.cat despre chestionare...eu am facut cateva din astea si chiar asa sunt si cele care o sa-ti cada dar trebuie sa fii foarte atent la intrebari pentru ca sunt sucite rau de tot,oricum daca citesti cat de cat cartea si semnele,care trebuie stiute foarte bine,iei cu siguranta.acum nici nu mai am curaj sa ma reprogramez.nu stiu...nu de sala imi este frica ci de oras...succes la toti!

196

Publicat la: 26 februarie 2010 ora: 22:55:14 de catre: groparu
ar trebui sa ii multzumesti examinatorului de la circulatzie fiindca poate tzi-a facut un bine .........Sunt o gramada care iau sala si nu merita sa detzina permis deoarece conduc ca vai de mama lor sau poate chiar mai rau omoara pe cineva, sunt altzii prosti ca noaptea care isi iau carnetele foarte greu dar in schimb au soferia ,,in sange,, si nu fac toata viatza lor un accident.......

197

Publicat la: 1 martie 2010 ora: 19:08:28 de catre: carmen
...si ce?bati vreun app ca u ai soferia in sange?!

198

Publicat la: 1 martie 2010 ora: 23:20:41 de catre: yo
hehehehe! " app ca u".... mey, tu nu numai ca nu stii sa citesti, nici sa scrii nu stii... cred ca si la examen, te credeai pe Mirc sau mess... chiar n-ai scoala in sat????

199

Publicat la: 2 martie 2010 ora: 17:28:38 de catre: noaptea
Salutare care nu reuseste sa bage ID: marinmarcu34 si o sa va ajut. peace

200

Publicat la: 2 martie 2010 ora: 20:09:34 de catre: groparu
graga mea, nu fi impertinenta...........

201

Publicat la: 2 martie 2010 ora: 21:46:54 de catre: artdanyel
grele frate ce sa zic???

202

Publicat la: 2 martie 2010 ora: 21:50:04 de catre: artdanyel
Pai daca ai pikt la practica trebuie sa mergi din nou la militie sa ei sala/merci de raspuns ?

203

Publicat la: 2 martie 2010 ora: 23:02:08 de catre: Band3raS
va rog ajutatima si pe mn, am facut tot deci am introdus o adresa de e-mail valida parola dar nu imi apare link-ul de confirmare, cine imi spune si mie dc nu imi apare ?Multumes anticipat:)

204

Publicat la: 3 martie 2010 ora: 13:36:38 de catre: yo
si unde-ai cautat acel link de confirmare??? il primesti pe mail, adresa cu care te-ai inscris.

205

Publicat la: 3 martie 2010 ora: 14:06:38 de catre: sergiu
cum fac fratilor sa fac chestionare???

206

Publicat la: 4 martie 2010 ora: 15:54:30 de catre: nicol
va rog sa mi explicati cu fac , mi am facut un cont au zis ca i corect dar nu mi sa trimis nimic sa activez asa cum spune acolo , eu cred ca i prea complicat pentru niste chestonare , daca tot ne oferiti ocazia sa incercam sa le facem atunci faceti sa fie mai usor cu logarea asta . multumesc

207

Publicat la: 4 martie 2010 ora: 17:56:33 de catre: anonim,
mai incearca si ai sa reusesti

208

Publicat la: 5 martie 2010 ora: 16:56:08 de catre: Marina
foarte frumos ca ne oferiti sansa asta

209

Publicat la: 5 martie 2010 ora: 20:48:35 de catre: Andreea
As vrea si eu sa incep sa fak chestionare pe acest site.cum trebuie sa procedez??

210

Publicat la: 6 martie 2010 ora: 09:41:49 de catre: ioana
sant super chestionarele am lucrat pe ele si am luat dar ce ma fac la oras?

211

Publicat la: 6 martie 2010 ora: 12:07:45 de catre: CRISTINA
CAND AI DAT SALA IOANA?

212

Publicat la: 6 martie 2010 ora: 18:39:18 de catre: ANA MARIEA
SUNT BUNE ANTREBARILE IEU AM REUSIT SA AMI FAC CONT DAR DUPA FIECARE CHESTIONAR INTRU GREU NAPOI CINE MA AJUTA SA NU MAI TREBUIASCA SA IES DE TOT LA FINALUL CHESTIONARULUI ASTEPT .

213

Publicat la: 7 martie 2010 ora: 06:13:35 de catre: flavius
Daca cel care a pus la download chestionarele ar mai vrea sa le mai puna odata si sa posteze link-ul aici as fi recunoscator. L-a adresa veche unde au fost uploadate au fost sterse. Mersi anticipat

214

Publicat la: 8 martie 2010 ora: 11:06:33 de catre: artdanyel
http://www.drpciv.ro/info-portal/changeLanguage.do?lang=ro Intrati aici

215

Publicat la: 10 martie 2010 ora: 01:04:20 de catre: simona
de ce imi da eroare?

216

Publicat la: 10 martie 2010 ora: 15:01:53 de catre: yo
cine, unde, cand si cum iti da eroare???? daca nu te ajuta mintea sa pui o intrebare, cum vrei sa primesti raspuns???

217

Publicat la: 10 martie 2010 ora: 17:31:19 de catre: octav
invatza sa scrii apoi da sfaturi

218

Publicat la: 10 martie 2010 ora: 22:28:57 de catre: yo
apoi, aici sunt peste 200 de comentarii... nu m-am prins de care Anca vorbesti, dar daca mamiferul respectiv ar fi biped, ar stii sa citeasca, sigur n-avea nevoie de sfaturi...

219

Publicat la: 11 martie 2010 ora: 04:56:45 de catre: cornel fost iubit
Simona mamico,vezi sa nu ti prinzi nasul la calculatorrrrrrrrrrrr,hai pa Simona Eroare

220

Publicat la: 12 martie 2010 ora: 13:49:13 de catre: george
imi spuneti,va rog,ptr.cat.C+E,exista teste?sunt logat,dar nu incarca,nu stiu ce se intampla!trebuie sa invat doar capitolul din carte,despre''remorcare''?multumesc!

221

Publicat la: 14 martie 2010 ora: 22:11:27 de catre: oki
astept de1,15zile mail ala cu instructiunile,ala dar nimic nustiu cum merge la voi? ajutatima si pe minebafta la cecare aulat permisul

222

Publicat la: 15 martie 2010 ora: 11:44:46 de catre: irina
mi-am facut cont dar nu mi-au trm link-ul...ce fac..k m-am saturat sa ast.....

223

Publicat la: 15 martie 2010 ora: 12:19:24 de catre: irina
d c nu mi-ai trm link-ul? c sa fac acum?
nk

224

Publicat la: 15 martie 2010 ora: 18:58:24 de catre: criss
nu gasesc nimic

225

Publicat la: 15 martie 2010 ora: 21:12:06 de catre: yonutz
dc nu imi merge saitu ?
dc

226

Publicat la: 16 martie 2010 ora: 13:16:37 de catre: miha
mi-am facut site,m-am autentificat,astept mesajul de mai bine de 30 min dar nimic nimic.Ce se intampla

227

Publicat la: 16 martie 2010 ora: 14:12:30 de catre: firefox mozilla
folositi browserul Mozilla firefox, e cel mai bun

228

Publicat la: 16 martie 2010 ora: 16:37:31 de catre: irina
cand va facetzi contul la adresa de email nu scrietzi "www......" ,scrietzi direct adresa......sper sa va fie de folos

229

Publicat la: 17 martie 2010 ora: 09:01:32 de catre: ada....
mi-am facut cont...intru la testare on line...bag codul ala..shi imi apre " examen ln lb romana'.....dau click acolo shi ....nimic....ce are...?pls....:))

230

Publicat la: 17 martie 2010 ora: 09:03:55 de catre: oki
eu mam saturat de sairul asta de 2saptamini incerc sa intru olin si numerge mai stiti voi altele?
nik

231

Publicat la: 17 martie 2010 ora: 20:34:05 de catre: nicoleta
intradevar asa este cum spuneti ,sint logata stiu cum sa intru pe testare online , dar nu merge de fiecare data.de cele mai multe ori nu merge si luni am examen. cartea am facut o de 3 ori .

232

Publicat la: 17 martie 2010 ora: 22:23:11 de catre: mihaiuc silviu
am facut cartea de trei ori.

233

Publicat la: 17 martie 2010 ora: 22:24:14 de catre: mirel
poi daca nu stiti unde sa dati dupa ce va logati...dati in jos stanga unde scrie "testare examinare online" dar dupa ce va logati si acolo puteti sa faceti chestionare.

234

Publicat la: 17 martie 2010 ora: 22:29:24 de catre: mihaiuc silviu
am facut cartea de trei ori
lol

235

Publicat la: 18 martie 2010 ora: 10:54:56 de catre: anonim
baaaaaaaaadanu apare nimica pe acest site sa moara goe

236

Publicat la: 18 martie 2010 ora: 10:56:55 de catre: anonim
dar nu apare nimica sa moara goe daca apare ceva pe siteul asta lol x-(x-(x-(

237

Publicat la: 19 martie 2010 ora: 13:20:30 de catre: Andreea
unde se gasesc raspunsurile la intrebarile din chestionare?

238

Publicat la: 19 martie 2010 ora: 14:11:09 de catre: loli
Cate variante de raspuns sunt la intrebarile de la examen?Exista posibilitatea sa nu fie nicio varianta corecta din cele 3?

239

Publicat la: 20 martie 2010 ora: 13:14:45 de catre: cristina
loli,la examen nu are cum sa nu fie nici un raspuns la intrebare.ori e una sau doua ,sau toate trei.
sal

240

Publicat la: 21 martie 2010 ora: 17:56:58 de catre: Andreea
Dupa ce faci un chestionar de pe siteul drpciv cum poti sa vezi raspunsurile la chestionarul respectiv?
?

241

Publicat la: 22 martie 2010 ora: 15:35:43 de catre: alexandta
stie cineva cate chestionare sunt pe site? ca eu tot fac,si habar nu am

242

Publicat la: 22 martie 2010 ora: 20:30:39 de catre: Andreea
Da raspunsurile la intrebarile alea de pe site sunt pe undeva? pentru ca pe mine ma enerveaza ca numi arata ce am gresit...:(
?

243

Publicat la: 23 martie 2010 ora: 11:38:31 de catre: alexandta
imi spune ti si mie dupa ce carte sa invat? aia albastra sau galbena,m am zapacit de tot,invat ceva dintr una iar in cealalta scrie altceva

244

Publicat la: 23 martie 2010 ora: 17:36:40 de catre: alina
alexandra invata din cartea albastra,dar daca ai putea incearca sa inti si pe sait-ul drpciv.ro de pe internet explorer eu dupa ce am invatat cartea am intrat si am facut foarte multe chestionare de acolo si azi am avut sala si mi-au picat exact intrebarile de acolo si am luat sala cu 25.multa multa bafta!

245

Publicat la: 24 martie 2010 ora: 11:49:30 de catre: alexandra
saru mana mult ,am facut si de pe site,de vreo 1 luna tot fac,dar sunt confuza cu invatatul ast6a din carti ,nu prea inteleg nimic,marti dau si eu, sa fie cu noroc

246

Publicat la: 24 martie 2010 ora: 20:20:50 de catre: george
unde sunt intrebarile ptr.c,e?sunt logat si e decat ptr.c!sau sunt aceleasi intrebari,la care se adauga remorcarea???raspundeti,va rog!
da

247

Publicat la: 25 martie 2010 ora: 16:12:16 de catre: da
intrebari pt cat C+E nu sant trebuie sa invezti tot de pe cele pt C si sa stii bine chestiile cu remorcarea si semnele alea cu tonaju cu osie dubla.,,, simpla,,,,, tripla.....eu am dat pe E si am luat din prima si am invatzat numai de pe drpci si a mers tzeava...bafta

248

Publicat la: 26 martie 2010 ora: 11:45:52 de catre: george
sa fie,multumesc!am luat sala la C si urmeaza sa dau traseul!dupa aceea,intru iar in furcile caudine cu sala ptr.c+e!....

249

Publicat la: 30 martie 2010 ora: 15:02:44 de catre: valentin
cum se poate activa un cont oameni buni,multumesc anticipat .

250

Publicat la: 5 aprilie 2010 ora: 09:25:12 de catre: Edwina
Nu merge situl de ieri seara, nu stiu de ce? Am contul am facut un singur test decat am aflat de site . Maine am examen si as fii vrut sa ma antrenze si nu merge situl poate cineva sa ma ajute ? Unde mai pot face chestionare officiale?

251

Publicat la: 6 aprilie 2010 ora: 16:43:27 de catre: adina
tot vad ca esti aproape in fiecare zi pe net nu ai altceva de facut decat sa-ti bati joc de acesti oameni daca esti asa destept dale sfaturi bune nu rade de ei ai fost si tu ca ei sigur si cred ca tot la fel de disperat ai fost
re

252

Publicat la: 7 aprilie 2010 ora: 11:39:13 de catre: eric
vreaus a fac chestionare cum fac sa dau de eleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
tot

253

Publicat la: 7 aprilie 2010 ora: 14:40:59 de catre: guest3
naspa

254

Publicat la: 7 aprilie 2010 ora: 18:07:11 de catre: groparu
mai voi suntetzi horor cu chestionarele, te duci si il intrebi pe nenea google si precis afli.........sau incearca setul asta de chestionare http://chestionare.auto.ro/chestionar-auto-generat/chestionar-1

255

Publicat la: 7 aprilie 2010 ora: 18:59:54 de catre: juravle liliana
oare chestionarele care sunt pe drpciv.ro se dau la examen par prea simple sau mai sunt si altele?

256

Publicat la: 7 aprilie 2010 ora: 20:15:53 de catre: culi
stie cineva ce se intampla cu site-ul drpciv de nu se deschide multumesc

257

Publicat la: 7 aprilie 2010 ora: 22:05:24 de catre: ionut
alea sunt intrebarile si la examen. eu am dat azi.. ( si am luat):))

258

Publicat la: 7 aprilie 2010 ora: 23:49:06 de catre: cati
si azi nu-mi deschide DRPCIV.RO ce se intampala?

259

Publicat la: 8 aprilie 2010 ora: 19:24:37 de catre: mia
nu reusesc sa intru la chestionare,cum trebuie sa fac//;

260

Publicat la: 9 aprilie 2010 ora: 10:38:52 de catre: iulia
O intrebare la examen: Este permisa parcarea autoturismelor pe trotuar, daca se asigura spatiu de cel putin 1 m pentru circulatia pietonilor?a) nu, intrucat trotuarul este rezervat in exclusivitate pietonilor;b) da, dar numai in acele zone unde exista reglementari in acest sens;c) da, cand vehiculul trebuie scos de pe partea carosabila pentru a nu stanjeni autovehiculele aflate in miscare.

261

Publicat la: 10 aprilie 2010 ora: 19:18:53 de catre: dana
cum caut chestionare auto

262

Publicat la: 11 aprilie 2010 ora: 13:43:03 de catre: marian
kum dau d ele k am 2 ore d knd le kaut

263

Publicat la: 11 aprilie 2010 ora: 16:25:28 de catre: Alex
X( ma enervez ca nu le gasesc

264

Publicat la: 11 aprilie 2010 ora: 17:46:28 de catre: lili
dragi colegi de suferinta va urez mult mult succes la examenul care va asteapta invatati prima data din carte apoi faceti pe calculator bafta

265

Publicat la: 12 aprilie 2010 ora: 15:48:01 de catre: alex
vreau si eu sa intru pe i_meil vostru trimitetimilsi mie+parola

266

Publicat la: 12 aprilie 2010 ora: 17:35:37 de catre: Mari
Intrebarile de pe site sunt sigur ca cele de la examen?

267

Publicat la: 13 aprilie 2010 ora: 21:08:17 de catre: marcela
mam logat pe site dprciv pentru chestionarele online de la politie si nu le gasesc!!!puteti sa-mi dati niste informatii cum as putea sa le gasesc pe e-mailul meu:marcela_babencu@yahoo.com???Multumesc!

268

Publicat la: 15 aprilie 2010 ora: 19:37:43 de catre: beatrice
unde dracu sunt chestionarele alea de care vb toata lumea

269

Publicat la: 15 aprilie 2010 ora: 20:32:39 de catre: kozzmin
dc nu mere sa fak chestionare:|?

270

Publicat la: 15 aprilie 2010 ora: 21:26:07 de catre: M
login1. http://www.drpciv.ro/info-portal/signIn.dolink "testare examen online"2. http://www.drpciv.ro/info-portal/dlExamSignUp.do

271

Publicat la: 18 aprilie 2010 ora: 19:47:08 de catre: flory
sunt cele mai une eu am luat sala din prima

272

Publicat la: 19 aprilie 2010 ora: 14:36:05 de catre: mircea
cine stie ce intrebari de mecanica se dau pt cat A

273

Publicat la: 19 aprilie 2010 ora: 21:33:50 de catre: lucretia
Cititi legislatia si apoi faceti chestionareIntrebarile de mecanica sunt usoare maxim doua am intalnit si slava domnului am facut multeSunt de mare ajutor dar examenul la oras este greu pentru ca unii examinatori sunt foarte reci si_ti transmit multe emotii Succes tuturor

274

Publicat la: 19 aprilie 2010 ora: 22:13:53 de catre: mari
mi-am facut cont si nu mai pot intra,nu se mai descarca deloc pagina de la chestionare,dddee cceee?ca am examen pe 29 ap

275

Publicat la: 19 aprilie 2010 ora: 22:17:23 de catre: mari
se poate parca pe trotuar,raspunsul e b

276

Publicat la: 20 aprilie 2010 ora: 09:13:15 de catre: Mircea
3 intrebari cu raspunsurile de la examenul online: 1. La cererea politistului rutier, impreuna cu reprezentantul autoritatilor abilitate, conducatorul este obligat: a) sa prezinte documentele de calatorie; b) sa-l transporte la unitatea de politie; c) sa permita controlul starii tehnice a vehiculului, precum si bunurile transportate.2. Tensiunea nervoasa si oboseala conducatorului auto pot fi reduse daca: a) rulati cu o viteza ponderata, in conditii de siguranta, mentinand un ritm de mers constant; b) circulati cu aceeasi viteza atat in localitati, cat si in afara acestora; c) folositi medicamente calmante sau energizante care nu sunt interzise conducatorilor auto. 3. Ce manevre sunt interzise pe autostrada? a) folosirea benzii de accelerare pentru a schimba directia de mers; b) circulatia sau stationarea pe banda de urgenta, cu exceptia cazurilor justificate; d) deplasarea cu o viteza inferioara limitei maxime permise.

277

Publicat la: 20 aprilie 2010 ora: 09:44:30 de catre: Vasile
Intrebare: Semnalul luminos intermitent de culoare alba, avand cadenta lenta, functioneaza: A. pe timpul cat semnalele luminoase de culoare rosie de la trecerea la nivel cu calea ferata sunt stinse; B. pe timpul cat semnalele luminoase ale semaforului defect sunt stinse; C. pe timpul cat barierele ori semibarierele sunt in curs de coborare sau ridicare.

278

Publicat la: 20 aprilie 2010 ora: 13:36:50 de catre: Mari
rezolvati chestionarele de pe site-ul drpciv ca intrebarile la examen vor fi la fel ca cele de pe site...cu cat faci mai multe cu atat mai bine...e chiar ft simpla proba la sala daca rezolvi cat mai multe chestionare!Multa bafta la toata lumea!

279

Publicat la: 20 aprilie 2010 ora: 16:05:03 de catre: livia
nu am luat examenul

280

Publicat la: 20 aprilie 2010 ora: 16:13:29 de catre: paul
nu lam luat examen

281

Publicat la: 20 aprilie 2010 ora: 17:05:41 de catre: Gigi
Intrebare: La ce nivel de trecerea la nivel cu calea ferata sunt instalate panourile suplimentare de avertizare? Raspunsuri: 1. primul la 90 de m, al doilea la 60 m si al treilea la 100m; 2. primul la 200m, al doilea la 150 m si al treilea la 100 m; 3. primul la 150 m, al doilea la 100 m si al treilea la 50m.Intrebare: Circulatia autovehiculelor pe drumurile publice se interzice atunci cand: Raspunsuri: a) certificatul de inmatriculare este deteriorat; b) aceste nu corespund normelor tehnice cu privire la siguranta rutiera si la protectia mediului inconjurator; c) termenul de valabilitate a inspectiei tehnice periodice a expirat.Intrebare: In care dintre situatiile de mai jos nu este permisa oprirea voluntara a autovehiculelor? Variante de raspuns: a) la o distanta mai mica de 50 m de trecerea la nivel cu calea ferata; b) pe piste obligatorii pentru pietoni; c) pe platforma caii ferate sau de tramvai, daca prin aceasta este stanjenita circulatia vehiculelor pe sine.

282

Publicat la: 22 aprilie 2010 ora: 19:19:04 de catre: coco
cand apare chestionarele pentru categorile c c si e

283

Publicat la: 22 aprilie 2010 ora: 22:14:40 de catre: cosmin
cum pot sa fac chestionare pt categoria e (sau ce) ?Pt ca cele de la drpciv.ro nu merg niciodata.Daca stii cele care sunt bune pt examen spune si mie ,te rog frumos! salutarii!
aaa

284

Publicat la: 23 aprilie 2010 ora: 22:25:04 de catre: mada
lumeeeee help me .pe 11 am sala cn mai da pana atunci sa-mi zica si mie daca sunt la fael ca pe drpciv .mss

285

Publicat la: 24 aprilie 2010 ora: 19:09:33 de catre: alex
cum pot sa fac si eu chestionarele de pe drpciv,cele care sunt pentru examen

286

Publicat la: 25 aprilie 2010 ora: 09:06:40 de catre: nicu
intrati pe google, cautati drpciv apoi dati autentificare si creativa cont

287

Publicat la: 25 aprilie 2010 ora: 18:31:19 de catre: tdx_qqq
cine doreste intrebarile oficiale si chestionarele online de pe www.drpciv.ro sa ma caute la YahooID:tdx_qqq

288

Publicat la: 26 aprilie 2010 ora: 13:53:21 de catre: alex
am intrat pe sait,mi-am creat cont,dar nu reusesc sa fac chestionarele nu imi da nici o pagina.imi spune ca contul afost creat cu succes,asteptati mail.dar nu primesc nimik
.

289

Publicat la: 27 aprilie 2010 ora: 02:36:14 de catre: georgik
f.bun siteul...........(fereasca Dumnezeu!!!)

290

Publicat la: 27 aprilie 2010 ora: 19:26:44 de catre: cristina
e bine am dat 500 de e si mi-au dat carnetul nu va mai bateti capul

291

Publicat la: 27 aprilie 2010 ora: 20:37:25 de catre: groparu
observi ca te madaresc doar esti fata cu bani si relatzii,nu? i-mi perit luxul de a te intreba in numele celor care invatza si isi iau carnetul pe bune(probabil fraieri in ochii tai), oare cand o sa citim pe emm despre tine ca ai facut nustiuce mare accident si pedeasupra ai mai si omorat oameni nevinovatzi? Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul.

292

Publicat la: 27 aprilie 2010 ora: 23:41:57 de catre: yo
da tare proasta trebuie sa fi... sa nu fi in stare sa iei un permis, pe care il poate lua orice retardat cu 4 clase....si sa te mai si lauzi c-ai dat 500 de euro...

293

Publicat la: 28 aprilie 2010 ora: 15:30:46 de catre: Alina
Merg foarte greu aceste chestionare..am asteptat cateva ore ca sa pot face cateva intrebari,se blocheaza mereu sau se incarca foarte greu:(SUCCES TUTUROR CELOR CARE INCEARCA SA OBTINA PERMISUL;)

294

Publicat la: 28 aprilie 2010 ora: 18:56:52 de catre: ema
De ce nu apar si testele pt. cat.CE

295

Publicat la: 28 aprilie 2010 ora: 21:57:37 de catre: unu.....
eu cred ca ai dat mai mult ,si ai mai bagat si ,,altceva'' la oferta ,sau era promotie?

296

Publicat la: 28 aprilie 2010 ora: 23:24:47 de catre: mimi
stie careva ce se mai vorbeste despre legea care zicea ca nu mai e nevoie sa dai din nou sala daca pici la oras ?

297

Publicat la: 29 aprilie 2010 ora: 11:38:02 de catre: mada
ca la balamuuuuuuuuuc.bafta all

298

Publicat la: 6 mai 2010 ora: 01:11:56 de catre: Levi
Folositi browserul internet explorer ca pe altul nu apar testele.Pt.cine nu stia.

299

Publicat la: 6 mai 2010 ora: 01:16:32 de catre: levi
Dupa cate am vazut pe site la camera deputatilor scrie ca "termen de solutionare" este pe 10 mai 2010.

300

Publicat la: 6 mai 2010 ora: 17:44:03 de catre: nico
mi-am facut cont si nu pot sa intru k imi adresa invalida va rog ajutatima va multumesc

301

Publicat la: 6 mai 2010 ora: 20:50:56 de catre: nelu
daca nu aveti calculatoare bune , puteti sa mergeti la internetul de langa bailando, acolo au calculatoare bune merge bine netul si va rezolvati problemele cu examenul. acolo am facut si eu chestionarele. va doresc succes.

302

Publicat la: 7 mai 2010 ora: 09:47:26 de catre: cristyna_1
de unde descarc si eu chestionare?

303

Publicat la: 9 mai 2010 ora: 10:23:29 de catre: sofraz ramona
exista te sa dai examenul in Romania?ste in limba engleza dr

304

Publicat la: 9 mai 2010 ora: 23:55:09 de catre: misu
nu gasesc nici un chestionar pe saitul vostru

305

Publicat la: 10 mai 2010 ora: 19:51:38 de catre: cry
euu deabea akum am inceput sc si ne-a zis si noua profu de site,am facut 7 teste intr-o zi dar mi se par foarte usoare

306

Publicat la: 10 mai 2010 ora: 21:54:02 de catre: ady,,tg mures
am avut vineri sala si am picat ,vreau sa stiu sint bune chestionarele de pe drpciv.ro,,?mam inregistrat ,si intrun minut am primit confirmarea si e ok,nu pica deloc situl ,vreau sa stiu nu sint gresite raspunsurile ,daca fac chestionare de pe el sint sanse sal iau?ms

307

Publicat la: 11 mai 2010 ora: 12:39:09 de catre: cosmin
nu stiu ce trebuie sa fac unde trebuie sa dau k sa fac chestionare

308

Publicat la: 12 mai 2010 ora: 20:57:04 de catre: anda
doamne,unde dau frate sa gasesc si eu chestionarele astea ?

309

Publicat la: 15 mai 2010 ora: 10:08:49 de catre: alina
salut,vreau sa va spun ca urmaresc demult comentariile de aici,am dat joi sala si am luat cu 24 pe site se intra fossrte usor nu stiu ce va plingeti atit,nu stiti sa umblati cu un calculator?intrebarile sint aceleasi si daca inveti ,treci asa ca............bafta celor care invata ceilalti ocupa rindul degeaba

310

Publicat la: 16 mai 2010 ora: 11:24:41 de catre: ady,,tg mures
si eu o sa am in 22 sala,si tot gresesc cu stationarile ,imi poti spune unde e interzis sa stationezi si unde ,e permis,ai avut intrebari care sa fie 2 raspunsuri la o intrebare,ca la intrebarile cu stationarea,si oprirea am picat ,ms

311

Publicat la: 16 mai 2010 ora: 15:40:07 de catre: ady,tg mures
sal,alina vreau sa stiu unde este permisa stationarea, si unde este interzisa ,ori de cite ori fac pe situl asta gresesc la intrebarile cu stationarea ,trebue mai multe raspunsuri ?,sau e doar numai unu ,?astept raspuns ms

312

Publicat la: 16 mai 2010 ora: 19:51:19 de catre: adnana
1.in toate cazurile in care este interzisa oprirea2.in zona de actiune a indicatorului STATIONAREA INTERZISA si a marcajului de interzicere a stationarii*marcajul in zig zag*/marcaj de interzicere a stationarii poate fi si o linie continua galbena pe bordura trotuarului3.pe drumurile publice cu latime mai mica de 6 m4.in dreptul cailor de acces5.in pante si rampe6.la indicatorul STATIONARE ALTERNATIVA,in alta zi decat cea permisa,sau indicatorul STATIONARE CU DURATA LIMITATA,peste durata stabilita

313

Publicat la: 17 mai 2010 ora: 14:46:09 de catre: ady,,tg mures
mersi mult de tot ,sper sa-l iau ,e super si-tul ,sint formulate altfel intrebarile dar daca faci de pe el iti ramin asa in minte .

314

Publicat la: 17 mai 2010 ora: 17:22:43 de catre: ceci
nu reusec sa ma logez nu mai pot , cum sa fac alt fel zicetimi va rog.

315

Publicat la: 17 mai 2010 ora: 21:29:25 de catre: state
miam facut cont dar numi apare chestionare

316

Publicat la: 18 mai 2010 ora: 14:01:39 de catre: anonim
cum d-zeu se intra la chestionare?

317

Publicat la: 18 mai 2010 ora: 16:15:32 de catre: CLAU
FRATILOR , UNDE SUNT CHESTIONARELE ASTEA ,CA EU NU DAU DE ELE .VOI CUM ATI FACUT?

318

Publicat la: 18 mai 2010 ora: 18:13:13 de catre: cristi
unde si cum gasesc chesionare autobune id cristi71tim mail cristi71tim@yahoo.com va multumasc ffffff mult

319

Publicat la: 18 mai 2010 ora: 21:15:16 de catre: Alex
fara cont nu poti face chestionare :Onush de ce dar nici cu cont nu merge nashpa ar trebui sa pot face da nah asta e.

320

Publicat la: 19 mai 2010 ora: 12:20:49 de catre: ovy
cum sa intru la chestionare?

321

Publicat la: 19 mai 2010 ora: 14:02:40 de catre: silvia
Este un site care merita nu numai aprecita dar si laudat Jos palaria pentru voi sunteti cei mai tari.:)

322

Publicat la: 19 mai 2010 ora: 21:31:43 de catre: dana
cum naiba se intra k am fk cont si nu merge

323

Publicat la: 20 mai 2010 ora: 16:08:17 de catre: gaby
am incercat toate metodele sa ma loghez nu-mi trim link-ul de activare,chiar i-am facut si sotului adresa de yohoo poate poate dar nimic!Ma ajuta cineva si pe mine am nevoie maxima de ele

324

Publicat la: 24 mai 2010 ora: 12:18:30 de catre: alin
nu le gasesc .unde trebuie sa intru?

325

Publicat la: 24 mai 2010 ora: 14:03:09 de catre: ele
incerc de 3 zile sa intu pe saitu lor de chestionare si nu reusesc,cum ati reusit?

326

Publicat la: 24 mai 2010 ora: 21:53:25 de catre: krysty
nu pot intra la chestionare nicicum am urmat toate indicatiile si tot nu ma lasa sa intru de ce?ma poate ajuta cineva?

327

Publicat la: 25 mai 2010 ora: 00:03:46 de catre: alina
mam inregistrat si tot nu pot ajunge la chestionare imi spune si mie cineva de ce?

328

Publicat la: 25 mai 2010 ora: 10:20:46 de catre: nico
m-am inregistrat si eu si nu pot ajunge la chestionare va rog ajutati-ma

329

Publicat la: 25 mai 2010 ora: 13:10:33 de catre: alina
imi zice tot timpul ca parola nu e buna si ca totusi sunt inregistratațcum sa ajung la chestionare?imi zice si mie cineva?va rog frumos

330

Publicat la: 26 mai 2010 ora: 20:35:01 de catre: deni
eu nu pot sa inteleg cum nu puteti intra p site...nu`mi dau seama kt de greu poate sa fie doamne!..sincer... am auzit ca p drpciv.ro sunt intrebarile de la examen..exact alea..as vrea sa`mi spuna cineva care a dat si daca chiar asa este..ms

331

Publicat la: 27 mai 2010 ora: 13:13:42 de catre: cove_28
am dat de 2 ori, si nu am luat 3-oara am facut intrebarile de site-ul lor oficial si am luat.acuma cateva sfaturi:1 cand scrieti codul ala format din litere si cifre sa il scrieti cu caps lock (adik cu litere mari)2 ca sa puteti intra trebuie sa folositi internet explorer...nu altceva,doar cu internet explorer.3 avand in vedere ca acest site va ofera posibilitatea sa va simtiti ca in sala de examen,nu aveti cum sa vedeti unde ati gresit pt ca intr-o sala de examen nu sta cel care supravegheaza sa va explice ce si cum.ai luat bine,nu ai luat,tot bine.

332

Publicat la: 27 mai 2010 ora: 15:00:55 de catre: somebody
toate intrebarile de le examen isi gasesc raspunsul in legislatie.Cine stapaneste legislatia, nu are probleme cu examenul.Totul se invata logic si nu mecanic. Pentru verificarea cunostintelor dobandite aveti testele grila de pe site.Ce este asa de complicat?

333

Publicat la: 27 mai 2010 ora: 15:24:18 de catre: cove_28
Chestionare-Auto.orgdak pe drpciv nu merge sa va logati....faceti-va cont pe Chestionare-Auto.org si acolo in dreapta veti gasi un link care va va trimite la chestionare ca cele de pe drpicv.o zi buna in continuare si multa bafta la examene.

334

Publicat la: 27 mai 2010 ora: 20:43:26 de catre: eu
dc nu merge situ?da eroare

335

Publicat la: 27 mai 2010 ora: 20:44:56 de catre: ovidiu
as vrea sa stiu si eu de ce nu merge site-ul??? nu pot intra, efectiv, pe site...nu se incarca pagina...ma poate ajuta cineva??

336

Publicat la: 27 mai 2010 ora: 21:30:59 de catre: marian
aveti vreo ideie dece nu mai merge saitu drpciv?
:(

337

Publicat la: 27 mai 2010 ora: 21:53:53 de catre: corina
astazi nu a mers deloc site ul...cel putin mie...imi spune si mie cineva care cun prob..

338

Publicat la: 27 mai 2010 ora: 22:37:23 de catre: ...
ne da cineva vreun raspuns?

339

Publicat la: 27 mai 2010 ora: 22:45:20 de catre: niko
eu am dat examenul ieri si am facut 25 de puncte.Intrebarile sunt aceleasi, nu e deloc greu!

340

Publicat la: 28 mai 2010 ora: 08:37:39 de catre: maria
de ce nu mai merge site -ul asta ???? stie cineva ceva ????

341

Publicat la: 28 mai 2010 ora: 14:56:30 de catre: anonim
la traseu ia cine vrea iei daca nu ma redetii an rtebati pe drug florin comisar exzaminarii

342

Publicat la: 29 mai 2010 ora: 15:10:13 de catre: alin
...

343

Publicat la: 31 mai 2010 ora: 12:42:03 de catre: katalina
da intradevar sunt bune chestionarele cam trei zile am facut cam 20 in fiecare zi si am luat sala cu 25 problema e ca se cam repeta intrebarile des da mau ajutat mult

344

Publicat la: 31 mai 2010 ora: 15:32:49 de catre: anonim
unde sunt intrebarile??...ce nasol..!!!

345

Publicat la: 1 iunie 2010 ora: 22:10:22 de catre: Dumbo
ba frate se vede ca e siteul politiei nimik nu merge aruncativa la gunoi cu chestionarele voastre cu tot
:(

346