Portal eMaramures.ro - PAGINA START
Cauta in:


28.11.2014 13:06:47
Euro - 4,4247 lei

Dolar SUA - 3,5533 lei 

Lira - 5,5751 lei

Aur (gr.) - 136,2576 lei


Foto soare si noriVezi VIDEO
29 noiembrie

Max:    0 / 6 grade Celsius
Min:   -4/ -8 grade  Celsius
 

Vreme schimbatoare si rece va fi maine in toate zonele din judet. Potrivit prognozelor in cele mai multe regiuni se vor inregistra innorari variabile, iar vantul va sufla in general slab. Temperaturile maxime sunt comparabile cu cele din intervalul precedent. Astfel, la pranz se vor inregistra 6 grade Celsius in Baia Mare, Sighetu Marmatiei si Seini, 4 grade vor fi la Targu Lapus, 3 grade Celsius vor arata termometrele la Cavnic, in timp ce in Borsa termometrele nu vor arata mai mult de 0 grade Celsius.

Baia Mare: 
In Baia Mare urmatoarele doua zile aduc vreme din ce in ce mai rece. Astfel, duminica, vom avea parte de cer partial noros, cu maxime de 5 grade Celsius si minime de pana la -6 grade. Luni va fi vreme in general inchisa, iar maximele termice vor cobori pana la 4 grade Celsius. Minimele vor fi usor mai ridicate decat in noptile precedente si pot ajunge pana la -2 grade Celsius.

Sighetu Marmatiei:
Si la Sighetu Marmatiei vremea se va raci in acest final de saptamana. Prognozele spun ca atat duminica, cat si luni, cerul va fi partial noros, iar vantul va sufla slab. Maximele termice vor oscila in jurul valorii de 4 grade Celsius. Noaptea minimele vor cobori chiar si pana la -7 grade Celsius.

Borsa
Temperaturi si mai scazute se vor inregistra, la finalul acestei saptamani la Borsa. Daca duminica, maxima zilei va fi de 0 grade Celsius, iar minimele vor ajunge la -10 grade, pe fondul unei vremi inchise si cu posibile ninsori, sambata se vor inregistra maxime de -2 grade Celsius si minime de -8 grade, cerul fiind partial noros.

Cavnic:
Temperaturi scazute sunt asteptate si la Cavnic, in urmatoarele zile. Duminica si luni cerul va fi partial noros. La pranz maximele termice vor urca pana la cel mult 2 grade Celsius. Noaptea minimele vor cobori pana in jurul valorii de -7 grade Celsius.

Targu Lapus
La Targu Lapus urmatoarele doua zile aduc vreme rece si inchisa. Potrivit prognozelor cerul va fi innorat, dar sansele de ploaie raman reduse. In zona maximele termice vor ajunge pana la cel mult 4 grade Celsius, iar noaptea minimele pot cobori pana la -6 grade Celsius.

Seini
:
Vremea inchisa va fi si la Seini. In zona cerul va fi noros si se vor inregistra maxime de pana la 5 grade Celsius. Vantul va sufla in general slab, iar minimele termice pot cobori pana la -6 grade Celsius.




Comunitate
BANI DE LICEU – Burse sociale de 180 de lei pentru liceeni din familii nevoiase
10:47:09 14 mai 2009  | autor:  Ioana Osan

Un numar de 155.000 de elevi din liceele din Romania vor beneficia, prin programul social ”Bani de liceu”, de burse sociale in valoare de 180 lei pe luna in anul scolar 2008-2009, a precizat ministrul Educatiei Ecaterina Andronescu. Guvernul a adoptat hotararea care stabileste criteriile si cuantumul sprijinului financiar acordat in cadrul acestui program.

Bursa se acorda la inceputul anului scolar, pentru elevii care au promovat anul scolar anterior si care provin din familii al caror venit per membru este mai mic de 200 de lei pe luna. ”Aceasta bursa este extrem de importanta pentru finalizarea anului scolar si sper sa inregistram si rezultate profesionale foarte bune pentru cei care sunt bursieri”, a afirmat Ecaterina Andronescu.

Valoarea totala a acestor burse se cifreaza la 200 milioane de lei pentru anul scolar 2008-2009, fonduri acordate din bugetul Educatiei.

CITESTE SI:
28 septembrie 2009

 
Versiunea pentru tiparire
Trimite stirea pe email
Trimite stirea pe Yahoo! Messenger
Adauga comentariu


1

Publicat la: 14 mai 2009 ora: 15:04:50 de catre: cine???...eu
hai lasatima cu bursele astea ca se daui burse pe acte false stiu cum au avut colegii mei burse copii de patroni si aveau burse,,,,

2

Publicat la: 18 mai 2009 ora: 22:11:42 de catre: x
La cum scrii m-a mir cum isi permit sa nu-ti dea si tie o bursa.Auzi cata nesimtire din partea lor...

3

Publicat la: 30 iunie 2009 ora: 11:04:19 de catre: antonim
Si cum se face ca noi, elevii ce bani de liceu luam doar 180 de lei. De ce nu ne dau banii in fiecare luna ?In luna iunie m-i s-a spus ca nu se mai dau bani si apoi cand am fost cu mama m-i s-a spus ca se vor da peste o saptamana. Apoi am fost toata saptamana si au spus ca nu i-au trimis ISJ GALATI

4

Publicat la: 29 iulie 2009 ora: 21:17:23 de catre: cristina
k nu i-am primit nici akum.

5

Publicat la: 30 iulie 2009 ora: 13:48:26 de catre: maria
in maramures com petrova este liceu nici odata nu am scos 180 mereu opresc daca o dat 120 pe luna nu ni se confirme pentru ce opresc bani si noi santem copi saraci si nu avem cu ce trai si ei ne opresc bani si nu avem pe ce sane cumparam caiete si carti daca statu ne da bani scoala pentru ce ne opreste bani in fiecare luna si acuma inca nu am scos bani va rog sa faceti dreptate si noua la copii nacajiti l

6

Publicat la: 7 septembrie 2009 ora: 23:06:08 de catre: geo
pa

7

Publicat la: 18 septembrie 2009 ora: 14:29:44 de catre: Anonim
Va rog si eu ceva... imi poate spune cineva ce acte sunt necesare pentru a lua bursa ?

8

Publicat la: 21 septembrie 2009 ora: 16:35:53 de catre: MAGGIE54
actele necesare pentru bursa sunt : -cerere prin care se solicita bursa sociala ; -adeverinta cu veniturile parintilor eliberate de societatile unde lucreaza parintii, pe ultimile 12 luni vizate de camera de munca ; -copii ale certificatelor de nastere ale membrilor de familie si adeverinte de elev pentru ceilalti copii care locuiesc in aceasi adresa; -declaratii notariale ca parintii nu detin terenuri agricole sau alte situatii din care sa rezulte un venit ;

9

Publicat la: 21 septembrie 2009 ora: 20:55:59 de catre: bobo
nu sau dat nici o data suma intreaga de banii 180 lei.vai de capul vostru de hotiiiiiiiiii.ne spun ca nu au bani ca sau oprit nuj pentru ce si multe alte golanii ce hoti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

10

Publicat la: 27 septembrie 2009 ora: 13:16:03 de catre: ioana
vreau sa stiu si eu ce acte trebuiesc pt bursa scoara "bani de liceu"...cine stie sa ma anunte shi p mn la id crazygirl_4u2000 va rog frumos

11

Publicat la: 30 septembrie 2009 ora: 18:17:41 de catre: youlove
nu stiu ce sa spun...treaba este ca eu nu miam facut bani de liceu numai de anul asta...dar din cate am auzit...nu se dau banii toti...:D nu este corect:D!! :** pupici:X>:D<

12

Publicat la: 30 septembrie 2009 ora: 18:49:12 de catre: yo
dupa halul in care incerci sa te exprimi, mai ai cel putin 20 de ani, pana ajungi in anul intai de liceu, deci ai rabdare, pana atunci, se mai pot schimba multe....

13

Publicat la: 3 octombrie 2009 ora: 16:33:44 de catre: inger de gheatza
buna la toi io am depus acte pt bani de liceeu si am primit un tel de la secretara (cand le-am predat,le-am predat la director)si mia zis ca adeverinta nu este buna ca e de venit si nu bruta si i-am explikat calar ca unde lucra mamy nu se da bruta...dar sa nu uitam ca directoru a zis ca totul e oki aore mai imi va da daca deverinta de salariu e neta si nu bruta hm?

14

Publicat la: 4 octombrie 2009 ora: 19:35:59 de catre: Ilenuca pentru hautorii de mai sus
Citii comentariile de mai sus, dracu ma puse, si va anunt pe toti autorii ca sunteti toxici pentru orice scoala de pe pamant. Ar trebui sa va dea bani cat mai multi, numai sa nu va apropiati vreodata de vreo scoala!

15

Publicat la: 11 noiembrie 2009 ora: 10:35:02 de catre: boata viorel
bahhhh cand dreq se dau banii astia pt liceu,,,,,,,ca io le ast d saptamana trecuta?

16

Publicat la: 30 noiembrie 2009 ora: 00:07:29 de catre: POPESCU MARIANA
Eu nu stiu ce sa zic ca mi-am facut actele doar de anul asta dar din cate am citi pe net am inteles ca bani se dau la inceputul anului scolar dar............suntem in decembrie si nu s-au dat inca.Si am auzit ca se mai si opresc din ei.Eu nu am mare nevoie de ei dar sunt unii copii care nu au ce pune pe masa de CRACIUN si poate acesti bani i-ar ajuta cat de cat.Ganditi-va putin si la ei nu numai la voi.Oare cand o sa se faca putina dreptate sh in Romania???Asteptam bani aceea pana la vacanta.

17

Publicat la: 4 decembrie 2009 ora: 15:12:48 de catre: raul
Prea multe acte si multa birocratie din partea secretarelor din licee

18

Publicat la: 8 decembrie 2009 ora: 14:57:06 de catre: Roxana
noi am primit banii de liceu,dar nush dak se mai dau si p luna decembrie.jtie cnv?

19

Publicat la: 14 decembrie 2009 ora: 10:21:04 de catre: andreea maria
ar trebui sa dea bani astazi de ce sa dea dupa sarbatori astia is prosti?

20

Publicat la: 14 decembrie 2009 ora: 11:50:50 de catre: pionela18
cind se da bani de liceu pa luna decembrie?

21

Publicat la: 14 decembrie 2009 ora: 13:22:21 de catre: ela
de ce nu stai tu raul in locul secretarelor sa veizi cum e si de unde vine birocratia,sa veizi cum e la controale de audit,curte de conturi,ti se pare c ao secretara face toata birocratia?

22

Publicat la: 3 ianuarie 2010 ora: 21:14:01 de catre: anonim
au fost luni in care s-au data si 180 dar luna de scoala sa fie intreaga. ptr ca daca socotesti 6 lei pe zi de scoala o luna iasa 180 si is luni in caree este vacanta sau zile libere si atunci se trage 6 lei pe ziua in care nu am fost la sc . se dau nu fura nimeni

23

Publicat la: 8 februarie 2010 ora: 15:50:35 de catre: ionela
dc nu ne-a mai bagat bani p luna ianuarie??ne pun banii knd vor ei noi trebuie sa platim multe la likeu kne stie lukrurile astea?este adevarat pana akm ne-a pus bani din septembrie dar akm nu mai asteptam sa vedem..........

24

Publicat la: 25 februarie 2010 ora: 11:59:49 de catre: ranya
sunt niste hoti !! eu niciodata nu am luat 180 lei....ba luam 120 ba 145....da niciodata atat cat zic ei ! dc dracu se mai lauda k dau 180 daca nu se tin de cuvant?

25

Publicat la: 29 martie 2010 ora: 18:32:28 de catre: jeg
Mah analfabetilor...mergeti intai in clasa I sa invatati sa scrieti liniute apoi puteti lasa comentarii cu privire la faptul ca va fura scoala....au de la cine fura....

26

Publicat la: 29 martie 2010 ora: 22:58:12 de catre: bogdan
Hoti dc nu pun astai 1800 pun 1 400 si asa si daca ar pune in fiekare luna ar fi bn:))akums e da o data al 2 luni cel putin la mn la scoala:(((

27

Publicat la: 16 aprilie 2010 ora: 08:42:53 de catre: Chriss
Stie cineva cand ne baga banii pe card pe luna aprilie 2010? va multumesc

28

Publicat la: 24 aprilie 2010 ora: 01:39:49 de catre: laura
cand se vor aloca banii de liceu pe luna aprilie?cand vor fii virati in cont?

29

Publicat la: 27 aprilie 2010 ora: 21:37:04 de catre: mircea
mai,astia de la minister da voi va mai dati iar niste prime?ce D-zeuasteptati de nu mai dati banii la copii astia....au trecut alegerile

30

Publicat la: 6 mai 2010 ora: 13:21:37 de catre: mafiotu
buna ziua,la scoala din com cozmesti jud Iasi directorul scolii Diaconu Neculai nu nea dat bursa in ultimile 2 luni ne duce de pe o zi pe alta cand zice ca maine can poimane da ce inseamna asta pana la urma urmei suntem studenti si avem drepturi trebuie ba un caiet ba ceva de mancare eu din partea mea sa no mai dea de loc ca eu am cate 10-20 lei pe zi care ii consum cum vreau eu.da sunt alti care nu au deloc poate as dori sa se ia masuri si foarte urgent.Si as dori sa ma mai aflu ceva de cand are dreptu profesorii sau directoru sa dea in elevi?
cf

31

Publicat la: 27 iunie 2010 ora: 11:22:11 de catre: ?
pe luna mai 2010 cand?se dau ?

32

Publicat la: 1 iulie 2010 ora: 18:07:48 de catre: ana
stie cineva knd se dau banii de liceu pe lunile mai si iunie2010?

33

Publicat la: 6 iulie 2010 ora: 12:56:00 de catre: alexandru
ce trebuie sa fac ca sa beneficiez de acest ajutor?ce acte sa depun si unde?

34

Publicat la: 12 iulie 2010 ora: 15:19:37 de catre: mitucu
Vreau sa stiu daca pe anul 2010-2011 se mai dau burse pt copii din mediul rural care sunt admisi la liceu.Unde ma pot adresa ?Depinde de primaria locala???conteaza mediile cu care ai absolvit?

35

Publicat la: 12 iulie 2010 ora: 19:05:33 de catre: elev
E dezastru cu acesti bani de liceu! Toti smecherii, mincinosii si analfabetii au avut anul trecut asa ceva! Nimeni nu verifica acele declaratii date de catre membrii familiilor, nimeni din familie nu munceste dar traiesc pe picior mare...mai bine sa dea acei bani batranilor si saracilor nu mincinosilor...

36

Publicat la: 18 iulie 2010 ora: 09:55:55 de catre: alexandru
rusine, vor si astia din minister sa aibe elevi cu rezultate bune dar cum daca ei nici macar nu ti ofera posibilitate economica ,macar pt naveta si alte lucruri ,,,,,,,,,,rusine poate in anul scolar 2010/2011 plafonul pt bai de liceu va fii de 200RON/membru de familie ,dar nu cred pt k ii criza dupa cum spun ei .....dar intrebarea ii daca bani de liceu nu ti se dau noi cum ne vom mai putea purta mai ales pt cei din clasele 11/12 care trebuie sa si cumpere manualele ....ar trebuii sa reflecteze mai mult si sa se gandeasca si la noi cei din invatamant!!!

37

Publicat la: 2 august 2010 ora: 11:21:29 de catre: mihaela
buna...am si eu o nelamurire...atat eu cat si fratele meu beneficiem de bani de liceu si fratele meu a luat azi de pe card 70 ron...si un prieten de al lui a luat 160 ron...nu inteleg dc eu nu am niciun ban pe card?o fi o greaseala facuta de sc unde invata el?....mai sunt si altii in situatia asta?

38

Publicat la: 29 august 2010 ora: 14:55:44 de catre: andra
Buna ma numesc andra si trec in clasa a 11 liceu si vreau sa stiu daca se mai dqau banii de liceu ????????

39

Publicat la: 4 septembrie 2010 ora: 09:34:48 de catre: bani de liceu 2(fara greseli de ortografie!!!)
Buna!Mă numesc Andra şi trec in clasa a XI a la liceu şi vreau să ştiu dacă se mai dau banii de liceu????????

40

Publicat la: 15 septembrie 2010 ora: 23:26:53 de catre: ABABEI DIN DUMBRAVENI ASTA EU
MAAA VOI IN LOC SA VA MULTUMITI CA VA DA SI ATAT VOI MAI FACETI SI GAT, NU ERA MAI BINE SA NU VA DEA DELOK ??? CE SI UN 120 LEI PE LUNA SA VA DEA CE NU VA AJUNGEE CAT DATI PE CAIETELE ALEA MAA ??? 10 MILIOANE ??? HAIDETI SA FIM SERIOSI TOTUSI SUNTEM IN ROMANIA...

41

Publicat la: 18 septembrie 2010 ora: 23:37:29 de catre: madalina
nu mi se pare corect sa nu ne dea de loc atata timp cat statul a avut atatea bani si ia investit in niste tampenii..cum ar fi niste drumuri la care se lucreaza zeci de ani sa le termine si dau nustiu cate sute de miliarde iar muncitorii fac amiaza la umbra copacilor..nu is platiti degeaba..e logic sa ne dea si noua o mana de ajutor ca sa facem o scoala..ca la locuri de munca nu mai exista sperante,pana nu ne scoate guvernul din criza..

42

Publicat la: 23 septembrie 2010 ora: 20:55:13 de catre: lyxa
PLICTISITORRRRRRRRRR,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, NU SUNT RRAITA HA HA HA PUPYCI

43

Publicat la: 24 septembrie 2010 ora: 10:33:19 de catre: claudia
de ce se cere venitul pe ultimele 12 luni? sotul are trecut salar mare si nu a luat aproape nimic . acum e in somaj.atunci, copiii nu mai beneficiaza de bursa????

44

Publicat la: 24 septembrie 2010 ora: 10:39:58 de catre: claudia
as dori si un raspuns, daca se poate. in cazul acesta, cum fac sa ia si copii mei bursa, ca doar ne incadram.

45

Publicat la: 24 septembrie 2010 ora: 10:46:48 de catre: claudia
de ce se cere venitul pe ultimele 12 luni? sotul are trecut salar mare si nu a luat aproape nimic . acum e in somaj.atunci, copiii nu mai beneficiaza de bursa????

46

Publicat la: 28 septembrie 2010 ora: 11:07:27 de catre: manole aurel
am salariu brut 780 santem 4 membri ne incadram

47

Publicat la: 30 septembrie 2010 ora: 10:11:21 de catre: florina
am 4 copii am un salariu brut de luna trecuta de 892 ron sotul nu lucreaza si astazi an ultima zi miau spus ca nu ma ancadrez de ce ?

48

Publicat la: 2 octombrie 2010 ora: 18:46:31 de catre: gicu
stie careva pana cand se pot baga dosarele pt bani de liceu ?

49

Publicat la: 2 octombrie 2010 ora: 19:37:01 de catre: nino
pana ieri, 1 octombrie...

50

Publicat la: 6 octombrie 2010 ora: 13:13:10 de catre: gabriela
avand in vedere k sunt copii care ,, bani de liceu,, este sg speranta pt a continua sc , imbracat ,si multe altele ar trebui sa mareasca putin...... ganditi va la noi copii saraci care debia ne chinuim sa mergem o saptamana la sc cu gandul ,, lasa k o sa primesc eu bursa si o sa mi fie mai usor ........

51

Publicat la: 9 octombrie 2010 ora: 15:45:34 de catre: Topolog judetul tulcea
La noi in comuna Topolog judetul Tulcea se fac niste hotii nu ne da`u banii cum trebuie cand alte licee ia banii intregi:-j noua ne da foarte putin.....de ce nu se face dreptate....sunt unii copii care traiesk doar dn alocatii ar vrea sa ai posibilitatii sa isi cumpere tot ce este necesar pentru scoala dar nu au cum....alocatia nu este de ajung...bursa lu se da corect...Asteptam ca anul acesta sa se faca dreptate cu banii sa nu ne mai fure...secretariatul...si restul....:-j In scoala noastra din comuna Topolog judetul tulcea...se fura din burse......Jos cu Hotiiii Uaaaa!

52

Publicat la: 18 octombrie 2010 ora: 17:53:58 de catre: ioana
nu stiti care e termenul limita de depunere a dosarelor de "bani de liceu". se pot depune in fiecare luna sau cum? va multumesc.

53

Publicat la: 21 octombrie 2010 ora: 11:11:30 de catre: gabriel
vreau sa vad daca iau bursa

54

Publicat la: 1 noiembrie 2010 ora: 20:11:40 de catre: DaNuTZzZ
vreau sa vad daca iau bursa si vreau sa o iau cat mai rpd ca va ca astiea cam mint pe aicia .si trebe sa puneti si lista ca,caut ca nubunu lista si nu o gasesc care o stii lista si care o are samidea si mee lista add la id de mess smecherul_danutz_0073000

55

Publicat la: 10 noiembrie 2010 ora: 09:40:27 de catre: mindricel alexandru alin
sunt buni banii de liceu deoarece pe criza aceasta orice ban este foarte important viata este grea macar bani acesti sa ni se dea

56

Publicat la: 13 noiembrie 2010 ora: 11:21:29 de catre: cosmina
cand draq se dau bani de liceu odata zice k se dau dupaia k nu ne mai dau k suntem in criza niki ei nu mai stie ce sa minta

57

Publicat la: 19 noiembrie 2010 ora: 11:40:47 de catre: alina
vreau sa stiu si eu daca se mai baga bursa in 2010-2011.suntem in luna noiembrie si nu am primit nici un ban:)) de ce???

58

Publicat la: 20 noiembrie 2010 ora: 17:03:39 de catre: Anda
nu stiti cand ne baga banii de liceu pe card?

59

Publicat la: 27 noiembrie 2010 ora: 23:54:19 de catre: Stefan
nu stiti cand vi bani de liceu am nevoie de iei dar nu vin
re

60

Publicat la: 28 noiembrie 2010 ora: 17:18:12 de catre: Flo
Eu, daca as putea, v-as pune sa scrieti cate o fraza de 20 de cuvinte si nu v-as da nici un leu daca nu a-ti scrie corect. Sa vedeti ce economii am face...

61

Publicat la: 28 noiembrie 2010 ora: 21:11:13 de catre: Flo
am citit comentariile fara sa citesc stirea...daca e vorba de copii nevoiasi e alta poveste. ma refeream cei care au toate conditiile sa invete si nu o fac, sorry

62

Publicat la: 29 noiembrie 2010 ora: 09:14:42 de catre: adelina
se dau nu numai la copiii nevoiasi ci si celor cu mai putina nevopie de iei

63

Publicat la: 1 decembrie 2010 ora: 10:13:41 de catre: bogdan
sa ii### k banii lor de liceu k nici aqm nu ia bagat

64

Publicat la: 4 decembrie 2010 ora: 19:03:42 de catre: calancea
am fost azi la banca, auzisem la altii ca cik azi pune banii, am mers si eu si am bagt cardul.. cand dau interogare sold.. ce sa vezi ''147,3lei'' ma intreb de ce? mentionez ca aveam i njur de 30 lei pe card. sa fie oare din cauza ca am 20 absente sa mii fi oprit astia?

65

Publicat la: 4 decembrie 2010 ora: 20:47:35 de catre: iulianuss
Auzii ca analfabetii si analfabetele care nu se stie cum au ajuns la liceu, cica nu mai primesc banii pana cand nu invata sa scrie corect - adica niciodata.

66

Publicat la: 4 decembrie 2010 ora: 21:02:08 de catre: Diurcala
Dupa halul in care scrii, eu nu ti-as da niciodata vreun ban...macar pana nu frecventezi (la zi), clasa intai, in special orle de limba romana...Rusine sa-ti fie...dupa ce esti semianalfabeta, mai vrei si bani!?!?! Pentru ce!?! Sa-i dai pe cafele si tigari!?!?!?!?!?!? Macar sa fie supusi la un test cei care primesc bani de la stat: sa scrie cinci propozitii si la fiecare cuvant gresit sa li se traga din suma cate 10 lei...macar atat, sa invete minte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

67

Publicat la: 4 decembrie 2010 ora: 21:33:33 de catre: m.a.i.i.s.
Fratilor, intrati putin pe pagina de "cultura" de pe acest site si luati, pana vin banii, o "lectie de gramatica". Asta ca sa nu fiti lipsiti de bani si dupa ce se termina liceul, hmm!

68

Publicat la: 5 decembrie 2010 ora: 08:50:43 de catre: IO
Mariana Pop si Bombonel Pocol daca as fi Mos Niculae v/as da o nuielusa!La prima peste (...)(moderat), la al doilea peste maini!

69

Publicat la: 10 decembrie 2010 ora: 15:11:04 de catre: eu cu mine
Buna! Am si eu o intrebare: Cand se pun "Banii de liceu" pe card??? :)

70

Publicat la: 10 decembrie 2010 ora: 17:37:52 de catre: profa
Luni, cel tarziu marti ar trebui sa aveti in jur de 450 ron pe card. Cel putin asta se va intampla la Cavnic, si pentru ca banii vin de la minister ar trebui sa fie valabil pentru toata tara. Sarbatori Fericite!

71

Publicat la: 13 decembrie 2010 ora: 08:56:37 de catre: gabyye14
cand se dau bani de liceu?

72

Publicat la: 15 decembrie 2010 ora: 17:09:04 de catre: gheorghe
cand se dau bursele ,,bani de liceu,, pe luna decembrie ca pe celelalte multi au fost luati de clanul boc-udrea-basescu.

73

Publicat la: 15 decembrie 2010 ora: 19:42:45 de catre: RARES
.....banii de liceu.....se dau, chiar daca nu-i meritati, nu exista nici un motiv ca statul sa va dea bani, pentru ce? etnobotanice, cluburi, batai in internat, betii, analfabetism, lipsa de bun simt, incultura de care dati dovada la tot pasul.....da voi vreti bani.....mars la voi in familie si va tratati cu vaca, porcu, gaina si parintii aia care asteapta ca progenitura sa mai primeasca un ban de la stat ...nu meritati nici bani de sare...pe rana ...stupizilor....!

74

Publicat la: 18 decembrie 2010 ora: 00:59:23 de catre: DA
Esti un distrus ma ! Un om fara viata ! 'ten mm de aurolac

75

Publicat la: 21 decembrie 2010 ora: 00:48:28 de catre: jason
in italia se da 5500 euro pe an....si la noi.....!!!

76

Publicat la: 21 decembrie 2010 ora: 21:33:48 de catre: Lori
De ce s-au dat doar 288 lei pana acum? Din cate stiam trebuia sa se dea peste 400 lei.

77

Publicat la: 28 decembrie 2010 ora: 20:54:24 de catre: adi
au dreptate banii de liceu se dau pe acte false un copil orfan de tata nu are drept numai cei care au ambii parinti si pe hirtie nu au nici un venit si traiesc regeste fata de noi. Astai Romania o tara mizerabila si corupta.Cine are in ziua de azi 150 pe persoana ,nimeni.

78

Publicat la: 29 decembrie 2010 ora: 20:44:00 de catre: D-le Funeriu, verificati situatia!
Cred ca trebuie eliminat acest asa zis ajutor pt ca oricum cei mai multi care beneficiaza de el nu-l merita. Sa se gaseasca o alta solutie pt a ajuta elevii cu probleme. In prezent acesti bani ajung la cei care mint si dau declaratii false, la chiulai, semianalfabeti si nu cred ca este normal ca statul sa sprijine asemenea elemente. De ce nu se analizeaza si situatia la invatatura si absentele acestor elevi? Cunosc elevi cu sute de absente - nu exagerez- si bani de liceu!

79

Publicat la: 30 decembrie 2010 ora: 12:24:50 de catre: anonim
urit ca si copilu meu a depsit 20 de absente dar urit si din partea lor ca nu le da acest ajutor desi eu nu am nici un venit de ce trebuia pusa si aceeasta conditie sa nu depaseasca 20 de absente de ecsemplu am meu baiat face naveta abonamentu costa 185 de lei lunar se trez la 530 dim sa ajunga in baia mare la lic si dupa masa imi ajunge la 16 30 daca el pierde autobusu el nu mai are cu ce sa ajunga la sc asa ca dom guvernantii rusine nu se poate trm un copil la sc cu alocatia de 42 de lei pe luna sa traiasca din banii astia sai trm si la sc rusine sa va fie sintetii ninste nenorocitiii cred ca o sa renuntam si sa ne trm copii la sc o sai lasa fara vitor

80

Publicat la: 2 februarie 2011 ora: 08:42:04 de catre: Maria.ioana
Sa`mi spuna si mie cineva cand se pun , ca nu pot sa ma duc in fiecare zii sa verific , desi am foarte mare nevoie de bani aceia ..Multumesc

81

Publicat la: 2 februarie 2011 ora: 08:46:22 de catre: Ioanaaa
Cand se pun bani de liceu pe card?? pe luna lu ianuarie , si februarie?... sa`mi spuna si mie cineva . cand se pun.. sa nu ma mai duc in fiecare zii sa verific ., desi am foarte mare nevoie de bani aceia .

82

Publicat la: 6 februarie 2011 ora: 20:39:22 de catre: gyku
MAI IUTE ]

83

Publicat la: 16 februarie 2011 ora: 17:46:25 de catre: ana-maria
la inceputul anului scolar 2010am facut actele ptr. bani de liceu am fost purtata 2 saptamini cu dosarul eu am avut salar brut pe ultimele 3 luni300lei,310lei si 300lei tot asa a avut si sotul meu mi sa spus k nu se incadreaza copilu .ca acum sa mi se spuna k se incadra.. se mai poate face acum ceva sa poata beneficia de acei ''bani de liceu'?va rog datimi un raspuns.
...

84

Publicat la: 21 februarie 2011 ora: 20:21:42 de catre: Lro
Cand se mai dau banii de liceu?

85

Publicat la: 22 februarie 2011 ora: 16:44:02 de catre: kiti
vreau sa stiu si eu cati bani se primesc pe lunile care nu sunt intregi in care avem vacanta...

86

Publicat la: 23 februarie 2011 ora: 12:43:00 de catre: mihai alexanru
dece nu se da toata suma de 180 ron si se opreste din suma

87

Publicat la: 23 februarie 2011 ora: 21:03:43 de catre: Claudiu
daca esti eliminat trei zile..mai primesti bani de liceu?

88

Publicat la: 27 februarie 2011 ora: 21:38:34 de catre: aurel persu mures
la Aurel Persu este liceu nici odata nu am scos 180 mereu opresc daca o dat 120 pe luna nu ni se confirme pentru ce opresc bani si noi santem copi saraci si nu avem cu ce trai si ei ne opresc bani si nu avem pe ce sane cumparam caiete si carti daca statu ne da bani scoala pentru ce ne opreste bani in fiecare luna si acuma inca nu am scos bani va rog sa faceti dreptate si noua la copii nacajiti l.

89

Publicat la: 8 martie 2011 ora: 01:22:04 de catre: bigg boss
ba oamenilor in primu si primu rand invatati fratilor sa scrieti corect dupaia puneti intrebi aiurea ;)

90

Publicat la: 9 martie 2011 ora: 21:24:11 de catre: narcisa
buna cand se mai dau bani si mie luna trecuta mi-au dat doar 120 de lei doar ata pe cand la alte licee au primit mai mult

91

Publicat la: 10 martie 2011 ora: 16:38:11 de catre: adryanaaa
buna. si eu am luat 130 luna trecuta pe 29 ianuarie. dar de atunci numai. trebuiau sa intre pe 1 cel tarziu si deja suntem in 10. stie cineva ceva? lasati si voi un mesaj cand va intra, plsss

92

Publicat la: 17 martie 2011 ora: 14:57:24 de catre: olivia
as vrea sa stiu cand se bau bani de liceu pe luna matie 2011?

93

Publicat la: 21 martie 2011 ora: 09:34:57 de catre: dobrin
de ce se obresc bani

94

Publicat la: 27 martie 2011 ora: 18:10:45 de catre: andreea
mie nu mia mai dat bani de doua luni

95

Publicat la: 28 martie 2011 ora: 20:33:26 de catre: adryanaaa
nici eu nu i-am luat tot de 2 luni! se mai dau, nu se mai dau??? ce se intampla???

96

Publicat la: 3 aprilie 2011 ora: 14:37:31 de catre: Andy
Deci bursa aceasta trebuie sa fie de 180 lei. In fisa cu actele scriu de 150 RON si pe membru de familie in loc de 200 ron scrie 150 ron. Si cand vin banii pe card sau la caserie iti da 100 RON in mana. Deci ce sa facem?

97

Publicat la: 6 aprilie 2011 ora: 12:14:27 de catre: raluka
cand se ia bursa pe luna asta

98

Publicat la: 7 aprilie 2011 ora: 14:08:23 de catre: ALEX
AM si eu o intrebare daca luna asta de ex mi''a luat diriginta bursa din cauza absentelor adica luna lui martie am facut absentele si absentele se iau in aprilie pt luna lui martie pt bursa mai primesc bani aia de pe luna martie sau nu ii mai primsc ma poate ajuta cineva..;)

99

Publicat la: 7 aprilie 2011 ora: 14:17:41 de catre: sssss
nush

100

Publicat la: 7 aprilie 2011 ora: 18:18:46 de catre: banii de liceu
eu cred ca sa iau pe 11 acuma nush

101

Publicat la: 9 aprilie 2011 ora: 11:37:30 de catre: adryanaaa
o data depasite 20 de absente, banii de liceu se opresc si nu se mai dau, chiar daca ulterior le motivezi!!! te-au bagat in baza de date cu absenteism si ti-au taiat-o! la anul faci alt dosar, anul asta nu mai primesti nimik

102

Publicat la: 16 aprilie 2011 ora: 12:47:23 de catre: roxana
n maramures com petrova este liceu nici odata nu am scos 180 mereu opresc daca o dat 120 pe luna nu ni se confirme pentru ce opresc bani si noi santem copi saraci si nu avem cu ce trai si ei ne opresc bani si nu avem pe ce sane cumparam caiete si carti daca statu ne da bani scoala pentru ce ne opreste bani in fiecare luna si acuma inca nu am scos bani va rog sa faceti dreptate si noua la copii nacajiti l

103

Publicat la: 19 aprilie 2011 ora: 17:11:19 de catre: adryyy
or intra si la noi banii pana vineri???

104

Publicat la: 27 aprilie 2011 ora: 19:15:27 de catre: andreea
cand intra banii pe luna asta? stie cineva???

105

Publicat la: 4 mai 2011 ora: 17:22:16 de catre: banii de liceu
au intrat banii pe card pe luna aprilie?

106

Publicat la: 5 mai 2011 ora: 20:07:22 de catre: alexandru
cand se dau banii de liceu pe luna martie si aprilie 2011 neau facut carduri degeba ni le tine goale inloc sa bage pe fiecare luna

107

Publicat la: 6 mai 2011 ora: 11:33:08 de catre: cristina
trebuiau sa intre banii din aprilie si nu au mai intrat. la alte licee au primit deja a 2a oara banii!!! ce se intampla? de ce nu baga si pe card cand trimit la alte licee??? cum e posibil?

108

Publicat la: 12 mai 2011 ora: 10:56:07 de catre: george
cand baga banii de liceu pe luna mai si cat? mersi

109

Publicat la: 17 mai 2011 ora: 12:57:36 de catre: polo
hottiiiiiiiiiiiiiiiiii.....nu ne dau baniiiiii....

110

Publicat la: 8 iunie 2011 ora: 08:29:05 de catre: ioana
va bateti joc de copii nu se gandeste nimeni ca nu are bani sa mai vina la scoala vb de absente dar cand parlamentarii lipsesc sau dorm nenorocitii cat li se taie din salariile lor ,micute.in primul rand sa se umble la banii lor nu la banii copiilor care poate nu au cu ce sa vina la sc.banii astia de liceu sa se dea pe fiecare luna nu cand isi aduc ei aminte .daca le a oferit ac ajutor sa fie corecti sa l ofere la timp sa aiba copilul cu ce merge la sc de asta renunta toti la sc si dati raspunsurile cerute cand se dau banii de liceu la anul////

111

Publicat la: 8 iunie 2011 ora: 10:06:28 de catre: hash
Cand baga banii pe luna iunie???

112

Publicat la: 8 iunie 2011 ora: 10:35:41 de catre: Gogu
Ia mai taceti din gura si mai dati pe la scoala. Vreti sa fiti platiti ca sa mergeti la scoala? Bai da nici nu aveti tupeu! Datorita voua, celor care ganditi asa, am ajuns o tara de analfabeti. La scoala mergi pentru ca trebuie sa inveti ca sa poti realiza ceva in viata, nu ca sa iei banii de liceu. Asa va invatati odraslele: mergem la scoala ca sa luam banii de liceu, iar dupa ce terminam liceul suntem mari analfabeti, da nu-i bai ca stam pe somaj ca doar luam bani.

113

Publicat la: 11 iunie 2011 ora: 14:38:30 de catre: anonim
am si eu o intrebare? cum se dau banii astia? cand isi aduc unii aminte ca mai sunt si copii aia de la liceu care au nevoie? nu e neaparat de absente.. eu nu am nicio absenta si am mai fost si la olmpiada si nu intereseaza pe nimeni asta. ideea este ca trebuie sa isi indeplineasca atributiile astia si sa dea banii la timp si suma intreaga nu 25 de lei in loc de 180 cum mi-au facut mie luna asta ( iunie) unii chiar isi doresc intr-adevar sa faca scoala si nu au conditii..ce ziceti de asta?

114

Publicat la: 20 iunie 2011 ora: 09:46:30 de catre: m
cand vin banii pe luna iunie? sau mai bine zis o sa mai vina?

115

Publicat la: 21 iunie 2011 ora: 21:33:23 de catre: Anca
tu chiar esti idiot? mai desteptule...u ala care probabil ca esti plin de bani :)). nu gandesti? sunt multi, fff multi copii care nu pot merge la sc din cauza ca nu au bani pt naveta mai ales astia de la tara. te bagi u in seama aiurea. ei au nevoie de banii aia indiferent daca is analfabeti, prosti sau cum vrei tu. daca statu ii da pt aia care nau venituri ce adaugi u comentarii idioate?? aia poate nau ce manca bai desteptule, poate ca traiesc numai din banii aia si din alocatii. u n-ai creier. sau mai bn zis n-ai minte

116

Publicat la: 21 iunie 2011 ora: 21:36:43 de catre: Anca
si aia nu e plata bai...e o suma de bai pe care o primesc elevii ca sa poata veni la scoala...nu sunt platiti sa stea la ore...nu-mi vine sa cred cat esti de **** si tu daca nai avea venituri ai beneficia de acesti bani...e dreptul tuturor. boc ne vrea prosti!!! asta asa e...sunt multi asa cum vrea boc...incepand cu tine.

117

Publicat la: 22 iunie 2011 ora: 01:59:27 de catre: dady
bha pe luna iunie 2011 cand vin banii care stie ??

118

Publicat la: 22 iunie 2011 ora: 17:13:55 de catre: Anca
pai la noi pe luna mai si iunie se dau toti odata...undeva pe la sfarsitul lui iunie...cam 260-270. dar tu daca i-ai luat pe mai inseamna ca primesti cam 90 de lei la sf lu iunie...pana se iau absentele...se trm situatia, pana ii baga in cont..mai dureaza. poate sapt viitoare sau la sf asteia daca ai noroc ii vei avea

119

Publicat la: 25 iunie 2011 ora: 09:21:26 de catre: ionela
vreau sa stiu si eu cand se baga bani de abonament ca nu mai am bani nici de paine.

120

Publicat la: 27 iunie 2011 ora: 14:23:03 de catre: lenda loredana
De la ''Coanda''Bacau a-ti luat banii de liceu pe mai si iunie aproape 3 milioane sau putin peste deoarece au fost 17 zile din iunie?Cand?De ce trebuia sa ne agitam asa in nestire cand era foarte simplu sa ni se dea banii inainte de sfarsitul anului scolar.Azi santem in 27 iunie si nu am nici o informatie de acesti bani pentru ca nu am card. La telefon pe 23 sau 24 mi-au zis ca nu au venit banii iar acum nu raspund la telefon.de mai bine de 3 ore.

121

Publicat la: 30 iunie 2011 ora: 14:14:19 de catre: Cris
stie careva cand vor da astia banii de liceu? :|

122

Publicat la: 8 iulie 2011 ora: 13:22:03 de catre: Ioana
oare se mai pun banii pe luna iunie? suntem in 8 iulie si nu s`au pus? ciudat?! macar sa ne zica si noua cum sta treaba...:|

123

Publicat la: 16 iulie 2011 ora: 18:34:15 de catre: Gigi
stie cineva daca se mai da bani de liceu pe luana iunie 2011.sau daca a primit cineva banii in perioada asta sa posteze va rog :(

124

Publicat la: 26 iulie 2011 ora: 15:09:54 de catre: Denis
Sar Putea sa-i dea inainte de scoala in Septembrie :(

125

Publicat la: 7 august 2011 ora: 12:24:00 de catre: MARIA
se mai dau mani pe abonamente ???

126

Publicat la: 3 septembrie 2011 ora: 13:25:46 de catre: Andreea
eu stiam ca 15 septembrie ne ducem la liceu acum nu mai stiu.

127

Publicat la: 7 septembrie 2011 ora: 14:03:49 de catre: baby boy
banii de liceu pe luna iulie se dau la inceputul scolii?????????a luat cineva pana acum banii de liceu pe luna iulie?????pls answer:)

128

Publicat la: 7 septembrie 2011 ora: 15:01:26 de catre: emy
se da banii pe vacanta de vara ??? ati primt vreun ban pana aqum ???

129

Publicat la: 11 septembrie 2011 ora: 17:22:55 de catre: cristi
bani de liceu pe luna aprilie si mai i-am luat in 12 august

130

Publicat la: 14 septembrie 2011 ora: 12:32:36 de catre: Mihaela
Ni ci nu stiu cum sa incep: 1. Birocratia nu este din partea secretarelor din scoli. Exista o lege care spune cat se poate de clar ce acte trebuiesc (si apropo, trebuie adeverinta cu venitul brut, asa indica legea, deci daca cineva vrea sa solicite acest ajutor atunci trebuie sa se conformeze, daca nu asta este, nu este obligatoriu sa depuna dosa toata lumea) 2. Sprijinul este de 180 lei / luna intreaga de scoala. In lunile in care intervin vacante sau zile libere prin lege sa calculeaza suma doar pe zilele efactive de scoala. Asa zice legea si asa vin si banii de la minister 3. De obicei depunerea dosarelor se face in perioada 15 sept - 1 oct a fiecarui an scolar, dar definitivarea dosarelor si a listelor finale de catre minister se termina undeva in noiembrie. Apoi nu ramane decat sa asteptam. De cativa ani incoace prima oara au venit banii undeva spre sfarsitul lunii decembrie, dar vin din urma:sept, oct, nov. Pe luna decembrie nu se pot lua banii decat in ianuarie, pentru ca trebuie sa se incheie luna pentru a se sti situatia absentelor. Si nu in ultimul rand: MIE MI SE PARE ABSOLUT ANORMAL SA DAM 180 LEI /LUNA UNOR ELEVI CARE NU DEPUN NICI UN EFORT PENTRU A INVATA CI DOAR VIN LA SCOALA (DOAR SA FIE PREZENTI) IN TIMP CE COPIILOR CARE INVATA FOARTE BINE LI SE DAU 40 LEI/SEMESTRU PENTRU BURSA DE STUDIU (COPII CU MEDII INTRE 9.50 SI 9.80 SI ZERO ABSENTE)

131

Publicat la: 15 septembrie 2011 ora: 12:20:19 de catre: mario
buna ziua! cine ma poate lamuri pentru dosarul in acordarea bursei medicale la liceu, unde trebuie sa ma prezint pentru eliberarea certifacatului medical.......multumesc.

132

Publicat la: 27 septembrie 2011 ora: 22:03:50 de catre: anonim
nu vi se pare plafonul prea mic 150 lei

133

Publicat la: 4 octombrie 2011 ora: 16:09:11 de catre: bunicu
nu primesti tot timpul aceeasi bani din cauza administratului scolii. eu sunt din belcesti si la fiecare bursa trebuie sa ii dau laanministrator(vasile pavel) cate 5 lei?? pt ce???

134

Publicat la: 12 octombrie 2011 ora: 16:51:32 de catre: mirela
cum sta treaba cu comisia pt bani de liceu scoala trebuie sa trimita adresa catre primarie sau trebuie sa ma duc la primarie sa cer eu ancheta

135

Publicat la: 28 octombrie 2011 ora: 11:17:52 de catre: nicu
cand se aproba dosarul pentru bani de liceu

136

Publicat la: 31 octombrie 2011 ora: 15:56:59 de catre: ciortescu simona
nu pot sa stau la gazda pentru ca nu am cu ce sa platesc gazda

137

Publicat la: 5 noiembrie 2011 ora: 21:30:02 de catre: munteanu mihaela
afisati si voi pe geamurile scolii

138

Publicat la: 6 noiembrie 2011 ora: 11:59:49 de catre: Gogaie
dupa halul in care-ti bati joc de limba romana nu meriti bursa, dar sigur ti se va apoba pensie de retardat.

139

Publicat la: 12 noiembrie 2011 ora: 18:42:48 de catre: ,mirela
daca sau aprobat cererile pentru bani de liceu pe 2011 2012 cind se dau banii

140

Publicat la: 15 noiembrie 2011 ora: 15:38:05 de catre: ionutz while
pe 15 noiembrie am auzit dar asta nush dak e sigur sau dupa 15 creed :d

141

Publicat la: 23 noiembrie 2011 ora: 09:22:51 de catre: myhaytza 97
da frate cand se dau bursele ca astepatam de 3 luni j nu zik absolut nimik .....(...)(moderat) d scoala si nu mai ma duk.....:))))=)) mai bine este acasaa.

142

Publicat la: 24 noiembrie 2011 ora: 23:13:50 de catre: lavy
noua diriga ne-a spus k se bag pe card pe 21 luna asta si a trecut 21 si nu a bagat nici 1 leu

143

Publicat la: 21 decembrie 2011 ora: 21:02:55 de catre: mihai
Care stie cand se baga bursa pe luna decembrie 2011? spuneti`mi si mie va rog

144

Publicat la: 22 decembrie 2011 ora: 12:33:53 de catre: Radu Ionel
Dc nu sau dat bani de liceu?Si cand se vor da?

145

Publicat la: 22 decembrie 2011 ora: 12:39:54 de catre: Anonim
Dc nu sau dat bani la copiii nevoiasi?Vrem un raspuns unde sunt bani?????????????????????

146

Publicat la: 22 decembrie 2011 ora: 20:17:00 de catre: Mihai
"se baga bursa"

147

Publicat la: 25 decembrie 2011 ora: 19:32:21 de catre: david
daca nu am depus dosarul la timp se mai poate face ceva sa primesc banii

148

Publicat la: 3 ianuarie 2012 ora: 20:14:37 de catre: foamea urla in noi
DC nu sau da bani pe luna noiembrie?Unde sunt bani in buzunarul vostru bah (...)(moderat)!!!! Sa dati bani la copii nu dati bani pe prosti

149

Publicat la: 11 ianuarie 2012 ora: 12:09:37 de catre: sergiu
ba hai o data cu bani k tre s imi iau prezervative

150

Publicat la: 25 ianuarie 2012 ora: 14:39:43 de catre: vasile
sper sa primesc si eu o bursa

151

Publicat la: 25 ianuarie 2012 ora: 19:02:32 de catre: dudu
acesti bani le revin copiilor nevoiasi ce nus permit transportul catre unitatea de invatamant

152

Publicat la: 6 februarie 2012 ora: 20:43:04 de catre: rodica
pentru bursa medicala ce acte trebuie si daca se da la toate scolile.

153

Publicat la: 12 februarie 2012 ora: 14:47:56 de catre: ministerului invatamantului
sefii de stat si de la minister sunt niste hooooooooti mai ales blondu de la agricol falticeni hotii naibii furati banii la saracii copii in lok sa le mai dati voi o mana de ajutor le-o luati si si pe precedenta banii de liceu hotilor dati banii la copii saraci la toti:P

154

Publicat la: 17 februarie 2012 ora: 17:44:12 de catre: bani de liceu
De ce s-au bagat pe card doar 100 de lei in 14 februarie 2012 (referitor la banii de liceu).

155

Publicat la: 28 februarie 2012 ora: 09:49:42 de catre: ANONIM
ce pot face daca mi-au suspendat banii de liceu in luna februarie ? ce pot sa facca sa îi primesc din nou???? trimitetim raspunsu pe id dany_alinutu VA ROG FRUMOS!!!!!!!

156

Publicat la: 28 februarie 2012 ora: 20:53:01 de catre: hutanu
cand se baga bani de liceu pe luna februarie

157

Publicat la: 1 martie 2012 ora: 15:36:25 de catre: Mr.Bombastik
eu am auzit prin liceu ca secretariatul tine bani in banca si ia dobanda si dupa aia isi amintesc si de noi

158

Publicat la: 3 martie 2012 ora: 10:32:03 de catre: ioji
apai la noi la sc din tarnaveni numa taye bani de liceu sa aiba iei

159

Publicat la: 16 martie 2012 ora: 17:20:06 de catre: Claudia
As dori sa stiu si eu dak se mai dau sau nu bani de liceu......adik ne-au pus sa ne plimbat o luna de zile dupa o 100 de acte si akm ce mai au de nu pot sa ne dea bani? Astept si eu un rasp va rog frm!

160

Publicat la: 14 mai 2012 ora: 20:20:15 de catre: MARIA
se mai dau bursele??

161

Publicat la: 3 iunie 2012 ora: 21:51:52 de catre: georgiana
Eu sunt cu mama si am tatal decedat si am venitul de 350 lei asta fiind pensia de urmas de la tata.si am fost la secretariat si mia spus ca nu le primeste calculatorul dosarul meu pentru ca am venitul mare.de ce nu pot beneficia si eu de bursa chiar daca nu ma incadrez in suma de 150 de persoana dar nu am tata.VA ROG SPUNETIMI SI MIE DACA POT LUA BURSA.

162

Publicat la: 14 iunie 2012 ora: 09:46:19 de catre: varga eva
in ce data vireaza bani de liceu pe card pe luna iunie sau se poate ca nici nu primim a terminat scoala

163

Publicat la: 14 noiembrie 2012 ora: 07:45:51 de catre: nastase florentyna
asi dori sa stiu si eu cand se baga banii de bursa la liceul gsip moreni numaru 2

164

Publicat la: 25 noiembrie 2012 ora: 20:04:58 de catre: nimereala
suntem in 25 noiembrie si inca nu ni sa dat bursa bani de liceu nu stiti cand vinee....va rog spunetimi daca va venit sa stiu si eu multumesc...:)

165

Publicat la: 27 noiembrie 2012 ora: 14:53:26 de catre: adelin
cad se baga bani de liceu la sam nr 2 vernesti?

166

Publicat la: 11 decembrie 2012 ora: 14:55:07 de catre: ban de liceu
ce imi trebuie la banca pt cont

167

Publicat la: 6 februarie 2013 ora: 19:51:15 de catre: Amalia
cabd se baga bani de liceu pe luna februaire 2013?

168

Publicat la: 22 martie 2013 ora: 17:06:08 de catre: bani de liceu
Salut! Ma, banii de liceu se da si pe timpul vacantei?

169

Publicat la: 29 martie 2013 ora: 17:50:02 de catre: gsdgsf
cand se baga bani de liceu pe luna martie 2013 ca am anebunit da cand astept

170

Publicat la: 16 aprilie 2013 ora: 11:19:34 de catre: gianina
se mai da restul de bani din banii de liceu pt luna martie 2013 la iasi ? s-au dat numai 90 de lei .

171

Publicat la: 8 mai 2013 ora: 15:02:18 de catre: s , b, a
cind se baga bani de liceu pe luna martie? 2013

172

Publicat la: 31 august 2013 ora: 11:16:48 de catre: ANDREEA
Ce suma a fost alocata per elev in luna iulie 2013?Statul de plata nu se da odata cu banii?la noi se fac in scoala la secretariat dupa ce vin banii. Eu invat la Liceul Tehnologic Nicolae Balauta Scheia , la noi in scoala niciodata nu se dau bursele cum trebuie si cand trebuie , se dau cand are dn director chef ...asta ne spune si cand o intrebam de burse . (astept raspuns pt cele 2 intrebari) Multumesc!!

173

Publicat la: 3 decembrie 2013 ora: 18:52:24 de catre: andrei
Deci tara asta este condusa de cei mai jalnici oameni de pe planeta.niste hoti,ordinari,sarlatani si retardati.se laida in sus si in jos ca se dau 180 lei si ajung astia cu banii pe 29 ne baga doar 270 lei in loc de 630.Niste ratati! Eu unul i as impusca pe toti.Mai bine Ceausescu!

174

Publicat la: 4 decembrie 2013 ora: 11:23:10 de catre: ana
stie cineva daca s-au bagat banii de liceu pe card ?

175

Publicat la: 9 decembrie 2013 ora: 13:38:19 de catre: Lidia
sa va manance talpa iadului ca uni spun ca se calculeaza venit net si altii spun ca venitul brut pe cine sa mai cred?" pe tartorul iadului sau pe cine face calculul? macar sa nu mor proasta sa va manance iadul cu bani cu tot ca sunteti niste hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhoooooooooooooottttttttttiiiiiiiiiiiiii retardati

176

Publicat la: 9 decembrie 2013 ora: 14:22:15 de catre: ana
am incercat sa depun un dosar bursa bani de liceu dar nu m-I l-au primit deoarece am un copil de 20 de ani care lucreaza si I-a impartit salariul b rut pt fiecare m,en bru de fam depasind cu 7 lei venitul maxim de 150lei pe membru de fam , ceia ce nu inteleg este; de ce la asistenta social mi-a zis ca se calculeza venitul net iar la liceu m-I s-a zis ca se calculeaza salariul brut???????????????? vreau o lamurire va rog mult. deci sa inteleg ca fiecare Lioceu calculeaza dupa legea de ordine interioara si favorizeaza tot pe cei care totusi au o sursa de venit. noi ca parinti nu avem service deoarece sotul a terminat somajul si are problem de sanatate si avem inca trei copii la liceu iar singurul salariat e copilul de 20 de ani. cum e posibil ca acest copil sa devina si tata si intretinator cu un salariu de 900 ron brut din care se opresc diferite taxe[ pt pensie , samatate pe care n-o calculeaza si pt ceilalti membrii ca fiind coasigurati] "?????? cine a inventat aceasta lege???? trebuie sa-mi instrainez copilul sa-l mut cu chirie pt ca sa-mi pot sustine bursa??????????? cer sa ma lamuriti va multumesc

177

Publicat la: 9 decembrie 2013 ora: 17:06:27 de catre: perla
auziti cand se pun banii astia:))mai repede ca murim de foame

178

Publicat la: 11 decembrie 2013 ora: 19:16:43 de catre: didae ionut-bebe
cand se dau banii de liceu pe luna noiembrie 2013?

179

Publicat la: 11 decembrie 2013 ora: 19:34:46 de catre: didae ionut-bebe
SA MA ANUNTATI SI PE MINE VA ROG FRUMOS CA SE DAU BANI DE LICEU PE LUNA NOIEMBRIE 2013 LA LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE GUSTI".

180

Publicat la: 14 ianuarie 2014 ora: 17:08:25 de catre: eu
cand se pun banii de liceu pe luna decembrie

181

Publicat la: 1 februarie 2014 ora: 13:32:54 de catre: sonia
cand se dau banii de liceu pe luna decembrie la liceul tehnologic tg bujor?

182

Publicat la: 30 martie 2014 ora: 08:33:23 de catre: taraboantanarcis
da bani de abonament de ce nu se baga in fiecare luna

183

Publicat la: 30 martie 2014 ora: 09:38:14 de catre: Teodor Dale
Buna ziua! Ma adresez cu respect administratorului acestui site. Am inteles ca e nevoie si de reclama. Dar ceea ce faceti mi se pare exagerat. De cate ori deschid o pagina noua trebuie sa inchid reclama la Mercador. Nu e suficient sa o vad o singura data la intrarea pe site? Daca ma intereseaza mai pot intra o data, Daca nu, de ce mi-o tot bagati pe gat? Daca intru pe anunturi diverse mai apare una pe care trebuie sa o inchid ca sa pot vedea anunturile. Va rog nu mai exagerati. Devine extrem de enervant.
184

184

Publicat la: 5 mai 2014 ora: 16:19:26 de catre: raul
cand da bani de bursa ?

185

Publicat la: 10 iunie 2014 ora: 11:21:36 de catre: anonim
cand se dau bani de liceu pe luna mai 2014?

186

Publicat la: 27 iulie 2014 ora: 15:43:23 de catre: Andrrea
Cand se dau banii de liceu pe luna iunie?

187

Publicat la: 3 septembrie 2014 ora: 12:31:01 de catre: xlly
imi poate spune cineva criteriile exacte pentru a lua banii de liceu?am cautat si nu am gasit nimic concret..

188

Publicat la: 17 septembrie 2014 ora: 22:07:00 de catre: Moise Mihaela
stie cineva ce acte trebuie pentru dosar?Multumesc frumos!