Portal eMaramures.ro - PAGINA START
Cauta in:


28.08.2014 13:21:24
Euro - 4,4008 lei

Dolar SUA - 3,3329 lei

Lira - 5,5311 lei

Aur (gr.) - 138,0276 lei


Foto soare si noriVezi VIDEO

29 august 
Max: 17/ 23 grade Celsius
Min:    4/ 10 grade Celsius
 

Va fi vreme in general frumoasa peste tot in Maramures. Spun meteorologii ca vom avea parte de soare, dar si ca este posibil ca din cand in cand sa apar nori, care sunt insa trecatori. In ce priveste temperaturile, acestea nu vor fi prea generoase si raman comparabile cu cele din ziua precedenta. La pranz mercurul termometrelor va arata 23 de grade in Baia Mare si Sighetu Marmatiei, 22 de grade se vor inregistra la Targu Lapus, vor fi 21 de grade in Seini, 18 grade vor arata tremometrele la Borsa si numai 17 grade Celsius sunt asteptate la Cavnic.

Baia MareIn Baia Mare urmatoarele doua zile aduc vreme in general frumoasa si ceva mai calda decat in ultimele zile. Sambata cerul va fi partial insorit, vantul va sufla slab, iar ploile lipsesc din prognoza. Duminica ramane vreme frumoasa, insa norii vor acoperi cerul din cand in cand. Maximele termice se vor situa in jurul valorii de 26 de grade Celsius, in timp ce noaptea minimele nu vor depasi 14 grade Celsius.

Sighetu Marmatiei: Vreme frumoasa spun meteorologii ca va fi in urmatoarele doua zile si la Sighetu Marmatiei. Sambata va fi cer partial insorit, iar vantul va sufla slab. Duminica vor fi si nori, dar si soare. Temperaturile cresc si in acesta zona, astfel ca la pranz termometrele vor arata cel mult 25 de grade Celsius. Noaptea mercurul din termometre va arata pana la 13 grade Celsius.

Borsa: La Borsa va fi vreme in general frumoasa in urmatoarele doua zile. Meteorologii spun ca sambata cerul va fi insorit spre partial noros, in timp ce duminica vor fi si nori trecatori, dar si soare. Temperaturile maxime se vor situa in jurul valorii de 20 grade Celsius, in timp ce noaptea se vor inregistra minime de cel mult 9 grade Celsius. 

CavnicSi la Cavnic este asteptata vreme in general frumoasa in urmatoarele doua zile. Prognozele spun ca sambata cerul va fi insorit spre partial noros, iar duminica perioadele cu soare vor alterna cu cele cu nori. Vantul va sufla in general slab, iar maximele termice vor fi comparabile cu cele din zilele precedente si pot ajunge pana la 20 de grade Celsius. Noaptea mercurul din termometre poate arata cel mult 11 grade Celsius.

Targu Lapus: Va fi vreme in general frumoasa in urmatoarele doua zile si la Targu Lapus. Meteorologii arata ca atat sambata cat si duminica va fi soare, dar ca vor fi si perioade in care norii vor acoperi cerul. Vantul va sufla slab, iar maximele termice vor fi comparabile cu cele din ultimele zile. La pranz se vor inregistra cel mult 24 de grade Celsius, in timp ce noaptea minimele pot ajunge pana la 14 grade Celsius, in timp ce noaptea minimele pot ajunge pana la 11 grade Celsius.

Seini
:
Vreme in general frumoasa spun meteorologii ca va fi si la Seini, in urmatoarele doua zile. Acestia arata ca sambata locuitorii din zona vor avea parte de cer partial insorit si vant slab. Duminica vor fi si nori dar si soare, iar in zona maximele termice pot ajunge pana la valoarea de 24 de grade Celsius. Noaptea mercurul din termometre nu va depasi 12 grade Celsius.




Zone agrement Maramures
Poiana Zanelor - zona de agrement in judetul Bistrita Nasaud
09:04:58 24 iulie 2008  | autor:  A.C.

Poiana ZanelorComplexul Turistic "Poiana Zanelor" este asezat la poalele Muntilor Rodnei, la granita dintre judetele Bistrita-Nasaud, Maramures si Suceava. Este pe raza administrativa a comunei Sant, judetul Bistrita-Nasaud, intr-un peisaj mirific.

Complexul "Poiana Zanelor" se afla pe raza comunei Sant, ultima asezare pe Somes, situata la o inaltime de 629 m. Zona de agrement are ca panorama Muntii Rodnei: Varful Rosu - 2113m; Varful Ineut - 2222m; Varful Ineu - 2270m; Lacul Lala - 2000m; precum si Muntii Suhard: Varful Omului - 1935m; Gradina Zanelor - 1800m, Poiana Zanelor - 1600m, Varful Pietricica - 1900m; Varful Stanisoara - 1880m.

Acces:
Din Poiana Zanelor si pana in centrul comunei Sant sunt de parcurs 14 kilometri, iar la doar 7 kilometri este satul Valea Mare. La 30 de kilometri este orasul-statiune Sangeorz-Bai, iar pana la Nasaud, orasul academicienilor, distanta este de 60 de kilometri. Pana in Bistrita, municipiul resedinta de judet, sunt 90 de kilometri. Distanta este de 190 de kilometri pana la Cluj.

Poiana Zanelor - harta acces


Cazare: Complexul dispune de 8 pensiuni, cu o capacitate de 300 de locuri de cazare.
Camparea cu cortul se face doar in imprejurimile complexului.

Poiana Zanelor - piscinaFacilitati:
- piscina acoperita (400 mp cu apa incalzita), minipiscina, fitnes, sauna - 20 lei/zi
- paintball - 25 lei 50 bile (in dotare echipament, masti protectie)
- ATV-uri - 80 lei\ora
- jacuzzi - 5 lei /15 min
- minipiscina pt copii - 5 lei zi
- piscina descoperita
- tenis de masa - 5 lei\ora
- traseu cu ghid la Vf. Omu 1935 m - 5 lei\pers
- teren sport -10 lei / ora
- foc de tabara -50 lei

Poiana ZanelorImprejurimi :
Varful Ineu, Muntii Suhardului, Vf. Omului, Lacul Lala, Gradina Zanelor, Paraul Zanelor:
- se pot organiza excursii cu ghid turistic la Vf. Ineu
- trei trasee spre Varful Omului (1935 m) marcate la standard international
Obiective turistice:
Din Poiana Zanelor sunt de parcurs doar 120 de kilometri pentru a ajunge la manastirile din Bucovina si 160 de kilometri pana in Pasul Tihuta, iar pana la Cimitirul Vesel din Sapanta sunt 150 de kilometri.
Contact: Complex Turistic “Poiana Zanelor”, comuna Sant, jud. Bistrita-Nasaud
Tel: 0263 – 104404, 0724 028 224, www.poianazanelor.ro

 
Versiunea pentru tiparire
Trimite stirea pe email
Trimite stirea pe Yahoo! Messenger
Adauga comentariu


1

Publicat la: 29 decembrie 2008 ora: 15:45:44 de catre: ALIN
Frumos,foarte frumos este,la vara imi voi petrece tot concediul acolo,dar daca se poate sa imi mai trimiteti din cand in cand informatii si mai multe peisaje cu Poiana Zanelor si din inprejurimi.Va multumesc si va doresc un AN NOU FERICIT.

2

Publicat la: 4 ianuarie 2009 ora: 09:44:53 de catre: Matei Ioan
Am auzit de statiunea ,,Poiana Zanelor''de la niste cunostinte,din ceea ce am citit in prezentarea de pe net se pare ca e frumos,intentionez sa vizitez aceasta zona dar in comparatie cu alte statiuni (Felix) mi se par preturile cam mari......

3

Publicat la: 8 ianuarie 2009 ora: 09:25:26 de catre: isaura
e forte frumos

4

Publicat la: 30 martie 2009 ora: 16:46:43 de catre: anonima
e sooper frumos acolo... am vizitat si eu shi intradevar asa este desi nu credeam...

5

Publicat la: 10 aprilie 2009 ora: 13:16:14 de catre: Nenea
Stie cineva cum este drumul pana la complex? Ma intereseaza starea drumului .

6

Publicat la: 28 aprilie 2009 ora: 08:44:03 de catre: balanel
fara suparare-este o porcarie preturi exagerate-intrare bazin 20 ron!!!-o baie comunala careia ii spun piscina -sincer nu merita drumul pana acolo-care este si neasfaltat si prost!!!!!!

7

Publicat la: 4 mai 2009 ora: 13:01:09 de catre: anonim
Am fost in weekendul de 1 mai 2009 , un grup de 20 de persoane din Iasi. Va recomand sa ocoliti pe cat de mult posibil acest loc. Conditiile de cazare sunt mult sub ceea ce prezinta ei pe site. Am fost cazati in vila 1, "Zana Florilor", si surpriza: usi si ferestre care nu se inchideau, tapet rupt de pe pereti, miros de mucegai in unele camere, si apa calda pe ici, pe colo. Nu vreau sa comentez mai mult, in ce conditii au putut sa ne cazeze, asta dupa ce facusem rezervare cu 2 luni inainte si platisem si un avans de 30% din valoare.

8

Publicat la: 29 mai 2009 ora: 16:03:07 de catre: DEE@
am mai fost si la felix si prin strainatate la alte bazine dar nicaeri nu e ca la POIANA ZANELOR.super:) :) :) sanu ratati ocazia sa mergeti acolo va rog frumos.......................................pa pa pa pa puuuuuuuup

9

Publicat la: 29 mai 2009 ora: 16:32:45 de catre: yo
apai daca ne si rogi frumos,numai sa mergem,e clar ca parintii tai au interes in zona si-i paste falimentul... :))) "reclama" ta mascata,suna a strigat de disperare.... sa mai si compari felix-ul cu latrina zanelor, e lipsa elementara de bun simt...

10

Publicat la: 1 iunie 2009 ora: 12:30:10 de catre: john g
Vizitati Pensiunea Vio, situata deasupra satului Sant si a Somesului Mare, la 1200 m, sub vf. Stanistea 1400 m, de pe culmea care duce spre Cobasel-Rosu-Ineut-Ineu. E beton. Peisaj super, cu belvedere spre Suhard, Bargau, Calimani, valea Somesului. Poiana Zanelor este o...groapa turistica, in valea Maria Mare, afluenta a Somesului.

11

Publicat la: 8 iunie 2009 ora: 23:47:42 de catre: Mire Moldo
ieri am ajuns aks de la poiana zanelor....sincer knd am ajuns eram toti putin dezamagiti de ce am gasit...in comparatie cu ce ne asteptam sa gasim....na....in fine...!dar asta e.... e rustic totul....si totusi nu e asa urat ....pana la urma...k am putut beneficia cu doar 20 de roni..si de sauna si de jacuzii si de aparatele de fitness...si de piscina interioasa ...na fost rau....!am prins oferta aia de 130 de persoana p weekend..asa k n`a fost scump...si peisajele erau superbe...zona de munte frumoasa....a fost ok!in cei 130 de roni aveam si 2 micuri dejun si o cina...mancarea a fost ffffffffff buna...doar k asteptarea a fost km lungaaaaaaa....in final...pot spune k m`am distrat in weekendu asta ...poate datorita si faptului k am avut un grup super tare...dar si de condiitile ce leam avut! va recomand sa vizitati locul...k aveti ce vedea....v`am pupat..

12

Publicat la: 21 iunie 2009 ora: 09:28:09 de catre: avumit
Toata lumea intreaba de drum si nimeni nu raspunde... Este asfaltat sau ba?

13

Publicat la: 23 iunie 2009 ora: 13:59:02 de catre: OnNu
drumul nu este asfaltat, da este circulabit; atat vara cat si iarna, in conditii de siguranta deplina!......:).....[credeti.ma k stau doar la 13 km .... si merg knd vreau...] :) .... P.S.: mie imi place f mult la poiana zanelor...este chiar f frumos! :)

14

Publicat la: 13 iulie 2009 ora: 21:28:52 de catre: Grey
Am avut si eu doua incursiuni in aceasta zona, una iarna iar acum recent pe cea dea doua. Cum se spune:"curiozitatae a omarat pisica", tot asa s-a intamplat si cu mine, mi-am satisfacut curiozitatea dar nu pot sa spun ca am fost pe deplin multumit. Zona este superba, conceptul de pensiune este bun dar, tipic romanesc, amanuntele, finetea si atentia, elemente care fac diferenta dintre profesionalism si amatorism lipsesc, as putea spune, cu desavarsire. Bucatari lasa de dorit, la ce se ofera si un bucatar amator dar, cu putin sufler, s-ar descurca mai bine. servirea: nu este posibil ca ospatarul (domnisoara) sa se prezinte la masa cu tricou mulat si fara maneci (nimic de zis, ea arata bine dar, prezentarea formelor se face in alta parte). in general ospatarii sunt copii fara pregatire, ce sa mai vorbim de experienta. La sala de agrement: darts 20 lei RON/ora ??? sunt doua tabele cumparate din supermarket cu 50 lei la reducere, sageti defecte, sincer nici amatorism nu pot numi ce este in acea incinta(pe lac).Apropo, sambata 11.07.2009, la ploaia care s-a revarsat asupra zonei, in restaurant curgea apa aproape ca afara, in conditiile in care peste restaurant mai este un nivel (oare acolo cu sa fi fost ?). Am punctat cateva detalii care pot face diferenta. Preturile sunt bune (intelegeti ce vreti). Pentru administratie : vizitati (spionati) Pensiunea LARA din Muntii Apuseni, Valea Ierii,jud. Cluj, sunt amanumte care va pot inspira.

15

Publicat la: 13 iulie 2009 ora: 23:02:33 de catre: yo
n-am inteles exact, daca esti nemultumit de poiana izmenelor, sau vrei doar sa faci reclama altor pensiuni... oricum, nu e prost cine cere, e prost cine da. la banii aia, mai bine ma duc in Tunisia, cu avionul, all inclusive, nu mai dau bani in plus si pe aerul inspirat. si nu se pot compara conditiile. oricum, pari singurul fraier, care s-a dus de 2 ori acolo. de regula, cel ce a fost prostit odata, nu se mai intoarce si a 2-a oara in acelasi loc, mai mult, recomanda tuturor cunostintelor, sa nu faca greseala sa se duca acolo....

16

Publicat la: 15 iulie 2009 ora: 11:38:40 de catre: Grey
Pentru inceput vreau sa-ti multumesc pentru epitetele adresate, este un mod foarte civilizat de a te adresa cuiva pe care nu ai avut ocazia sa-l cunosti, daca ai medita putin inainte sa apesi tastele, ar iesi cu totul altceva. Nu vreau sa fac reclama nimanui dar, daca ai fi putin atent, ai putea sa observi faptul ca am calatorit putin prin aceasta tara si sunt in masura sa fac diferenta dintre serviciile oferite (mai mult, am un pic de pregatire in ceea ce inseamna alimentatie publica). De ce am revenit daca nu mi-a placut ? Prima data am fost iarna, iar acum am vrut sa cunosc zona in splendoarea verii. Sa stii ca din acest punc de vedere a meritat, ai ce vedea ca de altfel in multe alte zone din tara. Stii de ce am mentionat acea pensiune? Nici intrun caz pentru ai face reclama, nu am de castigat nimic, dar odata ce vezi cum gandeste un roman care a trait in Germania mai bine de 20 de ani, trebuie sa-ti pui ceva semne de intrebare si sa nu te gandesti la capra vecinului ci sa gandesti cum sa faci mai bine ca si vecinu. Am mentionat "spionajul" zonei respective in ideea ca, un pic de influenta a gandirii germane, ar innobila putin Poiana Zanelor si am avea de castigat toti. Un lucru incerc sa-l inteleg, daca dumneata iti petreci vacantele in Tunisia, cum de esti interesat de comentariile celor care calatoresc prin tara ? Unele comentarii pot sa-ti de idei novatoare, chiar pot fi constructive, nu neaparat trebuie luate drept critici, desi succesul se naste de multe ori din critici si pareri divergente. Cunoastete pe tine, incearca sa fii mai bun, cunoaste-ti tara (dpdv geografic pt. ca oamenii sunt la fel de buni peste tot) deoarece ai ce vedea. Apropo, am fost si eu in Tunisia. Cu respect. Sa auzim numai de bine.

17

Publicat la: 21 iulie 2009 ora: 08:18:32 de catre: mona
...ma rog, poiana in sine nu lasa de dorit, doar serviciile oferite ! Inteleg ca e agroturism, dar proprietarului nu prea pare sa-i pese de clientii sai ! Am ajuns acolo in urma vizitarii siteului pe internet si pe cuvant, siteul e mai frumos ca realitatea ! Am ales zona bazandu-ne pe faptul ca internet exista, ca telefonia mobila functioneaza...fiind important acest lucru pt locurile noastre de munca si nu doar asa, de fandoseala ! Internetul de fapt nu exista, in zona doar daca ai Vodafone poti vorbi !Cat despre serviciile contracost (gen piscina -cam pretentios spus!), sala fitnes (aiurea!), tenis masa, darts etc. sunt prea scumpe!Am stat acolo din 17 seara pana in 20 dimineata, apa din picina am lasat-o la fel cum am gasit-o (murdara), nu mai spun de apa din bazinul de afara care vine de pe munte cu tot cu mal si alte mizerii !Aparatele din ''sala'' de fitnes in proportie de 50% nu functionau (sau cel putin aveau o placuta cu ''defect'')Oricum e aiurea sa incerci sa faci sport pe marginea bazinului acoperit!In conditiile in care erau cam 3 grupuri de copii aflati in tabara , va imaginati cam cum era la piscina ! Om langa om!Una peste alta, o familie cu un copil (ma rog, acolo am aflat ca la 12 ani nu mai e copil si e musai sa iei cazare cu pat suplimentar, chiar daca tu esti pregatit sa dormi treaba ta cum) cheltuie pe 4 zile acolo cam asa: -cazare 135 x 4 nopti); piscina (20 x 3/zi), cel putin inca o masa in afara de micul dejun (care apropo consta in tichete in valoare de 15 lei/pers si oricum calculezi nu ''pici'' pe suma, oricum esti avertizat ca rest nu poti primi!)Nu mai vorbesc ca daca doresti un suc sau apa, gasesti doar la bar, in sticle de jumatate !Dar daca iti place peisajul montan, esti dornic de drumetii , probabil ca toate cele de mai sus nu le bagi in seama ; n-a fost cazul nostru, a fost o experienta pe care cu siguranta nu o vom repeta !PS Nu stiu cum e in alte cabane, dar daca va cazati la Zana muntelui luati-va saci de dormit ! (patura din camera nu e de ajuns !!!!!!!!!!!!!!!)

18

Publicat la: 23 iulie 2009 ora: 13:32:03 de catre: ana
ESTE SAU NU DE VIZITAT?

19

Publicat la: 26 iulie 2009 ora: 12:35:15 de catre: Panait
Cred ca toti putem gasi chichite daca vrem sa criticam . Dar D-ma Mona exagereaza putin .Asteptarile doamnei sunt nerealiste sau simte nevoia sa critice. Sa nu uitam ca poti cere asternuturi suplimentare (care intra in cost) , lenjeria este schimbata zilnic(daca doresti)exista zone cu semnal pentru toate retelele telefonice iar in ceea ce priveste tichetele de masa doamna draga nici la tichetele cadou date in invatamant nu se da rest in bani . Sper sa nu fie cu suparare .

20

Publicat la: 26 iulie 2009 ora: 15:33:37 de catre: *********
eu urmez sa plec in vacanta la poiana zanelor.....dar comentariile date ma fac sa ma razgandesc in privinta vacantei......

21

Publicat la: 27 iulie 2009 ora: 10:44:29 de catre: cami
va rog frumos sa-mi spuna cineva care a fost la poiana zanelor cam ce preturi au la mancare, pt ca am vazut ca doar micul dejun este inclus, deci trebuie sa mai platesc cel putin o masa pe zi; eu am rezervare acum in august si vreau sa stiu ca ma asteapta si cu ce bani trebuie sa plec la mine; va multumesc anticipat

22

Publicat la: 27 iulie 2009 ora: 13:18:57 de catre: simona
din cate comentarii am citit cred ca ma mai gandesc daca merg in Poiana Zanelor.........

23

Publicat la: 7 august 2009 ora: 20:47:01 de catre: anca
doar atat spun curatenia lasa de dorit

24

Publicat la: 7 august 2009 ora: 22:16:48 de catre: yo
doar curatenia le lipseste? eu zic ca si o bomba atomica... sa nu mai pacaleasca lumea, in vecii vecilor... :)

25

Publicat la: 9 august 2009 ora: 16:49:05 de catre: zina
nu pot sa incep decit prin a spune ca pacat de frumusetile ce n-i lea dat dumnezeu care le-a lasat pure si neasemuit de frumoase si vin uniii ca d-nul patron de la poiana zinelor cum a numit-o dar mai trebuia sa adauge si "puturoase" .ma doare sufletul de ce am descoperit acolo canalizarea se revarsa (sau supraplinul de la decantoare sau cum s-or numi )in piriul ce curge in acea zona si este un miros de wc mai rau de fapt nu stiu de la cine a primit aprobari dar mediu ar avea de lucru sa mearga intr-o vizita de lucru pe la dinsii pacat ff mare pacat daca natura s-ar putea razbuna ar fi vai si amar din citeva informatii am inteles ca s-au mai facut reclamatii dar se pare ca cineva mare sustine acest complex care ar trebui sa dispara rusine apa riului e infectata si plina de deversari de la bazinela decantoare problema e ca vin turisti de-a lungu riului cu cortul se aseaza apoi pleaca

26

Publicat la: 9 august 2009 ora: 16:55:57 de catre: scout
Ce sa va spun< doar atat ca au distrus tot locul cu complexul deseurilor. Eu va recomand un singur lucru- daca vreti boli, duhoare, gunoi cat ancape,dezamagire totala-mereti linistit, dar daca sunteti oameni cu suflet-atrageti privirea si altor organizatii care sunt interesati de mediu- sa faca ceva.pt ca asa ceva numai la noi in ROMANIA e posibil, sa distrugem tot ce e frumos in tara asta.E revoltator si groaznic ce se intampla cu poienita aceea!!!!!!!!!!!!!!!!!!

27

Publicat la: 14 august 2009 ora: 16:42:23 de catre: badea din bistrita
stimabililor am fost si eu pe acolo ca vb aia sunt pe acasa si nui mult din bistrita pana la poiana, drumul pana in sant este cat de cat ok (asfaltat) restul este neasfaltat dar ok bunicel ,cazare pe o scara de 1-la 5 cred ca 3 preturi cam mari la servicii , masa ok cred ca la capitolul servire stau prost dar asta este o metehna a nostra a romanilor :)) dar stiti ce va recomand datorita faptului ca peisajul este mirific luativa cortul si nu are nimeni treaba pe acolo unde va amplasati daca mentineti curatenia , eu asa fac si ne distram super prin zona bafta si distractie placuta

28

Publicat la: 14 august 2009 ora: 17:38:46 de catre: eduard
Am stat si eu cu familia 5 zile la poiana zanelor si vreau sa va spun ca a fost super.Cei care denigreaza acest loc ori sunt fitosi ori au stat incuiati in casa!

29

Publicat la: 23 august 2009 ora: 22:40:08 de catre: oliviu
acum cateva ore m-am intors din aceasta poiana unde am stat 3 zile si vreau sa va spun ca n-am simtit excelent, este adevarat ca multe lucruri lasa de dorit ( drum, curatenie ) dar vreau sa-mi spuneti si mie unde unde aceste lucruri nu lasa de dorit in Romania ? zona este este insa superba, si merita sa o vizitati, dar nu uitati ca statiunea este in plina dezvoltare.

30

Publicat la: 24 august 2009 ora: 16:50:08 de catre: Laura
Un chici oribil!!!Un restaurant infect, cu panze de paienjeni, praf si par pe sub mese. Cred ca nu s-a mai dat cu matura pe acolo de foarte multa vreme.Sfatul meu: daca vreti sa nu va imbolnaviti de stomac, evitati sa mancati la Poiana Zanelor!!! Si in plus, scump, la ce servicii infecte ofera. In cativa ani o sa dea faliment daca nu fac investitii serioase.Sper ca acest comentariu sa apara online

31

Publicat la: 27 august 2009 ora: 13:45:48 de catre: silviu ilovan
Am fost vara aceasta in Poiana Zanelor, zona pe care creatorul site-ului (sau doar proprietarul complexului) o numeste "Raiul pe pamant". In raiul lor, manelele urla de rasuna toata valea, caprioarele sunt inchise in tarcuri murdare, este praf si gunoi, iar angajatii nu te prea baga in seama. Esti invitat sa vii la Poiana Zanelor ca intri in comuniune cu natura virginala si sa descoperi o lume de credinte stravechi. Gasesti, in locul celor promise, destula mizerie, o doza bunicica de prost-gust si muuulta nepasare. Pacat!

32

Publicat la: 27 august 2009 ora: 13:56:04 de catre: silviu ilovan
La inceputul lui august am vizitat impreuna cu mai multi prieteni Poiana Zanelor, pe care creatorul site-ului (sau poate doar proprietarul complexului) o numeste pompos "Raiul pe pamant". In raiul lor manelele urla de rasuna valea, pastravii stau intr-o apa mocirloasa, cerbii sunt inchisi in tarcuri mizerabile, gunoiul si praful este la el acasa, iar angajatilor li se cam rupe de turisti. Esti invitat intr-un tinut al legendelor si credintelor stravechi, in care ti se promite ca vei gasi o natura virginala. Din pacate, legenda e una, realitatea e alta!

33

Publicat la: 29 august 2009 ora: 20:38:12 de catre: Alexandru S. Bogdan
Pacat de peisaj :) .. se putea face ceva frumos acolo, nu chiciuri facute doar sa le iasa banu`. Si totusi e destul de cautata zona ... camerele fiind toate ocupate. Eu unul as ocoli acea zona. Ca sa scape de monotonie ar fi frumos un restaurant sub apa (curata) p.s. - pentru "noi" e bun :)) p.s. 2 - n-am vazut nici o zânã

34

Publicat la: 30 august 2009 ora: 10:21:54 de catre: grapini
vizitati !!!!!!

35

Publicat la: 9 septembrie 2009 ora: 11:24:08 de catre: Paltinean Octavian
Am vazut tot felul de comentarii de toate felurile. Parerea mea dupa ce am vizitat locul de vreo 6-7 ori este ca merita vazut.De fiecare data am fost primit si tratat f bine si am revenit intotdeauna cu placere. Am fost si vara si iarna si niciodata nu a fost nici o priblema in privinta cazarii sau a mesei.Preturile e normal sa fie mai mari avand in vedere ca locul e destu de izolat departe de toate centrele comerciale si puncte de aprovizionare si dupa toata investitia facuta de un singur om care a gasit acolo o poiana goala si prin eforturi mari a adus-o unde este acum Ganditi-va numai cat l-a costat electrificarea zonei facuta pe banii lui. Un minus mare dar in curs de rezolvare este intradevar lipsa statiei de epurare, care e in faza de proiect si va fi realizata si ea.Recomand cu caldura locul.

36

Publicat la: 9 septembrie 2009 ora: 15:56:05 de catre: liviu
eu am mers din Borsa-Maramures prin pasul Prislop,drumul este asa si asa,eu am taiat un cauciuc la masina.La cazare nu am avut probleme,pentru o atentie doamna receptioner iti gaseste o camera pe loc.Zona este frumoasa intradevar.la micul dejun nu stiu a fost un experiment sau nu,dar era bufet suedez. Nu cred ca este rentebil romanul nostru mananca moca mai mult decat ii trebui,sau poate o fi ozonul de vina...

37

Publicat la: 9 septembrie 2009 ora: 16:06:06 de catre: daniel
Dragii mei am revenit acum 2 zile din locatia numita Poiana Zanelor si sa le luam pe rand: - drumul pentru cei ce vin din moldova prin suceava este pe partea finala de ~22km drum forestier pietruit prin pasul Rodna (nu il recomand noaptea deoarece este dificil) -pe pagina lor de net poianazanelor.ro se spune despre acele facilitati-servicii suplimentare care sunt valabile, exceptand piscina, numai in weekend -poti merge pe varfurile apropiate, dar sa ai grija sa intrebi inainte deoarece marcajele turistice nu exista (poate pe o portine de 2 km distanta de cabana apoi te descurci) iar prin padure sunt multe drumuri(nu exista carari) forestiere ce duc...numai ele stiu unde -piscina exterioara intr-o stare deplorabila (poate ca avenit frigul dp lor de vedere) -piscina interioara un bazin comunal slab luminat...usor insalubru pt banii ce tii cer la intrare (20ron)...dar ai parte de lumini colorate ce se schimba alternativ si lumineaza slab apa in care vrei sa te "scalzi" -dusul,vestiarul si toaleta ce se afla tot in vestiar(separat domni si doamne) sunt un pericol real de inbolnavire, domnind mirosul de la WC amestecat cu aburul de la dus, riscand in orice moment sa-ti rupi gatul datorita podelei foarte alunecoase, cu dulapuri gen vestiar pentru haine in care fara sa exagerez nu as tine nici macar "sculele" folosite la reparatii - la doamne nu stiu! -aparatura fietnes de mare exceptie consta in cateva greutati de diferite marini, o banda de alergat stricata, o bicicleta scoasa din priza si 2 aparate folosite pt diverse exercitii - toate sunt intr-o stare proasta de intretinere fiind riscant sa le folosesti -persoana ce ar trebui sa te consilieze in folosirea saunei, piscinei, aparaturii fietnes sta doar la usa si rupe bilete...odata intrat esti pe proprie raspundere -piscina pt coppi, de fapt o cada mai mare cu o apa de culoare laptaosa si un puternic miros de clor, miros resimtit prima data cand intri in sala piscinei -jacuzi..ce frumos suna!...o cada mai mare candva foarte profesionista umpluta cu apa rece...nimeni nu a indraznit sa intre cat am sta eu acolo 7 zile...of doamne! -sauna draguta cocheta, dar ii cade usa de la intrare..deci sa fiti atenti! - restaurantul este situat deasupra piscinei, deci pastreaza acea atmosfera de abur si caldura; geamurile asigura o ventilatie insuficienta pentru o suprafata asa de mare; mustele si albinile sunt la ele acasa inauntru exact ca la o terasa (nu au plase la geamuri);chelnerii sunt niste tineri(copii) fara experienta in domeniu ce nu stiu sa serveasca sa asigure necesarul (ex au adus mancarea dar tacamurile nu, pentru servetele trebuie sa le aduci aminte etc), daca vrei sa mai ceri ceva trebuie sa ii cauti sa sa deranjezi de la cafea sau tigara deoarece cand nu sunt solicitati se strang la o masa si asta fac, legat de costumatia lor este fara cuvinte (rar vezi asa ceva intr-un restaurant de 3 stele cum se lauda ei dar are doar 1 stea sigur); felurile de mancare sunt extrem de limitate ca si oferta (mic dejun 15ron ceai,suc,2 bc unt, 2 ct gem);baia are intrare direct din restaurant la 2 m de mese ca la un bar de cartier; -cazarea nu face banii ceruti sub nici o forma deoarece toata locatia arata ca o tabara cladirile fiind din lemn stiti ce inseamna transmiterea sunetului din camera in camera(ex televizor dat tare se auda de la un etaj la altul, sforaitul celor cu probleme la fel, mersul prin camera provoaca sunete, paturile ce sunt dotate cu efectul permanent de scartait dat la volum tare); sa nu acceptati camera la parter(frig) sau la etajul 2(geamul din camere este la nuvelul genunchiului si are dimensiunea de 40/40; la baie la fel numai ca are 30/30;lumina este la fel ca in toata statiunea un semiintuneric total si peste tot ...si pot continua asa mult si bine daca vreti va trimit si poze sa vca convingeti ca cele spuse mai sus sunt adevarate Deci daca vreti sa mergeti acolo sa nu uitati sa va documentati temeinic desre harta si starea drumului(ploua destul de mult si dreumul este strabatut in multe locuri de raul invecinat lui), sa nu stati mai mult de 2 nopti ca nu se merita; daca va place la cort sunte-ti in avantaj avand multe locuri chiar si pe malul raului unde puteti campa in voie;zona este foarte frumoasa si intradevar merita vazuta...dar nu in orice conditii BAFTA MULTA!

38

Publicat la: 9 septembrie 2009 ora: 17:47:09 de catre: me..
esti tare de tot!!! càtà ràbdare ai avut sà explici tuturor luxul din poiana zànelor....:)))

39

Publicat la: 21 septembrie 2009 ora: 15:48:33 de catre: Claudia
Am citit si eu comentariile de mai sus...;am vazut ca sunt pareri pro si contra.....ce sa zic..... mie una mi-a placut foarte mult... am ramas uimita sa vad ce a facut un om in the middle of nowhere.... poate ca are un pic dreptate dl daniel insa cred ca a tinut foarte mult sa dea o aura negativa si sa scaoata in evidenta aspectele mai putin placute..... In orice caz, eu imi doresc sa revin la poiana zanelor pt ca m-am simtit foarte bine.

40

Publicat la: 3 octombrie 2009 ora: 15:59:05 de catre: DANUT
Am fost si eu la POIANA ZANELOR mi-a placut foarte mult chiar daca unor fitosi le displace. Chiar si in cel mai de lux hotel din tara sau afara se pot gasi nemultumiri de catre acestia.Dar asa-i romanul ori unde merge nu-l poti multumi nici daca il porti pe tava.Vizitati POIANA ZANELOR si va convingeti nu aplecati urechile celor auzite de rau,mai bine convingeti-va singuri

41

Publicat la: 6 octombrie 2009 ora: 11:28:31 de catre: ELENA
Am fost si eu la Poiana Zanelor si mi-a placut foarte mult. Investitia de acolo , imprejurimile, zona nepoluata , totul este mirific. Singura problema este turistul roman, (imi pare rau sa zic dar asta este adevarul) ,care distruge tot ce este in jurul lui, face mizerie, arunca gunoaie, isi da muzica la maxim,arunca coji de seminte peste tot,sticle de bere si tot ce nu are nevoie arunca pe jos sau in lacul de pesti, deci nu are simtul responsabilitatii. Ati vazut asta in strainatate?? Daca ati vazut sigur in zonele cu multi romani.Ceea ce nu este in regula , nu este Poiana Zanelor , ci comportamentul pe care il au unii. In concluzie pentru imbunatatirea serviciilor in turism si in Romania trebuie sa avem toti mai multa grija si sa pastram curate zonele de recreere si agrement. Convingeti-va singuri de Poiana Zanelor. Merita!!!!!

42

Publicat la: 7 octombrie 2009 ora: 11:26:44 de catre: MARIA
Am fost la Poiana si mi-a placut foarte mult. Am facut baie in piscina iar tariful este de numai 10 lei pe zi , la cazare e reducere la jumatate si portiile de mancare sunt uriase, abia am reusit sa mananc tot eu si prietena mea si bucataria e foarte buuna. Imi doresc sa fac revelionul acolo, sper sa am bani...doar e criza.

43

Publicat la: 8 octombrie 2009 ora: 10:50:08 de catre: Paul
Am inchiriat Zana Florilor cu o gasca de prieteni acu 2 saptamani si ne-am distrat foooarte tare. Cabana are un salon mare, acolo am pus muzica si am dansat cat am vrut noi ,n-am deranjat pe nimeni. A doua zi un pic obositi de nedormit ne-am dus la piscina si ne-am jucat volei in apa dupa care am servit un pastav de 300 gr cu mamaliga si mujdei... A fost bestial....vreau sa ma mai duc dupa ce ninge ca am vazut ca au partie cu teleschi.

44

Publicat la: 8 octombrie 2009 ora: 15:25:47 de catre: eugen
ma daca nu stiti sa vorbiti nu vorbiti degeaba chiar daca uni dintre voi spun ca nu stiu ce si ca nu stiu ce nu e bine si nu e frumos e uite ca va spun eu e foarte frumos si mai ales daca vreti sa vedeti puteti intra pe siteul poiana zanelor sau sa mergeti sa va lamuriti singuri daca nu ar fi un loc spectaculos nu ar merge mi de turisti ba chiar si cei de la dacar au fost cand am fost eu si o gramada de lume merge au fost cantareti renumiti acolo si leau placut poieti si o gramada de lume buna si alti vorbesc ca e urat cand acolo este raiul pe pamant si e mai frumos ca oriunde , doar ca aici este invidia care paste peste tot ce povestesc oameni si nu stiu ce dar un singur lucru nu va lasati dusi de val mergeti si lamuritiva singuri si preturile sunt mici si totul este ok, preturi foarte accesibile si foarte mici pentru buzunarul orcarui om chiar daca e criza de exemplu si oferta cea noua de 250 lei de persoana cu 6 nopti de cazare si 6 mic dejun adica o saptamana completa la poiana zanelor cu doar atata , eu zic ca e o nimica toata . si copilu meu de 10 ani are 250 lei in buzunar si ar merge acolo daca ar fi cat de cat mai mare si sa se descurce ... am fost si eu in mai multe locuri valea blaznei am fost cormaia dar nicaieri nu e asa de frumos cu piscina acoperita , sauna , jacuzzi si multe altele plus tiroliana si panoul de catarat sunt cele mai tari .. in orice caz va spun eu mergeti fratilor ca nu o sa va para rau

45

Publicat la: 8 octombrie 2009 ora: 15:32:49 de catre: Flo
pentru cei cxe stiu cu adevarat sa aprecieze lucrurile frumoase,natura si sa se bucure de viatza merita sa mergetzi la Poiana Zanelor,...este un loc deosebit si asa ceva nu ai ocazia sa vezi in fiecare zi!!!
hy

46

Publicat la: 18 octombrie 2009 ora: 21:27:37 de catre: vic..
ce credeti ca as putea comenta? nimic de rau...as spune doar de bine, e un loc frumos unde te poti relaxa, am fost vara aceasta si mia placut la nebunie cu siguranta anul viitor voi merge iar. va poop pe toti ati fost niste scumpi cu noi MULTUMIM

47

Publicat la: 27 octombrie 2009 ora: 19:33:20 de catre: RADU
Drum neasfaltat dar acceptabil,vreo 4 km,preturi destul de piperate la ceea ce ofera,in rest frumos''SA ZICEM CA MERITA;;;;;;

48

Publicat la: 2 noiembrie 2009 ora: 08:52:41 de catre: avumit
Sa fim cinstiti. Cine doreste calitate in servicii nu prea are ce cauta in poiana. Mai degraba este o tabara la care as acorda vreo 2 margarete. Ce nu mi-a placut mie:1. lacul este o mocirla (noroc ca e zona de munte si nu se simte duhoarea)2. Miros infernal in camera in care am stat - lacul sau alte substente cu care a fost tratat lemnul.3. Odihna nu prea poti spune pt ca daca cineva se plimba intr-o camera alaturata te crezi in Japonia (cutremur).4. Restaurantul slabut si preturi destul de mari la ce ofera.5. Inchiderea serviciilor pe teresa la ora 9!6. Apa din piscina acoperita arata rau.7. Personalul angajat nu iti ofera informatii precise pt cei care vor sa faca drumetii sau calatorii cu masina de teren. Aveti mare grija ca dau informatii complet eronate!8. imposibilitate de a inchiria ATV (desi e in prezentare)Ce mi-a placut:1. peisajul2. posibilitati de a face anumite sporturi mai extreme.3. cam atat.

49

Publicat la: 9 noiembrie 2009 ora: 20:08:11 de catre: teo
DEZASTRU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1ASTA ESTE POIANA ZANELORAM FOST IN EXCURSII SI IN TABARA.CAZAREA ESTE EXECRABILA,MURDARIA ESTE LA EA ACASA.SERVICII ZEROOOOO.OSPATARII INDOLENTI,PRETURILE SUPER SCUMP..DACA VRETI SA FITI DEZAMAGITI-POFTITI LA ZANE.NU MAI MERG NICIODATA

50

Publicat la: 10 noiembrie 2009 ora: 17:16:14 de catre: mariela
eu as vrea sa merg acolo de sarbatorile de iarna cu prietenul meu care vine de la 2000km merita sau nu cine imi spune cum e iarna acolo''''

51

Publicat la: 10 noiembrie 2009 ora: 17:42:49 de catre: anna
am inteles ca-i miserie si nu trateaza cum se cuvine oaspeti o alta cabana unde sa auzi numai de bine in zona este''''''

52

Publicat la: 11 noiembrie 2009 ora: 11:30:06 de catre: elena
Tot saptamana trecuta am fost si eu.......nu e chiar asa!! Oameni buni traim in ROMANIAAA!!!! Nu sunt soselele noastre spalate cu sampon ca si in strainatate, normal ca e noroi pentru ca e toamna ...sunt ploi, si oricat s-ar straduii personalul de acolo sa stearga dupa fiecare client nu are cum sa fie impecabil...e munte. Legat de servicii se straduiesc foarte mult dar noi romanii mai avem drum lung de parcurs pana ajungem la standarde internationale. Imi pare rau sa va zic dar nu se compara turismul romanesc cu cel international. Vrem totul la standarde ...dar nu se poate asa de repede. Complexul este ok, ca si locatie de munte, e linistit, e la altitudine si serviciile sunt destul de bune raportat la romani ..nu la straini. Oameni buni aveti rabdare si incurajati oamenii care au investit si care vor sa investeasca, trebuie sa-i apreciem!!!

53

Publicat la: 13 noiembrie 2009 ora: 13:10:21 de catre: eric
nu vreau sa comentez prea multe....mergeti si vedeti......nu vreau sa fac reclama la poiana zanelor dar parerea mea e k ii NASOL RAU DE TOT......atv?...oare unde?......preturile de pe site nu is valabile....etc....mai multe vedeti acolo.....pacat de zona k ii sooper frumoasa....mergeti si v convingeti

54

Publicat la: 13 noiembrie 2009 ora: 13:33:12 de catre: LENU
AS VREA SA MERG SI EU OARE SE MERITA????

55

Publicat la: 3 decembrie 2009 ora: 09:25:18 de catre: Gigi
NUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

56

Publicat la: 7 decembrie 2009 ora: 10:50:40 de catre: mama
peisajul este extraordinar;complexul arata decent;pentru copii e de vis;pentru adulti mult oxigen si liniste;preturi rezonabile pentru Romania;merita vazut.

57

Publicat la: 20 decembrie 2009 ora: 10:18:52 de catre: didel galati
am fost in 2008 e super drumu e putin dificil in rest mai putine locuri ca aici si cazarea a fost super si pretiri bune

58

Publicat la: 2 ianuarie 2010 ora: 16:00:19 de catre: danyel gaman
e nustiu ce.....

59

Publicat la: 4 ianuarie 2010 ora: 20:04:16 de catre: antonio
cat costa cazarea pe o noapte?

60

Publicat la: 15 ianuarie 2010 ora: 21:10:38 de catre: Maria
Merita vazut , liniste confort , ce se poate mai bine deocamdata . Merita incurajati!!

61

Publicat la: 15 ianuarie 2010 ora: 21:24:34 de catre: NUCU
Se poate si mai bine dar pentru eforturile pe care le fac asa izolati cum sit e destul de bine. Daca vrei sa iesi din cotidian e un loc potrivit, liniste, natura, mincare traditionala si in primul rind oameni care incearca sa face ceva pentru noi "ORASENII" fitosi si mofturosi , Deci incercati ca merita un efort si o incurajare ca sint bine intentionati. Continuati!!

62

Publicat la: 16 ianuarie 2010 ora: 02:32:08 de catre: yo
inteleg ca esti disperat, ai dat peste 50 de mesaje, sub diferite nick-uri, sa-ti faci reclama. dar pe mine, ca turist. nu ma intereseaza, efortul, chinul, tentativa unui izolat de lume, de-a face ceva.... ma intereseaza oferta si pretul... iar daca e mai scump ca in Tunisia sau Tenerife, de ce sa ma duc???

63

Publicat la: 21 ianuarie 2010 ora: 19:31:12 de catre: danyela
Merita vizitat e super
:(

64

Publicat la: 25 ianuarie 2010 ora: 18:16:40 de catre: minodora
Si eu as vrea sa merg dar dupa ce am vaut comentarile nu cred ca merita :( cred ca o sa ma orientez spre altceva

65

Publicat la: 25 ianuarie 2010 ora: 19:08:51 de catre: ioana
am fost de pasti in 2009 aici dupa ce am vazut pe net prezentarea la risc pot sa spun am fost cazati in vila 9 si a fost super contrar altor pareri.sa nu credeti ca nu am mai vazut nimic inainte am vizitat multe alte locuri din tara dar aici a fost super.camerele curate,apa calda,liniste,nu am luat micul dejun dar am platit mai putin la cina pt ca poti alege cand mananci,mancarea a fost super,atmosfera din restaurant fara cuvinte,drumul pana acolo nu a fost rau e ca in romania e superba zona si nu stiu cum pot spune altii ca nu a fost okparerile sunt impartite ca intotdeauna ,depinde de varsta (eu am 32 ani si copil) de gusturi si de mofturi dar e o locatie pe care vreau sa o mai vad si vreau sa mi duc si mai multi prieteni ca e un loc unde ne am simtit bine.daca iti duci ceva de baut si ceva mancare e super ok pt ca nu este decat un restaurant cu mancare super si preturile nu sunt exagerate.e o zona minunatadaca are cineva intrebari scrieti mi si va raspund

66

Publicat la: 25 ianuarie 2010 ora: 19:10:50 de catre: ioana
adresa mea ioana.fleser@yahoo.com

67

Publicat la: 26 ianuarie 2010 ora: 11:18:23 de catre: CHIAR NUU MERITA
NU MERITA !!!NUUUUUU !!!Am fost week end-ul trecut (23-24 ianuarie)...de ce nu merita?- peste noapte foarte frig in camera (12 grade)-preturi foarte piperate pentru conditiile de cazare-la piscina predomian igrasia (mucegaiul)- piscina foarte mica si ciudata- ala nu e jacuzzi cum zic ei e o vana cu 3 jeturi de apa.-mancarea foarte slaba si scumpa (am mancat piept de pui la gratar cu gust de mici)Am ramas FOARTE dezamagit!

68

Publicat la: 14 februarie 2010 ora: 18:13:40 de catre: alexalex
asa e drumu nu e asfaltat 4 km. am fost acolo este frumoasa zona darrr altceva nu ai ce vedea.mam plictisit repede acolo nu e nustiuce.mergeti si vedeti darrr nu merita

69

Publicat la: 14 februarie 2010 ora: 20:43:56 de catre: biu
Pacat de investitia care este facuta la Poiana Zanelor,dar vina pentru tot este al personalului si stiti ca tot timpul subalternul este mai sef ca seful....Parerea mea ,care am petrecut ZIUA INDRAGOSTITILOR la Zane,este ca personalul este de tot rahatul-cu scuzele de rigoare pt.vocabular.De la receptionera-care este f.plictisita,pana la ospataritele-unele-care isi etaleaza formele,dar care au uitat sa se mai spele,sa-si spele camasile sau sa le calce...si mai raman blocate cu ochii pe cate un barbat de parca i-ar sari...stiti voi unde...penale tare....unu blonda creata....Am fost cazati in camere unde curgea ghiuvete,am anuntat si...cu atat am ramas.Programe la televizor-3,fara telecomanda dar fara butoane de schimat programele...Sefa de sala de la restaurant este si solista locala...ia banii pentru o dedicatie dar uita de acest lucru dupa 5 min.Nici tu dedicatie si am ramas si fara bani-50 ron.Piscina?Vise....baie comunala.Restaurantul in care sunt 30 grade,dar in care nu intentioneaza nimeni sa deschida aerul conditionat...Dar,la bani te jupesc.Pacat de investitie,pacat de zona,cand ai un asemenea personal care te falimenteaza incet.Patronii ar trebui sa ia niste masuri pentru a schimba ceva....Se despica lemne la 2 noaptea in fata cabanii cand toata lumea doarme....Ce m-a intrigat cel mai tare a fost acea ospatarita....si am inteles ca nu am fost sigurul grup cu care se comporta asa...o nesimtita pana in maduva oaselor....

70

Publicat la: 6 aprilie 2010 ora: 10:57:44 de catre: poiana zanelor
tocmai am fost in a doua zi de Paste in Poiana Zanelor, insa ce am gasit acolo a fost o mizerie de nedescris.Plin de lemne taiate , rumegus, pet-uri, hartii...MIZERIE!...am ramas complet dezamagit. Poate si vremea a fost de vina...(ploua incet si era noroi)...insa cu siguranta a 2-a oara nu voi mai merge spre comuna Sant!!

71

Publicat la: 22 aprilie 2010 ora: 00:19:47 de catre: calator
suntem romani, mai destepti decat altii din alte tari cu toate ca nu o dovedim mereu, insa, DE CE ar trebui ca noi sa acceptam sa dam bani pe niste servicii care sunt zero? de ce ar trebui ca noi sa dam bani pe o camera in care miroase urat, pe o piscina cu apa murdara, pe mizeria din restaurant? de ce trebuie ca eu sa accept comportamentul personalului necalificat? si asta platind bani comparabil cu un hotel de 4 stele din thailanda de exemplu pt o noapte. de ce? doar pentru ca sunt roman? eu vreau sa incep sa demonstrez si altora ca nu mai sunt acel roman care inchide ochii doar pt ca aici m-am nascut. SI sunt primul care schimb comportamentul. muncesc pe banii aia si drept urmare vreau sa fiu respectat si tratat cum trebuie pentru ei. ca si eu am tratat cum se cuvine pe cei care mi i-au dat.
hy

72

Publicat la: 12 mai 2010 ora: 19:12:18 de catre: poiana zanelor
buna eu o sa merg cu clasa acolo pe data de28 29 mai cred cvca o sa fie superrr

73

Publicat la: 24 mai 2010 ora: 22:53:44 de catre: calatori
Drumul este prost neasfaltat fara indicatoare. Trebuie o masina de teren sau una cu suspensii bazate altfel risti sa ramai cu masina in drum. daca nu stii drumul e naspa ca nu gasesti tipenie de om pe km intregi. In rest peisajul e superb. De preturi nu stim nimic caci nu era deschisa. se deschide undeva in jur de 15 iunie.

74

Publicat la: 7 iunie 2010 ora: 15:12:01 de catre: anonim
este cel mai bun loc de relaxare pe care lam vazut vreodata.aer curat si foarte bine organizat intre cei 2 munti care se invaecineaza. varful omu este foarte frumos.

75

Publicat la: 13 iunie 2010 ora: 13:05:26 de catre: tavi
vreau sa zic doar citeva cuvinte pentru cei ce nu lea placut Poiana Zinelor Ce a-ti cautat acolo ,mergeti in alta parte poate va este mai bine si lasati-ne Poiana in pace . Drumul ? Ce vreti autostrada ?????

76

Publicat la: 19 iunie 2010 ora: 10:48:13 de catre: TIMEA
EU AM FOST ANUL TRECUT...MI-A LASAT O IMPRESIE FOARTE BUNA!!!MERG SI ANUL ACESTA.TOATE SUNT OK,CAZAREA,MANCAREA,PEISAJUL,SERVICIILE SI PRETURILE...E SUPER,CARE CRITICA SA MEARGA IN PALMA DE MALLORCA...CHIAR SI ACOLO GASESTI NEREGULI!!!V-AM PUPAT

77

Publicat la: 21 iunie 2010 ora: 13:07:14 de catre: mada
deci.... cei care ati citit mesajele de mai sus nu le uati in seama alea au fost publicate acum cativa ani cand, poate nu era asa de frumos, dar am fost eu in anul 2010 si credetima chiar merita eu am fost cu clasa si cu totii cand am ajusn in camere am fost uimiti a fost splendid arata superb ceva mai frumos nu putea sa fie camerele sunt meri fiecare camera are baie dulap masa cu scaune televizor si tot ce vrei sunt niste conditiisyperbe mia placut mult si cu siguranta voi mai merge si cu parintii emi in vacanta pt ca mia placut enor am facut drumetii pe munt e cu doar 10 lei am beneficiat 2 zile de piscina jacuzzi sauna si o mini piscina pt copii desigur ceea ce nu mia placut este faptul ca apa are o adancime de 1.70 si nu stiu prea bine bine sa inot asa ca mai mult am stat in apa de copii a fost super am fost si la tiroliana si paintball credetima merita sa mergeti drumul nu e atat de rau este superb!!!!!!:*:**:*:*:*:**:*:

78

Publicat la: 28 iunie 2010 ora: 16:25:13 de catre: bobo
eu akm am ajuns de akolo si totul este ca-n farmacie mancare buna ieftina si satioasa.Aici vin oameni care vreau sa se relaxeze nu sa critice problemele care le au "romanii"

79

Publicat la: 8 iulie 2010 ora: 00:11:39 de catre: ana
cine imi poate spune si mie cu ce pot ajunge acolo daca nu dispun de masina personala? din informatiile de pe sit nu reusesc sa mi dau seama

80

Publicat la: 9 iulie 2010 ora: 13:41:28 de catre: bebe
natura exceptionala pacat de turistii care nu stiu sa aprecieze parca zici ca s-au nascut in mercedes toti.....fitosii sa nu mai publice tampenii..

81

Publicat la: 15 iulie 2010 ora: 15:43:48 de catre: eu si atit
vreau sa merg cu nepotelul de 2 ani acolo!!au frigidere in camere??apa din piscine cum e?? daca stau sa citesc toate comentariile ar trebui sa stau numai in casa ...

82

Publicat la: 24 iulie 2010 ora: 16:58:00 de catre: tity
nam ce zice iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii supoer tare

83

Publicat la: 26 iulie 2010 ora: 18:03:51 de catre: Oana
"Drumul" prin pasul Rotunda este nerecomandat, desi pe harta este marcat ca drum national, acest drum nu a fost niciodata asfaltat, este un drum forestier plin de gropi, practicabil doar cu ATV-ul sau cu o masina de teren 4x4. Drumul spre Poiana Zanelor dinspre Bistrita, din comuna Sant are cam 14 km si este tot drum neasfaltat, cu gropi si pe alocuri au fost aduse aluviuni de pe munte de catre ploile din ultimele zile, dar este practicabil cu o masina cu garda un pic mai inalta. Conditiile de cazare sunt cam de 2 margarete, pretul unei camere duble este de 110 ron/noapte. In camera in care am stat eu era mucegai pe unul din pereti de la apa infiltrata de la ploaie, paianjeni prin toate colturile si noroi in baie pe jos. Apa calda nu a curs in niciuna din cele 3 zile cat am stat acolo, desi am lasat robinetul si cate o ora sa curga, poate, poate apa se va incalzi. Eu am fost cu un grup de 13 persoane, si am fost repartizati in camere la parter, etajul 1 si etajul 2 al cabanei, dar in niciuna din camerele prietenilor mei nu curgea apa calda, deci problema nu era doar la camera mea, ci in toata cabana. Am vorbit la receptie de mai multe ori despre lipsa apei calde si de fiecare data ni s-a spus ca se va rezolva in scurt timp, dar dupa cum spuneam in cele 3 zile de cazare acolo nu am avut deloc apa calda. Peretii camerelor si ai cabanei sunt foarte subtiri, asa ca in fecare noapte pana pe la 3-4 dimineata se auzea muzica data la maxim de la cabana alaturata transformata in disco-bar - lucru "minunat" daca vii la munte sa te relaxezi in liniste sau daca vrei sa dormi dupa drumetiile pe munte. Am vazut ca intreba cineva mai sus daca este frigider in camera - raspunsul este nu, si nici nu ai acces la o bucatarie comuna unde sa-ti poti tu pregati mancare sau sa-ti pui mancarea de acasa la frigider. Complexul fiind situat 14 km de satul Sant, este izolat, in padure, deci fara masina proprie nu stiu cum ai putea ajunge. Semnalul la telefon exista doar la receptie, in camere nu. Mancarea de la restaurantul complexului este buna, preturile sunt ok; dar indiferent ce comanzi dureaza in jur de o ora ca sa aduca mancarea. In ceea ce priveste piscina - cea de afara era impracticabila, avea un strat de mal de 2 degete pe fund - probabil de la ploi, accesul la aceasta este inclus in pretul cazarii. Pentru piscina acoperita se plateste o taxa de 20 ron/ zi. Intrarea pe traseul de creasta estica spre Vf. Ineu (2279m) se face de la complexul turistic Alpina Blazna, situat cam la 1h1/2 - 2 h de centrul satului Sant de mers pe jos, sau 1/2 h de mers cu masina din satul Sant pana la complex, deci in cazul in care mergeti acolo pentru a face trasee pe munte este mai usor accesul la traseu de la Alpina Blazna. Cam asta ar fi in linii mari, sper ca informatiile sa va fie de folos.

84

Publicat la: 2 august 2010 ora: 12:13:25 de catre: vali
buna, as dori sa stiu pe ce parte este mai bun drumul spre Poiana Zanelor. plec din Turda si nu stiu pe unde sa o iau exact, prin Bistrita sau prin Beclean. am vazut ca sunt criticate conditiile drumului. multumesc

85

Publicat la: 6 august 2010 ora: 17:00:43 de catre: sorin
cat costa o zi de cazare

86

Publicat la: 12 august 2010 ora: 10:15:28 de catre: roxana
NICI VORBA!!!!!!!!!!!!!!!SUPER NASPA AM INCHIRIA CABANA 1, PLIN DE MUSTE MOARTE MIROS INGROZITOR, AAM AJUNS LA ORA 11 NE-AU CAZAT PE LA 5.....AM STA DUPA MICUL DEJUN CEL PUTIN 45 MIN....CURATENIA LIPSESTE DE TOT.

87

Publicat la: 13 august 2010 ora: 16:22:12 de catre: un altul
Romanilor, infumuratilor, fitosilor sunteti muritori de foame si vreti conditii. Mergi in Tunisia daca ai bani, sau cumparati-va 4x4 si stati departe de Poiana Zanelor ca voi sunteti cei care distrugeti tot. Tara asta nu merge bine pentru ca fiecare critica, orice analfabet care nu stie ce este natura, orasanul de rand care este analfabet vrea conditii. Este o zona suberba cu oameni de la tara care incearca sa iti faca pe plac. Daca aveti fite de Tunisia sau de alte tari, mai bine mergeti acolo.

88

Publicat la: 20 august 2010 ora: 18:40:32 de catre: adela
am fost si eu o saptamana la poiana zanelor intradevar peisajul este super camera a fost curata dar in rest nimic din ce ar fi trebuit sa beneficiez nu am beneficiat(sauna,jacuzii,internet)intradevar era o sala de fitnes dar erau 5 aparate apa inauntru era rece iar cand sa bagat apa calda in piscina nu am avut apa calda in camera 2 zile.excursii nu am putut face deoarece alpinistu vine cand vrea solar nu este crama est inchisa discoteca nu se face iar cel mai mult ma deranjat restaurantu care din 5 feluri de mancare 3 nu le aveau.sacii de cartofi zaceau afara iar ei nu au facut un pireu in 5 zile cat am stat si o faza tare in timp ce mancam a venit ospatarita si mi-a luat din fata cosul cu paine zicandu-mi sa va fie de bine.am fost am vazut dar poate voi mai merge peste 30 de ani

89

Publicat la: 23 august 2010 ora: 17:03:30 de catre: k.k.
cazarea a fost super ! peisajul este mirific ! voi reveni cu placere... Cand veniti la munte, nu veniti dragii mei pentru un pat , ci pentru ceea ce va ofera natura ... si slava domnului va ofera din belsug, trebuie sa ai dorinta sa vizitezi, sa savurezi tot ce te inconjoara si sa nu fii fitos !!!

90

Publicat la: 5 septembrie 2010 ora: 19:37:39 de catre: maria
am citit comentariile despre POIANA ZANELOR vreau sa merg in muntii Rodnei despre ALPINA BLAZNA ce imi puteti spune ,multumesc

91

Publicat la: 6 octombrie 2010 ora: 09:55:23 de catre: SOLITAIRE
Informatii despre poiana zanelor.am fost la jumatatea lui august 2010. Pe soseaua sangeorz-bai -rodna-spre pasul rotunda,de la localitatea valea mare,drum de macadam spre dreapta aproximativ 5-6km,drum bun,fara probleme. complexul este super,peisaj de vis,multe posibilitati de drumetii. am citit mai jos.....cu preturile! nu sunt mari,preturi superok,se mananca ieftin si bine. apropos de piscina,spunea cineva ca e murdara.pai daca e descoperita si mai cade o franza....e murdara? recomand tuturor celor care iubesc muntele aceasta locatie salbatica.intr-adevar te simti la munte nu ca la busteni sau sinaia de te duci pt un gratar si o bauta in camera si vezi vis-a vis vila sau blocul vecinului.si cazarea e super. ps.nu m-a pus nimeni sa laud aceasta locatie,nu sunt ruda cu seful.bogdan -bucuresti.

92

Publicat la: 2 noiembrie 2010 ora: 10:26:29 de catre: polyx1977
Am trecut si eu pe acolo in extra sezon mai exact in perioada 2010 luna mai.E extraordinar de frumos, peisaje si totul.Sant care mai povestesc si din auzite dar toti zic cate umpic de adevar.Mie personal mi-a placut, am platit 40 ron o camera pt. 24 ore iar masa o serveam cand voiam.Intradevar fete tinere si sexi si dura pana pregatea mancarea dar era mancare buna.(mai aveam si noi barbatii timp de un sprit).mi-a placut si as reveni cu placere dar in extrasezon pt. a evita aglomeratia.Iar la plecare am cotit dreapta si am trecut mtii rodnei pe la popasul Rotunda.Va zic aveti ce vedea in aceea zona....

93

Publicat la: 2 noiembrie 2010 ora: 15:49:27 de catre: florina apetrei
waw ce amintiri placute...''fete tinere si sexi'' mai dute frate o data sa ramai si tu cu ceva...
:(

94

Publicat la: 11 decembrie 2010 ora: 10:24:18 de catre: f
Ultima vizita la Poiana Zanelor a fost acum 2 saptamani si pot sa zic ca am ramas total dezamagit.Dupa ce ca am facut 150 de km sa ajung pana acolo.. pe cand am ajuns constat ca restaurantul cu piscina in interior (singurul lucru atractiv in perioada asta in acel complex) era in "renovare" cel putin asa scria pe un bilet lasat in usa restaurantului, curios era ca inauntru nu lucra nimeni si nici nu erau urme cum ca ar fi inceput vreo lucrare de renovare, era mult mai simplu daca scriau adevarul si anume "faliment", sau cel putin sa anunte pe site-ul complexului sa stie lumea sa nu mai bata pe degeaba atata drum.Am mai fost si in vara lui 2008 si atunci am ramas placut impresionat insa de atunci foarte multe s-au schimbat.A si sa nu uit... restaurantul de la receptie inca e deschis, am servit acolo masa si dupa ce am plecat am constatat ca aveam trecute nota de plata si bauturi pe care nu le-am consumat si astfel am fost furat de 20 de lei.Asta e Romania....

95

Publicat la: 30 decembrie 2010 ora: 13:00:34 de catre: Nenea
Jalnic.Infect. recomandare " reorientați-va"

96

Publicat la: 3 ianuarie 2011 ora: 11:38:01 de catre: Marius
Dupa cum zicea cineva mai sus...jenibil a ajuns Poiana Zanelor. Toate atractiile turistice pe care le mentioneaza ei pe site (inafara de vizitat muntele) sunt inexistente. Sauna, piscina, jacuzzi, sala fitness...nix. Totul e "in renovare". Servirea e dezamagitoare. Am ramans masca in momentul in care cineva a venit sa se cazeze la Zana Muntelui cu un radiator de acasa. Per total angajatii neprofesionisti. Nu recomand nimanui sa mearga acolo.

97

Publicat la: 10 ianuarie 2011 ora: 00:56:32 de catre: razvan
am fost la poiana zanelor si drumul este foarte ok si merg si anul asta.

98

Publicat la: 19 ianuarie 2011 ora: 15:52:43 de catre: Raulentiu
In septembrie am organizat la Poaiana Zanelor un congres international pentru studentii geografi din intreaga Europa, cu un nr de participanti de 200 de persoane. Si personal mi s-a parut un loc potrivit pentru asa ceva si recunosc ca am beneficiat de toate facilitatile de acolo, piscina interioara, sali de petrecere, peretele pt catarat, tiroliana chiar si paintball. Iar mancarea a fost buna, sa nu mai zic de fetele ce au servit zilnic la mese, foarte dragute. Acum nu stiu ce sa zic, probabil s-au pregatit in mod special pentru acest eveniment, care trebuie sa recunosc ca a fost anuntat cu foarte mult timp inainte. De acea zic ca mie mi-a placut mult locatia si conditiile, si imi doresc foarte mult sa mai revin. Acum ma intreb daca pentru grupuri mai restranse personalul de acolo se comporta la fel.

99

Publicat la: 24 ianuarie 2011 ora: 15:04:21 de catre: eusebiu
am fost la,, poiana zanelor'' dar e pacat de zona,ar fi nevoie de un meneger mai bun acolo ;sa-i invete pe toti angajatii ce inseamna sa lucrezi cu turistul.Am observat ca la restaurant nu prea ai ce sa comanzi iar, cand a sosit comanda primesti ce nu ai comandat[contracost] bine-nteles{AM PATIT-O PE PIELEA MEA}. Domnilor administratori, atunci cand cineva vine acolo ,trebuie tratat cu respect nu cu (...)(moderat), pentru ca nu se face el vinovat de proasta voastra organizare.......

100

Publicat la: 11 aprilie 2011 ora: 16:08:44 de catre: biu
Fratilor,cei care sunt incantati de Poiana Zanelor si de personalul de acolo....sunteti angajati acolo?Peisajul este super ok,nimic de spus,dar referitor la conditiile de cazare si la servire...mai bine stati acasa!Referitor la cel care ne indruma,pe noi cei carora nu le-a placut,sa mergem in Tunisia-pai nu este o mare diferenta in ceea ce priveste preturile,doar ca in Tunisia esti respectat ca si turist nu ca la noi...si ai si conditii. Cu o mare parere de rau noi romanii nu stim sa facem turism,stim doar sa avem preturi mari,conditii mizere si sa vrem sa ne imbogatim peste noapte.Nu asa se face turismul dragilor.Pacat ca avem atatea locuri frumoase daca nu stim sa le punem in valoare si nu vrem sa invatam sa ne organizam pentru a prospera.Asa nu vom prospera,asa vom ajunge mult mai rau decat multe tari din lumea a treia...Stiti cum se spune„muntii nostri aur poarta,noi cersim din poarta in poarta„

101

Publicat la: 12 aprilie 2011 ora: 17:53:03 de catre: Alina
Poiana Zoaielooor. Nu v'as recomanda pentru nimic in lume sa mergeti acolo, tocmai am vazxut ca a fost un incendiu...nu zic fereasca Dzeu pe toata lumea dar ii mai trebuia si proprietarului o investitie in plus nu? ;) Oricum degeaba peisajul este atat de frumos daca nu s'a facut investitie mai buna

102

Publicat la: 15 mai 2011 ora: 13:46:28 de catre: al
ma refer la re gry cu tunisia lui mai fraiere lasa tu figurile romanesti ca noi romani suntem plini de fite si lasitate, ce naiba noi nu avem statiuni frumoase ?sti ceva incearca sa vizitezi mai multe statiuni din romania sa vezi ca iti vei schimba parerea, nu tin apararea la poiana zanelor nu stiu cine e patronul si al cui e si nici nu sunt curios dar spun sieu am fost o data si ei la zane si chiar e frumos, numai ca pe noi nu ne lasa fitele si figuele de roman.saraci si cu pretenti de ce sa nu dezvoltam mai mult turismul romanesc? din pacate nu avem cu cine conducerea zero iar noi macar sa mergem sa vizitam asa cum sunt conditiile ca numai asa in viitor se va ridica si la noi turismul si sincer eu am umblat destul prin romania si in alte tari sa nu credeti dragi romani ca in unele hoteluri sunt conditii mai bune decat in unele din romania nu de mult am fost pe plajele spaniei( nu ma laud ) si in comparatie cu unele cazari de la noi sunt mult mai jos ,de ce? spaniolii nu sunt atat de fitosi ca noi asa va sfatuiesc hai sa lasam versiunele astea cu mersul in tunisia sau nu stiu pe unde.uni cred ca mati inteles care nu sa plece in tunisia

103

Publicat la: 17 mai 2011 ora: 12:17:59 de catre: Adriana
Fiica mea a castigat la un concurs o tabara aici, in Poaiana Zanelor. Acum, ca am citit comentariile, si aici, si pe alte siteuri, mi s-a facut un pic teama s-o las. Gasesc aici un parinte care a avut copilul in tabara la ei? Pareri? Multumesc, mi-ar fi de ajutor .

104

Publicat la: 17 mai 2011 ora: 20:38:19 de catre: Secret
am fost acolo in excrusie..... m-am distrat super merita toti banii!!!

105

Publicat la: 18 mai 2011 ora: 11:11:26 de catre: sarbu oana florentina
este cea mai tare emisiune online..........................tot asa iCARLI...........va iubesc....pwp

106

Publicat la: 21 mai 2011 ora: 13:14:52 de catre: dida
nistor zis patronu sai fie rusine la ce magar ca a scos de pe angajati o multime de bani din banca si acuma banca lea luat casele si stau in chirie in propria lor casa ce sa mai vorbim de poiana zanelor nici cucu nu mai merge acolo toate cabanele sunt putrezite dar asa sai ajute dumnezeu cum face .niste porci nam cuvinte

107

Publicat la: 30 mai 2011 ora: 11:33:24 de catre: ada
Si fata mea a castigat o tabara in perioada 4-12 iulie, a mai fost si la poiana marului buzau, conditiile sunt de categoria a 2 a in tabere, parerile sunt impartite, copiii nu dau importanta mare detaliilor, important e sa se simta bine..............noi cand eram copii si mergeam in tabere platite si nimeream in conditii modeste ce era sa mai facem? Daca vrei raspunde-mi!!!

108

Publicat la: 13 iunie 2011 ora: 14:07:24 de catre: Mara
E adevarat peisajul este extraordinar de frumos dar comlexul turistic m-a dezamagit total. Acu doua saptamani am fost si mi s-a parut total aiurea, piscina a ars , afara era frig si prin jur numai noroi.Nu va recomand sa alegeti aceasat destinatie pentru vacante.

109

Publicat la: 14 iunie 2011 ora: 14:37:05 de catre: alina
In 2011, luna iulie am petrecut o saptamana la complexul "Poiana zinelor" impreună cu sotul şi fiul nostru. Vă pot spune că nouă ne-a placut foarte mult. Atât de mult încât fiul nostru asociază de atunci, muntele cu "Poiana zinelor". Cazarea este facută în camere modest mobilate, curate, bine intreţinute. Servirea mesei am făcut-o la restaurantul complexului. Personalul a fost amabil. Ana, fata care ne-a servit pe parcursul sederii noastre a fost deosebit de înţelegătoare la solicitările mele, ştiu că uneori exagerate, de mamă grijulie şi panicoasă. Bucătarului ţin să-i aduc elogii pentru modul în care a gătit şi prezentat preparatele. NE-A PLACUT! ŞI .....MAI MERGEM! Daca nu ţineţi prea mult la partea modernă a cazării, dacă căutaţi o oază de linişte şi relaxare, dacă vă place să mîncaţi bine.....şi toate acestea cu un buget mic, vă recomand să vizitaţi "Poiana zinelor".

110

Publicat la: 15 iunie 2011 ora: 00:01:49 de catre: danut
Daca in 14 iunie 2011 poti spune ca ai petrecut in luna iulie 2011, o saptamana undeva, oriunde, atunci avem o problema cu calendarul sau cu veridicitatea celor descrise. Sau e doar o greseala de redactare...? Sper, totusi, sa fie macar ceva adevarat din ce ai descris. Vom verifica la fata locului.

111

Publicat la: 15 iunie 2011 ora: 16:50:13 de catre: costy
Stie cineva in ce situatie se afla in momentul de fata statiunea?As merge si eu cu prietenii,dar citind unele comenturi nu stiu ce sa fac.Ma poate ajuta cineva va rog.

112

Publicat la: 21 iunie 2011 ora: 09:37:34 de catre: gonzales
Pentru Ada si Adriana. Si fiul meu a castigat o tabara si a fost si anul trecut la Buzau dar, dupa comentariile pe care le-am citit m-am cam ingrijorat.... Cine mai tot scrie pe acolo sub diferite nume (se observa usor ca e aceeasi persoana) si ne tot numeste "fitosi", cred ca ori nu a mai calatorit, ori considera ca lipsa igienei si curateniei e normala la tara. Sa stiti ca nu e asa. Eu am calatorit prin Romania pe la pensiuni si pe la hoteluri si conditiile de curatenie si igiena tinea strict de administrator. NU iti trebuie bani ca sa fi ordonat. Ma ingrijoreaza comentariile turistilor dar si cele ale sustinatorilor zonei - care se vad de departe ca sunt false- dar o sa ajung cu fiul meu acolo si , daca conditiile nu sunt de asa natura incat un copil sa nu se imbolnaveasca dupa o saptamana de vacanta, promit ca o sa iau masuri , o sa fac fotografii si o sa informez institutiile ce au atributiuni in acest sens si , negresit, o sa adaug un comentariu pe acest site, Oricum, sambata ma voi intalni si cu alti parinti ce-si aduc copiii merituosi in tabara. Vacanta placuta.

113

Publicat la: 25 iunie 2011 ora: 17:36:40 de catre: mamy
Copilul meu a plecat azi in tabara la Poiana Zanelor. Si eu sunt un pic ingrijorata insa sper sa fie bine. Am incercat sa sun insa cred ca ne e semnal. Stie cineva daca acolo e semnal pt. reteaua vodafone ?

114

Publicat la: 25 iunie 2011 ora: 22:09:13 de catre: Aura
Astazi fiul meu tocmai ce a plecat in tabara la Poiana Zanelor si toata ziua nu am putut intra in legatura cu el. Stiti cumva daca exista acoperire ? In plus insotitorul de grup nu raspunde la telefon. Ce se intampla oare ?! probabil ca ar trebui sa merg dupa el ? (dupa toate comentariile dupa forum sunt ingrijorata)

115

Publicat la: 28 iunie 2011 ora: 20:20:59 de catre: Iulia
am castigat si eu tabara in poiana zanelor, dar merg pe 4, la tura a doua. va rog, daca aflati ceva despre ce e acolo de la copii dumnevoastra, spuneti si pe site...sunt putin ingrijorata , mai ales dupa ce am citit mesajele de aici. as vrea sa stiu de asemenea, cum ati ajuns in locatia respectiva. nu dispun de masina personala, asa ca sunt nevoita sa folosesc transportul in comun. este vreo cursa pana acolo, vreun autobuz, microbuz? astept un raspuns

116

Publicat la: 29 iunie 2011 ora: 17:29:02 de catre: Mara
Si copilul meu va merge in tabara din 4 iulie, dar nu gasesc informatii despre drumul de acces dinspre Moldova, va rog pe cei ce aveti informatii sa ne spuneti si noua.

117

Publicat la: 6 iulie 2011 ora: 17:48:18 de catre: George
Fiul meu a picat bac-ul. Nu il mai las sa mearga in tabara!

118

Publicat la: 6 iulie 2011 ora: 18:17:58 de catre: George
Fiul meu a picat bac-ul. Nu il mai las sa mearga in tabara!

119

Publicat la: 7 iulie 2011 ora: 10:46:56 de catre: Rares
toti meritam o tabara chiar daca nu avem bac-ul!! si fiul meu a picat bacul, dar dupa ce l-am batut bine a plecat in tabara. George eu zic sa il lasi si pe fiul tau in tabara.

120

Publicat la: 7 iulie 2011 ora: 11:32:13 de catre: Dan
Si copilul meu si-a picat bac-ul. Dar eu cred ca e o pedeapsa prea indulgenta avand in vedere ca si-a stricat viata. Propun o adunare a parintilor a caror copii si-au picat bacul si sa ne gandim la o pedeapsa pe masura.

121

Publicat la: 7 iulie 2011 ora: 21:16:45 de catre: Flo
O pedeapsa pe masura ar fi sa-i trimiteti in tabara. Dar intr-o tabara de matematica :)

122

Publicat la: 11 iulie 2011 ora: 18:19:34 de catre: Rares
am rezolvat. daca ai zis ca e o pedeapsa prea mica, m-am gandit si nu ii mai dau mancare decat o data pe zi sa vada cat de grea e viata fara bac. ma gandesc sa il si bat in fiecare zi de acum inainte. asa ii trebuie

123

Publicat la: 19 iulie 2011 ora: 19:28:42 de catre: andreea
Va spun eu o pedeapsa mai potrivita pentru cei care au picat bacul : mergeti o saptamana cu ei intr-un loc la tara la vreo ruda sau bunici, unde nu au internet sau cablu Tv. iar daca se poate nici semnal pe mobil si sa munceasca cot la cot cu adultii, cu "noaptea-n cap ", undeva la camp departe de casa, unde nu ai apa rece, sau hrana diversificata. Abia atunci va intelege cum e cu :" ai carte, ai parte". Succes!

124

Publicat la: 28 iulie 2011 ora: 00:55:15 de catre: ads
Eu zic sa lasam la o parte bacul si sa ne spuneti cum este complexul la momentul asta. Eu vineri plec in tabara si habar nu am la ce sa ma astept.

125

Publicat la: 5 august 2011 ora: 17:33:39 de catre: bogdan
cea mai proasta tabara facuta de mine pana acuma mucegai in camere mancare foarte prosta mizerie si jeg
---

126

Publicat la: 12 august 2011 ora: 10:11:15 de catre: titi
este cel mai prost complex turistic evitatil

127

Publicat la: 8 octombrie 2011 ora: 13:28:48 de catre: Corne;
Hello, are cineva un numar de telefon valid pentru poiana zanelor?sun de 3 zile la numerele de telefon afisate,,,,numarul de fix este inexistent iar la cel de mobil suna dar nu raspunde nimeni, Se poate sa ma ajunte cineva cu un nr de contact la care sa se raspunda si sa pot face o rezervare la poiana zanelor?

128

Publicat la: 18 octombrie 2011 ora: 14:44:18 de catre: nico
La numarul afisat pe site pentru rezervari nu raspunde vreo persoana. Exista alt numar de telefon?

129

Publicat la: 22 noiembrie 2011 ora: 16:46:58 de catre: elena
am ajuns la poiana zanelor din intamplare ,plecand de la singeorz-bai chiar de sfanta maria.am intrat vreo4 km in padure pe un drum prost care urma sa fie asfaltat de primarul comunei sant .fiind sarbatoare era f, multa lume sa asiste la spectacolul de muzica si dans popular oferit de artisti localiCu greu am gasit 2 locuri la o masa si am servit pastrav la gratar impreuna cu cativa sateni din sant,care aveau numai cuvinte de lauda despre investitor acesta fiind din partea locului.De acest lucru ne-am convins si noi pt ca avea pe langa el toata politia din sant care se ocupa de ordine si de parcari.era si primarul cu familia,cel care promitea ca face drumul cu banii primariei,Fiind doar o escala in drumul nostru am plecat dupa cateva ore timp in care am admirat peisajul de vis.Ne-a placut ideea de a denumi vilele dupa zane.. a florilor,a soarelui ,a padurii a zanelor....si a zanului.Am aflat si povestea zanelor spusa de un cioban batran pe care l-am intrebat cum iesim din zona.Ne-a indrumat pe un drum forestier pe care ne-am rupt masina pana la cartisoara.Concluzia este ca merita sa vezi macar odata acel loc.Osalut pe aceasta cale pe sotia postasului din sant a carei fiica dansa in ansamblu de dansuri si al carui sot canta la vioara.

130

Publicat la: 11 ianuarie 2012 ora: 01:33:59 de catre: daniel
Cred ca este frumos

131

Publicat la: 11 ianuarie 2012 ora: 01:35:44 de catre: a
la munte este frumos dar sa nu fii cu fite

132

Publicat la: 26 mai 2012 ora: 12:52:47 de catre: Diana
Degeaba se fac comentarii aiurea, dar as vrea sa stiu daca e o persoana care nu apreciaza peisajul???? Nu e o statiune pentru fitosi (care isi doresc doar LUX) dupa parerea mea oricine isi permite un weekend acolo si chiar merita vizitat atat iarna cat si vara. Daca stii sa traiesti fiecare sursur al raului si fiecare bataie de vant care alina frunzele copacilor ...etc....Lasati comentariile de prost gust

133

Publicat la: 3 octombrie 2012 ora: 15:50:26 de catre: bogdan
salutare nu sti cum pot da de cineva de la poiana zanelor deoarece incerc sa ii contactez de vreo 2 saptamani insa nu dau de nimeni, nu stititi sunt in renovare sau ceva ?

134

Publicat la: 7 aprilie 2013 ora: 09:41:19 de catre: luci
telfon indisponibil... cred ca nu vavtrebuie clienti:)

135

Publicat la: 7 aprilie 2013 ora: 10:32:21 de catre: Gogaie
Care dintre telefoane e indisponibil? Au site, ai link la sfarsitul stirii, http://www.poianazanelor.ro/ , acola gasesti toate datele de contact actualizate, stirea asta-i din 2008!

136

Publicat la: 22 mai 2013 ora: 20:03:52 de catre: Alexutzzu
De-bea astept sa merg ai mei ma vor duce in tabara si cred dupa comentariile postate ca e un loc super!!

137

Publicat la: 24 iunie 2013 ora: 22:00:41 de catre: Marius
Salut. Abia m-am intors dintr-un weekend petrecut le aseasta "minunata" pensiune. Ceea ce este prezentat pe aceasta pagina si pe siteul lor nu concide deloc cu realitatea. Conditiile sunt mizere - cade varul de pe pereti, ploua in camera si apa calda nu este. Ba chiar mai mult cateva dintre cabanele pe care ei le pun la dispozitie clientilor nu au clante la usi. Iar in ceea ce priveste piscina poza care este afisata pe site cred ca este trucata pentru ca nu arata deloc asa. Per total aceasta locatie este dezolanta si nu se merita drumul pana la ei. Nu va lasati pacaliti de imaginile frumos "photoshopate".

138

Publicat la: 4 iulie 2013 ora: 17:32:48 de catre: dezamagire totala
Buna! Miercuri noaptea ne-am intors din tabara POIANA ZANELOR. UN ADEVARAT COSMAR! Nimic din ce arata ei in pozele lor de pe site nu e real. Dupa 17 ore de mers cu autocarul a trebuit sa asteptam sa ni se repare wc-urile ptr ca apa curgea pe jos,clantele la usiptr ca ramaneam blocatiinauntru sau in afara camerei. Apa calda ...care era foarte raraera...infecta, pe jos era nematurat...ce sa mai vbm de spalat pe jos....lenjeriile miroseau urat,tv exista dar... nu au cablu, ce sa mai vbm de mancare care sub orice critica...piure de cartofi din fulgi, pilaf de orez din care se scurgea apa,tocana de cartofifara carne... parca era ciorba...nu o sa ma mananc niciodata felurile astea de mancare...painea veche. piscina cu apa calda despre care vorbesc ei nu exista ... totul e putred...terebuie sa fii atent de ce te sprijini.NIMIC DIN POZE NU E REAL. Pacat de zona ! ANIMATORII SUNT SUPER! Daca doriti detalii intrebati ma promit ca o sa revin.

139

Publicat la: 4 iulie 2013 ora: 17:36:26 de catre: LI
O MARE TEAPA!!!!!!

140

Publicat la: 5 iulie 2013 ora: 18:11:13 de catre: dorina
O mare dezamagire !!!! INFECTA!!!!ATENTIE PARINTI UNDE VA TRIMITE-TI COPII!!!!!!!!!!!!!!

141

Publicat la: 7 iulie 2013 ora: 18:21:57 de catre: Ana
Doamne, cata mizerie!

142

Publicat la: 15 iulie 2013 ora: 10:14:42 de catre: alina
Mizerie,mizerie zi iar mizerie!

143

Publicat la: 6 septembrie 2013 ora: 13:09:40 de catre: ali
vreau sa plec la poiana zanelor oare are rost?